Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558248 razy)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 630
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3060 dnia: 07.12.2020, 11:06 »

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3061 dnia: 07.12.2020, 11:15 »
"Słowem wstępu..." kończy się jakoś na początku 7 minuty.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3062 dnia: 07.12.2020, 16:59 »

Panie Wiater -spiep....aj dzia...u...

Niedoceniony... krytykowany.... -to co ty tam panie robisz....

Ciekawy traw kadencja się kończy... a komisja statutowa ma plan na ankiete .... kurwa gdzie my żyjemy.
Dobrze że tych zebrań niema ... bo by była dyskusja.
Maciek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3063 dnia: 07.12.2020, 17:27 »
-" Każdy członek stowarzyszenia będzie mógł sie wypowiedzieć " Fiu fiu jestem ciekaw w jaki sposób chcą to zrobić, naprawdę Panowie Wasz czas się skończył, jedyne mądre słowa padaja na samym końcu i to powinno być Wasze motto od 17:23
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3064 dnia: 07.12.2020, 18:40 »

Panie Wiater -spiep....aj dzia...u...

Nie do ceniony... krytykowany.... -to co ty tam panie robisz....

Ciekawy traw kadencja się kończy... a komisja statutowa ma plan na ankiete .... kurwa gdzie my żyjemy.
Dobrze że tych zebrań niema ... bo by była dyskusja.

Ciekawe czego w. Naszym okręgu można było wprowadzać zmiany i  idzie to w dobrym kierunku. A reszta siedzi na dupie + >:(
Feeder & spinning

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3065 dnia: 07.12.2020, 20:19 »
Czyli jakaś reforma się szykuje, jednak obawiam się, że robią to na swoich warunkach. Zgadzam się z tym, że koła mają mieć więcej do gadania, ale jeżeli w okręgu mogę łowić na każdej wodzie, to nie ma to za bardzo sensu, bo co się zmieni? Że koło będzie musiało więcej zrobić? Tu musi być walka kół o wędkarza i wody, bez tego jest to jakiś 'potworek'. Jeżeli obowiązuje operat, to co koło może zrobić niby? przecież nie zarybi więcej, aby coś zmienić trzeba ichtiologa. I co, jeden okręgowy, który ma urwanie głowy, nagle to będzie musiał ogarnąć?

Panowie chcą coś zrobić, pytanie jak daleko będą chcieli pójść. Na plus zaliczam to, że to nie są betony pokroju Grabowskiego, i chcą poprawy, jednak na minus to, że GR Suwałki ruszyć nie chcą.

Ciarki mi też przechodzą jak pomyślę, co sitwa siedząca w kołach będzie teraz wyrabiać. Bo w sumie dostaną większe pełnomocnictwa.
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3066 dnia: 07.12.2020, 20:21 »
Jak widzę ludzi, którzy dopiero tuż przed wyborami mówią o zmianach, gdy jeszcze w poprzedniej kadencji chcieli ograniczenia praw wędkarzy w zakresie kandydowania do organów PZW, to myślę sobie, że fajnie wygląda to planowanie zmian w PZW. Ten sławny i niezgodny z prawem - a następnie uchylony na skutek interwencji Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy - zapis w ordynacji wyborczej w PZW , że  "warunkiem wyboru na funkcję delegata jest pełnienie funkcji statutowych we władzach lub organach PZW przez okres nie krótszy niż 5 lat". ::)
O jakich my zmianach mówimy ? Niedawno tu na forum członek ZG PZW dokładnie przedstawił przyszłość PZW. Tyle lat kadencji, która pewnie jeszcze się wydłuży dzięki zapisom tarczy antykryzysowej, umożliwiającym przedłużenie kadencji organów stowarzyszenia do końca epidemii i co ? I nic. Jakby zmiany w spółkach robiono w takim tempie jak te w PZW, to byśmy mieli same bankructwa. No, ale tu corocznie kasa pewna. Składki, czy też  rybactwo, jak i tucz handlówki dają szansę na złapanie oddechu. Nie mówię już nic o tym chorym systemie diet, nagród, kilometrówek pod które w PZW można podciągnąć dosłownie wszystko.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3067 dnia: 07.12.2020, 20:42 »
Ciekawi mnie dlaczego to robią. Chcą faktycznej rewolucji, czy szukają poparcia u ludzi? Mówią o krajowym zjeździe delegatów, więc chcą poparcia dla swego stronnictwa. Może więc to być próba wyrzucenia z siodła sitwy od Bedyńskiego, Purzyckiego i Iwańskiego, tych, których po części odsunięto od koryta, i którzy mogą powrócić. Więc walczą o stołki i szykują się do batalii...

