Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558180 razy)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #885 dnia: 01.12.2018, 23:37 »
Nie bój, nie bój...Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Odwołają się i sąd wyższej instancji sprawę umorzy (lub sprawców uzna za winnych lecz odstąpi od wymierzenia kary) ze względu na znikomą szkodliwość czynu. W Polandzie jeszcze nie jest tak źle...

Dalej ,jesteśmy "dymani' przez ZARZĄD !

Niestety, głos rozsądku :'(
Tak będzie >:O

Jesteśmy "Dymani" przez ZARZĄD  :)
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #886 dnia: 02.12.2018, 09:24 »
Cytuj
Selektor mam do Ciebie Prośbę, gdybyś był tak łaskawy i poszperał a może masz gdzieś pod ręką i możesz mi napisać jak w strukturach PZW umocowana jest gazeta WW. Bo jakoś nie umie znaleźć a to co oni " wyprawiają " woła o pomstę do nieba. >:(

Enzo chyba będę Ci mógł pomóc, bo mam już coś na ten temat przygotowane od jakiegoś dłuższego czasu, więc proszę „Słowo na niedzielę” ;)

Jednak najpierw mała anegdotka :P Niedawno „gdzieś w internetach” S. Kowalczyk wdał się w pyskówkę z kilkoma użytkownikami. Ogólnie lubię go, bo to jest inteligentny i sympatyczny facet, ale nie lubię jak z ludzi robi się kretynów, a ci „gościowie”  choć mieli racje, to nie mieli merytorycznych argumentów, aby je S. Kowalczykowi przedstawić. A on właśnie z nich zrobił takich typowych internetowych hejterów, więc…stwierdziłem, że wypadałoby przyjść im z odsieczą ;)
Pan redaktor z WW twierdził np. że WW utrzymują się wyłącznie (podkreślam wyłącznie) ze sprzedaży tej gazety, a on to jeszcze dokłada ze swojej kasy do tego biznesu, bo nic z tego nie ma, że się tam udziela. Wtedy właśnie przyszedł kres mojej anielskiej cierpliwości. Wtedy to włączyłem się w tę arcyciekawą dyskusję z raptem może dwoma merytorycznymi pytaniami. No i dyskusja się zakończyła. Trudno się mówi. Wyszedłem z piaskownicy, zabierając swoje zabawki. Skoro tam ze mną nie chciał porozmawiać, to porozmawiam sobie tutaj…z samym sobą, jak w Dniu Świra :P

Nie da się nie zauważyć pewnej wspólnej cechy  dla wszystkich budżetów jednostek PZW (w tym budżetu WW) t.j. wielomilionowych kosztów, które ledwo są pokrywane przez wielomilionowe przychody (mamy naprawdę marny zysk). I tak jest „rok w rok”. Hmm. Szczególnie to widać w budżecie WW.

Podobnie jest również z GR w Suwałkach. Co roku zysk sięga raptem 200-300 tysięcy złotych. Na co idą pieniądze? O to jest ciekawe pytanie. Np. w 2016 z zysku osiągniętego w roku obrachunkowym 2015 Gospodarstwo Rybackie w Suwałkach przeznaczyło na działalność statutową PZW prowadzoną przez Zarząd Główny PZW  66.717.80 zł. Ciekawe co się dzieje z resztą pieniędzy, skoro Statut Gospodarstwa Rybackiego Suwałki w swoim § 5 stanowi, iż „uzyskiwane przez Gospodarstwo dochody przeznaczane są w całości na działalność statutową PZW”. Hmm.
O tym co się dzieje z kasą, to wie chyba tylko Prezes ZG, ”Zespół Nadzorujący” w Prezydium Zarządu Głównego PZW, no i Dyrektor Biura Zarządu Głównego PZW, bo ci odpowiadają za nadzór GR w Suwałkach. Acha, no i oczywiście jest jeszcze dyrektor GR w Suwałkach, który ma szerokie uprawnienia nadane mu przez ZG w zakresie losów majątku tego gospodarstwa rybackiego ;)

