Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558145 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4995 dnia: 07.08.2023, 08:05 »
Luk, człowieku, to ze napiszesz dużo tekstu nie znaczy że to prawda. Nawet nie chce mi się komentowac tych bzdur co napisałeś wyżej. 1,5 miliona wędkarzy? Naprawdę odleciałeś. 50% wypuszcza ryby? Zmień dilera.
Pytasz gdzie ja bywam - w Polsce bywam, łowiska w Wielkopolsce, Zachodniopomorskim, rzeki, jeziora. Gdzie  Ty bywasz? Dalej z za monitora w UK czy znad brzegu komercji wielkości oczka wodnego wypisujesz te swoje teorie?

Masz jakiś kompleks niższości czy co? Skąd ty bierzesz dane? Liczysz wędkarzy nad wodą i z każdym rozmawiasz? ;D ;D ;D Przecież widać tendencje gołym okiem, młodsi wędkarze w większości stosują zasadę no kill, a wg mnie większość robi to w pewnym stopniu. Główną rosnącą grupą wędkarzy są karpiarze, którzy w większości ryb nie zabierają w ogóle, to stały trend. A głównie starsi wędkarze biorą wszystko. Po jakiego uja zabierać wszystko co się złowi? Potrafisz to wytłumaczyć? Bo uzasadnieniem może być albo życie w nędzy albo głupota i nawyki z PRL-u. A Polska od momentu wejścia do UE bardzo mocno się wzbogaciła, i sam ten fakt już przemawia za tym, że nie trzeba wszystkiego brać, bo ma się co jeść. WYstarczy też zerknąć na YT i media i społecznościowe i wyłania się trend, bardzo wyraźny. Mam też bardzo dobre informacje z pierwszej ręki z takiego okręgu opolskiego, gdzie powstały najlepsze łowisko no kill, których popularność jest olbrzymia, co wskazuje na bardzo duże zapotrzebowanie jeśli chodzi o ten typ łowisk. I jeszcze raz - na pojezierzach nie trzeba stosować zasady no kill, bo jak nie ma rybaków, to na dużych akwenach wędkarze nie będą w stanie zdziesiątkować ryb, może za wyjątkiem szczupaka. I tam zabieranie jest wskazane wręcz, ryb drobniejszych. Ty mieszkasz na pojezierzu, więc wiele rzeczy wygląda inaczej.

Ale spoko, żyj w swojej bańce, ponarzekaj sobie, zwłaszcza na tych co wypuszczają lub myślą w inny sposób. Nie moje małpy, nie mój cyrk, przekonywać cię nie mam zamiaru :)
Lucjan

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4996 dnia: 07.08.2023, 08:26 »
Dla mnie z tym 1.5mln wędkarzy w PL to też bujda. U mnie w powiecie jest 53k mieszkańców, 2 koła wędkarskie pzw razem max 500 osób w pzw. To nawet nie jest 1 % mieszkańców ....

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4997 dnia: 07.08.2023, 08:44 »
Wystarczy przejechać się po komercjach, i zobaczyć ilu ludzi na nich łowi, którzy nie wykupują karty. Śląskie komercje co weekend pękają w szwach.
Dzierżno uzależnia

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4998 dnia: 07.08.2023, 18:13 »
Jeszcze niedawno gdy działałem w Kole zrobiłem ankiete i wyszło mi że 12% jest NK.
Co do ilości wedkarzy w Polsce to jak z ilościa ludzi którzy potrafią jeżdzić na rowerze ;D jest ich  mnóstwo ale jeżdzi moze z 30 %
Moim  zdaniem wedkujacych przynajmniej kilka razy w roku jest ponad 1 mln ale maksymalnie może 1,5 mln razem z zrzeszonymi w PZW.
 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4999 dnia: 08.08.2023, 00:08 »
Moim zdaniem każdy kto ma kartę wędkarską jest liczony jako wędkarz. Tym sposobem wychodzą duże liczby a nad wodą tego nie widzicie.

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5000 dnia: 08.08.2023, 12:23 »
Brawo pzw zabili chłopaka... zastanawia mnie po co pzw dzierżawi to pole za dużo pieniędzy mają czy jak?
https://tvn24.pl/polska/uniechow-nie-zyje-12-latek-porazony-pradem-7281191
C&R

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5001 dnia: 08.08.2023, 12:32 »
W takim przypadku pytałbym: od kogo dzierżawi. Czyli do kogo te pieniądze trafiają.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5002 dnia: 08.08.2023, 14:18 »
Brawo pzw zabili chłopaka...

Na Twoim miejscu byłbym ostrożny w wydawaniu wyroków. Obecny minister sprawiedliwości musiał sprzedać mieszkanie żeby zapłacić karę za stwierdzenie "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5003 dnia: 08.08.2023, 14:49 »
Brawo pzw zabili chłopaka...

Na Twoim miejscu byłbym ostrożny w wydawaniu wyroków. Obecny minister sprawiedliwości musiał sprzedać mieszkanie żeby zapłacić karę za stwierdzenie "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".

I co straszysz mnie chłopie? Dzieciak nie żyje i jak myślisz kto za to pójdzie siedzieć? Nikt.
C&R

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5004 dnia: 08.08.2023, 16:33 »
Moim zdaniem każdy kto ma kartę wędkarską jest liczony jako wędkarz. Tym sposobem wychodzą duże liczby a nad wodą tego nie widzicie.

Watpliwe aby liczba ta pochodziła od ilości kart. Skoro PZW podaje, że wędkarzy jest 1-1,5 miliona to jednak dość spory margines błędu sobie zakładają te pół miliona. Karta jest wydawana przez starostów a wątpię aby mieli oni statystyki ile takich kart wydali na przesterzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Należałboy tez odjąć tych, którzy w międzyczasie odeszli z tego świata...

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5005 dnia: 08.08.2023, 17:40 »
Brawo pzw zabili chłopaka...

Na Twoim miejscu byłbym ostrożny w wydawaniu wyroków. Obecny minister sprawiedliwości musiał sprzedać mieszkanie żeby zapłacić karę za stwierdzenie "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".

I co straszysz mnie chłopie? Dzieciak nie żyje i jak myślisz kto za to pójdzie siedzieć? Nikt.

Dlaczego miałbyś się bać? Nieudolnie próbowałem przemówić ci do rozumu ale widać nie ma do czego.

Ogromna tragedia dla rodziny, wręcz niewyobrażalne przez co przechodzą.

Póki co w Polsce prokuratura prowadzi śledztwo a sąd skaże winnych. Fajnie, że już wiesz kto zawinił ale to tak nie działa.

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5007 dnia: 03.10.2023, 21:12 »

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5008 dnia: 04.10.2023, 11:26 »
Generalnie został jeszcze miesiąc do ustalenia składek okręgów (do końca listopada mają czas okręgi) oraz do jesiennego zarybienia (u mnie zawsze koło 10-15 listopada zarybiają tuż przed lodem)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #5009 dnia: 10.10.2023, 21:05 »
Żeby utrzymać lina, to wprowadzają całkowity zakaz zabierania. Smutna prawda o gumofilcach.

Dzierżno uzależnia