Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558196 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4770 dnia: 30.12.2022, 18:13 »
Za komuny jakoś ludzie potrafili wyjść na ulicę i zrobić rozpierduchę jak tylko cukier podrożał i to pomimo tego że mieli świadomość tego że czerwoni przyciśnięci do muru nie cofną się przed użyciem przez ZOMO broni. Tyle że wtedy ludzie rozmawiali ze sobą a nie żyli na fejsbukach czy innych socjalgównach gdzie o tym co mogą myśleć i pisać decyduje prywatna firma należąca rzekomo do typa z obciętą skórką.

Cyt."do typa z obciętą skórką"

Dobre :thumbup: jebłem jak to przeczytałem.
Maciek

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4771 dnia: 30.12.2022, 21:25 »
Czyżby pzw Toruń ostatni rok istniał ?

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 54
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4772 dnia: 30.12.2022, 22:52 »
Czyżby pzw Toruń ostatni rok istniał ?
Mi najbardziej spodobało się o sandaczu, grudniu, tarle i gniazdach :D Wytrwałem do * i odpuściłem :D Biedne te nasze wędkarstwo :(

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Online TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4774 dnia: 31.12.2022, 11:32 »
https://pomorska.pl/takie-beda-oplaty-i-zasady-dla-wedkarzy-w-2023-roku-wody-polskie-dalej-zarzucaja-wedke-31122022-r/ar/c1-17162531

Ktoś pisał że jeszcze zatęsknimy za pzw...

"Chcemy, aby jak najwięcej podmiotów przystąpiło do programu krajowego i funkcjonowała jedna opłata za wędkowanie w całej Polsce. Ta będzie w przyszłym roku wynosiła 350 złotych, ale – nie ukrywam – jeśli program się rozwinie, przystąpi znacznie więcej podmiotów, wtedy opłata wzrośnie może do 600-800 złotych. Ale to będzie służyło jak najlepszej gospodarce rybackiej, przede wszystkim zarybianiu. "
C&R

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4775 dnia: 31.12.2022, 11:38 »
;D
Pięknie. Dziady same sobie bat na dupę ukręciły. Sam tym batem po dupie dostanę,  ale jakoś świadomość, że będą czuć się wydymani bez mydła, pomoże mi to przetrawić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4776 dnia: 31.12.2022, 11:43 »
A najlepsze jest to że niezależnie ile zapłacimy to i tak nadal będą nam po nęconych miejscach pływać skuterowcy, w lato praktycznie na stanowiskach będą nam się rozkładać rozmaite darmusy z grillami i kocami, których dzieci będą nam się pakować między żyłki bo przecież dziecko musi sobie popływać. Ewentualnie wcale nie damy rady się rozłożyć na stanowisku bo cała linia brzegowa jest zajęta przez "plażowiczów" ( jak choćby na DD od strony Rzeczyc gdzie praktycznie od maja do września nie ma szans żeby spokojnie połowić, zwłaszcza odkąd w okolicy zamieszkali nasi nowi "przyjaciele" zza Sanu) Oni wszyscy mają prawo do darmowego pływania, biwakowania a my mamy prawo do płacenia.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4777 dnia: 31.12.2022, 11:52 »
;D
Pięknie. Dziady same sobie bat na dupę ukręciły. Sam tym batem po dupie dostanę,  ale jakoś świadomość, że będą czuć się wydymani bez mydła, pomoże mi to przetrawić.

Ha...ha....
Jak pisałem że wody polskie będą przejmowały wody pzw.
Byłem wyśmiewany ...- To nie możliwe.
A jednak wszystko się sprawdziło.

Ciekawostkę wam powiem.
Włodarz pewnego okręgu opublikował film na FB w którym mówił opłacajcie składki na pzw 2023 bo sprawa z odebraniem wód pzw swego okręgu ogłosił za rozwiązaną i że  wody pzw odzyskało....
Dziś dowiadujemy się że związek wstrzymał sprzedaż owych pozwoleń na 2023 . Do momentu rozwiązania sprawy w sądzie...
A jak temat potrwa sądownie przez 5 -8 lat...
To co z czynami dla pzw , z wodami licencyjnymi czy wódami NK owego okręgu.