W tym miejscu, aż nie mogę się powstrzymać od tego, aby oznajmić Wam, że od wyników sieciowania Mazur, zależą nagrody dla pracowników GR w Suwałkach, bowiem okazuje się, że zadbano o to, aby pracownicy Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach byli uprawnieni do uzyskiwania nagród za osiągnięcia ekonomiczne. O przyznaniu nagród decyduje wówczas Zarząd Główny PZW, zaś łączna wysokość nagród nie może być wyższa niż 50 % osiągniętego zysku netto.  Natomiast wysokość nagrody dla Dyrektora Naczelnego ustala Prezydium ZG PZW. Dodatkowo do nagród uprawnieni są pracownicy Zakładów, które osiągnęły dodatni wynik finansowy. Wysokość nagród dla pracowników GR w Suwałkach w poszczególnych zakładach uzależniona jest od osiągniętych wyników finansowych i nie może być wyższa niż 40 % osiągniętego zysku netto ;D

Jak widać, z powyższego im większa skuteczność w sieciowaniu mazurskich jezior, tym większe nagrody dla pracowników GR w Suwałkach. Ogólnie GR w Suwałkach nagrodami stoi, a to za osiągnięcia ekonomiczne, a to od osiąganych wyników finansowych. Ładnie ktoś zabezpieczył prawa rybaków w statucie tego gospodarstwa. Po prostu cudowne :bravo:  A frajerzy w kołach niech pracują społecznie. Do tego SSR też za darmo, a najlepiej jakby jej w ogóle nie było, bo tylko przeszkadza. Taka kolejna anegdotka.

Patrząc ile jest jednostek PZW mających odrębne budżety – coś około 46 – to nie dziwie się, że jeszcze nikt się uważnie nie przyglądał tym budżetom, a może warto byłoby im się przyjrzeć ;)

„Wybrane” budżety PZW w 2016 r. (bez budżetów poszczególnych okręgów)

Zatwierdza się budżety jednostkowe :
1)   Zarządu Głównego PZW, zamykającego się:
po stronie przychodów kwotą 5.326.099,12 zł
po stronie kosztów kwotą 5.284.732,24 zł
2)   Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach, zamykającego się
po stronie przychodów kwotą 5.730.000,00   zł
po stronie kosztów   kwotą   5.539.000,00 zł
3)   Redakcji PZW „Wiadomości Wędkarskie", zamykającego się :
po stronie przychodów kwotą 2.532.966,00 zł
po stronie kosztów kwotą 2.502.966,00 zł


2017 r.

1.   Uchwala się budżet Polskiego Związku Wędkarskiego wykazujący :
stronie przychodów 167.324.803,02 zł
stronie kosztów 163.023.894.46 zl
2.   Zatwierdza się budżety jednostkowe :
1)   Zarządu Głównego PZW. zamykającego się:
po stronie przychodów kwotą 5.618.787,00 zl
po stronie kosztów kwotą 5.523.619.00 zł
2)   Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach, zamykającego
po stronic przychodów kwotą 5.783.000.00 zl
po stronic kosztów kwotą 5.509.000,00 zł
3)   Redakcji PZW „Wiadomości Wędkarskie", zamykającego się
po stronic przychodów kwotą 2.402.000.00 zł
po stronic kosztów kwotą 2.379.235.00 zl


Enzo wracając do Twojego pytania to w § 30 Statutu PZW znajdziesz takie postanowienie dotyczące WW:

„ Do zakresu działania i kompetencji Zarządu Głównego należy: powoływanie i odwoływanie - na wniosek prezesa Zarządu Głównego - redaktora naczelnego Wiadomości Wędkarskich. Umowy o pracę w imieniu Zarządu Głównego, zawiera i rozwiązuje, prezes Zarządu Głównego.”

Naczelny Redaktor WW musi być więc „człowiekiem” Prezesa PZW, aby móc zachować tę posadę ;)

Jednocześnie Naczelny Wiadomości Wędkarskich, ale już wspólnie z Głównym Księgowym Biura Zarządu Głównego, są uprawnieni do łącznego reprezentowania WW na zewnątrz oraz np. zaciągania zobowiązań, składnia oświadczeń woli itd., w zakresie określonym budżetem WW.



