Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558222 razy)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2010 dnia: 10.12.2019, 08:19 »
Leśny, niestety, tego typu dyskusje nie sa popularne. Większość nie chce pisać tutaj, zapewne by wieszali psy na PZW. Czy przełoży się to na coś innego? Trudno mi powiedzieć. To jest cecha polskich wędkarzy, od Zakopanego do Gdańska, że nie chcą brać udziału w zebraniach i podejmować decyzji. Świadomie oddają głos innym, później narzekają. Tak to juz jest. Podobnie jest z głosowaniem w wyborach parlamentarnych, Polacy często wolą zostać w domu niż głosować. Potem mówią, że politycy robią syf... 8)

Co do Rudnika, to ja wcale go nie bronię, napisałem prawdę, że póki co, był i jest najlepszym prezesem PZW w wolnej Polsce.  Jakby nie było jego prezesurę oceniam nisko - mierny plus. Przy Bedyńskim czy Purzyckim jednak rysuje się jak heros z mitów greckich :)

Jeżeli chcesz coś pomóc i podpalić, możesz zapodać jakieś rzeczy które mogą utopić Bedyńskiego lub Purzyckiego (możesz wysłać na priv). Mamy zamiar za niedługo zacząć robić akcję 'idź na wybory'. Przydadzą się fakty. Warto też nagłośnić, co może dać wybór nowych władz. Ja mieszkam w UK, więc mnie nie musisz przekonywać. Ale wielu wędkarzy może nie rozumieć jakie będą różnice po wyborze nowych władz, nowych ludzi. Wielu wychodzi z założenia, że to wybór pomiędzy syfilisem a AIDS, i nie myśli o pójściu aby zagłosować, bo będzie to samo. Fajnie też byłoby poznać jakieś dobre koła w okręgu mazowieckim, do których wędkarze, chcący czegoś więcej niż dostępu do mięsa, mogliby się przenosić. Obecny statut sprawił, że wielu wędkarzy czuje związek z kołem jedynie poprzez miejsce gdzie mogą opłacić składki. Gdzieś muszą, dlatego gdzieś należą. Najczęściej tam, gdzie mają blisko. Poniekąd to właśnie chory statut zabił chęć do robienia czegoś. Wędkarze mają wrażenie, że ich głos się nie liczy, co najgorsze, nie czują się jak gospodarze na swoich wodach ale jak klienci. Stąd te zachowania, zabieranie wszystkiego co wpadnie w ręce, byle zdążyć przed innym 'klientem', aby nie stracić, aby karta się zwróciła. Wędkarz czujący się gospodarzem na własnym zbiorniku lub zbiornikach, ma całkiem inne podejście. Zazwyczaj spogląda w przyszłość, chcąc zapewnić sobie jakość wędkowania na przyszłe lata. 'Klient' natomiast chce zabrać jak najwięcej, gdzie tylko się da, nie myśląc  tym co robi, jaki jest stan wód.

Gdyby koła mogły rywalizować ze sobą o wędkarza... 8)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2011 dnia: 10.12.2019, 08:43 »

Gdyby koła mogły rywalizować ze sobą o wędkarza... 8)

Byłaby normalność...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2012 dnia: 10.12.2019, 09:19 »
Dzisiaj dowiedziałem się od znajomego z koła, że Wody Polskie w przyszłym roku będą żądać około 5 tysi dzierżawy za hektar wody.
Co więcej, w przyszłym roku jedynej wodzie w naszym kole kończy się umowa. Co ciekawe, w największym kole w moim mieście większości wód też kończą się umowy.

Zaczynają dziać się bardzo ciekawe rzeczy. Jestem ciekaw, co powie na to mój okręg? Czy zapłaci, a może odpuści?



Panowie, nie mogłem być na zebraniu koła, ale sprawa jest aktualna. W kołach na Śląsku robi się nerwowo, przetargi będą w styczniu, a WP stoją przy swoim. Jeżeli ZO Katowice nie dogada się, to WP muszą się liczyć z tym, iż nikt im nie zapłaci takich pieniędzy za wody.

Podobno w te negocjacje już wchodzi ZG, miały trwać jakieś rozmowy w Krakowie, ale informacja niepotwierdzona z drugiej ręki.
W niedziele mamy w kole walne, to prezesa docisnę i przesłucham dokładnie.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2013 dnia: 10.12.2019, 11:11 »
A co wam pisałem dawno temu jak powstały wody polskie.
Mam tam kilku znajomych - wody mają zarabiać.
Z tąd kłopoty pzw....
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2014 dnia: 10.12.2019, 11:19 »
Bo nikt im takich pieniędzy nie zapłaci. Już o tym pisaliśmy.
Ja tu widzę okazję do lepszego przekrętu. Koledzy z PZW dogadają się ze swoimi kolegami w WP i stawka dla PZW ulegnie lekkiemu podniesieniu, za to stawka dla różnych stowarzyszeń wędkarskich i innych tego typu tworów, które cudem wyrwały kawałek wody PZW... będzie wynosić właśnie jakieś chore pieniądze. I wszystkie maluszki pójdą z torbami i monopol PZW nie będzie już zagrożony.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2015 dnia: 10.12.2019, 11:31 »
Myślisz, że szefostwo WP jest z tej samej gliny ulepione co szefostwo PZW?

