Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558135 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3181 dnia: 20.12.2020, 15:02 »
Co wy na to....

Nie ma Bedyńskich, ale są  Purzyccy i Iwańscy ;)  Pożyjom uwidim

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3182 dnia: 20.12.2020, 15:07 »
Co wy na to....

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220924875524293&id=1012694135&sfnsn=mo


 Bedyński zawieszony to dobre info, aczkolwiek coś mi mówi, że wróci cwaniaczek. Ciekawe jest bardziej, dlaczego naczelnego z WW zwolnili?

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3183 dnia: 20.12.2020, 15:10 »
Ciekawe jest bardziej, dlaczego naczelnego z WW zwolnili?
Może pisał nie po linii partii?
Adam

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3184 dnia: 20.12.2020, 15:14 »
Ciekawe jest bardziej, dlaczego naczelnego z WW zwolnili?
Może pisał nie po linii partii?

Jest taka opcja.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3185 dnia: 20.12.2020, 15:58 »
Co wy na to....

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220924875524293&id=1012694135&sfnsn=mo


Szczerze?  Dla mnie w znacznej części jest to umiejętna gra działaczy obecnego ZG PZW, aby wykorzystać szanowaną i przede wszystkim znaną w światku wędkarskim osobę dla własnych osobistych celów :beer:

Widzę że walka o władzę w ZG PZW jest na etapie wyniszczania się i "wywalania" ludzi ze związku. Nie uważam, żeby było to dobre dla PZW, jeżeli chodzi o jego najbliższą przyszłość. Nie w ten sposób. Już mówię Wam dlaczego, choć wiem też z jakich powodów tak się dzieje.

Osobiście cieszę się z zawieszenia prezesa Okręgu Mazowieckiego PZW, gdyż osoby jego pokroju przekształciły stowarzyszenie wędkarzy w maszynkę do robienia pieniędzy dla wybranych, ze szkodą dla ogółu wędkarzy. I takich jak on jest cała masa w poszczególnych zarządach okręgów. Ostatnią rzeczą jaką chcę to ta, aby osoby jego pokroju rządziły dalej w PZW.

Z drugiej jednak strony sytuacja w PZW jest dużo bardziej problematyczna i skomplikowana, aniżeli ta, którą pokazują nam działacze obecnego ZG.... ustami Satiego :facepalm:  I zawieszanie poszczególnych działaczy nie pomoże na raka toczącego PZW, tym bardziej że na 100% Pan Bedyński odwoła się od tej decyzji do sądu, a tam już nie będzie "pokazówki", tylko będą liczyć się dowody i zapisy statutu PZW. Jednak nie to jest tu najważniejszym problemem. 

Jeżeli to co mówi Sati jest prawdą (chodzi o wyrok), to właśnie obecny Zarząd Główny walczy o przetrwanie..... i raczej tego nie przetrwa. Z chwilą uprawomocnienia się wyroku Prezes T. Rudnik i osoby które podpisały się pod aktem o niedopuszczeniu do organizacji Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów, ponoszą odpowiedzialność za złamanie statutu. W przypadku zmiany władzy w ZG PZW, to T. Rudnik i "spółka" zostaną pociągnięci do odpowiedzialności dyscyplinarnej. Dlatego właśnie teraz, tuż przed wyborami, robi się cyrk ze zmianą ordynacji wyborczej na korzyść małych okręgów PZW, co by zablokować tym dużym okręgom możliwość ewentualnej wygranej w wyborach ;D :facepalm: Oczywiście publicznie mówi się, że robi się to z korzyścią dla wędkarzy...właśnie teraz ;D Dobrze jednak wiemy przez kogo są zarządzane te największe okręgi i że są one w totalnej opozycji do obecnego ZG PZW.

Czym będzie skutkować uprawomocnienie się sądowego wyroku odnośnie złamania Statutu PZW w tak ważnej kwestii?  Tym że ewentualni następcy w ZG zrobią z T. Rudnikiem i całym tym towarzystwem, to samo co dziś robi T. Rudnik i spółka np. z Panem Bedyńskim. T. Rudnik i inni mają olbrzymi problem, bo jeżeli kiedykolwiek stracą władzę na rzecz "opozycji" w PZW, oznaczać to będzie, że mogą oni równie dobrze spodziewać się tych samych kar, które oni dziś "serwują" innym w PZW.

A opozycja mając w ręku prawomocny wyrok, z którego będzie wynikać, że T. Rudnik i spółka złamali statut, będzie mieć szerokie spektrum do zastosowania kar wobec osób winnych tej sytuacji i będą oni wówczas działać zgodnie z prawem, celem przywrócenia prawidłowego zarządzania PZW (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało).  Muszą jedynie wygrać wybory :beer:

Gdy doszło do złamania Statutu, w tak istotnej kwestii, jaką jest Zjazd Delegatów (który jest najwyższą władzą w PZW), to możemy spodziewać się najsurowszych kar.     

Mamy więc rozkręconą wojnę totalną w PZW, wojnę na wyniszczenie, która teraz celowo przeniosła się także do internetu. Zmiana ordynacji wyborczej w kierunku pozytywnym dla małych okręgów, właśnie teraz tuż przed wyborami, oznacza jedynie próbę utrzymania się obecnego ZG PZW u władzy, bo wiedzą dobrze, że jak przegrają kolejne wybory, to co niektórzy mogą nawet wylecieć z PZW. Szkoda tylko, że do tych gierek wykorzystuje się innych wędkarzy.

Dlatego też uważam, że nic dobrego z tego nie wyjdzie, bo mamy obecnie nakręconą spiralę gównoburzy w PZW, walkę o być albo nie być na szczycie władzy i wtedy podobnie jak jest to jest w partiach politycznych żongluje się obietnicami wyborczymi, byleby tylko utrzymać się u władzy...czytajcie przy korycie.

Mam bardzo złe zdanie o obecnym Zarządzie Głównym PZW, a jeszcze gorsze o tym poprzednim. Uważam, że skala dyletanctwa, jeżeli chodzi o zarządzanie tak dużą organizacją, aż powala na kolana. Nie trudno zauważyć, patrząc na to co się teraz dzieje, że gdy w 1989 r. w gabinetach generała Cz. Kiszczaka kreślono przyszłość PZW i innych tego typu ogólnopolskich stowarzyszeń, gdy podwaliny funkcjonowania stowarzyszeń były tworzone rękoma późniejszego prezydenta Polski Pana K., dobrze wiedziano jaka ma być przyszłość organizacyjna PZW :beer:
 
Napiszę to po raz setny tu na forum. Nie da się w systemie gospodarki rynkowej zarządzać organizacją składającą się z kilkudziesięciu (ponad czterdziestu) podmiotów z własną osobowością prawną, jak i nie da się zarządzać podmiotem, gdy jego zarząd główny składa się z kilkudziesięciu osób. NIE DA SIĘ.

Panie i Panowie z obecnego ZG PZW najpierw zróbcie wszystko, aby wszcząć procedurę zmiany Statutu, w zakresie zmian struktury organizacyjnej PZW, a potem myślcie dopiero o ordynacji wyborczej, bo Wasze reformy to są pseudo reformy. To są reformy pod publiczkę - reformy dla utrzymania stołków. I nie mają one nic wspólnego z szarymi wędkarzami zrzeszonymi pod szyldem PZW i ich oczekiwaniami.
 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3186 dnia: 20.12.2020, 16:43 »
Zgadzam się z Arkiem w wielu kwestiach, teraz toczy się w ZG gra, o której my dokładnie nie wiemy. Dwie opcje z soba walczą, i wyjście do wędkarzy jest tylko pretekstem, aby utrzymać się na stołkach.

Najważniejsze teraz to pokazać czego chcą wędkarze. Wg mnie Sati robi duży błąd, uderzając w 'mięsiarzy', bo buduje opozycję, która nowy ZG uświadamiać będzie z tymico chcą ich pozbawić ryb, i daje się Bedyńskim pole do montowania własnej frakcji mięsiarskiej. To jakby mówić przed wyborami o konieczności reform i obcięciu dodatków i programów plus. To nie będzie przyjęte pozytywnie. Trzeba to odpowiednio ubrać w słowa, i tłumaczyć, że rozsądna gospodarka wędkarska sprawi, że ryb będzie przybywać. I potrzebujemy przede wszystkim odpowiedniego modelu takiej gospodarki, nie zaś 'mniejszego zabierania'. Obecnie mamy pic na wodę fotomontaż.

