Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558145 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2850 dnia: 29.09.2020, 20:39 »
To ma i dobre strony, bo wędkarze mogą się lepiej do wyborów przygotować :)
Lucjan

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2851 dnia: 29.09.2020, 20:42 »
Myślę, że do wyborów to są przygotowani, gorzej, że nie ma w czym wybierać.

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2852 dnia: 30.09.2020, 06:20 »
Wniosek może być tylko jeden. Prywatyzacja. Odcinka całkowita od polityków, wszystkich. Czas skończyć dokarmianie nierobów.

Mając do wyboru tylko złe opcje nie możesz wybrać dobrej, wybory nic nie zmienią (co widać od wielu lat).
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2853 dnia: 30.09.2020, 07:10 »

Co do ministra.... za nie długo może go już nie być...

Gróbarczyk będzie nadal. Ma duże poparcie w PIS-ie. Możliwe, że to on nawet zostanie ministrem rolnictwa.

No i sobie pogadali... o zmianach.... - ministra Gróbarczyka już nima...... - w rządzie .
Maciek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2854 dnia: 30.09.2020, 07:32 »
;D
Ciekawe, kto teraz będzie ministrem od rolnictwa. Jakiś nastolatek, co za młodu z dziadkiem traktorem jeździł, ale skończył prestiżowe liceum w Londynie?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2855 dnia: 30.09.2020, 07:48 »
Misiewicz chyba jest wolny...
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2856 dnia: 30.09.2020, 08:06 »
CV ma bogate :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2857 dnia: 30.09.2020, 08:36 »
Oj tam Panie, nawet szkoły nie trzeba kończyć w pewnych warunkach :D

Ryszard Petru miał 23 lata gdy został asystentem Leszka Balcerowicza, a gdy miał 25 lat był doradca vice premiera a to wszystko po stosunkach międzynarodowych he he. Czkwmy na kolejną "gwiazdę" :beer: :P
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2858 dnia: 30.09.2020, 09:23 »
Wniosek może być tylko jeden. Prywatyzacja. Odcinka całkowita od polityków, wszystkich. Czas skończyć dokarmianie nierobów.

Mając do wyboru tylko złe opcje nie możesz wybrać dobrej, wybory nic nie zmienią (co widać od wielu lat).

Wytłumacz proszę jak wyglądać ma ta prywatyzacja... :o
Lucjan

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2859 dnia: 30.09.2020, 09:37 »
Prywatyzacja w Polsce? Rozkradają ci, którzy są przy żłobie, mają układy. Innej opcji nie widzę. Tak to robili i robić będą.

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2860 dnia: 30.09.2020, 09:37 »
Luk, o szczegółach tego procesu pewnie można by kilka książek napisać, ja nie uważam, że jestem wszystkowiedzący, więc nie wiem dokładnie. To skomplikowany proces. Ale widzę jak działa PZW czy inne państwowe twory typu leśnicy czy myśliwi. Jeden wielki burdel na kółkach bo tak musi być by kasa mogła uciekać tak by nikt nie widział.... to jest zawsze celowe działanie. Widuję to w praktyce więc nie wyssałem sobie z palca (pracuję w budżetówce od 18 lat). Przetargi to ściema totalna, faktura przyjmie wszystko, takie jak u nas wałki to nigdzie nie robią....

Widzę też jak działają sektory gospodarki które zostały sprywatyzowane. Przedsiębiorca musi się choć trochę liczyć ze zdaniem klienta. Za telefon płacę grosze bo działa wolny rynek, piwko kosztuje 2,50zł a nowe auto z salonu mam za 30k. Fachowiec do pralki przyjechał w pół godziny i jeszcze zamontował mi nowy programator bo tak, dba o klienta. Internet zamontowali mi w 1 dzień i śmiga idealnie, za malutką kasę. Itd itd.... a śmieci spod bloku gdzie pracuję wywozi gmina.... tragedia! Syf aż szkoda gadać (mogę zrobić zdjęcia), nikt tego nie sprząta. Wcześniej wywoził remondis, firma prywatna, było idealnie czysto.

Bez względu na to co bym napisał w odpowiedzi na Twoje pytanie WSZYSTKO będzie lepsze niż nasi politycy, niż PZW w obecnej formie. Do góry kasa musi uciekać więc żadne wybory nic nie zmienią, ten kto zarabia na tym musi zarobić tyle samo.

Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2861 dnia: 30.09.2020, 10:49 »
Michael, wg mnie popełniasz błąd już na samym początku. Polityków lub włodarzy PZW ktoś wybrał, nie zrobili tego sami. Niska frekwencja podczas wyborów, naiwność społeczeństwa, chęć otrzymania gratyfikacji - to decyduje, że wybiera się takich ludzi. Myślisz, że to się da uzdrowić prywatyzacją? To są złe podstawy, na których trudno zbudować cokolwiek dobrego.

A teraz wyjaśnij mi jak przebiegnie prywatyzacja takiej Odry, której o
bwód lub odcinek to kilkadziesiąt kilometrów. Jak wędkarze mają to wygrać? Ja widzę rybaka, co prędzej się tam wkręci. Wiesz co to oznacza?

Też myślałem tak ja ty dawniej, bo nie znałem realiów. Teraz w PZW składka to 300 zeta za rok, myślisz, że będzie wielu chętnych aby zapłacić tyle za sam odcinek Odry? Czy uważasz, że pojawi się tysiąc prywaciarzy, co z tych wód robić będą komercje? Nie bądźmy naiwni! Mam wrażenie, że chcesz aby ktoś przejął wody i zrobił z nich Sielskie Wody. Ale to tak nie działa.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2862 dnia: 30.09.2020, 10:58 »
I jeszcze jedno. Uważasz, że prywatyzacja to jedyna droga, ale nie wiesz jak ją przeprowadzić i jak ma wyglądać. Dziwne to trochę 8) Do tego Rysiek doskonale zauważa, że byłaby to droga do mega przekrętów. A ci co rozdają karty to lobby rybackie, którego włodarze PZW są częścią (nie wszyscy). Pomyśl kto na tym wygra, my wędkarze czy oni?

Gdzie mieszkasz? Pisałeś o Sielskiej Wodzie, niedaleko miasta Brzeg. To okręg opolski, mający dobre wody. Pomyśl co się tam wydarzy przy prywatyzacji, która raczej będzie z tych 'dzikich'...
Lucjan

Offline Michael

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 22
  • Carpe Diem
  • Ulubione metody: bat
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2863 dnia: 30.09.2020, 11:06 »
Załamany jestem, nie wiem jak odpisać....

"Polityków lub włodarzy PZW ktoś wybrał" - milion lat to samo pieprzenie...... jak nie masz dobrej opcji nie możesz wybrać dobrze, wybierają ludzie którzy wpisują nazwiska na listy wyborcze, każdy ogarnięty to wie!

"Myślisz, że to się da uzdrowić prywatyzacją? To są złe podstawy, na których trudno zbudować cokolwiek dobrego." - miliony prywatnych firm na pewno się mylą. Nie mam nic do dodania. Bronisz PZW tak bardzo na siłę, że sam się demaskujesz.

"Do tego Rysiek doskonale zauważa, że byłaby to droga do mega przekrętów." - absolutnie nie możliwe jest zrobienie większej ilości przekrętów niż w PZW. Zresztą to zdanie to bzdura, u prywaciarza każda złotówka jest ważna i obserwowana.

"Gdzie mieszkasz? Pisałeś o Sielskiej Wodzie, niedaleko miasta Brzeg. To okręg opolski, mający dobre wody." - takie mają dobre, że na moich żwirowniach poza kilkoma karpiami nie ma NIC, totalnie nic. Stan klęski ekologicznej moim zdaniem. Łowię po 50 - 60 ryb na jednej zasiadce i żadna nie ma więcej niż 35cm (pomińmy w tej chwili temat czy to moja wina bo wszyscy tutaj mają wyniki tylko na karpiach i drapieżniku)

"Pomyśl co się tam wydarzy przy prywatyzacji, która raczej będzie z tych 'dzikich'..." - co? Jakieś źródło tej informacji?
Człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #2864 dnia: 30.09.2020, 11:47 »
Prywatne firmy działają tam, gdzie da się zarobić. Wykorzystywanie zasobów naturalnych to inna bajka, o wiele bardziej skomplikowana, o ile nie sprowadza się do prostego dostarczania surowców, czy pobierania opłat za dostęp - do balii z wodą i karpiem czy do wyciągu. Jeśli sprywatyzujesz lasy i wody bez bardzo złożonych, spójnych i egzekwowanych przez państwo regulacji, to skończy się to szybką katastrofą - tu rybak, tam tartak, a obok wysypisko. A czy państwo jest w stanie takie regulacje stworzyć? Ja wątpliwości nie mam, patrząc choćby na ustawodawstwo "pod deweloperkę covidovą" - nie rozwijam tematu, bo będzie znowu dym polityczny :)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.