Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558085 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3120 dnia: 09.12.2020, 19:33 »
O to chodzi ?

"Władze i organy nadrzędne sprawują nadzór nad władzami i organami niższego szczebla oraz mają prawo zawieszenia w czynnościach pełnego lub częściowego składu władz i organów tych szczebli, jeśli zostanie stwierdzone działanie sprzeczne z przepisami określonymi w § 2 ust. 1 lub bezczynność."

Musiałbym się odnieść do konkretnej sytuacji, aby mógł coś więcej powiedzieć odnośnie prawa zawieszenia członków organów i władz niższego szczebla. Nie każda bowiem władza i organ nadrzędny w PZW jest uprawniony do zawieszania innych organów PZW, nawet wówczas gdy twierdzi, że doszło do naruszenia prawa o stowarzyszeniach, czy też postanowień Statutu.

W teorii przepis ten daje możliwość m.in. zawieszenia całych zarządów okręgów, jak i pojedynczych członków.  Jednak bardzo łatwo tu wyjść poza swoje kompetencje określone statutem. Poza tym teraz postaw się po stronie osoby, której zarzuca się np. bezczynność w działaniu. Łatwo jest kogoś uwalić w ten sposób. Ze statutu nie wynika też kto dokładnie w PZW ma stwierdzać tą bezczynność albo działanie sprzeczne z przepisami. Ten Statut ogólnie jest bardzo słabo napisany. Z drugiej strony da się wówczas dość łatwo "wybronić" ludzi, którym coś się z niego zarzuca :P

Tak ten.
Czyli jakby tylko grono zarządu głównego chciało coś zrobić.... byle pretekst mógłby spowodować odwołanie zarządu danego koła ... okręgu.

Z drugiej strony kto kontroluje zarząd główny tylko delegaci uchwałą.....
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3121 dnia: 09.12.2020, 20:23 »
Tak. ZG PZW kontrolują wszyscy wędkarze (przez delegatów) i prezydent m.st. Warszawy, a w zakresie gospodarki rybackiej obecnie minister rolnictwa. W przypadku zawieszenia "płynącego od góry" w PZW, to trzeba jednak stwierdzić naruszenie statutu albo prawa o stowarzyszeniach. I tu jest problem. Kto to ma zrobić ? W dodatku treść kolejnego ustępu w tym paragrafie wskazuje, że można zawiesić kogoś nie udowadniając mu jeszcze naruszenia statutu albo prawa o stowarzyszeniach. Można więc go zawiesić według własnego "widzimisię". Wystarczy, że uznają że naruszyłeś statut lub byłeś w bezczynności. Dokładnie bowiem chodzi tu o zawieszenie władz i organów niższego szczebla na okres 6 miesięcy lub do czasu zakończenia postępowania karnego albo dyscyplinarnego, co w praktyce może oznaczać zawieszenie na bardzo długi okres czasu. Ja tam spokojnie walczyłbym przed sądem, gdyby to mnie zawieszono, bo te przepisy statutowe są tak marnie napisane, że da się tu sporo ugrać. Jednakże w teorii można zawiesić każdego.

Nie trzeba też wybiegać aż tak daleko do ZG PZW. Jak już podpadniesz komuś w okręgu, będąc członkiem władz koła albo też całe koło może komuś tam podpaść, to też Wasze władze mogą być zawieszone według własnego "widzimisię" ludzi z okręgu. Wystarczy, że stwierdzą Waszą bezczynność lub naruszenie statutu.