Uważam jednak, że dzieje się dobrze. Ponieważ robi się miejsce na głos wędkarzy, i można uderzyć w sitwę. Nie w PZW, ale konkretnie w tych, co tam robią syf. Bo pod szyldem PZW kryją się wszyscy, w tym ci co robią bardzo dużo dobrego. A jak się pokaże, co za kanalie siedzą w zarządach, to potem będzie łatwiej im utrudnić jakikolwiek związek z decydowaniem o tym co wędkarskie.

Nie wiem też co o tym sądzicie, ale takie decyzje jak zawieszenie Bedyniaka, powinno być ogłoszone przez PZW, nie przez Satiego. Bo w takim układzie mamy jakieś ciche przepychanki. Tutaj należy poinformować co się wydarzyło, kto i dlaczego taką decyzję podjął. Na ich stronie Fb jest ostatni wpis z 13 grudnia o zarybieniach (OM PZW). Jak dla mnie to skandal, bo coś się przed nami ukrywa. I dokładnie - śwadczy to o wojnie na górze, gdzie reformy wydają się być przykrywka i próbą użycia wędkarzy do swoich celów.

Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3187 dnia: 20.12.2020, 17:25 »
Tylko problem jest z rozróżnieniem tej sitwy ;) Jeszcze za poprzedniego Zarządu Głównego PZW, część tego obecnego, kombinowała przy ordynacji wyborczej, tak aby uniemożliwić wędkarzom prawo do bycia wybranym do organów PZW, poprzez ten sławny już zapis w ordynacji wyborczej, który potem został uchylony przez prezydenta Warszawy:  "Warunkiem wyboru na funkcję delegata jest pełnienie funkcji statutowych we władzach lub organach PZW przez okres nie krótszy niż 5 lat."

Teraz ci sami ludzie kombinują raz jeszcze przy ordynacji wyborczej, tyle tylko że tym razem mówi się, że to jest dla dobra wszystkich wędkarzy, a po prostu nie chce się dopuścić poprzedników do władzy :facepalm: ;D

Oni nie mają żadnych skrupułów. Utrzymanie się u koryta to jedyny cel. Kilka lat zmarnowanych, o czym świadczy treść protokołów posiedzeń ZG PZW. I tu dobrze uwidacznia się to jak popieprzona jest organizacja PZW, jak patologiczna jest jego struktura.

Kilka miesięcy temu, jak ktoś tu na forum wrzucił stanowisko ZG PZW, odnośnie tego feralnego zjazdu nadzwyczajnego napisałem, że ta argumentacja jest z dupy i pewnie sprawa skończy się w sądzie z dużymi szansami na wygraną. A pod tym pismem ktoś się podpisał, ktoś je stworzył. Nie przesądzając ostatecznej treści wyroku kończącego całą sprawą mogę śmiało powiedzieć, że w życiu nie poparłbym osób, które w sposób świadomy, wyłącznie dla własnych celów łamią statut, szczególnie w tak ważnej kwestii jaką jest prawo głosu. I grzeje mnie to kto jest w opozycji, bo tak się nie załatwia spraw w cywilizowanych krajach. Nigdy nie załatwia się spraw poprzez łamanie statutu i to w sposób oczywisty.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3188 dnia: 20.12.2020, 17:39 »
Powołać komisję do zmian statutowych samemu łamiąc ten statut. I powołać ją po kilku latach swojej obecności w Zarządzie Głównym, tuż przed upływem swojej kadencji (tuż przed wyborami), po których to wyborach można zostać pociągniętym do odpowiedzialności dyscyplinarnej i wyrzuconym z PZW. Majstrować przy ordynacji wyborczej tuż przed wyborami. Jednocześnie wmawiać ludziom, że właśnie teraz jest dobry czas na zmiany w PZW. Takie rzeczy tylko w PZW ;D :facepalm: PRL bis. Z góry przepraszam bardzo


Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3189 dnia: 20.12.2020, 17:47 »
Cyt. Z fejsa Wojtka.
Szacun .