Natomiast jak zerkniesz jedną z uchwał Prezydium ZG z 2015 r., to w tej uchwale znajdziesz Regulamin Redakcji „Wiadomości Wędkarskie”:

§ 1. Redakcja „Wiadomości Wędkarskie" jest samodzielnym podmiotem gospodarczym w strukturze Polskiego Związku Wędkarskiego, powołanym na podstawie § 6 ust. 3 Statutu PZW do wydawania miesięcznika „Wiadomości Wędkarskie” i innych działań wydawniczych z zakresu wędkarstwa.

§ 2. Zadaniem Redakcji jest spełnianie roli opiniotwórczej i informacyjnej, a szczególnie:
1.   Dostarczanie wędkarzom, a zwłaszcza członkom PZW, wiedzy z zakresy: etyki wędkarskiej, ekologii i biologii ryb, osiągnięć nauki odnoszących się do wędkarstwa i wędkarskiego gospodarowania na wodach ;D, rozwoju sposobów wędkowania oraz turystyki wędkarskiej.
2.   Informowanie o podstawowych zamierzeniach programowych i kierunkach działania Polskiego Związku Wędkarskiego, a także o kierunkach rozwoju wędkarstwa w świecie.

§ 3. 1. Do zakresu działania redakcji należy redagowanie i wydawanie:
a)   miesięcznika „Wiadomości Wędkarskie",
b)   innych wydawnictw, w tym nieperiodycznych, z zakresu tematycznego pisma,
c)   prowadzenie działalności reklamowej i promocyjnej ze szczególnym uwzględnieniem krajowej produkcji sprzętu wędkarskiego.
d)   prowadzenie akcji promocyjnych i organizowanie klubów czytelniczych związanych z promocją ekologii i etycznego wędkowania. ( Taka anegdotka. To właśnie „w takich” ustępach jak ten oznaczony literką „d” organy ścigania i skarbowe szukają „fantów” i zwykle z łatwością je odnajdują, bo nic w przyrodzie nie ginie :P )

2. Redakcja stosuje ogólnie obowiązujące przepisy o zawieraniu umów o prace autorskie, redakcyjne i inne opracowania zlecone, oraz zasady wynagradzania za te prace, a także dba o zachowywanie wszystkich postanowień prawa prasowego i autorskiego.
3) Umowy i dokumenty, o których mowa w § 2 oraz wszystkie inne zobowiązania i umowy między redakcją, a jej kontrahentami, wymagają podpisu redaktora naczelnego.

§ 4. 1. Działalnością redakcji kieruje redaktor naczelny, który zgodnie z art. 25 ustawy prawo prasowe jest samodzielnym, jednoosobowym kierownikiem redakcji.
2.   Redaktor naczelny pełni swoją funkcję na podstawie umowy o pracę określającą jego uprawnienia i zakres odpowiedzialności.
3.   Redaktor naczelny:
a)   organizuje pracę redakcji i ustala jej strukturę
b)   ustala skład i kieruje pracą kolegium redakcyjnego, które jest jego organem doradczym.
c)   ustala parametry wydawnicze, ceny i upusty za reklamy oraz ceny wydawnictw,
d)   decyduje o sprawach druku i kolportażu
e) nawiązuje i rozwiązuje umowy o prace z pracownikami, a także ustala wysokość wynagrodzeń i honorariów oraz szczegółowe zakresy obowiązków stanowiące aneksy do umów o pracę.
f) nadzoruje i kieruje pracą pracowników redakcji, określa zakres ich czynności i sprawuje inne funkcje przewidziane dla kierownika zakładu pracy prze Kodeks Pracy.



W tym miejscu chciałbym wrócić do mojej anegdotki o sympatycznym Panu S. Kowalczyku. Nie pozwolił mi się nawet rozkręcić, po raptem może 2 pytaniach :(, a chciałem go jeszcze zapytać, o to jak to się dzieje, że on dokłada do tego biznesu, podczas gdy:
 

§ 5. Wycenę materiałów zamieszczonych w numerze dokonują zbiorowo redaktor naczelny, sekretarz redakcji i przedstawiciel zatrudnionych. Od ich decyzji przysługuje odwołanie do redaktora naczelnego

artykuł publicystyczny  200 - 1000 zł
reportaż   250 - 1000 zł
informacja   100 - 300 zł
artykuł przyrodniczy   200 - 800 zł
fotoreportaż   300 - 900 zł
fotografia   40-300 zł
fotografia okładkowa   do 1200 zł
rysunek   100-300 zł
felieton   150 -350 zł
opowiadanie   200 - 500 zł

Wycena może być zwiększona decyzją redaktora naczelnego o 75 %.




