Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558179 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4275 dnia: 14.02.2022, 16:29 »
📣 Okręg PZW w Białymstoku z Panem Dziemianowiczem na czele jako pierwszy został poinformowany w dniu dzisiejszym o kompleksowej kontroli i weryfikacji poprawności wykonywania wszystkich umów na użytkowanie wód Skarbu Państwa zawartych z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. 💥

Jak tylko zakończy się kontrola, wystąpimy jako SWP NASZE WODY do PGW Wody Polskie w ramach dostępu do informacji publicznej o wynik przeprowadzonej kontroli. Bardzo się cieszymy z rozpoczynających się kontroli stosowania się do zapisów umów o co zabiegaliśmy od samego początku twierdząc, że użytkownicy rybaccy nie stosują się do umów zawieranych z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, ze względu na rybostan wód i wiele innych.

Drodzy Wędkarze, jak uważacie, które gospodarstwo, czy okręg PZW powinien być kolejny na liście do kontroli ⁉️
Udostępnij.

https://www.facebook.com/1476668309144280/posts/2644124972398602/

I co dalej..... pzw wody odbiorą ....wp wprowadzą pustynie .
Odpowiedzialnych i tak nie skarzą.
A woda dalej będzie płynąć

Cel fundacji osiągnięty rozwalić pzw.
Maciek

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 520
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4276 dnia: 14.02.2022, 17:18 »
Czy ktoś może potwierdzić, że nowym Prezesem PZW Szczecin został Adam Tański, prowadzący program Kołowrotek?

https://pzwszczecin.com/2022/02/14/nowe-wladze-w-okregu-pzw-szczecin/?fbclid=IwAR3VYMm1jfbtmOBFQH5YUQUy1bsYcAK6ay4iY0SNXsWVwBqPEqYiJhRFXLg

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4277 dnia: 14.02.2022, 20:01 »
Napisałem do Adama.
Potwierdził że został wybrany na preza okręgu szczecin.
Pogratulowałem mu takich ludzi potrzeba nam w ZG.
Ichtiolog , pasjonat wędkarstwa , autor programu wędkarskiego.
Szacun.
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4278 dnia: 14.02.2022, 20:40 »

Mam kolegę w Legionowie i Lupa był prezesem jego koła. Bardzo chwali tego człowieka i twierdzi, że Lupa wyprowadził to koło na prostą po finansowych machlojkach, które poczynili poprzednicy.


Czy to jest to sławne koło, w którym skarbnik koła przywłaszczyła sobie 60 tysięcy złotych z kasy koła (tyle jej udowodniono), choć w akcie oskarżenia była wskazana kwota ponad 95 tysięcy złotych, bo taki brak w kasie koła stwierdziła komisja rewizyjna? Były tam jakieś wałki ze wspólnymi zapisami bankowymi i kasowymi oraz protokołami inwentaryzacji, tak że nawet biegły nie był stanie wyliczyć ile kasy w rzeczywistości zniknęło :)

Pytam się, bo jestem ciekawy co się stało z resztą pieniędzy wędkarzy i ile kasy do tej pory okręg odzyskał od skazanego skarbnika tego koła. Na marginesie dodam, że skarbnikiem w tym kole została pani, która była wcześniej karana i ...... miała wykształcenie podstawowe :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4279 dnia: 14.02.2022, 20:57 »
Arek coraz ciekawiej w tym pzw...
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4280 dnia: 14.02.2022, 22:05 »
A ja się trochę wyłamię i nie będę tak strasznie chwalił tego co się stało w Warszawce :) Dlaczego?