Życzenia. W te nadchodzące święta życzę Wam wszystkim kochani dużo zdrowia, miłości oraz udanych wypraw wędkarskich w 2021 roku. Czasy mamy ciężkie lecz jesteśmy silni i damy radę, w to wierzę. A że święta, to także czas prezentów to i ja kilka przygotowałem. 🙂 W podziękowaniu za wzorową współpracę jutro dokonam " dobrowolnej wpłaty" na rzecz Okręgu PZW Bielsko-Biała w wysokości 1.000 zł z przeznaczeniem na zakup łodzi dla Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żywieckiego. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się pozyskać więcej środków, a łódź ta pomoże chłopakom jeszcze skuteczniej walczyć z kłusownictwem na naszych wodach.

Maciek

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3190 dnia: 26.12.2020, 14:22 »
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3191 dnia: 29.12.2020, 13:20 »
W grudniu ZG PZW podniosło sobie diety o 100 %. Nawet mnie to już nie denerwuje ;D ;D ;D


https://www.facebook.com/groups/1505031429596118/permalink/3510387729060468

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3192 dnia: 29.12.2020, 13:57 »
Ciekawe. Mnie to bawi, szczególnie, że z tego co kojarzę to chyba w dobie epidemii covid posiedzenia są głównie " przez internet". Jak widać włączenie komputera wymaga dodatkowej pracy na rzecz wszystkich wędkarzy zrzeszonych pod szyldem PZW. Z drugiej strony święta były, jest ogólnopolski kryzys, to "trza" sobie gdzieś dorobić. Ach Ci Reformatorzy :)

Pisałem już o tym, że ta cała działalność społeczna w PZW, to jest społeczna tylko z nazwy. W kołach się haruje, a na szczytach kombinuje. Proste. I dla mnie jest to cały tragizm PZW z jego PRL-owską organizacją. Gdyby tylko gospodarka finansowa była jawna dla każdego członka PZW, to by nie było wałków z tymi: dietami, kilometrówkami, nagrodami, kasą ad hoc na wszystko na co trzeba. Nie byłoby kombinacji, że skoro Prezes sąsiedniego okręgu "zarabia" tyle, to ja nie mogę być gorszy i sobie podniosę. A jak ? A prosto, ale to już nie na forum publiczne, bo mnie zaraz zaczną ścigać prezesi co niektórych okręgów ;D Ile tej kasy jest bezsensownie przewalana w PZW, to głowa boli.

Nie byłoby też "kombinacji alpejskich" niezgodnych z prawem (Statutem PZW) jakie odwalają działacze np. ci z Torunia - tych diet, które nie są dietą, tego
"używania własnych materiałów (artykuły piśmiennicze i inne), a także poświęcenia się działalności społecznej kosztem osobistych wyrzeczeń (kosztem rodziny, pracy lub działalności zawodowej, wypoczynku itd.). Również czas poświęcony na działalność uważany jest przez Wnioskodawcę za "wkład osobowy" do realizacji celów Związku. Są to rzeczywiste koszty, które jednak w wielu przypadkach są trudne do wyliczenia............Działacze są różni. Poświęcając czas na działalność społeczną niekoniecznie chcieliby dodatkowo "marnować" czas na wyliczanie i wykazywanie ponoszonych kosztów. Ponadto Wnioskodawca zatrudnia tylko kilka osób i weryfikacja wyliczeń byłaby bardzo czasochłonna i kłopotliwa."

Kiedyś pisałem w oddzielnym temacie o tej sprawie i "decyzji" Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej...działacze nie odpuścili i zaskarżyli tę "decyzję" - wnieśli skargę do sądu administracyjnego, bo chcą "wincyj" kasy dla siebie....tak "pod stołem" :), bo w PZW wszystko kosztuje. Nie ma że społecznie :beer: 

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/48BB383824

Gdyby którykolwiek z działaczy w PZW chciał reform, to można byłoby ograniczyć ilość chętnych do koryta i sowicie opłacać (oficjalnie ) tych którzy są najpotrzebniejsi jak chociażby Prezesa okręgu (max 3 członków Zarządu), ichtiologów, czy też tych zajmujących się ochroną ryb. A tak  w PZW mamy kreatywną księgowość rodem z PRL-u i całą masę realnych problemów :beer: 

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3193 dnia: 29.12.2020, 14:36 »
Przecież jeden z reformatorów powiedział -" Nic nie będzie po staremu " to sobie podnieśli diety :D ;D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3194 dnia: 29.12.2020, 19:59 »
Poniósł ich zapał rewolucyjny.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.