Kurwa gdzie my żyjemy.....Co za burdel.
A zawo..y przez których pzw straciło wody są w zarządzie okręgu.
Paranoja....
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4778 dnia: 01.01.2023, 17:28 »
Ciekawe czy to prawda.
Znalezione w necie.
Cyt. "PZW Mazowieckie zarobiło 20mln. Z samych zezwoleń kupowanych przez wędkarzy 15.5mln. Zarybił za 500 tys. a jednocześnie wyłowił ryby warte 1mln złotych".
Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4779 dnia: 01.01.2023, 18:31 »
Ciekawe czy to prawda.
Znalezione w necie.
Cyt. "PZW Mazowieckie zarobiło 20mln. Z samych zezwoleń kupowanych przez wędkarzy 15.5mln. Zarybił za 500 tys. a jednocześnie wyłowił ryby warte 1mln złotych".
Ale po co komuś zaglądasz do portfela? :P
Nie no żartuję. Pisałem, że cyferki dzisiaj są ważne, masz KRS okręgu, więc wszystko masz na tacy.

https://www.wykop.pl/wpis/69772965/pzw-mazowieckie-zarobilo-20-322-953zl-a-na-zarybia/

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4780 dnia: 01.01.2023, 19:28 »
Ciekawe czy to prawda.
Znalezione w necie.
Cyt. "PZW Mazowieckie zarobiło 20mln. Z samych zezwoleń kupowanych przez wędkarzy 15.5mln. Zarybił za 500 tys. a jednocześnie wyłowił ryby warte 1mln złotych".
Ale po co komuś zaglądasz do portfela? :P
Nie no żartuję. Pisałem, że cyferki dzisiaj są ważne, masz KRS okręgu, więc wszystko masz na tacy.

https://www.wykop.pl/wpis/69772965/pzw-mazowieckie-zarobilo-20-322-953zl-a-na-zarybia/
Doskonale wiesz jaka sprawa jest z pzw.
A jaka była z prywatnym biznesem.
 :beer:
Maciek

Online TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4781 dnia: 05.01.2023, 18:44 »
C&R

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4782 dnia: 05.01.2023, 19:10 »
Pierwszy post czytajcie.
https://m.facebook.com/100064732174537/

Stary, dobry spór kompetencyjny. No bo z jakiej paki infrastruktura ma zarządzać połowem ryb?
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4783 dnia: 06.01.2023, 00:59 »
Pierwszy post czytajcie.
https://m.facebook.com/100064732174537/

Stary, dobry spór kompetencyjny. No bo z jakiej paki infrastruktura ma zarządzać połowem ryb?

Na fb wody polskie tez dzis wrzucily post po komentarzach widać że większość osób się obudziła i im tez sie dostaje :)
C&R

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4784 dnia: 06.01.2023, 11:49 »
Szkoda, że wędkarze nie potrafia zrozumieć zasadniczych rzeczy. Tylko wieczne żale i lamenty. Było jechanie po PZW, teraz jest realne widmo rozpadu tej organizacji to zaczyna się lament że opłata krajowa ma kosztować 500 czy 800. Co to jest 800 zł w dzisiejszych czasach? U mnie na ten rok jedno z pobliskich gospodartw życzy sobie 1200 za jeziora regularnie sieciowane.

Polecam wysłuchania rozmowy z panem Ziemieckim, może niektórym to trochę rozjaśni niektóre aspekty związane z wodami, które w gruncie rzeczy należą i zawsze należały do skarbu Państwa.  Proszę zwrócić uwagę jak PZW utrudnia od lat wprowadzenie opłaty krajowej, fuzji okręgów itd, byle tylko stołków nie stracić. Straszenie wysokimi opłatami w przyszłośći ma zapewne swoje źródło w PZW, które czuje bliski koniec i jeszcze się mota...