Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558178 razy)

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4680 dnia: 30.11.2022, 21:48 »
W niedzielę byłem na spotkaniu sprawozdawczo - wyborczym w moim kole, (PZW Azoty Tarnów).

Na zrzeszonych ok. 1500 wędkarzy na zebraniu 46 osób. Na początku ogólne oburzenie zebranych na temat tak niskiej frekwencji. Mnie też ono się udzieliło, ale na końcu stwierdziłem, że nawet jakby wszyscy na nie przyszli to nic by się nie zmieniło.


W moim kole to zebrania organizują w poniedziałki o 9.30. Frekwencja 9 osób
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4681 dnia: 30.11.2022, 22:10 »
Dodam jeszcze, że jak do tej pory karty można było opłacać w 6 sklepach (w których się zapisywało do naszego koła), tak teraz będzie możliwość tylko w jednym. Ogólny bilans koła to 94k, których nie idzie na nic praktycznie przeznaczyć.
Za dobrze było, komuś to przeszkadzało. Jak to u nas
Trzeba równać do dołu.


Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4682 dnia: 17.12.2022, 20:46 »
No to się zaczęło

Na wodach Okręgu PZW w Katowicach :
Zakaz znakowania łowiska wszelkimi znacznikami,
Obowiązek oznaczenia w nocy stanowiska wędkarskiego światłem
Ograniczenie posiadania oraz stosowania zanęty i przynęty do 2 kg na wędkarza na dobę ( a to się karpiarze "ucieszą")

https://katowice.pzw.org.pl/cms/2627/_zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2023

Od 2024 pewno wprowadzą zakaz posiadania przynęty i obowiązek ogłoszenia o wyjeździe na ryby w Radiu Co Ma Ryja z tygodniowym wyprzedzeniem
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4683 dnia: 17.12.2022, 21:22 »
A ja się wczoraj nieoficjalnie dowiedziałem że prawdopodobnie  okręg mazowiecki w łaskę uderzył do ciechanowskiego z porozumieniami na co OC stanowczo odmówił.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4684 dnia: 17.12.2022, 22:28 »
No to się zaczęło

Na wodach Okręgu PZW w Katowicach :
Zakaz znakowania łowiska wszelkimi znacznikami,
Obowiązek oznaczenia w nocy stanowiska wędkarskiego światłem
Ograniczenie posiadania oraz stosowania zanęty i przynęty do 2 kg na wędkarza na dobę ( a to się karpiarze "ucieszą")

https://katowice.pzw.org.pl/cms/2627/_zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2023

Od 2024 pewno wprowadzą zakaz posiadania przynęty i obowiązek ogłoszenia o wyjeździe na ryby w Radiu Co Ma Ryja z tygodniowym wyprzedzeniem


 ??? ??? ??? :facepalm: :-\
Ty jesteś wędkarzem?
Czy zwykłym TROLEM!?
Kór..a Ć.
Jak coś się dzieje to wszystkim  wędkarzom? Nie tylko Karpiarzom!!!.
Stary słabe i żenujące :facepalm: :facepalm: :-\
 

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4685 dnia: 17.12.2022, 22:30 »
No to się zaczęło

Na wodach Okręgu PZW w Katowicach :
Zakaz znakowania łowiska wszelkimi znacznikami,
Obowiązek oznaczenia w nocy stanowiska wędkarskiego światłem
Ograniczenie posiadania oraz stosowania zanęty i przynęty do 2 kg na wędkarza na dobę ( a to się karpiarze "ucieszą")

https://katowice.pzw.org.pl/cms/2627/_zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2023

Od 2024 pewno wprowadzą zakaz posiadania przynęty i obowiązek ogłoszenia o wyjeździe na ryby w Radiu Co Ma Ryja z tygodniowym wyprzedzeniem
Ale to tylko na wskazanym zbiorniku, a nie w całym okręgu.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4686 dnia: 18.12.2022, 02:04 »
W niedzielę byłem na spotkaniu sprawozdawczo - wyborczym w moim kole, (PZW Azoty Tarnów).

