Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558138 razy)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3075 dnia: 08.12.2020, 10:37 »
"90 procent członków PZW nie utożsamia się ze Związkiem Wędkarstwo | Wiadomości Wędkarskie" https://wiadomosciwedkarskie.com.pl/artykul/90-procent-czlonkow/1111215.amp
K...a Amerykę odkryli :facepalm:
Adam

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3076 dnia: 08.12.2020, 10:41 »
Ale i tak z tym nic nie zrobią, nie zmienią swojej polityki, bo wędkarze chcąc wędkować muszą płacić kasę za licencję. Więc robią swoje, a jeśli linia wędkarzy nie koresponduje z jedyną słuszną linią PZW, to wędkarze mają problem. Jak ktoś zauważył, idą wybory. Jest projekt likwidacji no-kill, co mięsiarze przywitają owacją na stojąco, i pójdą zagłosować na tych, którzy to chcą wprowadzić. No bo jak już wielokrotnie padło hasło: Karta zwrócić się musi.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3077 dnia: 08.12.2020, 10:50 »
Ciekawi mnie dlaczego to robią. Chcą faktycznej rewolucji, czy szukają poparcia u ludzi? Mówią o krajowym zjeździe delegatów, więc chcą poparcia dla swego stronnictwa. Może więc to być próba wyrzucenia z siodła sitwy od Bedyńskiego, Purzyckiego i Iwańskiego, tych, których po części odsunięto od koryta, i którzy mogą powrócić. Więc walczą o stołki i szykują się do batalii...

Nie wiem jak Wy, ale uważam, że teraz jest najlepsza pora aby zrobić sporo zamieszania jako wędkarze. To będzie miało wpływ na podejmowane decyzje. Widać po tych gościach, ze są gotowi pójść na dużo większe ustępstwa, bo to co robią Bedyniakom - to  mrożenie krwi w żyłach :)

Trudno to ocenić, naprawdę.


Lucek co masz na myśli pisząc najlepszy czas ....

Stary u mnie boją sie znaczki sprzedawać... bo covid..
A co dopiero spotkanie zebrajie....
Pełna zgoda Maćku, niestety.
Przykro mi to pisać ale zobaczycie że właśnie przez Covid nic się znowu nie zmieni, walnych nie ma to i delegaci są wybierani z wąskiego grona zaufanych, u mnie w kole będzie to 5 chłopa. Zmian żadnych większych nie przewidują.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3078 dnia: 08.12.2020, 10:53 »
Lucjan, jeśli w Opolu planowany jest jakiś atak na NK, to należy o tym wszędzie trąbić. Na wszystkich tych łowiskach powinny wisieć ogłoszenie z datą i godziną zebrania. My tutaj musimy o tym głośno napisać. I na fejsach ludzie, którzy są w grupach wędkarskich z tych okolic.

Problem jest w tym, że przeważnie ludzie nawet nie mają pojęcia, kiedy takie zebranie w kole się odbywa. I przychodzą jakieś dziadki tylko, co nic innego do roboty nie mają. Młodzi wszystko sprawdzają w necie, a w necie gówno jest.

Ostatnio miałem rozmowę nad łowiskiem z panią przewodniczącą koła i o czymś mnie tam informowała. Pytam, dlaczego nie ma tego w internecie: "Nic nie będę na internet wrzucać, bo potem tylko słucham, że nie każdy ma. Jest na tablicy przyklejone". Jak zacząłem wyjaśniać, że przecież umieszczenie czegoś w internecie nie przeszkadza wcale w przyklejeniu do tablicy... To dostałem tylko opierdol...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3079 dnia: 08.12.2020, 10:57 »
Lucjan - rozumiem, że trzeba walczyć. Ale do jasnej cholery, na przykładzie Kolegów z Torunia, popatrz jak mówi się piękne słowa, obiecuje się złote góry, a później i tak kopnęli wędkarzy z o/Toruń w du*ę. Później taki jeden z drugim działacz wychodzi i mówi, że potrzebujemy waszych głosów. "Światli" wędkarze mówią pocałujcie nas w tylną krzyżową, głosujemy na tych, którzy bronią naszej sprawy. A mięsiarzom obiecuje się zniesienie No-Kill i większość głosuje na starą sitwę. Jak ma być dobrze?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3080 dnia: 08.12.2020, 11:16 »
"90 procent członków PZW nie utożsamia się ze Związkiem Wędkarstwo | Wiadomości Wędkarskie" https://wiadomosciwedkarskie.com.pl/artykul/90-procent-czlonkow/1111215.amp
K...a Amerykę odkryli :facepalm:

Proponuje jednak zajrzeć do artykułu. Choć krotki, zdradza kierunek w którym chce iść związek.
Jesli informacje o większej autonomii kół w związku z zarządzaniem wodami się sprawdzi, to ja w to wchodzę na całego.
Marcin

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3081 dnia: 08.12.2020, 11:25 »
"90 procent członków PZW nie utożsamia się ze Związkiem Wędkarstwo | Wiadomości Wędkarskie" https://wiadomosciwedkarskie.com.pl/artykul/90-procent-czlonkow/1111215.amp
K...a Amerykę odkryli :facepalm:

Proponuje jednak zajrzeć do artykułu. Choć krotki, zdradza kierunek w którym chce iść związek.
Jesli informacje o większej autonomii kół w związku z zarządzaniem wodami się sprawdzi, to ja w to wchodzę na całego.
Odniosłem się do pierwszej części zdania.
Adam

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3082 dnia: 08.12.2020, 11:59 »
"90 procent członków PZW nie utożsamia się ze Związkiem Wędkarstwo | Wiadomości Wędkarskie" https://wiadomosciwedkarskie.com.pl/artykul/90-procent-czlonkow/1111215.amp
K...a Amerykę odkryli :facepalm:

Proponuje jednak zajrzeć do artykułu. Choć krotki, zdradza kierunek w którym chce iść związek.
Jesli informacje o większej autonomii kół w związku z zarządzaniem wodami się sprawdzi, to ja w to wchodzę na całego.

Marcin wybacz ale zastanów się troszkę po co oni nagle wychodza z takim propozycjami.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3083 dnia: 08.12.2020, 12:12 »
https://wiadomosciwedkarskie.com.pl/artykul/90-procent-czlonkow/1111215.amp
Czy uda się tym panom rewolucja 8)
Raczej nie wierzę żeby im się udało przebić .

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3084 dnia: 08.12.2020, 13:06 »
Nie wiem Enzo. Nie znam sytuacji w Zamościu. Może im odłowy spadły i zaczeli szukać przyczyny. Może naciski oddolne. A może, może ktoś tam zaczyna myśleć.
Jak dla mnie każda decentralizacja władzy na poziomie okręgu jest pozytywną informacją. Szczególnie patrząc na doświadczenia lokalne, gdzie każdy pomysł i zmiana na lepsze jest zatrzymywana przez beton z okregu.
Marcin

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3085 dnia: 08.12.2020, 13:12 »
Poczytajcie sobie lepiej co w tym temacie pisał niedawno niejaki "Jogibabu", członek obecnego ZG PZW. Przecież wyłożył Wam dokładnie całą przyszłą politykę ZG PZW. W tym miejscu pragnę podziękować mu, że komuś z ZG PZW w ogóle chciało się tu pisać :thumbup: Te kilkadziesiąt postów, to jest taka kopalnia wiedzy, której nie uzyskasz nie siedząc samemu w temacie tam na samej górze w ZG PZW. Zamiast tej propagandy z WW lepiej poczytać to co jest u nas na forum. Przecież on stwierdził jednoznacznie, że jeżeli chodzi o organizację PZW i funkcjonowanie kół oraz okręgów, to nic się nie zmieni w tym zakresie w najbliższych latach.

A teraz do meritum. Jak w ogóle chcecie dać większą autonomię kołom, gdy koła nie mają osobowości prawnej ? Mają ją natomiast okręgi PZW. Skoro tak, to dla polskiego prawa koła wędkarskie w PZW, są podmiotem nieistniejącym. Nie ma ich. W stosunkach "na zewnątrz" PZW nie istnieją. Wszystko co robią, to robią w imieniu okręgów PZW. Nie mogą więc nic posiadać. Nie mają żadnego majątku własnego. Wszystko co mają w ramach swojego działania w PZW należy do okręgu i wszystko może im zostać odebrane w zgodzie z obowiązującym prawem, bo właścicielem wszystkiego co koła posiadają jest okręg PZW. To okręg PZW pozwala Wam dysponować jego majątkiem, nawet jak to Wy go wnosicie do PZW. Jak ludzie z koła wyłożą sobie kasę np. na budowę czegokolwiek, to wszystko to co zostanie zbudowane jest majątkiem okręgu, a nie koła. I od decyzji okręgu zależeć będzie co się z tym stanie.

