Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558060 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4110 dnia: 25.12.2021, 00:38 »
Dokładnie. Władz PZW w ogóle nie interesuje rybostan, tylko wpływy ze składek.
Jak można dać wędkarzowi zabrać ryby za powiedzmy 3000-5000zl, gdy  zapłacił 300zl za zezwolenie. I tak na prawdę to krzywdzące jest dla takiego typa nazywanie go mięsiarzem, bo system pozwala mu na zabranie ryb o takiej wartości. Gdzie tu jakakolwiek  ekonomia jest?
Dokładnie, ale przy rybostanie jaki jest trzeba poświęcić mnóstwo czasu, a czas to pieniądz. Dla emeryta lepiej pójść na ochronę pracować, zarobi więcej niż za godzinę złowi ryb na PZW.

PZW też ma co oferować ale musi dopracować swoją ofertę. Jeżeli będą zadbane łowiska znajdą się chętni do opłacenia składek. Na pewno będą chętni żeby zapłacić więcej kiedy będzie można połowić
Było o tym wcześniej. Dużo ryb oznacza spore zainteresowanie kłusowników. A przy niskich mandatach i braku sensownej nawiązki na rzecz koła za poniesione straty to opłacało by się kłusować, przy bogatym rybostanie.
Tutaj są potrzebne zmiany nie tylko w PZW.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4111 dnia: 25.12.2021, 00:46 »
Moim zdaniem kłusownictwo powinno być traktowane jako "elitarne hobby/sposób na życie". Powszechnie wiadomo, że przynależność do elity kosztuje i każdy złapany powinien bardzo słono płacić.
Trudno mi mówić o kwotach ale musi boleć a recydywa razy dwa.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4112 dnia: 27.12.2021, 09:40 »
Jeżeli ktoś ma jeszcze nadzieje... to uspokoje.
Poziom gówna sięga metr nad głową.

Dziwie się 600 tyś chłopa i do sejmu idzie zawodnik z czubkiem..
Drugi stetryczały jegomość i co on robi koło członka pzw... wiem strona spoleczna .... ale ....ludzie.
Nie wspomne o tym że panowie mają problem z wypowiedziami ... są tak merytorycznie przygotowani że żal tego słuchać.

Pan starszy oficjalnie mówi nima kasy ... a to przedstawiciel rybaków.

A pan z czubkiem w sumie nie wie co mówić...
Żal na to patrzeć a to real.

I jak pzw nie jest łączone z rybakami jak oficjalnie w sejmie są zestawieni .

 Żadnego odcięcia ze strony pzw.
I po co te reformy..  po co zebrania jak nawet w zarządzie sa jak widać zaskoczeni decyzją Wód Polskich.
Drogi Lucjanie chciałeś konkretu proszę...
I nie atakuj mnie o szczegóły zarys jest działania podjęte wody powoli tworzą zarys nowej rzeczywistości...
Czas pokaże co dalej będzie.
Trzymam kciuki abyś my przetrwali pozbyli się tych darmozjadów z zarządu i skierowali sprawy do prokuratury.
Maciek

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4113 dnia: 27.12.2021, 10:05 »
Wpadło mi ostatnie WW do ręki.
Pan z Czubkiem  mówi ,że siła pzw to ludzie ,którzy bezinteresownie pracują w kołach...
A oni fachowcy z wykształceniem na etatach  ,kosztem swojego czasu  ciągną tą organizację.
Ale pytanie  , kogo on tymi bzdurami chce przekonać  ?... bo mówi ze jacyś hejterzy ich mocno atakują , a oni będą nadal bronić tego dla nas... :thumbup: :thumbdown: :money: ;D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4114 dnia: 27.12.2021, 10:27 »
Pany, Heliniak to zwykły manipulator. Swojego czasu robił filmy z Luciem, na których mówił, że nie bierze kasy z PZW jako prezes okręgu. Teraz sprawy mają się całkiem inaczej :)

Ogólnie to on wszedł w buty poprzedników, absolutnie nie stanął po stronie wędkarzy. To za jego rządów (bo Rudnik nie ma wiele do powiedzenia) mamy przekręty, łamania statutu, ryby w słoikach, prorybackie filmy i zgromadzenie władzy w jednym ręku. Do tego wpadki wizreunkowe, gdzie wybiera się na rzecznika dyscypkinarnego esbeka, po to, aby mógł stawić czoła opcji Bedyńskiego.