Na zrzeszonych ok. 1500 wędkarzy na zebraniu 46 osób. Na początku ogólne oburzenie zebranych na temat tak niskiej frekwencji. Mnie też ono się udzieliło, ale na końcu stwierdziłem, że nawet jakby wszyscy na nie przyszli to nic by się nie zmieniło.


W moim kole to zebrania organizują w poniedziałki o 9.30. Frekwencja 9 osób
U mnie podobnie ,mała frekwencja ale ja jestem zadowolony , przeszedł mój wniosek o zmniejszenie limitu dziennego karpia na wodzie wewnętrznej no i idzie w kierunku NK może na drugi rok.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4687 dnia: 18.12.2022, 10:23 »
No to się zaczęło

Na wodach Okręgu PZW w Katowicach :
Zakaz znakowania łowiska wszelkimi znacznikami,
Obowiązek oznaczenia w nocy stanowiska wędkarskiego światłem
Ograniczenie posiadania oraz stosowania zanęty i przynęty do 2 kg na wędkarza na dobę ( a to się karpiarze "ucieszą")

https://katowice.pzw.org.pl/cms/2627/_zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2023

Od 2024 pewno wprowadzą zakaz posiadania przynęty i obowiązek ogłoszenia o wyjeździe na ryby w Radiu Co Ma Ryja z tygodniowym wyprzedzeniem
Ale to tylko na wskazanym zbiorniku, a nie w całym okręgu.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Dotyczy wód w całym okręgu

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4688 dnia: 18.12.2022, 10:33 »
No to się zaczęło

Na wodach Okręgu PZW w Katowicach :
Zakaz znakowania łowiska wszelkimi znacznikami,
Obowiązek oznaczenia w nocy stanowiska wędkarskiego światłem
Ograniczenie posiadania oraz stosowania zanęty i przynęty do 2 kg na wędkarza na dobę ( a to się karpiarze "ucieszą")

https://katowice.pzw.org.pl/cms/2627/_zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2023

Od 2024 pewno wprowadzą zakaz posiadania przynęty i obowiązek ogłoszenia o wyjeździe na ryby w Radiu Co Ma Ryja z tygodniowym wyprzedzeniem

Mariusz, przecież to chyba najlepszy z regulaminów jakie miało PZW Katowice. Co ci się nie podoba tam tak bardzo? Bo za bardzo nie rozumiem...

Odnośnie wywózki to nie jest tak źle:

IV.Na wodach nizinnych Okręgu Katowice wywóz zanęt i przynęt na zbiornikach:
1. O pow. do 20 ha podawanej w zezwoleniu jest zabroniony nie dotyczy łowisk
,,No Kill”.
2. Pogoria I nr 001, Pogoria III nr 002, Pławniowice nr 003, Przeczyce nr 004, Dzierżno
nr 006, Dziećkowice nr 009, dopuszcza się wywóz zanęt i przynęt wyłącznie w porze
nocnej - licząc jedną godzinę przed zachodem słońca i jedną godzinę po wschodzie
słońca.
3. Na pozostałych zbiornikach wywóz zanęt i przynęt jest dopuszczony o ile nie zabrania
tego regulamin łowiska.
Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4689 dnia: 18.12.2022, 10:35 »
Ograniczenie zanęt do 2 kg na dobę jest ok. No... powiedzmy. Oczywiście jest pełno zbiorników ogromnych a do tego z małą presją, gdzie będzie to zupełnie bez sensu. Ale brak ograniczeń też był bez sensu. Szczególnie na zbiornikach małych, za to obleganych.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4690 dnia: 18.12.2022, 10:54 »
Musimy przyzwyczajać się do limitów zanęt. Ja łowię na rzece i nęcę sporo, ale nie ma mowy abym zużył 2 kilo zanęty. Do tego jak się użyje 2.5 kilo, to nikt nikomu głowy nie urwie, bo trudno to akurat wyegzekwować. Ważne aby nie robić nalotu dywanowego zanętami czy innymi przynętami, i tu karpiarze muszą się ograniczać, co im powinno wyjść na dobre.

