Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558251 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3540 dnia: 16.04.2021, 12:26 »
Żadne pikiety tyle nie dadzą jak dostęp do dokumentów ;) Odkąd zmieniło się w Polsce prawo, czyli gdzieś od września 2020 r. operaty rybackie są jawne i dostępne w trybie dostępu do informacji publicznej. Są już ludzie w Polsce, którzy je analizują tam u siebie w okręgach PZW i niedługo będą pytać na co idzie ich kasa :) A Wody Polskie bez problemu udostępniają je wszystkim zainteresowanym :bravo:

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3541 dnia: 16.04.2021, 12:29 »
Żeby tylko ktoś konsekwencje wyciągnął z tych analiz, a nie utknęło na pokiwaniu palcem.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3542 dnia: 16.04.2021, 12:31 »
Zmiana jest spora, na Zalewie Zegrzyńskim wędkarze mogą sprawdzać rybaków, to znaczy na razie niby mogą :P 8)

Ha... nie wiem czy śmiać się czy płakać... śledzę wątek pisze z ludźmi tam działającymi - przecież to cyrk. Seba tą komedie elegancko przedstawił w filmie. A Sati na livach.
Ty na poważnie to napisałeś - czy dla jaj..... ?

Dla jaj niestety. Nie podzielam optymizmu Satiego. Władze OM, a więc ci sami ludzie co chcą rybactwa na Mazurach (z ZG), robią co mogą aby nie zaprzestano odłowów sieciowych. Jak dla mnie zmiana jest kosmetyczna i niczego wielkiego nie przyniesie. Sam sens tej gospodarki jest nietrafiony, więc właśnie zmiany musza polegać na wyjściu z rybactwa i przestawieniu się na gospodarkę wędkarską. Gościom jak Tomasz Czerwiński należy pokazać drzwi lub ich za nie wyprowadzić.
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3543 dnia: 16.04.2021, 12:38 »
Lucjanie jesteś w głębokim błędzie że nic się nie zmieni - zmieni się wszystko - tak powiedział on - człowiek który w pzw działa społecznie jest zapalonym mysliwym - przecież mieso należy przynosić do domu. To on jest odpowiedzialny za kreowanie zmian w pzw - to na jego barkach spoczywa reforma..

Zapytasz kto to - to ten Pan. :-X 8) :P

cyt."Obecnie pan Heliniak jest prezesem okręgu rzeszowskiego, pełni obowiązki prezesa okręgu mazowieckiego, zawiaduje też gospodarką i ochroną wód, a więc odpowiada za rybactwo w PZW (ZG prowadzi działalność rybacką na kilkudziesięciu jeziorach!), do tego jest wiceprezesem związku i zasiada w Komisji Statutowej. Jeden gość i pięć stanowisk! Ile on dostaje diet? Naszym zdaniem najwięcej w PZW, to ‘baron związkowy’, podobnie jak wcześniej pan Iwański, który też piastował wiele stanowisk."

Ja nie mam żadnych wątlpiwości że te wszystkie funkcje pełni za darmo pro społęcznie. I dzięki niemu pzw ewaluuje - pytanie na co ??? ???

Ktoś to wrzucił na fejsa. Ja tam wierzę temu Panu, choć koledzy potrafią wyciągać miesięcznie znacznie więcej niż 10000 PLN ;)

Tak od 40 minuty i 10 sekundy


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3544 dnia: 16.04.2021, 12:46 »
Pan Heliniak pitoli jak większość włodarzy u koryta. Ziemniaki w piwnicy gniją od słuchania. Na deser proponuję jeszcze pana Misia, czytającego z kartki, i mamy dość wszystkiego :)
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3545 dnia: 16.04.2021, 12:59 »
Jesteś naprawdę niewdzięczny ;) Jak człowiek mówi, że pracuje hobbystycznie kosztem swojej rodziny i możliwości zarobienia większej kasy gdzie indziej to trzeba go wspierać, a nie krytykować. Wszyscy działacze ZG PZW i okręgów powinni serdecznie podziękować Panu Misiowi. Gdyby nie on, to ta wręcz lawina informacji płynących z poszczególnych okręgów PZW, nigdy by nie wypłynęła w internety. A tak ...dla człowieka to jeden mały krok, dla ludzkości skok ogromny ;D  Mnie to ogólnie bawi.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3546 dnia: 16.04.2021, 14:20 »
Zmiana jest spora, na Zalewie Zegrzyńskim wędkarze mogą sprawdzać rybaków, to znaczy na razie niby mogą :P 8)

