Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1892657 razy)

poldek3254

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9630 dnia: 08.04.2020, 17:22 »
Co można zrobić by na moja pocztę nie przychodziły wiadomości reklamowe i informacje dot. promocji ze sklepów wędkarskich. Co 2-4 dni przychodzi taki śmieć i nic z tego nie wynika. Na pierwszym miejscu jest Raven z Warszawy który przekazuje informacje o promocjach od kilku lat a np. ten sam towar co mnie interesuje to jego cena nie uległa zmianie nawet w czasie dużych wyprzedaży

Załóż pocztę na gmail.com,tam reklamy nie docierają,przynajmniej do mnie.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9631 dnia: 08.04.2020, 17:30 »
Co można zrobić by na moja pocztę nie przychodziły wiadomości reklamowe i informacje dot. promocji ze sklepów wędkarskich. Co 2-4 dni przychodzi taki śmieć i nic z tego nie wynika. Na pierwszym miejscu jest Raven z Warszawy który przekazuje informacje o promocjach od kilku lat a np. ten sam towar co mnie interesuje to jego cena nie uległa zmianie nawet w czasie dużych wyprzedaży

Załóż pocztę na gmail.com,tam reklamy nie docierają,przynajmniej do mnie.

Dzięki koledzy już tam trochę zamieszałem i być może juz sie to trochę uspokoi.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Dawid1987

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9632 dnia: 08.04.2020, 22:00 »
Jaka jest maksymalna odległość na którą można skutecznie łowić metodą odległościową? Jeszcze jak mówią 40m to jest to powiedzmy wiarygodne chociaż ja nie wiem jak oni te antenki widzą, nawet te grube. Ja mam dobry wzrok i ostatnio machnąłem na 35m to ledwo ją widziałem. Ale jak mówią 50-60m to ja nie wiem jakim cudem można łowić na takiej odległości?

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9633 dnia: 08.04.2020, 22:31 »
Jaka jest maksymalna odległość na którą można skutecznie łowić metodą odległościową? Jeszcze jak mówią 40m to jest to powiedzmy wiarygodne chociaż ja nie wiem jak oni te antenki widzą, nawet te grube. Ja mam dobry wzrok i ostatnio machnąłem na 35m to ledwo ją widziałem. Ale jak mówią 50-60m to ja nie wiem jakim cudem można łowić na takiej odległości?

45 to już jest górna granica wygodnego łowienia. Ja staram się łowić w granicach 30 metra. A z tymi odległościami to jak na ten sezon kupowałem plecionkę do feedera. To człowiek w sklepi mi mówił ,że plecionki to się używa powyżej 100 metra. Mówi tak 120 -130 metrów wtedy używa się plecionki, a poniżej to tylko. Także trochę przez palce na to trzeba patrzeć.   

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9634 dnia: 08.04.2020, 22:38 »
Najczęściej to jest tak jak z długością ryby, którą się złowiło, a którą się nie mierzyło miarką. Jest ona na oko ;) Natomiast Włosi i Węgrzy specjalizują się w takim dalekim łowieniu, stosując oczywiście do tego typu łowienia odpowiednio długie wędki np. 4,8 m i właściwe zestawy np.
https://www.fishingfloats.eu/?152,exner-horizon-match-float-80910

Sam kiedyś systematycznie próbowałem łowić 50+, ale nie sprawiło mi to frajdy m.in. z przyczyn przez Ciebie podniesionych.

Offline Dawid1987

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9635 dnia: 09.04.2020, 00:00 »
Dzięki Panowie ;)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9636 dnia: 09.04.2020, 02:49 »
40m to taka optymalna granica komfortu. Przy 50m to widoczność antenki to najmniejsze zmartwienie. Gruntowanie na takim dystansie to katorga, do tego samo zacięcie brania może być problematyczne. A gdzie w tym wszystkim strzelanie z procy i zatapianie żyłki.

Jestem zapaleńcem, jeśli chodzi o łowienie odległościówkami. I pomimo lat praktyki moje łowienie na 50m nie jest ani dokładne, ani przyjemne a co dopiero na 55+.

Co do zestawów to osobiście używam mocnej 15 do 40gr o akcji wybitnie szczytowej. Żyłka na młynku to 0.14mm do tego dochodzi przypon strzałowy 0.22-0.25 z dość sztywnej żyłki. Co do spławików to nie schodzę poniżej 18gr,przy idealnych warunkach. Co do budowy zestawu to preferuje slider. I takim setupem jestem w stanie regularnie osiągać 50m mierzony na kijkach plus zapas potrzebny do zatapiania żyłki.

Spławiki z lotką nie są jakieś wybitnie bardziej lotne i celne a komplikują tylko sprawę na fali. Włosi to się wręcz lubują w bojach. ;D

Offline Dawid1987

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9637 dnia: 09.04.2020, 09:35 »
40m to taka optymalna granica komfortu. Przy 50m to widoczność antenki to najmniejsze zmartwienie. Gruntowanie na takim dystansie to katorga, do tego samo zacięcie brania może być problematyczne. A gdzie w tym wszystkim strzelanie z procy i zatapianie żyłki.

Jestem zapaleńcem, jeśli chodzi o łowienie odległościówkami. I pomimo lat praktyki moje łowienie na 50m nie jest ani dokładne, ani przyjemne a co dopiero na 55+.