Ano dlatego, że nie podoba mi się to, że sprawy pewne czytał Dziemianowicz na zjeździe delegatów, zamiast otwarcie poinformować o wynikach kontroli przed wyborami w kołach. I tu jest myk. Heliniak z Dziemianowiczem z jakiegoś powodu o tym poinformowali, nie interesuje Was dlaczego? No właśnie. Przypomnę też, że Heliniak anulował wyniki wyborów w kilkudziesięciu kołach, które były nie po jego myśli. WYgląda na to, że panowie z ZG nie mieli wyjścia i musieli ujawnić ile syfu było w PZW. A co w Warszawce to i w innych okręgach, może tylko nie w takiej skali. Tutaj przypomnę o członku prezydium ZG, prezesie okręgu gdańskiego, Mieciu Górskim. Kradł kasę poprzez kilometrówki, a to gość z grupy trzymającej władzę :) Dlatego spece od 'nic nie będzie po staremu' zdecydowali się ten krok aby zapobiec wygranej grupy, która by się im dobrała do tyłków. Ujawnili jak rąbano na kasę wędkarzy od dawien dawna. DLatego cieszy mnie wybór pana Lupy, bo wygląda, że nie je z ręki Heliniakowi jak pan Sybilski. A jako, że jest aktywnym wędkarzem, to powinien być lepszy niż Bedyński i myśliwy spod Rzeszowa, którzy lubią z ryb zapewne duże sumy ;D ;D ;D

Pytanie co dalej? Moim skromnym zdaniem należy iść za ciosem i żądać kontroli w okręgach. Po raz pierwszy wiemy jak się wyprowadza kasę. To należy skontrolować, i jestem pewien, że jakby doszło to do skutku, to 'spadłaby' głowa niejednego prezesa.

No i należy też pomyśleć co się stanie z obecnymi włodarzami. Póki co wyeliminowali sobie największą opozycję, więc prawdopodobnie dalej 'nic nie będzie po staremu'. DLatego nie jestem takim hurraoptymistą, bo zadowolony Heliniak mnie niepokoi :)

Zerknijcie jak obecny ZG nie robi nic pod wędkarzy. A tu jest ofensywa Wód Polskich, i widać jej kierunek. Będa kontrole w okręgach, i jeśli coś nie będzie jak trzeba, będzie podstawa aby nie przedłużyć dzierżaw. Ruch doskonały, bo wreszcie bezczelni zarządzający będa musieli się napocić i rozumieją, że czasy olewania wędkarzy ciepłym moczem się kończą. Mimo tego ci ludzie nic nie robią aby odzyskać zaufanie.

Teraz tylko poczekajmy na wyniki prac komisji statutowej. Bo z jakiegoś powodu betony z ZG nie informują o ich wynikach. Rzucą je zapewne przed zjazdem krajowym delegatów, miesiąc lub dwa wcześniej, jak ordynacje wyborcze dla kół. Bo przecież tak się działa w związku, który jest dla wędkarzy a nie działaczy, o przepraszam, chyba się pomyliłem, dla działaczy a nie wędkarzy :facepalm:

A dla wędkarzy z okręgu mazowieckiego dobra rada. Kujcie żelazo póki gorące i patrzcie nowemu zarządowi na ręce, rozliczajcie ich, niech czują Wasz oddech na swoich plecach. Na pierwszy ogień niech pójdzie rybactwo w okręgu a zwłaszcza na Zalewie Zegrzyńskim. Niekoniecznie usuwałbym rybaków póki się bierze dotacje. Bardziej kombinowałbym jak z tej kasy skorzystać budując rybostan :) Ważne aby  prześwietlić jak się kasa rozchodziła i na co. Okręg ma sporo kasy i ważne aby szła na dobre rzeczy a nie na włodarzy. To jedna wygrana bitwa, nie wojna. Już nigdy więcej nikt nie powinien Wam budować smażalni z Waszych składek lub wprowadzać rybaków, musicie tego pilnować!
Lucjan

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4281 dnia: 14.02.2022, 22:33 »
Kuj Opole póki gorące. Następne w planach czystek jest właśnie Opole, Toruń i Wrocław.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4282 dnia: 14.02.2022, 22:39 »
Arek coraz ciekawiej w tym pzw...

Tam od zawsze było ciekawie ;) Przede wszystkim dlatego, że wędkarze mało interesują się tym, co się dzieje z ich kasą. A struktura i organizacja PZW oraz brak realnej kontroli, umożliwia różne dziwne "akcje". Szkoda, że dziś w ZG, już nikt nie myśli o reformie PZW pod kątem jawności działań i lepszej kontroli wydatków, a mówi się o jakiś pierdołach pod kątem ewentualnych przyszłych zmian. 

Lucjan :bravo: Mnie najbardziej rozwaliło z tego filmu, że wszyscy raptem wiedzieli, że w okręgu idzie kasa na "niestatutowe" cele, a nikt przez lata skutecznie nie zainterweniował. A są, jak i były środki na to. Jakby to wszystko tam się działo według powiedzenia, że sekrety najlepiej zachować w sekrecie. Dopiero jakiś biegły rewident powołany przez zarządców wykazał naruszenia, no bo przecież nie ten pan, który miał problem ze sformułowaniem poprawnie jednego zdania w pewnej instytucji :P 

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4283 dnia: 14.02.2022, 23:28 »
Wie o tym pani Halinka z biura w Opolu. Wie o tym także pan Wiesiu z Torunia. Cele niestatutowe owocują koniaczkiem na walentynki, czy premią na święta.
Koledzy mogą sobie środki na zarybienia zamiast do rzeki wpuścić do własnego zbiornika. Chwalmy związek, jeśli ten zbiornik jest koła, nie prywatny.
Wrocław podobno przejebał 4 miliony.
Podobno.
Za co brawa? Za otwieranie oczu.
Powinniśmy zrobić ankietę: Który okręg należy prześwietlić następny.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4284 dnia: 15.02.2022, 08:16 »

Mam kolegę w Legionowie i Lupa był prezesem jego koła. Bardzo chwali tego człowieka i twierdzi, że Lupa wyprowadził to koło na prostą po finansowych machlojkach, które poczynili poprzednicy.


Czy to jest to sławne koło, w którym skarbnik koła przywłaszczyła sobie 60 tysięcy złotych z kasy koła (tyle jej udowodniono), choć w akcie oskarżenia była wskazana kwota ponad 95 tysięcy złotych, bo taki brak w kasie koła stwierdziła komisja rewizyjna? Były tam jakieś wałki ze wspólnymi zapisami bankowymi i kasowymi oraz protokołami inwentaryzacji, tak że nawet biegły nie był stanie wyliczyć ile kasy w rzeczywistości zniknęło :)

Pytam się, bo jestem ciekawy co się stało z resztą pieniędzy wędkarzy i ile kasy do tej pory okręg odzyskał od skazanego skarbnika tego koła. Na marginesie dodam, że skarbnikiem w tym kole została pani, która była wcześniej karana i ...... miała wykształcenie podstawowe :)


Chyba to jest właśnie to koło.

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4285 dnia: 15.02.2022, 08:28 »
Tośmy się nacieszyli... , ale on pewnie nic nie wiedział o tym przewale, on jest nie winny 8) 8) :facepalm:
Tak jak pisze Selektor potrzebny co rok zewnętrzny audyt w okręgach. Inaczej będą wały szły w nieskończoność.


Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4287 dnia: 15.02.2022, 09:26 »
Ciekawostka w temacie kontroli- https://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/kontrole,20543.html?fbclid=IwAR1mZNSiUpARmoOBbAW_k4ccs3oZQSVbaiSMIvCYqH2GDvbBbb46rvAIct8

Czas płynie co do konsekwęcji wniosków - brak.
Pytanie co taki raport w tym momeńcie jest wart.

To co sie wyprawia w sobie państwie pzw - przeraża.

Ale nasuwa się pytanie co dalej ???
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4288 dnia: 15.02.2022, 09:32 »
Tośmy się nacieszyli... , ale on pewnie nic nie wiedział o tym przewale, on jest nie winny 8) 8) :facepalm:
Tak jak pisze Selektor potrzebny co rok zewnętrzny audyt w okręgach. Inaczej będą wały szły w nieskończoność.

No ale ten, kto przejął stery, jest niewinny. Przecież to nie on robił wały, tylko jego poprzednicy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4289 dnia: 15.02.2022, 10:06 »
Nowa ekipa zapowiedziała audyt,zobaczymy.