Stan naszych wód jest fatalny, co pokazało zatrucie Odry w tym roku, i jak najbardziej trzeba się ograniczać.
Lucjan

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4691 dnia: 18.12.2022, 13:13 »
Dotyczy wód w całym okręgu
Zwracam honor, na telefonie nie znalazłem w tekście o tym, a na kompie już tak :) Ja już ślepy.

Jak oni chcą kontrolować te 2 kg zanęty?
Będą chodzić z wagą wędkarską przy kontroli i ważyć ile kto ma zanęty? Czy te wagi muszą mieć atest? To ma być sucha mieszanka czy już namoczona jak na zawodach? :facepalm:

Oczywiście zamiast zrobić coś sensownego i wprowadzić składkę no kill to nie, po co. I tak wędkarz jak będzie chciał to zapłaci pełną składkę, a my będziemy mieli więcej siana w zarządzie.
Oj w 2024 dużo osób odejdzie od PZW z Katowic, ten rok pewnie większość opłaci. Zdziwią się jak mało ryb wpuścili w porównaniu do zeszłego roku no i cenowo karta, zanęty i wszystko w górę - ja nie wróżę nic dobrego, bo upadnie kolejna gałąź przedsiębiorczości.




Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4692 dnia: 18.12.2022, 13:18 »
Dotyczy wód w całym okręgu
Zwracam honor, na telefonie nie znalazłem w tekście o tym, a na kompie już tak :) Ja już ślepy.

Jak oni chcą kontrolować te 2 kg zanęty?
Będą chodzić z wagą wędkarską przy kontroli i ważyć ile kto ma zanęty? Czy te wagi muszą mieć atest? To ma być sucha mieszanka czy już namoczona jak na zawodach? :facepalm:

Oczywiście zamiast zrobić coś sensownego i wprowadzić składkę no kill to nie, po co. I tak wędkarz jak będzie chciał to zapłaci pełną składkę, a my będziemy mieli więcej siana w zarządzie.
Oj w 2024 dużo osób odejdzie od PZW z Katowic, ten rok pewnie większość opłaci. Zdziwią się jak mało ryb wpuścili w porównaniu do zeszłego roku no i cenowo karta, zanęty i wszystko w górę - ja nie wróżę nic dobrego, bo upadnie kolejna gałąź przedsiębiorczości.

Wiesz, przynajmniej nie będzie można mieć ze sobą dwóch wiader gotowanego ziarna...
Jasne, że na niektórych żadne przepisy nie działają i będą kombinować. Ale sporo ludzi jest też takich, że przepisów przestrzegają. Nawet po to, by się nad wodą nie denerwować, tylko spokojnie sobie odpoczywać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4693 dnia: 18.12.2022, 13:23 »
Będą ważyć wędkarza z ekwipunkiem przed wejściem na łowisko i przy wyjściu. Przy okazji sprawdzą, czy się nielegalnie nie wypróżnił w krzaczorach 8) Sorry, nie mogłem się powstrzymać. To przepis nieegzekwowalny, w zasadzie apel do dobrej woli wędkarzy.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4694 dnia: 18.12.2022, 13:31 »
Wiesz, przynajmniej nie będzie można mieć ze sobą dwóch wiader gotowanego ziarna...
Jasne, że na niektórych żadne przepisy nie działają i będą kombinować. Ale sporo ludzi jest też takich, że przepisów przestrzegają. Nawet po to, by się nad wodą nie denerwować, tylko spokojnie sobie odpoczywać.
Zgadzam się, ale takie nęcenie stosują tylko na dużych zbiornikach jak Pogoria.
Nie widziałem, żeby na zbiornikach do 10ha, których jest pełno u nas w Katowicach ktoś wrzucał tony ziarna... nie ma tyle ryb na tak małych wodach.

Bardziej mnie zastanawia fakt jak będzie wyglądało zwykłe wędkarstwo na metodę, spławik itp.
Chcesz np. zanęcić dwie linie i wyczerpiesz limit przy nęceniu wstępnym... Chcesz zmienić metodę na PW, nie możesz, bo masz przekroczony limit. Chcesz połowić na zig riga - musisz walić co chwilę chmurę do wody...