Dlatego znając życie pewnie ten przepis wykorzystywany jest do gierek politycznych w PZW :)

 

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3122 dnia: 10.12.2020, 06:52 »
Tak. ZG PZW kontrolują wszyscy wędkarze (przez delegatów) i prezydent m.st. Warszawy, a w zakresie gospodarki rybackiej obecnie minister rolnictwa. W przypadku zawieszenia "płynącego od góry" w PZW, to trzeba jednak stwierdzić naruszenie statutu albo prawa o stowarzyszeniach. I tu jest problem. Kto to ma zrobić ? W dodatku treść kolejnego ustępu w tym paragrafie wskazuje, że można zawiesić kogoś nie udowadniając mu jeszcze naruszenia statutu albo prawa o stowarzyszeniach. Można więc go zawiesić według własnego "widzimisię". Wystarczy, że uznają że naruszyłeś statut lub byłeś w bezczynności. Dokładnie bowiem chodzi tu o zawieszenie władz i organów niższego szczebla na okres 6 miesięcy lub do czasu zakończenia postępowania karnego albo dyscyplinarnego, co w praktyce może oznaczać zawieszenie na bardzo długi okres czasu. Ja tam spokojnie walczyłbym przed sądem, gdyby to mnie zawieszono, bo te przepisy statutowe są tak marnie napisane, że da się tu sporo ugrać. Jednakże w teorii można zawiesić każdego.

Nie trzeba też wybiegać aż tak daleko do ZG PZW. Jak już podpadniesz komuś w okręgu, będąc członkiem władz koła albo też całe koło może komuś tam podpaść, to też Wasze władze mogą być zawieszone według własnego "widzimisię" ludzi z okręgu. Wystarczy, że stwierdzą Waszą bezczynność lub naruszenie statutu.

Dlatego znając życie pewnie ten przepis wykorzystywany jest do gierek politycznych w PZW :)

Dzięki :bravo: :thumbup:
Maciek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3123 dnia: 11.12.2020, 17:14 »
Nie chciałem zakładać kolejnego wątku o PZW więc piszę tutaj.
Wszedłem przed chwilą na stronę mojego okręgu, czytam zasady wędkowania w 2021r i oczom nie wierzę. Wprowadzono na Siemianówce limit Sandacza i Szczupaka w ilości 1 szt łącznie, Okoń 10 szt. Górne wymiar były już w tym roku. Jestem pozytywnie zaskoczony. :bravo:
Adam

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3124 dnia: 11.12.2020, 17:27 »
A ja z niecierpliwością czekam na wiadomość z okręgu mazowieckiego dot. porozumień na 2021r
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3125 dnia: 11.12.2020, 17:31 »
Jurek, u mnie póki co też nie ma informacji o porozumieniach i składkach.
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3126 dnia: 11.12.2020, 17:37 »
Alek, fantastyczna wiadomość :bravo:

Jurek, rozbawiłeś mnie ;D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3127 dnia: 11.12.2020, 17:54 »
Dla dobra Okręgu Mazowieckiego nie zawierają oni żadnych porozumień :D :P :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3128 dnia: 11.12.2020, 17:57 »
Liczenie na porozumienie to nieporozumienie :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3129 dnia: 11.12.2020, 21:21 »
Od 8-9 lat opłacam tylko okręg ciechanowski ale i tu jest kicha. Sam nie wiem co robić. Mazowiecki opłacę to tylko Wisła lub no kill na kanale żerańskim albo glinianki w Błoniu
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3130 dnia: 11.12.2020, 22:31 »
Od 8-9 lat opłacam tylko okręg ciechanowski ale i tu jest kicha. Sam nie wiem co robić. Mazowiecki opłacę to tylko Wisła lub no kill na kanale żerańskim albo glinianki w Błoniu
Jeszcze kawałek Bugu i Narwi. W przyszłym roku chyba ruszę trochę znad Wisły i się nieco rozejrzę.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3131 dnia: 11.12.2020, 22:33 »
Wiecie może jak będą sprzedawać znaczki w kolach pzw na sezon 2021..
Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3132 dnia: 11.12.2020, 22:58 »
Wiecie może jak będą sprzedawać znaczki w kolach pzw na sezon 2021..
Normalnie, a jak mają sprzedawać? 5 osób w pomieszczeniu + maseczki.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3133 dnia: 12.12.2020, 10:28 »
Maciek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 628
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3134 dnia: 12.12.2020, 19:16 »