Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558169 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1305 dnia: 09.04.2019, 18:00 »
https://www.facebook.com/groups/wedkujemy/permalink/2163181160443148/

Link do posta z dyskusją na temat celowości wypełniania rejestrów.
Ręce opadają.
A takich dyskusji na fejsie jest kilka...
Maciek

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1306 dnia: 09.04.2019, 18:21 »
Ja rejestru też nie wypełniam 8) bo niby co on daje?
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1307 dnia: 09.04.2019, 19:12 »
Jest obowiązek? Jest. To trzeba wypełniać. Chyba, że nie zabierasz ani jednej ryby, ale lokalizacje wędkowania i tak powinny być podane.
Co on daje? Na razie niewiele,  bo mam wrażenie, że to pierwsze próby "na macanego" by wprowadzić jakąkolwiek inną metodę (poza sieciowaniem) oceniania zawartości zbiornika w rybę.
Na tym opierają dane do zarybień czy odłowów. Może w przyszłości na tej podstawie będzie się kontrolować limity.
Ale nie, Polak zawsze musi na przekór robić, bo każdy wie lepiej. Rejestru nie wypełniam, wjadę pod zakaz bo on tu niepotrzebny, wy*ebię butelkę w krzaki bo przecież mnóstwo ich tu.
Elopento, nie bierz do siebie mojego posta, wiem, że jesteś (w miarę :P ) rozsądny, ale z takim stosunkiem wędkarzy wiele w PZW się nie zmieni. Wszyscy by chcieli by się napić, ale postawić ni ma komu.
Uzależniony od wędkarstwa

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1308 dnia: 09.04.2019, 19:27 »
Elo, jesteś już długo czynnym użytkownikiem forum i pytasz, po co są rejestry? Serio?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1309 dnia: 09.04.2019, 19:32 »
Po pierwsze nikt mnie jeszcze latem nie skontrolował 8) wiem że strażników jest mało a wody za dużo :P jak się siedzi gdzieś w krzakach jak u mnie na nieuregulowanej rzece , to jak mnie mają skontrolować? tym bardziej że latem mocno zarasta , a przecież taki Pan Strażnik nie będzie popylał na wiosłach :facepalm: druga sprawa to ''ekonomia'' dokładnie jak w Policji -stoją/kontrolują tam gdzie może być ''zysk'' :P
Po drugie ''metoda połowu'' jeśli jestem spławikowcem i łowię tylko płotki i krąpie :) i załóżmy że tylko te ryby wpisywał bym do rejestru , oczywiście jak bym zabierał ;) to ktoś tam wyżej pomyśli sobie że u mnie tylko płotka i krąp dominuje i zarybią mi karpiem :P a jak ktoś tylko spininguje i łowi drapieżniki to zarybią mu białą rybą? dlatego też uważam że te rejestry to ściema i wyciąganie kasy - pamiętam czasy gdy tego nie było a ryba była i za komuny brało się w ocet czy na patelnię O:) no ale wtedy kormoranów nie było :P i mięso na kartki .
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1310 dnia: 09.04.2019, 19:34 »
Elo, jesteś już długo czynnym użytkownikiem forum i pytasz, po co są rejestry? Serio?
Oświeć mnie - ja uważam to za zbędny wymóg , chociaż mam i czasem datę wpisuję żeby Prezes w kole nie dźwągał
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1311 dnia: 09.04.2019, 19:40 »
Jeżeli do tej pory nie zostałeś "oświecony", to ja jestem za mały miki, żeby tego dokonać :(
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1312 dnia: 09.04.2019, 19:43 »
Pewnie w Zarządzie Głównym czytają te rejestry i mówią pacz Pan mówią że ryb nie ma , a ona jest :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1313 dnia: 09.04.2019, 19:48 »
Nie. Czytaj i mówią, że wyłowiono tylko X, więc o te X wystarczy zarybić. :facepalm: Oraz wyciągają wiele innych niezwykłych wniosków z rejestrów, których większość nie wypełnia. A potem na podstawie tego planują całą "gospodarkę rybacką".
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1314 dnia: 09.04.2019, 19:58 »
Przekonałeś mnie :thumbup: teraz będę nawet wpisywał te ryby których u mnie nie ma np. lin czy węgorz , to zarybią żeby była równowaga , bo przecież ja je ''wyprowadzę'' z danej wody :P
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1315 dnia: 09.04.2019, 20:02 »
Drodzy koledzy, drodzy wędkarze! Zarzuciwszy dziś wędkę po prostu wciąż marzę.
Marzę o rybie wielkiej, ciężkiej i tłustej, jaka się nieopodal w czystej wodzie pluszcze.
No i tak stojąc w szuwarach i mroku, przyszła do mnie wiadomość, będzie jak co roku!
To nie jest jakaś bujda, to jest oświadczenie, wydał je sam prezes, ten co ma baczenie
Na ryby, wodę i wszelką wodną zwierzynę, co żyje w mule no i trochę wyżej.
Po pierwsze wodę należy przewietrzyć, toń uspokoić a kolor ulepszyć.
To wszystko będzie eko i nie ma co gadać, nie wolno prezesowi za to nóg podkładać!
Po drugie w wodzie straszny tłok panuje, ryb jest za dużo a związek to czuje.
Lecz żeby tak w ogóle coś się jednak działo, wpuści się kilka karpi, gdzieś na Boże Ciało.
Wszystkie niesforne raki przywiąże się za odnóża, nie będą więcej nurtu rzek zaburzać!
Ptakom zaś fachowcy wyklepią wścibskie dzioby, nie będą nam wyjadać narybku nieroby!
Po trzecie takie eko, dziś sporo kosztuje, więc wzrosną opłaty, niech nikt nie kantuje!
Po czwarte związek w swój zarząd wciąż wierzy, no i prezesowi urlop za to się należy.
Moi drodzy wędkarze, tak duzi i mali, obyście już w tym roku nic nie wydziwiali!
No bo jak co roku, gdy prezes ruszy na wczasy, nam przecież pozostaną … i grzyby i lasy.

Pozdrawiam
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1316 dnia: 10.04.2019, 18:11 »
Moje koło zarybia moją rzekę :bravo:  http://www.pzwgrajewo.pl/2019/04/10/zarybienie-rzeki-elk/?fbclid=IwAR2rp5Zy8NB2q_UNl9oQqgmLO67IHYU05qhxoBwFU7VJGhhUo0aasvxX6S0 a Pan Rybak postawił sobie siatę , więc się wyłapie i interes kręci się dalej :facepalm:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1317 dnia: 11.04.2019, 14:42 »
Bo to jest to gospodarczo-naukowe podejście do polskich wód reprezentowane m.in. przez PZW i IRŚ. Przez lata zrobiono z polskich wód chlew z naukowymi wytycznymi rybackiego instytutu. Ktoś tu kiedyś napisał (po czym stracił pracę :facepalm:), że wiele operatów powinno wylądować w koszu. I mogę się z tym jedynie zgodzić. Choć nadal są w tym kraju oseski, jak jeden gość z innego forum, tłumaczące np. brak możliwości wprowadzenia No Kill tym, że operat nie pozwala. A koledzy łykają te informacje niczym "memowe" pelikany :facepalm:

Jednak coś się zmienia. Dziś np. Corona fishing kolejny raz pisze o siatach na wodach PZW. Kiedyś te tematy były pomijane przez "internetowych influencerów". Dziś już pewnych rzeczy nie da się przemilczeć. I to jest pozytyw, bo wcześniej "niewygodne" tematy były pomijane w "internetach".

A rejestry są ważne, bo m.in. z braku rejestrów może wynikać konieczność sieciowania danego zbiornika, bo tak w tym kraju często wygląda ta rybacka nauka. Cudowny system operatów rybackich :facepalm:


Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1318 dnia: 11.04.2019, 17:41 »
Dziś od 9-13 i potem 15-17 byłem nad ową zarybianą rzeką :facepalm: rano 2 wędki, kukurydza, robak czerwony i próbowałem też na pellet (nic) rano 6 płotek po południu nic :( W rejestrze datę wstawiłem, ryb nie zabrałem O:) niech mają rybaki 8) jak zechcę zjeść to filety se kupię :thumbup:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1319 dnia: 11.04.2019, 18:24 »