Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558118 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3705 dnia: 01.06.2021, 20:22 »
Mrucin, post zdublowałeś.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3706 dnia: 01.06.2021, 20:37 »
No panowie, tośmy nienormalne! ;D

https://www.facebook.com/groups/766481944253705/

a tutaj treść zaproszenia do grupy na jednej z grup do których należę:

"Macie dość internetowych napinaczy, którzy czepiają się Was, że zrobiliście nieodpowiednie zdjęcie rybie? Macie dość gości co wyzywają normalnych wędkarzy od mięsiarzy, bo raz na jakiś czas ktoś zabrał rybę do domu? Macie dość wojowników świętego zakonu maty & "no killu", pouczających jak etycznie wędkować, mimo że samemu dziurawią karpiki na komercjach? Macie dość tej całe tandety i sztuczności? Zapraszam na naszą grupę. U nas wszystkie reklamy sprzętu, zanęt, kanałów wędkarskich są na bieżąco usuwane. Zostawiamy jedynie zdjęcia waszych wędkarskich zdobyczy. Gorąco polecam."

Zerknąłem w historię: Data utworzenia grupy: 22 lutego 2021.
Zaproszenie pojawiło się dzisiaj, krzyżowcy PZW w natarciu?
Kuba

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3707 dnia: 01.06.2021, 20:52 »
Matko, nigdy nie byłem na żadnej grupie FB i nie sądziłem, że to taki syf :o

Dzięki Luk, i każdemu z was za SiG.
Drugiego takiego miejsca nie ma, i nie będzie! :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3708 dnia: 01.06.2021, 20:53 »
Już jest 3700 uczestników. Lukłem sobie na tą grupe.
Mięso w trawie króluje. Z resztą nie tylko na tej grupie.
Powiem szczerze że juz sie troche w tym wszystkim gubie..
Z tego co widze jest powrót do przeszłości jesli chodzi o wedkarstwo w polsce... czy może sie mylę.
Maciek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3709 dnia: 01.06.2021, 20:57 »
Patrząc na FB to się nie mylisz. Dziady zaczęły używać FB i dlatego wygląda to tak że wędkarze się cofają.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3710 dnia: 01.06.2021, 23:07 »
Nie obejrzałem filmu, bo widziałem kilka wcześniejszych filmów tego Pana i stwierdziłem, że oglądanie jego twórczości jest ponad moje siły intelektualne. Skala teorii spiskowych na tym kanale wręcz powalała.

Przyznam, że pan Miś wypada tutaj niczym Wołoszański. Obejrzenie tego filmu od 'deski do deski' to wiwisekcja na własnym umyśle 8)
Lucjan

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3711 dnia: 01.06.2021, 23:22 »
Jak mnie wnerwiają tacy goście...
- No Kill to jest robienie sobie zdjęć z rybą, aż ona zdechnie.
- No Kill jest niezgodne z prawem. Tak powiedziałem, więc tak jest.
 :facepalm:
Michał - skąd ten jegomość (jeśli słowo "jegomość" jest słowem, którego szukam) się urwał?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3712 dnia: 01.06.2021, 23:25 »
Nigdy nie miałem i nie zamierzam mieć konta na FB.
Ostatnio jak wypuszczałem na PZW po kolei 3 sztuki w tym jedną ósemkę, też ktoś tam z boku bąkał ,że" co za mały" a "ten za duży". Tak się objawia zazdrość chyba, jak się nic nie złowi, zawsze mówię , biorą bo wiedzą ,  że do wody wrócą ,nie do zamrażarki ;)  Ostatnio mnie taki jeden starszy zaskoczył , mówi mi ,że ryb nie bierze a koło 60 tki , znajomi też no kill ,także trend rośnie w siłę :thumbup:


Pozdrawiam Łukasz

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 628
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3713 dnia: 02.06.2021, 11:42 »
Zaproszenie pojawiło się dzisiaj, krzyżowcy PZW w natarciu?

Jednym z administratorów/moderatorów jest wędkarz normalny Paweł Daniec - stały autor organu prasowego ZG PZW. Akcja "Uwalniam okazy" najwyraźniej nie zwiększyła sprzedaży ani uznania dla kierownictwa PZW, więc wykonano zwrot ideologiczny, wychodząc dla odmiany naprzeciw oczekiwaniom kręgów, które w matach ani uwalnianiu okazów nie gustują :)

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3714 dnia: 02.06.2021, 11:53 »
Modus chcesz powiedzieć że za promowaniem zabierania ryb i krucjatą przeciwko macie i no kill stoi osoba odpowiedzialna w PZW za edukację wędkarzy poprzez gazetę WW. Bo chyba po to ta gazeta jest wydawana ? :facepalm: :facepalm: :facepalm:
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3715 dnia: 02.06.2021, 12:20 »
Zaproszenie pojawiło się dzisiaj, krzyżowcy PZW w natarciu?