Co do zestawów to osobiście używam mocnej 15 do 40gr o akcji wybitnie szczytowej. Żyłka na młynku to 0.14mm do tego dochodzi przypon strzałowy 0.22-0.25 z dość sztywnej żyłki. Co do spławików to nie schodzę poniżej 18gr,przy idealnych warunkach. Co do budowy zestawu to preferuje slider. I takim setupem jestem w stanie regularnie osiągać 50m mierzony na kijkach plus zapas potrzebny do zatapiania żyłki.

Spławiki z lotką nie są jakieś wybitnie bardziej lotne i celne a komplikują tylko sprawę na fali. Włosi to się wręcz lubują w bojach. ;D

Już o gruntowaniu nie wspominałem bo to w ogóle niewykonalne na takim dystansie w moim mniemaniu. Jaką to trzeba srucinę sygnalizacyjną dać by widzieć brania podnoszone. :P

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9638 dnia: 10.04.2020, 07:59 »
Szczytówki zapasowe Jaxon będą pasować do feederów Flagman Castmaster?
Marcin

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 702
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9639 dnia: 10.04.2020, 17:59 »
Jeśli dobierzesz odpowiednią średnice i długość , to nie ma przeciwwskazań do tego żeby założyć szczytówkę Jaxona do Flagmana.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9640 dnia: 11.04.2020, 08:59 »
Jeśli dobierzesz odpowiednią średnice i długość , to nie ma przeciwwskazań do tego żeby założyć szczytówkę Jaxona do Flagmana.
Podbijam.
Marcin

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9641 dnia: 11.04.2020, 09:17 »
Nawet nie napisałeś którą długość flagmana masz.
Mam cast mastera 4.2 do 180 gram i mogę sprawdzić długość szczytówek i średnicę w miejscu osadzenia, ale czy jest sens jeśli ty masz inną długość.
Troszkę precyzji w pytaniu.

Jeśli dobierzesz odpowiednią średnice i długość , to nie ma przeciwwskazań do tego żeby założyć szczytówkę Jaxona do Flagmana.

To jest dokładna odpowiedź na Twoje pytanie.
Paweł.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9642 dnia: 11.04.2020, 11:51 »

Idziesz do sklepu i dobierasz szczytówkę po zmierzeniu średnicy suwmiarką! 8)

Ja uważam, że nie ;)
 Idziesz do sklepu z elementem wędki aby dopasować szczytówkę, w tym wypadku sekcja 1-sza.
Zabierasz oryginalną szczytówkę, która idealnie pasuje i ma inny oz np. 1.5 oz. od tej której potrzebujesz.
 O ile, chcesz dobrać mocniejszą lub lżejszą szczytówkę czy to węglową lub szklaną , porównujesz z oryginałem aby nie było tak, że inny producent ma szczytówki 1 oz odpowiadające twojej 1.5 oz.
 Dobierasz tak, wskazanie (ugięcie szczytówki) aby Tobie odpowiadało.
Nie wierz w bajki, że wszystkie szczytówki 2 oz, 3 oz są takie same.
 Jak sprzedawca powie, że on wie co najlepsze, to poproś o kilka sztuk i sam je sobie porównaj.
 Dobieraj tak długo, aż znajdziesz odpowiednie ugięcie, spasowanie i długość.
Dobrze jest, gdy przelotki z oryginału pokrywają się z zamiennikiem i zwróć uwagę na ich wielkość.
 Różnica w odległości przelotek oryginał/zamiennik  +/- 0,5 cm. - 1 cm. Tak się może zdarzyć na pierwszych 2-3 przelotkach od łączenia składów.

Zgadzam się, że nie dobierzesz dobrze w sklepie szczytówki "na suwmiarkę".
Po pierwsze - różnica 0,1 mm grubości to już dużo. Będzie trzeba ją doszlifować albo "dokleić" i następnie doszlifować.
Po drugie - wielkość i rozłożenie przelotek może nie pasować do Twojej wędki.
Na oznaczenia OZ nie patrze w ogóle, bo ma się to nijak... do niczego.

Jeśli więc ze sklepu, to idź z górną częścią wędki i żyłką. A najlepiej z całą wędką z kołowrotkiem.
Na początek należy dopasować szczytówką, żeby dość ciasno wchodziła i nie klekotała przy energicznych, poprzecznych ruchach.
Następnie należy przez całość przewlec żyłkę i zobaczyć, czy całość współgra ze sobą przy wygięciu. Czy szczytówka tworzy przedłużenie wędki, czy nie załamuje się nagle lub nie tworzy przesztywnienia na łączeniu.
I wreszcie wielkość, ilość i rozmieszczenie przelotek. Po ugięciu całości, odległości pomiędzy żyłką a blankiem powinny być podobne pomiędzy każdą parą przelotek.

Może tłumaczę to w sposób niezbyt jasny i skomplikowany ale naprawdę ocena tego "na oko" nie jest trudna. To po prostu widać, czy całość współgra i stanowi całość czy nie.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9643 dnia: 11.04.2020, 12:02 »
Mam cast mastera 4.2 do 180
Paweł. Mam tem sam kij jednak jeszcze nie widzial rzeki. Napisz mi proszę o swoich spostrzeżeniach o tej wędce. Tak normalnie wszystko co możesz powiedzieć. Może lepiej na PW by nie zaśmiecać forum
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9644 dnia: 11.04.2020, 12:35 »
Jurek poszło PW.
Paweł.