Autor Wątek: (K) Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft  (Przeczytany 4589 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: (K) Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #45 dnia: 15.01.2022, 08:55 »
Opcje pierwsza to Tournament SLR. Druga opcja jest N'zon Power Method ale cena około 1k PLN. Trzecią jest By Dome Fine ale pierwsza przelotka mniejsza. Mogę Wam pomierzyć przelotki w Fine jak chcecie, myślałem, że to strzał w 10 póki nie wziąłem Yanka do ręki, zawsze możecie wymienić przelotkę startową jeśli reszta będzie podobna. Czwartej opcji nie ma na rynku szukałem około roku wędek o takich parametrach. Mam w głowie Preston C-Drome ale jakoś nie byłem przekonany mimo mojej całej sympatii do Prestona.

Recenzja By Dome Fine Max 3,3.
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=19309.0

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: (K) Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #46 dnia: 15.01.2022, 12:34 »
Ewentualnie można poszukać substytutu tej wędki wśród dostępnych modeli. Ktoś ma jakiś pomysł? Jakieś 11 ft ze smukłym i czułym blankiem, ale z większymi przelotkami i zapasem mocy. Któryś N'zon?
Obczaj N´ZON S medium FEEDER do 80g. Niestety lub stety trzyskład.
Ponoć dyszki mu niestraszne

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 206
  • Reputacja: 83
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: (K) Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #47 dnia: 16.01.2022, 00:45 »
pr00, dzięki za analizę rynku tego typu wędek :thumbup:

SLR i N'zon Z to nie moja półka. Nawet nie chodzi o finanse w sensie możliwości ich wydania, a bardziej o to, że wędkarzem jestem bardzo amatorskim. Mam wrażenie, że z taką wędką (uzbrojoną w godny niej kołowrotek) wyglądałbym jak ktoś na rowerze za 15 koła jeżdżący nim głównie do sklepu po piwo przed letnim grilowaniem z przyjaciółmi ;-) Jeśli będę w stanie być na rybach częściej niż obecnie i moje umiejętności wzrosną adekwatnie, to na pewno sprawię sobie wędki z tej półki cenowej.

By Dome byłby bardzo dobrym kierunkiem, ale jest w trzyskładzie a te wędki mnie trochę wkurzają, choćby samym składaniem do transportu. Sądzę, że przy długości 330 można bez problemu korzystać z fajniejszych (dwuskładowych), ponieważ każda mieści się w pokrowcu 180 cm.

Z tego też powodu odpada propozycja grzegorza88, niemniej dziękuję za zainteresowanie tematem i jej złożenie.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: (K) Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #48 dnia: 16.01.2022, 09:45 »
Zerknij sobie na patyki DAM Detek method feeder albo Detek medium feeder ,może to nie Daiwa ale ciekawa opcja :beer:

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 702
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: (K) Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft
« Odpowiedź #49 dnia: 17.01.2022, 20:42 »
Pisałem do Drapieżnika co mogą zaoferować , gdy szuka się kija 3,3 w dwuskładzie , z blankiem nie grubszym niż 13 mm i średnicą przelotki nie mniejszą niż 20mm , oraz zapasem mocy na rybki 10kg . Do tego najdelikatniejsza szczytówka nie więcej niż 1,5oz. Budżet do 800 zł. No i wychodzi na to że nie mają nic takiego :(.
Za 1000 zł DAIWA N'ZON Z POWER METHOD FEEDER , prawie w budżecie MATRIX ETHOS XR-C FEEDER alle przelotka 16mm
Wiem że na tym sklepie świat się nie kończy , ale faktycznie ciężko coś trafić. Chyba taki Yank'N'Bank za 700 zł z zagranicy to okazja ;)