Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558249 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4200 dnia: 26.01.2022, 18:53 »
Kompletnie nie rozumiem takiej mentalności. Czuję się jak bym był z innej planety a przecież urodziłem się i wychowałem w Polsce

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4201 dnia: 07.02.2022, 12:40 »
Dziś dostałem linka na Facebooka na grupę "Reforma PZW - związek w rękach wędkarzy". I tam jest post o takiej ciekawej treści:

"Grupa trzymająca władzę w PZW chce za wszelką cenę dalej piastować stanowiska, i dąży po 'trupach do celu'. Panowie Heliniak, Miś, Rudnik, Dziemianowicz - o was mowa.
Dlatego kierujemy do szanownych panów następujące pytanie. Czy to prawda, że prezes Rudnik mieszka w mieszkaniu zakupionym specjalnie dla niego, które figuruje jako 'archiwum' i nic za to nie płaci? Pytania dodatkowe to: dlaczego takich rzeczy się nie upublicznia? Czy to część programu działania obecnego prezydium, którego hasłem przewodnim jest 'nic nie będzie po staremu'? Czy to normalne aby takie rzeczy ukrywać przed wędkarzami? A może to są zwykłe plotki? Prosimy o wyjaśnienie tej sprawy.
Brak odpowiedzi będziemy uważali za chęć aby dalej 'wszystko było po staremu' właśnie, czyli kontynuację działań w których wędkarze nie mają wiele do powiedzenia w związku i są oszukiwani przez jego władze, wcale nie wybrane przez tychże wędkarzy. Bo jak inaczej interpretować brak jawności i przejrzystości oraz prowadzenie działalności gospodarczej przez ZG (działalności rybackiej), na którą nie wyraziło zgody 600 tysięcy członków?"



Jeżeli jest to prawda, a nie plotki, to pierwszy raz w historii tego forum mogę śmiało napisać, że tego typu sprawa spokojnie nadaje się na zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 296 par. 1 k.k. przez wszystkich członków Zarządu Głównego PZW wspólnie z Prezesem ZG PZW lub kogoś kto o tym zdecydował.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4202 dnia: 07.02.2022, 12:56 »
Ahaha... ;D


Wiesz, co tam może wyjść z tego, jeśli to nie jest plotka? Że to wcale nie prawda, bo płaci 100 zł miesięcznie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4203 dnia: 07.02.2022, 13:20 »
Gdy pracowałem w "kominie" sam wyszedłem z propozycją zakupu mieszkania - po prostu taniej wychodzi zamiejscowych lokować w kupionym mieszkaniu niż hotelach, czy w wynajmowanym mieszkaniu. Nasza firma kupiła kawalerkę dla prezesa - miał 300 km to wracał na łikendy do domu, i 3 pokojowe dla pośledniejszych pracowników... Może i sensacja ale do wybronienia bez żadnych problemów.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4204 dnia: 07.02.2022, 14:16 »
Uwielbiam Twoje porównania. Najpierw porównałeś przetargi organizowane w trybie ustawy o gospodarce nieruchomościami do użytkowania obwodów rybackich, które mają się tak do siebie, jak pies do kota. Teraz porównujesz firmę do stowarzyszenia. Gdyby tak było jak zwykle piszesz, to nie miałbym w ogóle pracy...a jednak ją mam, najczęściej dzięki temu, że właśnie komuś się coś wydaje, że tak jest, a rzeczywistość jest jednak inna. :beer:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4205 dnia: 07.02.2022, 16:35 »
Arku myślisz że z akcji .... mieszkaniowej coś wyjdzie.
Jak to wogóle prawda jest...
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4206 dnia: 07.02.2022, 17:08 »
To zależy. Dużo np. zależy od podejścia prokuratury i od składającego zawiadomienie, jak to dalej "pociągnie" i na co zwróci uwagę prowadzącemu postępowanie (chociażby wskazując umiejętnie na rozmiar szkody), bo choć sprawa toczyć się będzie z urzędu, to jednak warto trzymać "rękę na pulsie" w tego typu sprawach , bo te ścigane  "z urzędu" często "nie domagają" ;) Powiem tylko tyle, że już widziałem takie sprawy w prokuraturze i widziałem też takie, które kończyły się aktem oskarżenia. Ba. Widziałem i słyszałem o wyrokach skazujących w tego typu sprawach. Poza tym najważniejsze. Czy to jest w ogóle prawda, bo internety to często alternatywna rzeczywistość.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4207 dnia: 07.02.2022, 20:08 »
Uwielbiam Twoje porównania. Najpierw porównałeś przetargi organizowane w trybie ustawy o gospodarce nieruchomościami do użytkowania obwodów rybackich, które mają się tak do siebie, jak pies do kota. Teraz porównujesz firmę do stowarzyszenia. Gdyby tak było jak zwykle piszesz, to nie miałbym w ogóle pracy...a jednak ją mam, najczęściej dzięki temu, że właśnie komuś się coś wydaje, że tak jest, a rzeczywistość jest jednak inna. :beer:
Serio nie wiedziałem, że stowarzyszenia  mają zakaz kupowania mieszkań i jest to karalne,  no ale skoro tak jest w prawie zapisane, to pewnie tak jest.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4208 dnia: 07.02.2022, 20:30 »
Serio, to warto przeczytać treść artykułu z kodeksu karnego, a potem się wypowiadać publicznie na temat tego co jest karalne, a co nie. Ogólnie męczy mnie już to publiczne tłumaczenie co można, a czego nie można, bo zawsze znajdą się lepsi znawcy w danym temacie. Natomiast mocno się dziwię Lucjanowi, że jeszcze mu się chce kogokolwiek do czegokolwiek przekonywać :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4209 dnia: 07.02.2022, 21:06 »
Serio, to warto przeczytać treść artykułu z kodeksu karnego, a potem się wypowiadać publicznie na temat tego co jest karalne, a co nie. Ogólnie męczy mnie już to publiczne tłumaczenie co można, a czego nie można, bo zawsze znajdą się lepsi znawcy w danym temacie. Natomiast mocno się dziwię Lucjanowi, że jeszcze mu się chce kogokolwiek do czegokolwiek przekonywać :beer:
Amen ;) :beer:

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4210 dnia: 07.02.2022, 21:11 »
Serio, to warto przeczytać treść artykułu z kodeksu karnego, a potem się wypowiadać publicznie na temat tego co jest karalne, a co nie. Ogólnie męczy mnie już to publiczne tłumaczenie co można, a czego nie można, bo zawsze znajdą się lepsi znawcy w danym temacie. Natomiast mocno się dziwię Lucjanowi, że jeszcze mu się chce kogokolwiek do czegokolwiek przekonywać :beer:

Masz mnóstwo cierpliwości do wyjaśniania :thumbup: :beer:

Offline Radopap

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 15
  • Rado
  • Lokalizacja: UK / Radom
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4211 dnia: 08.02.2022, 17:43 »
Mieszkanie to jak najbardziej prawdziwa historia. Sama pani sekretarz się chwaliła że już prawie pół jest spłacone więc traktuje to jako inwestycje i uważa że tak powinien ZG zrobić z większą częścią środków finansowych które trzymają na kontach z marnym oprocentowaniem.....

Z biznesowego punktu to ma sens ale w przypadku stowarzyszenia działa to trochę inaczej ....

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4212 dnia: 08.02.2022, 17:48 »
Może zaczną kupować zdrapki żeby mieć na zarybienia?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 630
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4213 dnia: 08.02.2022, 20:21 »

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4214 dnia: 08.02.2022, 21:57 »
Mieszkanie to jak najbardziej prawdziwa historia. Sama pani sekretarz się chwaliła że już prawie pół jest spłacone więc traktuje to jako inwestycje i uważa że tak powinien ZG zrobić z większą częścią środków finansowych które trzymają na kontach z marnym oprocentowaniem.....

Z biznesowego punktu to ma sens ale w przypadku stowarzyszenia działa to trochę inaczej ....


Wiesz, dla wędkarza zrzeszonego w PZW statut to jest taka "biblia", umowa dla której wstąpił do tego stowarzyszenia. Oprócz ustaw i rozporządzeń związanych z szeroko rozumianym prawem rybackim (w Polsce też i wędkarstwem), to właśnie statut i ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach, są takimi podwalinami dla którego to stowarzyszenie istnieje i może funkcjonować. To pierwsza kwestia.

Drugą kwestią jest to, że jakoś nigdzie nie widzę, zarówno w ustawie Prawo o stowarzyszeniach, jak i w statucie PZW - to jest w celach dla którego powstał ten związek wędkarzy, ażeby za pieniądze wędkarzy Prezes tego stowarzyszenia mógł sobie za darmo mieszkać, w czymś co miało być przeznaczone na inny cel - zgodny ze statutem. Przypominam, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, taki Prezes już pobiera sobie z budżetu stowarzyszenia, pokaźne "diety" za swoją przecież społeczną pracę. Ile to jest tysięcy złotych na miesiąc?

W Statucie PZW nie widzę nigdzie w prawach członka PZW, aby stowarzyszenie płaciło za mieszkania swoich członków, nawet prezesów. Nie widzę tego zarówno w paragrafie 7, jak i 13 Statutu PZW. Ja widzę tam, że będąc członkiem można otrzymywać diety, zwrot kosztów podróży oraz inne wydatki w wysokościach określonych uchwałą właściwego zarządu (tak na marginesie członkowie ZG, jest tam w ogóle jakaś uchwała ? :) ). Jednak nie widzę tam darmowego zamieszkiwania na koszt każdego kto uiszcza składki członkowskie w PZW.

Trzecia kwestia. Nie po to w 1989 r., gdy powstawało Prawo o stowarzyszeniach, wprowadzono w życie takie, a nie inne rozwiązania prawne, aby dziś to jest w 2022 r. działacze stowarzyszeń mogli sobie żyć na koszt tych, którzy uiszczają składki członkowskie. Rozumiemy się? Ten związek opiera działalność na pracy społecznej swych członków, a nie na żerowaniu na ich naiwności. Proste? Dla mnie tak.