Polecam Wam przyjrzeć się Heliniakowi bliżej. Na jednym z filmów z 2019 roku mówi na jakimś zebraniu w PZW o tym, że Polskie Wody nie chcą przedłużać umowy, a PZW szykuje takie 'tanie wędkarstwo dla Kowalskiego za 150 złotych'. On ma całkiem inną wizję niż my wędkarze. Z rybactwa w PZW też wg niego nie da się wyjść od razu ale trzeba iluś lat. Tylu, aby się nachapali ile wlezie ci nasi społecznicy z prezydium ZG w przeciągu kilku kadencji :)

Niestety, wędkarze nie chcą działąć więc będą mieli na co zasługują.
Lucjan

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4115 dnia: 27.12.2021, 10:44 »
Pan Heliniak zaimponował elokwencją i przygotowaniem merytorycznym. Nie żeby to miało jakieś większe znaczenie tam, gdzie karty już chyba rozdano, ale jednak trochę wstyd.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4116 dnia: 27.12.2021, 12:03 »
Jak oglądałem to odniosłem wrażenie, że niestety ale decyzja już została podjęta. Jak dla mnie ten rząd ma w zwyczaju wymyślić coś co według nich jest dobre, później udaje że kogoś słucha a na koniec szybko przepycha swoją uchwałę. Minister Ardanowski wyraźnie zasugerował do kogo i żeby expresem się odzywać i pilnować bo jak decyzję zapadną to nie będzie odwrotu.
Można by się cieszyć, że w końcu coś drgnie zmieni się.
Dla mnie myśl, że będzie te zmiany robiła pani z nadania partii rządzącej nie napawa optymizmem niestety.
A faktycznie ten pan z pzw to słabo wypadł jak dla mnie oni już się trzęsą o swoje fotele . W przedszkolach prowadzą edukację rybacką i wędkarską myślałem że padne 😀

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4117 dnia: 27.12.2021, 14:25 »

Niestety, wędkarze nie chcą działąć więc będą mieli na co zasługują.

To napisz jak to zrobić. Tak realnie. Bo samo bycie na zebraniach walnych to jeszcze nic. Jak zburzyć zelbeton w PZW Lucjanie? 200 lat życia przed sobą nie mamy🤗

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4118 dnia: 27.12.2021, 17:25 »
Jeżeli ktoś ma jeszcze nadzieje... to uspokoje.
Poziom gówna sięga metr nad głową.

Dziwie się 600 tyś chłopa i do sejmu idzie zawodnik z czubkiem..
Drugi stetryczały jegomość i co on robi koło członka pzw... wiem strona spoleczna .... ale ....ludzie.
Nie wspomne o tym że panowie mają problem z wypowiedziami ... są tak merytorycznie przygotowani że żal tego słuchać.

Pan starszy oficjalnie mówi nima kasy ... a to przedstawiciel rybaków.

A pan z czubkiem w sumie nie wie co mówić...
Żal na to patrzeć a to real.

I jak pzw nie jest łączone z rybakami jak oficjalnie w sejmie są zestawieni .

 Żadnego odcięcia ze strony pzw.
I po co te reformy..  po co zebrania jak nawet w zarządzie sa jak widać zaskoczeni decyzją Wód Polskich.
Drogi Lucjanie chciałeś konkretu proszę...
I nie atakuj mnie o szczegóły zarys jest działania podjęte wody powoli tworzą zarys nowej rzeczywistości...
Czas pokaże co dalej będzie.
Trzymam kciuki abyś my przetrwali pozbyli się tych darmozjadów z zarządu i skierowali sprawy do prokuratury.
Nie chce mi się oglądać, ale było coś na temat zakazu wędkarstwa w 2022 roku wprowadzonego przez Spurek?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4119 dnia: 27.12.2021, 17:49 »

Niestety, wędkarze nie chcą działąć więc będą mieli na co zasługują.