Zgodnie z wolą Enzo jedziemy dalej ;)


§ 6. Zatrudnionym pracującym przy komputerach przysługuje częściowy zwrot kosztów okularów. Suma nie może przekroczyć 300 zł. Nie może tez przekroczyć 50 % rzeczywiście poniesionych kosztów. Konieczne jest przedstawienie rachunku. Zwrot przysługuje raz na 3 lata za okazaniem opinii lekarza.

§ 7. Stawka za przebieg prywatnego samochodu osobowego używanego przez pracownika do celów służbowych poza miejscowością, w której znajduje się siedziba redakcji, wynosi 0,50 za  1 km

§ 8. Czas pracy wynosi 40 godzin tygodniowo, 5 dni w tygodniu od godziny 8 do 16-tej (soboty i niedziele są wolne). Czas pracy dziennikarzy jest nienormowany określony zadaniami redakcyjnymi.

§ 9. W redakcji obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów (co jakiś regulamin w PZW, to coś o alkoholu :()

§ 10. Pracowników redakcji obowiązuje zakaz współpracy z innymi czasopismami wędkarskimi oraz internetowymi portalami wędkarskimi, z wyjątkiem wydawanych przez PZW, jeśli uzyskają na to zgodę redaktora naczelnego.

§ 11. Pracownicy funkcyjni muszą legitymować się wyższym wykształceniem dziennikarskim lub zbliżonym i przynajmniej dziesięcioletnim stażem dziennikarskim.

§ 12. Wszystkie sprawy nie wymienione w niniejszym regulaminie powinny być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z prawem prasowym. Kodeksem Pracy i statutem PZW.

§ 13. Wynagrodzenie jest wypłacane do dnia 26-ego każdego miesiąca.




Enzo nie wiem, czy Ty tam jeszcze mocno się udzielasz w PZW, ale Ty lepiej już się o nic więcej nie pytaj ;)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #887 dnia: 02.12.2018, 09:41 »
Nie bój, nie bój...Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Odwołają się i sąd wyższej instancji sprawę umorzy (lub sprawców uzna za winnych lecz odstąpi od wymierzenia kary) ze względu na znikomą szkodliwość czynu. W Polandzie jeszcze nie jest tak źle...


Niestety, głos rozsądku :'(
Tak będzie >:O


Dokładnie ten wyrok jest do "uchyłki" jakby go ktoś zaskarżył, z elementarnych przyczyn i nie takich, o których pisze Logarytm ;) Nie mam tu jednak zamiaru pomagać kłusolom (dlaczego tak jest, a nie inaczej), ani tym bardziej nie mam tu zamiaru pomagać działaczom nierobom z PZW (nie mówię tu o SSR) zajmującym się ochroną wód, aby wskazać im na możliwość częstszego zapadania wyroków, o podobnej "korzystnej" dla PZW treści. Dlaczego ?

A no np. dlatego. Skoro dzięki Enzo już się tak rozkręciłem, że aż nie mogę się powstrzymać, to mam jeszcze jedną ciekawą anegdotkę. Nie wiem jak teraz, ale wiecie, że jeszcze do niedawana istniała w PZW (powołana w 2014 r.)  Komisja ds. współpracy z Parlamentem i Rządem i w jej skład wchodzili:

1.   Mirosław Purzycki - Przewodniczący - Okręg Toruń
2.   Kazimierz Dworczak   - Okręg Poznań
3.   Stanisław Lisak - Okręg Gdańsk
4.   Marian Ludwikowski - Okręg Gorzów Wlkp.
5.   Adam Suchorabski - Okręg Katowice
6.   Teodor Rudnik - Okręg Słupsk (nasz główny reformator, nasza nadzieja na zmiany :P)

Co ciekawe jeszcze do niedawna w związku miłośników wędkowania istniała również prężnie działająca Komisja do spraw pozyskiwania środków unijnych i samorządowych