Aby było inaczej okręgi PZW musiałby zrezygnować z części swojej władzy, a koła musiałyby mieć osobowość prawną. Musiałaby nastąpić likwidacja większości kół w PZW. Musiałyby bowiem powstać duże koła z "własną" wodą pod opieką, które mogłyby działać niczym małe okręgi w ramach PZW. Posiadając osobowość prawną koła musiałyby np. prowadzić własną księgowość, sprawozdawczość - w sporym uogólnieniu to co robi dziś prawie każdy przedsiębiorca na rynku. Z drugiej jednak strony mogłyby mieć własny majątek. Mogłyby o nim decydować. I dopiero wówczas miałyby jakikolwiek wpływ na to co się dzieje w PZW. Dopiero wówczas miałyby jakiekolwiek podstawy prawne do decydowania o czymkolwiek w PZW. Obecnie są jedynie realizatorami tego co każe im robić właściciel majątku, czyli okręg PZW. Dziś bowiem zgodnie z polskim prawem nie mają nic. Ich nie ma.

I teraz trzeba zadać sobie następujące pytania. Czy po tym co pisał tu jogibabu, jest możliwa tak daleko idąca reforma PZW, że okręgi PZW rezygnują z części własnych uprawnień na rzecz kół ?  Czy jest możliwość likwidacji całej masy kół, które nic nie wnoszą do PZW, a jedynie generują całą masę niepotrzebnych nikomu działaczy ? Czy jest więc możliwe przyznanie kołom osobowości prawnej ? W mojej ocenie prędzej mi 3 oko na czole wyrośnie niż dożyję czasów tego, gdy to nastąpi.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3086 dnia: 08.12.2020, 13:16 »
Marcin, tylko te osoby z ZG są przeważnie na wysokich stanowiskach w Okręgach i tam blokują wszelkie działania kół. :) Gadają jakieś dyrdymały o niezależności kół,wiedząc że nie maja one osobowości prawnej i wszystko musi dziać się za zgoda Okręgu o innych sprawach lepiej nie pisać ...
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3087 dnia: 08.12.2020, 13:50 »
Ależ oni kombinują, by czasem przez całe dekady sprawować SPOŁECZNIE te funkcje :D Przyjmują na garba oszczerstwa i oskarżenia, by dalej mężnie za darmo pracować dla "dobra" tych, co ich opluwają :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3088 dnia: 08.12.2020, 14:03 »
Dokładnie Michał :D To nowy rodzaj Polskiej filantropi :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3089 dnia: 08.12.2020, 14:07 »

A teraz do meritum. Jak w ogóle chcecie dać większą autonomię kołom, gdy koła nie mają osobowości prawnej ? Mają ją natomiast okręgi PZW. Skoro tak, to dla polskiego prawa koła wędkarskie w PZW, są podmiotem nieistniejącym. Nie ma ich. W stosunkach "na zewnątrz" PZW nie istnieją. Wszystko co robią, to robią w imieniu okręgów PZW. Nie mogą więc nic posiadać. Nie mają żadnego majątku własnego. Wszystko co mają w ramach swojego działania w PZW należy do okręgu i wszystko może im zostać odebrane w zgodzie z obowiązującym prawem, bo właścicielem wszystkiego co koła posiadają jest okręg PZW. To okręg PZW pozwala Wam dysponować jego majątkiem, nawet jak to Wy go wnosicie do PZW. Jak ludzie z koła wyłożą sobie kasę np. na budowę czegokolwiek, to wszystko to co zostanie zbudowane jest majątkiem okręgu, a nie koła. I od decyzji okręgu zależeć będzie co się z tym stanie.



Czyli  kolokwialnie ujmująć  moje i każde koło PZW jest tylko wpłatomatem.
Ale nie na mój ani Twój rachunek... poprostu darowizna.