To napisz jak to zrobić. Tak realnie. Bo samo bycie na zebraniach walnych to jeszcze nic. Jak zburzyć zelbeton w PZW Lucjanie? 200 lat życia przed sobą nie mamy🤗

Wybrać swoich ludzi do władz i nie dopuszczać do przekrętów, czyli rozliczać na bieżąco. Prosty przykład. W Opolu ma miejsce 65-lecie okręgu, zakończone popijawą w drogim hotelu. Jeden z uczestników ulega wypadkowi na skutek spożycia i w jego następstwie umiera. Odpowiedzialny za to jest prezes okręgu opolskiego, ale czy spotkało go coś złego? Nie, wg niego 65-lecie to był sukces. Gdyby wędkarze zażądali rozliczenia winnych, Misia (prezesa) by w PZW nie było. Ale pomimo, że wielu o tym wiedziało, nie zrobiono nic.

Drugi przykład to przepisy wewnątrzzwiązkowe. Jeżeli one są beznadziejne i pomimo to nikt ich nie zmienia lub nie chce ich zmiany, to o czym mówimy? Łamanie ordynacji wyborczej, statutu - to już znaki rozpoznawcze ludzi z obecnego prezydium ZG. Jeżeli nikt ich nie rozlicza z tego łamania lub naginania do własnych celów, to jest grubo.

Wczoraj przeczytałem jeden komentarz na fejsie i zrozumiałem, że my - wędkarze, wciąż jesteśmy w lesie. Człowiek napisał, że lepiej jak Polskie Wody przejmą zbiorniki, bo 'z nimi można się dogadać'. Ale przecież PZW to nasz związek! Jeżeli nie potrafimy sami się dogadać i zrobić tak aby było dobrze, i liczymy, że Polskie Wody zrobią nam dobrze, to jest tragicznie. Przypomnę, źródłem zła jest ustawa o rybactwie śródlądowym, i nie ma mowy aby PW zrobiły wędkarzom cuda przestrzegając tejże ustawy. Więc jeżeli nie potrafimy za pomocą PZW jej zmienić, to jak dokonamy to po jego upadku? Do tego teraz tego typu instytucje to łup polityczny, i jak jakaś prawa czy lewa ręka prezesa PiS będzie chciała zrobić sobie lub znajomemu dobrze, to zrobi to bez mrugnięcia okiem, mając wędkarzy w nosie. Dlatego chęć aby PZW upadło, tak popularna u wielu to po prostu brak zrozumienia jak się rzeczy mają.

Więc co, chodzi o to aby edukować wpierw, nieprawdaż? I znowu jesteśmy w punkcie wyjścia :)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4120 dnia: 27.12.2021, 18:00 »
Jeżeli ktoś ma jeszcze nadzieje... to uspokoje.
Poziom gówna sięga metr nad głową.

Dziwie się 600 tyś chłopa i do sejmu idzie zawodnik z czubkiem..
Drugi stetryczały jegomość i co on robi koło członka pzw... wiem strona spoleczna .... ale ....ludzie.
Nie wspomne o tym że panowie mają problem z wypowiedziami ... są tak merytorycznie przygotowani że żal tego słuchać.

Pan starszy oficjalnie mówi nima kasy ... a to przedstawiciel rybaków.

A pan z czubkiem w sumie nie wie co mówić...
Żal na to patrzeć a to real.

I jak pzw nie jest łączone z rybakami jak oficjalnie w sejmie są zestawieni .

 Żadnego odcięcia ze strony pzw.
I po co te reformy..  po co zebrania jak nawet w zarządzie sa jak widać zaskoczeni decyzją Wód Polskich.
Drogi Lucjanie chciałeś konkretu proszę...
I nie atakuj mnie o szczegóły zarys jest działania podjęte wody powoli tworzą zarys nowej rzeczywistości...
Czas pokaże co dalej będzie.
Trzymam kciuki abyś my przetrwali pozbyli się tych darmozjadów z zarządu i skierowali sprawy do prokuratury.
Nie chce mi się oglądać, ale było coś na temat zakazu wędkarstwa w 2022 roku wprowadzonego przez Spurek?