Nie wiem jak Wy, ale uważam, że teraz jest najlepsza pora aby zrobić sporo zamieszania jako wędkarze. To będzie miało wpływ na podejmowane decyzje. Widać po tych gościach, ze są gotowi pójść na dużo większe ustępstwa, bo to co robią Bedyniakom - to  mrożenie krwi w żyłach :)

Trudno to ocenić, naprawdę.
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3068 dnia: 07.12.2020, 20:44 »
Ciekawi mnie dlaczego to robią. Chcą faktycznej rewolucji, czy szukają poparcia u ludzi? Mówią o krajowym zjeździe delegatów, więc chcą poparcia dla swego stronnictwa. Może więc to być próba wyrzucenia z siodła sitwy od Bedyńskiego, Purzyckiego i Iwańskiego, tych, których po części odsunięto od koryta, i którzy mogą powrócić. Więc walczą o stołki i szykują się do batalii...

Nie wiem jak Wy, ale uważam, że teraz jest najlepsza pora aby zrobić sporo zamieszania jako wędkarze. To będzie miało wpływ na podejmowane decyzje. Widać po tych gościach, ze są gotowi pójść na dużo większe ustępstwa, bo to co robią Bedyniakom - to  mrożenie krwi w żyłach :)

Trudno to ocenić, naprawdę.


Lucek co masz na myśli pisząc najlepszy czas ....

Stary u mnie boją sie znaczki sprzedawać... bo covid..
A co dopiero spotkanie zebrajie....
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3069 dnia: 07.12.2020, 20:53 »
Maciek, najlepszy czas, bo można przygotować się do zebrań odpowiednio, kampania wyborcza jest póki co wstrzymana. Wybory wyłonią nowe władze na 4 lata. Więc jeżeli wędkarze zażądają teraz zmian, napiszą w ankiecie co ich boli, to będzie to dość bolesne dla sitwy. Jeżeli ukaże się też, co za gagatki zasiadają tam w ZG, to może dojść do odepchnięcia wąsatych dziadów od władzy. Kto wie, czy oni nie potrzebują impulsu. A tym może być jakiś bunt wędkarzy, jak w Toruniu, plus kilka innych miejsc. Bo jak protestować aby wywrzeć zmiany, to właśnie przed wyborami, nie zaś po. Po wyborach jest pozamiatane na kolejne cztery lata.

A covid daje nam szansę aby się lepiej przygotować. Możemy zrobić dużo więcej... Wg mnie dobrym pomysłem jest zrobienie kilku ciekawych wniosków, które by ludzie przesyłali na maile w okręgach i do ZG PZW. Wtedy dajesz do zrozumienia tym ludziom, czego chcą wędkarze. Ja miałbym kilka na pdorędziu - rezygnacja z GR Suwałki, dekomunizacja (ci z teczkami w IPN nie mogliby sprawować funkcji w okręgu lub ZG), możliwość do należenia do wielu kół, i w ten sposób możliwość wedkowania na tych wodach tylko i wiele innych :)

Problem w tym, że my nie robimy praktycznie nic :(
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3070 dnia: 07.12.2020, 21:20 »
Luk  nie zauważyłeś że "reformatorzy" chcą abyśmy usłyszeli to co chcemy usłyszeć. Oni działają w tym związku na najwyższym szczeblu od lat. Choć to nie politycy to słowa zespołu Tilt wszystko wyrażają
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3071 dnia: 07.12.2020, 22:39 »
Ja o tym wiem, też im nie ufam. Aczkolwiek otwierają furtkę dla zmian, może uda się ją siłą otworzyć dużo szerzej? 8)

Nie rozumiem tylko o czym oni dyskutują w związku ze statutem. Wg mnie powinien być tu zespół ludzi pracujących nad tym, zaś wcześniej ludziom powinno się wysłać ankiety do wypełnienia, i na ich podstawie okreśac sie powino co zmieniać. Bo w innym wypadku ktoś zapodaje swoje propozycje bez pytania reszty o zdanie. Tak być nie powinno, bo to stowarzyszenie a nie TVP czy jakaś spółka skarbu pąństwa, gdzie rządzi koteria. Jakby nie było, to na razie słyszymy obietnice :) Ludzie z obecnego zarządu zostali wybrani wg poprzedniej ordynacji wyborczej, i moim zdaniem nie mają mandatu aby takie zmiany robić na własną rękę, cokolwiek by im się wydawało. Czego ma dotyczyć ta ankieta też nie wiadomo.

Lucjan

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3072 dnia: 08.12.2020, 06:22 »
Już jedna rewolucja była
. Teraz idzie druga? :)
Feeder & spinning

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3073 dnia: 08.12.2020, 10:26 »
"90 procent członków PZW nie utożsamia się ze Związkiem Wędkarstwo | Wiadomości Wędkarskie" https://wiadomosciwedkarskie.com.pl/artykul/90-procent-czlonkow/1111215.amp
Marcin

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3074 dnia: 08.12.2020, 10:37 »
Dali kilka lat ... ryby urosły ... trza je zeżreć.
(...)
Abstrahując od moich poglądów na zabieranie ryb, to ja się pytam: Kto się tknie takiego starego(?) mięsa. Może i mam wąskie horyzonty, mierzę ten temat swoją miarą, jako, że rybę słodkowodną (karpia) jem raz do roku, a inne typu śledzie, mintaje to po prostu oczywistość. Nie rozumiem, nie ogarniam mentalności ludzi wyznających zasadę: Karta się musi zwrócić...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.