Jednym z administratorów jest wędkarz normalny Paweł Daniec - stały autor organu prasowego ZG PZW. Akcja "Uwalniam okazy" chyba nie zwiększyła sprzedaży ani uznania dla kierownictwa PZW, więc wykonano zwrot ideologiczny, wychodząc dla odmiany naprzeciw oczekiwaniom kręgów, które w matach ani uwalnianiu okazów nie gustują :)

Ale jaja! Masz pewność, że to ten sam gość?
Lucjan

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 628
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3716 dnia: 02.06.2021, 12:27 »
https://www.facebook.com/groups/766481944253705/members

Wędkarz normalny Paweł Daniec nie ukrywa swych powiązań z wiadomym organem prasowym.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3717 dnia: 05.06.2021, 10:34 »
Z fejsa Reforma PZW

Się dzieje… Ze strony ZG PZW:
Skarbnik ZG – kol. Jerzy Leus przedstawił wniosek wraz z projektem uchwały w sprawie - uruchomienia regulaminowego funduszu nagród z wypracowanego zysku z działalności gospodarczej dla pracowników Biura Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego. Wniosek został przyjęty i podjęto stosowna uchwałę.

Wierchuszka PZW, którą stanowią głównie prezesi okręgów, postanowiła nagrodzić za doskonałą pracę pracowników biura. Pytanie tylko czy należy nagradzać za prowadzenie działalności sprzecznej z interesem wędkarzy, jaką są odłowy sieciowe na Mazurach i Suwalszczyźnie?To prezesi okręgów, będący niby przedstawicielami wędkarzy, pakują nas wszystkich w rybactwo, przez co jesteśmy stricte związkiem rybackim, i taką działalność wspieramy, lobbing wędkarski praktycznie nie istnieje. Dla kogo będą te nagrody? Skąd zysk?  I tu mamy do czynienia z kolejna perfidią, gdyż Zarząd Główny PZW prowadzi działalność rybacką, za nasze pieniądze. Tego nie chce praktycznie żaden wędkarz!  Skąd tu zyski? Z unijnych grantów? Po co nam takie inicjatywy w ogóle? Czy jest inna działalność gospodarcza w ZG?

Nagradzanie pracowników jest OK, ale jeśli już, to za wykonaną dobrze pracę, ZG nie powinien prowadzić żadnej działalności gospodarczej,  więc nie powinno być zysków. ZG powinien ‘żyć’ ze składek (i dbać aby  wpłacano ich jak najwięcej!), i na pewno nie powinni zasiadać tam urzędujący prezesi, gdyż właśnie dlatego mamy dwa świat w PZW, wędkarzy, stanowiący 600 tysięczną rzeszę i zarządzających, którzy robią rzeczy pod siebie. Ci pierwsi są ciemnym ludem, pozbawionym często praw, ci drudzy mają się jak pączki w maśle, mając władzę i pieniądze. Już wcześniej nagradzano pracowników Gospodarstwa Rybackiego Suwałki za ‘dobre’ wyniki. Czyli tak naprawdę za działanie na szkodę wędkarzy ktoś dostaje nagrody! Niesamowite, takie rzeczy tylko w PZW.

Pytanie kto rządzi PZW, i czy naprawdę są to osoby nas reprezentujące? Czy oni dbają o nas wędkarzy i o rozwój wędkarstwa? Uważamy, że nie. Mamy w PZW jeden wielki PRL, gdzie kasta działaczy jest niczym partyjni bonzowie z PZPR czy SB, a reszta to ciemny lud, który o niczym nie ma wiedzieć, ma za to płacić i zasuwać społecznie. Wstyd i hańba, bo to nie są żadni reprezentanci wędkarzy. Nikt tam nie mówi o usunięciu rybaków z PZW, za których płacą wędkarze (sic!), co jest chyba oczywistą oczywistością,  mamy za to walkę o koryto i amatorszczyznę totalną. Walka z łowiskami no kill, które są koniecznością w dzisiejszych czasach (tego chcą wędkarze i ich liczba będzie tylko rosnąć, a już jest duża, o czym świadczy popularność komercji), jest dowodem na to, że mamy do czynienia z nieudacznictwem totalnym.

Jedno jest pewne, ryba psuje się od głowy, i to właśnie wierchuszka PZW ciągnie związek w dół, to tam potrzebne są jak najszybsze zmiany. Ci ludzie niczego nie zmienią na naszą korzyść oprócz kosmetyki, która będzie cementować ich wpływy i pieniądze. A statut mówi o tym, że PZW opiera się na pracy społecznej jego członków. Powinien być tam odnośnik, że nie dotyczy to tych co rządzą...

https://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/220031/60/posiedzenie_prezydium_zg_pzw__maj_2021
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3718 dnia: 05.06.2021, 12:09 »
Po tylu aferach, i wylanych wiadrach pomyj na ich czerwone łby, oni dalej mają czelność rozdawać sobie pieniądze za nic nie robienie, ba za szkodzenie wędkarzom.

Oni nie posiadają koszty godności czy podstawowej ogłady. Chamstwo najwyższych lotów.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3719 dnia: 05.06.2021, 12:24 »
#nieplacekarty2022