Ale Spurek tylko u Ciebie na zbiorniku zakazała. Nie jest źle.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4121 dnia: 27.12.2021, 18:02 »
Cyt."W Opolu ma miejsce 65-lecie okręgu, zakończone popijawą w drogim hotelu. Jeden z uczestników ulega wypadkowi na skutek spożycia i w jego następstwie umiera. Odpowiedzialny za to jest prezes okręgu opolskiego, ale czy spotkało go coś złego? Nie, wg niego 65-lecie to był sukces"

Dobre.
Jak gotowy scenariusz na komedie.
Z drugiej strony .... co mu miał miś związać gardziel.
Na poważnie cyrk.
 :-X
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4122 dnia: 27.12.2021, 22:15 »
Jak to mówili w starożytnym Rzymie ? Absens carens ? W tym przypadku chyba nic takiego nie miałoby miejsca :P

Jakby kiedykolwiek do sieci trafiło podobne nagranie, ale z jakimś prezesem spółki, który walczy przed organem państwowym o jej dalszy byt, to w dniu upublicznienia tego nagrania w głowach wszystkich wspólników zrodziłaby się myśl, że trzeba szybko zwołać nadzwyczajne zgromadzenie wspólników, aby odwołać takiego prezesa, który nie tylko ma problem z wysławianiem się, ale i przede wszystkim z formułowaniem stanowiska istotnego dla losów owej spółki. A teraz kluczowe pytanie. Czy za to "wystąpienie" została "wzięta" delegacja, bo jakie to stanowisko w imieniu całego ZG PZW zostało zaprezentowane na tym posiedzeniu ? ;D Z drugiej strony, to w tych władzach PZW, to już mnie nic nie zdziwi.

To, że związkiem zarządzają ludzie z brakiem odpowiednich kompetencji do zarządzania, tak dużą organizacją jak PZW, to jedno (bo o tym piszę od lat, tak jak i o tym, że PZW powinno już dawno poddać się restrukturyzacji w dobie niekorzystnych czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych, o których istnieniu prawie każdy wie), ale rozwala mnie inna rzecz. Na posiedzeniu stawia się prezes jednego z okręgów PZW...jako podmiot "zewnętrzny" od PZW... reprezentując interesy innej organizacji. Kuriozum to mało powiedziane.

Dla mnie cytat roku z tego posiedzenia, to nie frywolna twórczość Pana Heliniaka, ale cytat "przyszłość jest fajna, przyszłość jest będzie". Nie wiem co autor miał na myśli, ale realnie myślę, aby udać się do grawera, aby coś "takiego" stworzył mi do postawienia na biurku :bravo:

Natomiast przedstawiciel ZG PZW, chyba nie zdołał przekonać...kogokolwiek o tym, że warto jest zapewnić udział PZW w tych enigmatycznych "niektórych sytuacjach". Od razu widać, że polskie Państwo, aż garnie się, aby rozmawiać z takimi fachowcami na temat problemu zarządzania polskimi wodami :beer:

Aha. Chciałbym się dowiedzieć od Pana Heliniaka w których szkołach i uczelniach w Polsce PZW prowadzi "pracę z młodzieżą" ?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4123 dnia: 27.12.2021, 22:31 »
Ta sytuacja doskonale pokazuje bezwład w tworzeniu prawa.
I teraz wbija lobbista doskonale przygotowany przedstawia swoje stanowisko... do tego ma zlobbowanych kilku posłów i mamy nowe prawo . Po myśli lobbistów.
To takie kurwa polskie.

Ale widać jedno ... bezwład pzw brak znajomków jak w innych czasach ze strony posłów. Są zostawieni sobie samym.
Ardamowski jest w pisie spalony. I jak widać trzyma z sitwą.

Pisałem wielokrotnie wody mają zarabiać i będą.
Poczuli stały dopływ kasy z opład i sobie budują temat
Maciek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4124 dnia: 27.12.2021, 22:35 »
To, że związkiem zarządzają ludzie z brakiem odpowiednich kompetencji do zarządzania, tak dużą organizacją jak PZW, to jedno

Zarządanie, lobbyści... Tu nawet zabrakło kompetencji do sklecenia dwóch zdań, które mogłyby być uznane za argumentację. Patrzę na popisy Heliniaka, a widzę Enrico Palazzo:
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.