Kurde taki "sojusz" wycisnąłby z wędkarzy ostatnią krople krwi i ostatnie tchnienie...

A może tak PZW będzie stawiać się okoniem, i ciągle działać na nerwy WP co dojdzie do rządu, i w obliczu uciekających złotówek zrobią porządki w PZW, wsadzając tam swoich długopisów?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2016 dnia: 10.12.2019, 11:34 »
A co wam pisałem dawno temu jak powstały wody polskie.
Mam tam kilku znajomych - wody mają zarabiać.
Z tąd kłopoty pzw....


Mimo wszystko średnio wierzę w takie kwoty, nawet jak to mówi prezes koła i wie to z ZO.
Coś tu nie gra, tu nie ma logiki. W WP nie pracują idioci, wiedzą, że takie kwoty spowodują utratę klientów.
Może faktycznie Michał ma rację?

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2017 dnia: 10.12.2019, 11:46 »
Oby nie miał.. ale żyjąc wśród absurdu w tym kraju coraz rzadziej mówię "niemożliwe".
Uzależniony od wędkarstwa

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2018 dnia: 10.12.2019, 12:51 »
A co wam pisałem dawno temu jak powstały wody polskie.
Mam tam kilku znajomych - wody mają zarabiać.
Z tąd kłopoty pzw....


Mimo wszystko średnio wierzę w takie kwoty, nawet jak to mówi prezes koła i wie to z ZO.
Coś tu nie gra, tu nie ma logiki. W WP nie pracują idioci, wiedzą, że takie kwoty spowodują utratę klientów.
Może faktycznie Michał ma rację?

Myślę że podniosą , ale w granicach rozzsądku.
Powiedzmy że teraz za 1000ha płaci pzw na rok 30 tyś.
To po nowemu będzie to 60 tyś. Na rok.

I to 60 tyś dla pzw będzie spokojnie do łyknięcia.
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2019 dnia: 10.12.2019, 15:02 »
Niestety Panowie idzie armagedon! Rozmawiałem z pracownikiem WP. Powołał się na zarządzenie prezesa KZGW. Oświadczył, że idą stawki  niecałe 2 zeta za metr kwadratowy wody- łowisko. Za Prywatne wody opłata może wynosić niecałe 4 zł za metr kwadratowy. Facet jest aktualnie na szkoleniu w tej sprawie i średnio może gadać. Spróbuję go złapać potem na fona i pogadać konkretnie.

Podobno Opole już doświadcza takich działań.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2020 dnia: 10.12.2019, 15:10 »
W weekend dowiem się dokładnie  o te stawki, bo  nie jest to rozmowa na telefon.
Adam

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2021 dnia: 10.12.2019, 15:31 »
To są stawki wyjściowe , będą negocjację. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2022 dnia: 10.12.2019, 15:35 »
To są stawki wyjściowe , będą negocjację. :)


Też tak myślę, zobaczymy co z tego wyjdzie :(
Cholera, co za czasy nastały echhh

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2023 dnia: 10.12.2019, 16:47 »
Przecież działacze PZW dobrze wiedzą kto i ile ma do zapłacenia w tym roku, bo to wynika z obowiązujących w tym kraju przepisów. No chyba, że są działaczami o których pisze tu Leśny Dziadek, opisując standardowy tryb kariery w PZW ;)

Popytałem tu i ówdzie w Warszawie, czyli u wierchuszki Wód Polskich i opłaty te są ustalane na podstawie m.in. zarządzenia Nr 3/2019 Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z dnia 04 marca 2019 r. w sprawie wprowadzenia procedury gospodarowania mieniem Skarbu Państwa będącym we władaniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej, a dokładniej załącznika do tego zarządzenia.

Jak chcecie sobie wyliczyć opłaty o których tu piszecie, to rzućcie sobie okiem na załącznik do tego zarządzenia (szczególnie na rozdział II).

http://gdansk.rzgw.gov.pl/cms/fck/uploaded/nieruchomosci/procedury%20%20do%20pobrania.pdf

Powiedziano mi, że treść tego zarządzenia jest znana wszystkim okręgom PZW od wielu miesięcy, więc nie chce już mi się pisać o tym jak to pięknie funkcjonuje PZW mówiąc Wam, że nic nie jest wiadome :P

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2024 dnia: 10.12.2019, 17:00 »
Jaki to jest, qrwa, dramat :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters