Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558163 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3345 dnia: 12.02.2021, 22:30 »
Dokładnie, prezydia to bardzo ciekawe twory. Prezes i zastępcy dobierają sobie jeszcze kilku gości i to oni uchwalają sobie uchwały, dzielą i rządzą. W Opolu to właśnie taka grupa gości, podobnie jest w Katowicach. Nie ma tam jakieś zasady, że należą do prezydium ludzie z różnych opcji, to zazwyczaj towarzystwo wzajemnej adoracji, w  podobnym wieku, a więc 60-70 lat. Ale aby zarabiać więcej, bierze się fuchy w ZG. Wtedy taki działacz ma spore siano, bo do diet z okręgu dochodzą te za działalność w ZG, tam są jeszcze kilometrówki i inne dodatki.

Dlatego oni tak potrzebują tak tych komisji, kapitanatów i innych przydziałów. Jest za co brać kasę, my to fundujemy. A wędkarstwo stoi w miejscu jak stało.

Miejmy nadzieję, że to się zmieni :)
Lucjan

Offline nsx

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3346 dnia: 15.02.2021, 13:51 »

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3347 dnia: 15.02.2021, 14:17 »
Powiem Wam, że jakbym był w zarządzie organizacji obracającej milionami złotych jak PZW, to napisałbym cały statut w miesiąc...od nowa. W pierwszej kolejności nie robiłbym cyrku w internecie, skoro obracam milionami złotych, bo pokazuję jak niepoważny i mało kompetentny jest zarząd w którym jestem. Nie pytałbym się w internecie co mam zrobić, bo skoro jestem w zarządzie głównym, to powinienem wiedzieć gdzie są problemy we funkcjonowaniu PZW.

Poza tym za kasę z budżetu związku wynająłbym ekipę od restrukturyzacji przedsiębiorstw. Zebrałbym w jednym miejscu radców prawnych z okręgów, zebrałbym księgowych i skarbników, zebrałbym ichtiologów i komendantów SSR + jeszcze kliku wędkarzy, którzy mają jakieś konkretne propozycje. I na czterech cotygodniowych spotkaniach ustaliłbym treść nowego statutu. A tu kolejny miesiąc o tym samym. Zaraz będą nowe wybory i temat padnie. Ten teatrzyk pod publiczkę robi się coraz zabawniejszy. No, ale komisje w ZG PZW, niczym te z czasów PRL-u wręcz kochają deliberować na posiedzeniach nad problemami. Szkoda tylko, że robią to za kasę wędkarzy.

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3348 dnia: 15.02.2021, 14:31 »
Bezcenne panie Przewodniczący Komisji Statutowej: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :thumbdown:
...jeżeli my przyjmujemy dzisiaj, że planujemy taką zmianę,,,,- to ją planujemy.....

Ku...wa!!!! drugą kadencję już planują.... i tak do usranej śmierci....
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3349 dnia: 15.02.2021, 15:40 »
Jesteśmy zmęczeni, zapoznamy się  z tematem w niedalekiej przyszłości, na razie będzie tak jak jest, nie piszcie głupot. Qurwa co to było?.

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3350 dnia: 15.02.2021, 15:55 »
Mam pytanie do pana Przewodniczącego tej zacnej komisji aby mi wyjaśnił co miał na mysli twierdząć
-" że będziemy wspierac Sport Szuwarowo-Bagienny "  hm... ciekawe ,ciekawe . :facepalm:
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3351 dnia: 15.02.2021, 15:58 »
A ja mam pytanie, czy oni za każde posiedzenie dostają kasę.  Bo jak tak, to jest grubo...
Lucjan

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3352 dnia: 15.02.2021, 16:11 »
A ja mam pytanie, czy oni za każde posiedzenie dostają kasę.  Bo jak tak, to jest grubo...

Luk zawsze tak było. komisja sie zbiera jest kilometrówka, dietka itd.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3353 dnia: 15.02.2021, 16:35 »
A ja mam pytanie, czy oni za każde posiedzenie dostają kasę.  Bo jak tak, to jest grubo...

Pan Przewodniczący dojeżdża z Zamościa...sądzisz że z dobrowolnych swoich datków?....na rzecz PZW?
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3354 dnia: 15.02.2021, 16:40 »
A ja mam pytanie, czy oni za każde posiedzenie dostają kasę.  Bo jak tak, to jest grubo...

Nie... :'(.. spotykają się opowiadają... a na koncu wplacają po pieset na radio ma ryja w podzięce że sie spotkali... >:O

Licznik leci ... dietka , kilometrzarz , delegacja....
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3355 dnia: 15.02.2021, 16:42 »
Mam pytanie do pana Przewodniczącego tej zacnej komisji aby mi wyjaśnił co miał na mysli twierdząć
-" że będziemy wspierac Sport Szuwarowo-Bagienny "  hm... ciekawe ,ciekawe . :facepalm:

Powiem tak. PZW ma duże możliwości aby rozwijać sport, ale tam nie ma ludzi którzy by to potrafili robić. W Polsce jest wielkie zapotrzebowanie na duże imprezy z okazałymi nagrodami, ale takie wody ma tylko PZW. Więc można sporo tu zarobić, jednocześnie wspierając rozwój wędkarstwa i współpracę na linii wędkarze - firmy - związek. Każdy by skorzystał. Wędkarze powinni walczyć głównie o kasę i nagrody, nie tylko puchar prezesa i gadżety które muszą odsprzedać.

Wg mnie tu trzeba zmian i pogodzenia dwóch stron. Obecny wyczyn wg mnie nie działa dobrze, zrobiono z wędkarstwa sport na modłę lekkiej atletyki. Drogą jest komercjalizacja. PZW zaś powinno zajmować się tym, aby były dobre ekipy narodowe w spławiku, feederze, spinningu i tak dalej. Popularyzacja startów w zawodach z cennymi nagrodami to woda na młyn wędkarstwa. Im więcej zarobią firmy na sprzedaży kijów, kręciołów i osprzętu, tym więcej zainwestują w nagrody, w sponsoring.

Najważniejsze to aby start w zawodach był masowy, tu tkwi sedno. Im więcej ludzi startuje, tym lepiej. Tym więcej kasy, lepsze wody i tak dalej, to jest woda na młyn.

Lucjan

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3356 dnia: 15.02.2021, 16:43 »
A ja mam pytanie, czy oni za każde posiedzenie dostają kasę.  Bo jak tak, to jest grubo...

Nie... :'(.. spotykają się opowiadają... a na koncu wplacają po pieset na radio ma ryja w podzięce że sie spotkali... >:O

Licznik leci ... dietka , kilometrzarz , delegacja....

Maciek :beer: :thumbup: trafiłeś w PUNKT -to właśnie ta opcja...
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3357 dnia: 15.02.2021, 16:50 »
Mam pytanie do pana Przewodniczącego tej zacnej komisji aby mi wyjaśnił co miał na mysli twierdząć
-" że będziemy wspierac Sport Szuwarowo-Bagienny "  hm... ciekawe ,ciekawe . :facepalm:

Powiem tak. PZW ma duże możliwości aby rozwijać sport, ale tam nie ma ludzi którzy by to potrafili robić. W Polsce jest wielkie zapotrzebowanie na duże imprezy z okazałymi nagrodami, ale takie wody ma tylko PZW. Więc można sporo tu zarobić, jednocześnie wspierając rozwój wędkarstwa i współpracę na linii wędkarze - firmy - związek. Każdy by skorzystał. Wędkarze powinni walczyć głównie o kasę i nagrody, nie tylko puchar prezesa i gadżety które muszą odsprzedać.

Wg mnie tu trzeba zmian i pogodzenia dwóch stron. Obecny wyczyn wg mnie nie działa dobrze, zrobiono z wędkarstwa sport na modłę lekkiej atletyki. Drogą jest komercjalizacja. PZW zaś powinno zajmować się tym, aby były dobre ekipy narodowe w spławiku, feederze, spinningu i tak dalej. Popularyzacja startów w zawodach z cennymi nagrodami to woda na młyn wędkarstwa. Im więcej zarobią firmy na sprzedaży kijów, kręciołów i osprzętu, tym więcej zainwestują w nagrody, w sponsoring.

Najważniejsze to aby start w zawodach był masowy, tu tkwi sedno. Im więcej ludzi startuje, tym lepiej. Tym więcej kasy, lepsze wody i tak dalej, to jest woda na młyn.


Cyt."ale tam nie ma ludzi którzy by to potrafili robić"
Lucek to nie prawda... może nie wszędzie ale są miejsca gdzie chłopaki robią fajne zawody.
Potrafią i to dobrze.

Moim zdaniem trzeba to zagadnienie podzielić na dwa tematy...
Profesjonalny - i tu fansi daja przyklad , match pro , etc....
I bardziej koleżenski tu mnóstwo ludzi bierze udział w nich jest kiełba flaszka i wszyscy zadowoleni.
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3358 dnia: 15.02.2021, 17:21 »
Maciek, wg mnie powinno się zrobić tak odnośnie sportu. Postawić pytanie numer jeden. Jak przyciągnąć jak największą ilość ludzi do spławika, feedera, spina, itd. Bez patrzenia się, jaki regulamin wymyślili Włosi z FIPSed lub jaki jest na MŚ. Im więcej zawodów, tym lepiej. Bo zasada jest prosta. Chcesz wygrać, rozwijasz się, inwestujesz w sprzęt. Zarabia na tym producent, i daje więcej kasy na sponsoring, nagrody. PZW zaś ma sporo członków, bo opłacają składki i jest kasa na masę innych rzeczy. Lepsi wędkarze to mądrzejsi wędkarze, chcą lepszych łowisk itd. To jest woda na młyn.

Podam przykład jak okręg może zarabiać. Opole ma Odrę, bez główek, odcinek miejski, równy w miarę i z rybą. Mało ludzi tam łowi, i zawody nie przeszkodzą lokalsom, bo ci mogą usiąść w innym miejscu. Okręg robi np. Puchar Odry w feederze, potem w spławiku, może i w spinie. Wpisowe 30 zeta dla członków PZW, 40 dla tych co nie należą. Nagrody - 20 tysięcy do podziału dla pierwszej trójki (liczba osób od 100 do 200). Do tego bierze się sponsora, co opłaca sędziów, daje nagrody dodatkowe i robi oprawę. 100 zawodników i okręg ma 10 tysi z imprezy, do tego jest promocja feedera, spławika, a także regionu, ludzie opłacają składki i chcą być w PZW. Można też wodę udostępniać firmom na festiwale. I szafa gra. Trzeba tyko zadbać o taką wodę, mieć w niej rybę. I tu jest pies pogrzebany...  Dlaczego Opole tego nie robi. Bo tam siedzą kpy.

Naprawdę, okręg może robić bardzo dużo rzeczy wędkarskich, ale tego nie rozumieją panowie w wieku 70 lat, którzy byli w SB lub PZPR...
Lucjan

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3359 dnia: 15.02.2021, 17:26 »
Dokładnie Luk oni tego nie rozumią bo są wychowani i działali za poprzedniego systemu a tam było "troszke"inaczej.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz