Autor Wątek: AI - Sztuczna inteligencja  (Przeczytany 4413 razy)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
AI - Sztuczna inteligencja
« dnia: 08.12.2023, 06:09 »
Nie znalazłem tematu odnoszącego się bezpośrednio do tego zagadnienia, a warto o tym rozmawiać, bo dotyczny to nas wszystkich, a w szczególności naszych dzieci i przyszłych pokoleń.

Ja jestem AI zafascynowany i jednocześnie przerażony jej rozwojem. Naukowo jest to potężne narzędzie, które IMHO zapewni nam w ciągu kilku najbliższych lat skok technologiczny jaki odbywał się najpierw po odkryciu ognia a później po wynalezieniu silnika parowego. Słucham Abdrzeja Dragana i Tomasza Rożka, i to co mówią o AI, a w szczególności Dragan jest momentami przerażające. Z resztą przeczytajcie ten artykuł. Przerażające jest, że nawet nikt z twórców nie wie, w jakim kierunku rozwinie się AI oraz czego nauszy się za 2-3 miesiące. Sztuczna Inteligencja niedawno osiągnęła poziom inteleltualny człowieka i rozwija się dalej. Będzie Matrix, Skynet czy może jednak loty na Marsa i baza  jeszcze za naszego życia ?

https://next.gazeta.pl/internet/7,188935,30482494,sztuczna-inteligencja-wlasnie-zaoszczedzila-nam-800-lat-pracy.html

W niedzielę na Śląskim Festiwalu Nauki będzię rozmowa Dragana z Rożkiem o AI oraz wykład Dragana, będzie też transmitowane online
https://facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02dxjWmbSjf7amLu4RQu4f2hYUxZhX5mi27gPvkjHkA4hL75gFqD3kmshQ6LA3NHapl&id=100064971273101&sfnsn=mo
Dzierżno uzależnia

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #1 dnia: 08.12.2023, 06:54 »
Kilka miesięcy temu oglądałem ciekawy poniższy filmik. Nie wiem czy tutaj na forum znaleziony czy gdzieś indziej w internetach go wyszukałem. Polecam. Trochę długi i na różne tematy, ale o AI też jest rozmowa.


Natomiast wczoraj przeglądarka podsunęła mi artykuł o AI Tradingu. W skrócie AI za nas dokonuje trnaskacji w w oparciu o analizy rynku jak również wszystkie informacje ze świata, które analizuje w ekspresowym tempie. Oczywiście zyski rosną w oczach, pozytywne komentarze i odnośnik do założenia konta na omawianej platformie. Napalilem się jak dzik na żołędzie, wcisnąłem i założyłem konto.( Co było nie lada wyczynem ponieważ w komentarzach były informacje, że bardzo ciężko je założyć bo się długo czeka w kolejce i trzeba mieć szczęście). Do aktywacji potrzeba było jedynie minimalnej wpłaty 250Euro i rozmowy telefonicznej z kimś od brokera, który poda linka do wygenerowania hasła. Platforma wyglądała profesjonalnie w przeciwieństwie do pana Oliwera Molara reprezentującego brokera, który faktycznie zadzwonił do mnie po kilku minutach od założenia konta. Pan Oliwer był człowiekiem, mówiącym po polsku ale z bardzo dziwnym akcentem. Zadawał pytania czy komornik na mnie nie siedzi, bo nie chciałby generowane zyski były przez niego zajmowane bo wtedy dostają negatywne komentarze, pytał na co będę chciał przeznaczyć zarobione pieniądze i  ogólnie zachęcał do szybkiej wpłaty. Im dłużej trwała ta rozmowa to tym bardziej stawałem się nieufny. Kiedy powiedziałem, że wpłaty dokonam wieczorem (rozmowa była o godz 15) to stał się bardziej nerwowy mówiąc, że trzeba to zrobić teraz bo coś tam link który przesłał straci ważność jeśli nie będzie szybkiej wpłaty i to już mnie totalnie zniechęciło. Podziękowałem grzecznie i asertywnie powiedziałem, że muszę wyjść bo i tak faktycznie z synem na ręczną jechałem.
Jak wróciłem z ręcznej szukałem w przeglądarce tego artykułu by go przesłać odpowiedniej osobie, która by mi powiedziała coś o tym, ale już go nie znalazłem. W mailu od pana Molara żadnej stopki, jedynie w samym mailu widniało "newsynergycapital" . Szybki research w necie przekazał mi info, że broker nie należy do zaufanych.

Zastanawiam się czy te AI Tradingi są naprawdę dostępne dla zwykłych śmiertelników bo w sumie to by każdy mógłby tak zarabiać na tym.  Ktoś coś z tym się spotkał, używa?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #2 dnia: 08.12.2023, 07:05 »
Hehe...
Rynek ma to do siebie, że żeby ktoś zarobił, inny musi stracić
 Tyle że traci tak pod 90% uczestników rynku. Nie ma czegoś takiego, że każdy by sobie zarabiał...

Co do AI, to Grok od Muska miażdży system.
https://x.com/DrJimFan/status/1732843493754872024?t=lXAkMBi-7jfIpLAWwSqqLA&s=08
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #3 dnia: 08.12.2023, 07:09 »
Hehe...
Rynek ma to do siebie, że żeby ktoś zarobił, inny musi stracić
 Tyle że traci tak pod 90% uczestników rynku. Nie ma czegoś takiego, że każdy by sobie zarabiał...