Ha... nie wiem czy śmiać się czy płakać... śledzę wątek pisze z ludźmi tam działającymi - przecież to cyrk. Seba tą komedie elegancko przedstawił w filmie. A Sati na livach.
Ty na poważnie to napisałeś - czy dla jaj..... ?

Dla jaj niestety. Nie podzielam optymizmu Satiego. Władze OM, a więc ci sami ludzie co chcą rybactwa na Mazurach (z ZG), robią co mogą aby nie zaprzestano odłowów sieciowych. Jak dla mnie zmiana jest kosmetyczna i niczego wielkiego nie przyniesie. Sam sens tej gospodarki jest nietrafiony, więc właśnie zmiany musza polegać na wyjściu z rybactwa i przestawieniu się na gospodarkę wędkarską. Gościom jak Tomasz Czerwiński należy pokazać drzwi lub ich za nie wyprowadzić.

 :beer: - podzielam twoje zdanie.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3547 dnia: 16.04.2021, 14:21 »
Pan Heliniak pitoli jak większość włodarzy u koryta. Ziemniaki w piwnicy gniją od słuchania. Na deser proponuję jeszcze pana Misia, czytającego z kartki, i mamy dość wszystkiego :)

Syf -  kiłą  - tak ja to widzę...- zmiany ? ???
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3548 dnia: 21.04.2021, 12:52 »
Baron Iwański, prezes okręgu Katowice przez tyle lat,wiceprezes związku swojego czasu, wg nieoficjalnych źródeł już nie jest prezesem, a nawet nie jest w PZW. Opcja 'zapalenie płuc' robi swoje.
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3549 dnia: 21.04.2021, 13:14 »
Lucek, lucek zmień informatorów :D :P 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3550 dnia: 21.04.2021, 13:50 »
To znaczy jakie są prawdziwe informacje?
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3551 dnia: 21.04.2021, 13:53 »
Któryś z Was na pewno je ma. I obaj jesteście przekonani, że te Wasze są prawdziwe. Dlatego nie przekreślałbym opcji, że to ten drugi ma rację ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3552 dnia: 21.04.2021, 18:44 »
Ale rozumiecie, że aby kogoś wyrzucić z PZW to trzeba poczekać...na wyrok sądu powszechnego, o ile usunięty będzie się odwoływał od treści orzeczenia sądu koleżeńskiego. Dlatego wstrzymałbym się z oceną sytuacji, bo na razie to mamy machinę propagandy wszczętą przez wiadomo kogo.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3553 dnia: 21.04.2021, 19:11 »
Arku ale nikt nikogo nie wyrzucił tylko zawiesił a to raczej róznica a z tego co słyszałem to tak to się nie skończy. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3554 dnia: 21.04.2021, 19:34 »
Każdy z tych zawieszonych pójdzie z tym zawieszeniem do sądu powszechnego i jeżeli zarzuty przeciwko nim, nie będą naprawdę poważne, to ci zawieszeni bardzo szybko "wrócą" do PZW i będą żądni krwi. Ba. Gdybym im pomagał, to bardzo szybko dałbym im możliwość kandydowania na najbliższych wyborach, oczywiście przy tych zarzutach o których dziś  publicznie wspomina tuba propagandowa drugiej strony. W tej całej walce tylko szarych wędkarzy żal, ale z drugiej strony oni i tak mają wszystko w du..pie, więc... :beer: Nie dawałbym jednak wiary tym wszystkim wieszczom pozytywnej zmiany, bo aby kogoś skutecznie zawiesić trzeba się naprawdę postarać. Nie wystarczą koledzy z sądu koleżeńskiego.