Cudowny był skład tej pro wędkarskiej komisji: :D

1. Mirosław Purzycki   - Przewodniczący - Okręg Toruń
2. Marek Ferlin - Polskie Towarzystwo Rybackie
3. Piotr Namysło - Ekspert d/s Współfinansowania Organizacji Pozarządowych
4. Robert Stabiński - Dyrektor GR w Suwałkach
5. Marcin Wiśniewski - Okręg Poznań
6. Grzegorz Kidawski   - Biuro ZG


Już dlatego odechciewa mi się jakiejkolwiek pomocy.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #888 dnia: 02.12.2018, 11:33 »
Selektor nierozumiem dlaczego jesteś rozczarowany...
Panowie z władz PZW też muszą być zadowoleni.
I jak zwykle tylko my dostawcy kasy do PZW nic z tego nie mamy...
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #889 dnia: 02.12.2018, 12:16 »
Selektor nierozumiem dlaczego jesteś rozczarowany...
Panowie z władz PZW też muszą być zadowoleni.
I jak zwykle tylko my dostawcy kasy do PZW nic z tego nie mamy...

Maćku PZW od lat dzieli wędkarzy na tych równych i równiejszych. Nihil novi ;) Przypomniałeś mi o czymś

Uchwała nr 136 z dnia 15 grudnia 2012 r. w sprawie zezwolenia do wędkowania przez członków PZW odznaczonych odznaką „Członek Honorowy PZW”

Zarząd Główny PZW zatwierdza wniosek Głównej Komisji Odznak PZW i wnosi do Zarządów Okręgów PZW prośbę o udzielenie pełnomocnictwa dla ZG PZW do wydania zezwolenia na wędkowanie na wodach ogólnodostępnych w danym Okręgu dla „Członków Honorowych PZW", z wykazem tych wód i szczegółowymi przepisami obowiązującymi na tych wodach, z jednoczesnym zwolnieniem w/w Członków z obowiązku wpisu do rejestru połowów.

Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2013 r.


   
Dobra ktoś jeszcze o coś chce zapytać? ;)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #890 dnia: 02.12.2018, 12:38 »
Mi chyba wystarczy..
Zapychajcie mrażary bez limitu, honorowi członkowie. Salut.
Uzależniony od wędkarstwa

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #891 dnia: 02.12.2018, 12:41 »
Ta jest...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #892 dnia: 02.12.2018, 13:08 »
Selektor nierozumiem dlaczego jesteś rozczarowany...
Panowie z władz PZW też muszą być zadowoleni.
I jak zwykle tylko my dostawcy kasy do PZW nic z tego nie mamy...

Maćku PZW od lat dzieli wędkarzy na tych równych i równiejszych. Nihil novi ;) Przypomniałeś mi o czymś

Uchwała nr 136 z dnia 15 grudnia 2012 r. w sprawie zezwolenia do wędkowania przez członków PZW odznaczonych odznaką „Członek Honorowy PZW”

Zarząd Główny PZW zatwierdza wniosek Głównej Komisji Odznak PZW i wnosi do Zarządów Okręgów PZW prośbę o udzielenie pełnomocnictwa dla ZG PZW do wydania zezwolenia na wędkowanie na wodach ogólnodostępnych w danym Okręgu dla „Członków Honorowych PZW", z wykazem tych wód i szczegółowymi przepisami obowiązującymi na tych wodach, z jednoczesnym zwolnieniem w/w Członków z obowiązku wpisu do rejestru połowów.

Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2013 r.


   
Dobra ktoś jeszcze o coś chce zapytać? ;)

Powiem tak...
Brak mi słów.
Jesteś prawdziwą kopalnią wiedzy. Dziekuje za info :beer: :thumbup:

Kurza twarz a o czym my niewiemy ... co tam w tym zarzadzie musi sie dziać.

Przy frekfecji 20 -30 osob tych samych co roku na zebraniach - nic sie nie zmieni.

Jeszcze teraz zaczynaja miglować przy łowiskach specjalnych patrz miloszewskie...
Kurcze śmiało można powiedzieć świetny biznes w tym pzw jest.
Maciek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #893 dnia: 02.12.2018, 13:19 »
Rzekłbym, że poza aferami typu FOZ to najlepszy, jaki wymyślono po zmianach ustrojowych.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #894 dnia: 02.12.2018, 15:41 »
-"Enzo nie wiem, czy Ty tam jeszcze mocno się udzielasz w PZW, ale Ty lepiej już się o nic więcej nie pytaj ;)  "
Selektor powoli wszystkiego się odechciewa , bo jeśli na moim podwórku nawet Koło Dzierżno jest przeciw wprowadzeniu odcinka NK na Kanale Gliwickim. >:(
Już mnie nic nie zdziwi :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #895 dnia: 02.12.2018, 16:00 »
:o ???
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #896 dnia: 02.12.2018, 17:21 »
-"Enzo nie wiem, czy Ty tam jeszcze mocno się udzielasz w PZW, ale Ty lepiej już się o nic więcej nie pytaj ;)  "
Selektor powoli wszystkiego się odechciewa , bo jeśli na moim podwórku nawet Koło Dzierżno jest przeciw wprowadzeniu odcinka NK na Kanale Gliwickim. >:(
Już mnie nic nie zdziwi :)

Trzymam kciuki w dalszej walce, ale chyba nie będzie łatwo :P

https://www.wprost.pl/kraj/10172738/sklepy-w-polsce-podzielone-w-wielu-nie-kupicie-zywego-karpia.html

"Zwolennicy kupna żywych ryb mogą z kolei udać się do jednego z 12 hipermarketów Auchan. „Zdecydowaliśmy o sprzedaży żywego karpia jedynie na Śląsku i w Wielkopolsce, gdzie nadal bardzo silna jest tradycja i nasi klienci zdecydowanie wyróżniają ten sposób sprzedaży i go oczekują” ;D


Rzekłbym, że poza aferami typu FOZ to najlepszy, jaki wymyślono po zmianach ustrojowych.

Zdecydowanie na pierwszym miejscu umieściłbym "karuzele podatkowe". Ten kto to wymyślił jest geniuszem. Natomiast gospodarka rybacka znalazłaby miejsce w moim "TOP 3 Listy Przebojów", choć tu nie było czego wymyślać. Taki jest po prostu system, więc się do niego "dostosowano" :P


Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #897 dnia: 02.12.2018, 17:51 »
Mi chyba wystarczy..
Zapychajcie mrażary bez limitu, honorowi członkowie. Salut.
Zwolnienie z obowiązku wpisu nie jest chyba równoznaczne z brakiem limitu ?

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #898 dnia: 02.12.2018, 19:20 »
Oczywiście, że nie, ale...

1) jest przykładem na dwulicowość działaczy PZW, którzy nakładają na zwykłych szarych wędkarzy określone obowiązki, które ich samych nie dotyczą;
2) jest przykładem na brak jakiejkolwiek etyki w tym pseudo wędkarskim związku;
3) jest przykładem  "karierowiczostwa";
4) jest przykładem łamania statutu PZW ( chciałbym tylko zauważyć że np. paragraf 14 pkt 5 Statutu nakłada na KAŻDEGO członka PZW "obowiązek przestrzegania przepisów rybackiego użytkownika i właściciela wody z zakresu rybactwa, wędkarstwa i ochrony przyrody", a tym samym nie można nikogo zwolnić uchwałą ze statutowych obowiązków, co ma tu miejsce)
5) jest łamaniem ustawy Prawo o stowarzyszeniach
6) itd. itd.

Chciałbym zauważyć, że członkiem honorowym PZW jest np. Pan Bedyński. Skoro tytuł ten przyznawany jest za szczególne zasługi dla PZW, to te osoby powinny "świecić przykładem" dla innych wędkarzy, mieć nieskazitelną opinię w środowisku. Skoro "honorowych członków" nie obowiązują podstawowe obowiązki związane z uczestnictwem w wędkarskim stowarzyszeniu, to w jakim my kraju żyjemy, w jakim stowarzyszeniu funkcjonujemy?

Nadal żyjemy w PRL, czy może czasy się zmieniły, bo mi się wydaje, że chyba czasy się zmieniły, aczkolwiek pewne rzeczy w PZW pozostają takie same, jak przed 1989 rokiem.

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #899 dnia: 02.12.2018, 19:59 »
@Enzo  Jak będą jakieś konkrety z kanałem gliwickim no-kill daj znać, chętnie pomogę o ile mogę ;-)