Co do AI, to Grok od Muska miażdży system.
https://x.com/DrJimFan/status/1732843493754872024?t=lXAkMBi-7jfIpLAWwSqqLA&s=08

Hehe no właśnie.
Ale jeśli faktycznie AI potrafi generować zyski i jakby każdy przy jej pomocy inwestował...i zarabiał, to rozwaliło by to system?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #4 dnia: 08.12.2023, 07:23 »
To jest matematycznie niemożliwe.

Daję Ci 99% szans, że całe te pieniądze stracisz. Może nawet na początku będą zyski, ale...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #5 dnia: 08.12.2023, 07:28 »
Cytuj
.
Sztuczna Inteligencja niedawno osiągnęła poziom inteleltualny człowieka i rozwija się dalej. Będzie Matrix, Skynet czy może jednak loty na Marsa i baza  jeszcze za naszego życia ? 

Opierając się na samym fakcie, iż przyszłość jest kreowana przez rzeczywistość, która była często była opisywana w produkcjach SF, a w szczególności książkach Dicka, już od czasów liceum jestem przekonany, że to nieuniknione. Obecny rozwój AI tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Mam jedynie nadzieję, że to nie będzie taka dystopia jak w Terminatorze.

Czy będzie to za naszego życia? Chciałbym

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #6 dnia: 08.12.2023, 07:30 »
To jest matematycznie niemożliwe.

Daję Ci 99% szans, że całe te pieniądze stracisz. Może nawet na początku będą zyski, ale...
Ale stracę bo zostanę oszukany przez brokera czy AI się jebnie w analizach ? :P

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #7 dnia: 08.12.2023, 07:37 »
Bo jestem na rynku od dopiero ośmiu lat, a widziałeś już wieeele tego typu cudownych ofert. A potem widziałem wielu zdziwionych.

Przeczytaj kilka książek, obejrzyj kilkadziesiąt wywiadów z np. Zaorskiem, przeczytaj kilkadziesiąt wpisów na blogu Tradera 21, zasubskrybuj kilkanaście kanałów o tej tematyce i regularnie oglądaj.. pierwszy z brzegu: Inwestuj. Pogadamy za kilka lat.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #8 dnia: 08.12.2023, 07:53 »
Bo jestem na rynku od dopiero ośmiu lat, a widziałeś już wieeele tego typu cudownych ofert. A potem widziałem wielu zdziwionych.

Przeczytaj kilka książek, obejrzyj kilkadziesiąt wywiadów z np. Zaorskiem, przeczytaj kilkadziesiąt wpisów na blogu Tradera 21, zasubskrybuj kilkanaście kanałów o tej tematyce i regularnie oglądaj.. pierwszy z brzegu: Inwestuj. Pogadamy za kilka lat.

Ale tu nie chodzi mi o "cudowną" ofertę tylko sam fakt czy AI jest w stanie generować zyski. To co ograniałeś przez 8 lat, te wszystkie podcasty, wpisy itp, ona analizuje znacznie szybciej niż człowiek. Jak również bieżące dane. O to się pytam, bo to by w ego brokera nie wchodzić to wiem. ;)
Po prostu sam fakt, czy ona może inwestować za nas i czy będzie bardziej skuteczniejsza ? Moim zdaniem tak, tylko do czego by to doprowadziło?

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #9 dnia: 08.12.2023, 08:19 »
Jak chcesz sobie wspomóc wyobraźnię w temacie AI i giełda, to przeczytaj "Czarne oceany" Dukaja.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #10 dnia: 08.12.2023, 08:23 »
Nie będzie, bo po drugiej stronie będzie miała siebie jako przeciwnika. To raz. Dwa, rynek to nie wzory i matematyka. To reakcje mas na nieprzewidywalne wydarzenia.

Boty tradingowe istnieją od wielu lat. Te najlepsze kosztują dziesiątki tysięcy dolarów. Jakoś nie wystarczyło wziąć na taki kredyt, by po pewnym czasie mieć setki tysięcy na koncie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #11 dnia: 08.12.2023, 08:24 »
Jak chcesz sobie wspomóc wyobraźnię w temacie AI i giełda, to przeczytaj "Czarne oceany" Dukaja.
Trzy razy się za to zabierałem I trzy razy stwierdzałem, że jestem na tę książkę za głupi...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #12 dnia: 08.12.2023, 08:46 »
Jak chcesz sobie wspomóc wyobraźnię w temacie AI i giełda, to przeczytaj "Czarne oceany" Dukaja.

Sięgnę. Ostatnio za Twoją radą też czytałem (udało mi się przeczytać ;)) Perfekcyjną Niedoskonałość :P

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #13 dnia: 08.12.2023, 09:19 »
Jak chcesz sobie wspomóc wyobraźnię w temacie AI i giełda, to przeczytaj "Czarne oceany" Dukaja.
Trzy razy się za to zabierałem I trzy razy stwierdzałem, że jestem na tę książkę za głupi...

Chciałbym tu sprostować, dla osób, które mój wpis już przeczytały, że mi słownik zamienił "jestem" na "jest" (Już poprawiłem powyżej).

JA jestem na tę książkę za głupi, nie On.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: AI - Sztuczna inteligencja
« Odpowiedź #14 dnia: 08.12.2023, 09:23 »
Jak chcesz sobie wspomóc wyobraźnię w temacie AI i giełda, to przeczytaj "Czarne oceany" Dukaja.
Trzy razy się za to zabierałem I trzy razy stwierdzałem, że jestem na tę książkę za głupi...

Chciałbym tu sprostować, dla osób, które mój wpis już przeczytały, że mi słownik zamienił "jestem" na "jest" (Już poprawiłem powyżej).

JA jestem na tę książkę za głupi, nie On.

Szło się domyśleć ;)