Autor Wątek: Oszust sprzedający kołowrotki na OLX - przestroga!  (Przeczytany 3820 razy)

Offline Bass74

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 16
  • Łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.
  • Lokalizacja: lubuskie
Witam. Ostrzegam przed zakupem nowych kołowrotków Daiwa, Shimano i inne w cenach bardzo okazyjnych, z Łowicza, przez OLX. Sprawa dość szczegółowo opisana na forum jerkbait.pl
http://jerkbait.pl/topic/33051-allegro-hit/page-79
Osobiście sam o mało co bym się naciął.
Łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Oszust sprzedający kołowrotki na OLX - przestroga!
« Odpowiedź #1 dnia: 12.11.2016, 12:58 »
W każdym wypadku zakupu na odległość z nieznanym kontrahentem warto skorzystać z przesyłki pobraniowej, z wykupioną opcją sprawdzenia zawartości (jest dostępna np na poczcie, dla usług paczka24, paczka48).
 
Za towar płacę dopiero gdy otworzę i sprawdzę stan, w obecności listonosza, pracownika poczty.
Eliminuje to wszelkie kombinatorstwo. Ktoś z "nieczystym" sumieniem nie godzi się na tego rodzaju transakcję.
Kto ma sprzęt dobry i sprawny, nie widzi problemu ;)
Czesiek

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Oszust sprzedający kołowrotki na OLX - przestroga!
« Odpowiedź #2 dnia: 12.11.2016, 13:06 »
Czesiek ma rację.
Sprawdzenie zawartości w przesyłkach pobraniowych Paczka 24/48 oraz pocztex dla kupującego jest bardzo przydatna. Najciekawsze jest to, że nawet jak zawartość jest zgodna ze specyfikacją dołączoną do przesyłki adresat może nie odebrać przesyłki.

EDY: Wycinek z regulaminu:
3. W przypadku zgodności zawartości z formularzem specyfikacji lub w przypadku sporządzenia
notatki, o której mowa w ust. 2, odbiorca może:
1) odebrać przesyłkę – w takim przypadku odbiorca kwituje odbiór przesyłki na nalepce adresowej,
bądź w dokumentach oddawczych oraz na dwóch egzemplarzach formularza specyfikacji; jeden
egzemplarz formularza specyfikacji jest niezwłocznie przekazywany ekonomiczną rejestrowaną
przesyłką listową do nadawcy,
2) odmówić odbioru przesyłki – w takim przypadku odbiorca zobowiązany jest do dokonania na
dwóch egzemplarzach dokumentów w postaci formularza specyfikacji lub sporządzonej notatki
oraz na nalepce adresowej, bądź w dokumentach oddawczych adnotacji o odmowie odbioru
przesyłki oraz umieszczenia swojego podpisu; przesyłka ta, wraz z jednym egzemplarzem
formularza specyfikacji lub sporządzonej notatki, podlega zwrotowi do nadawcy.

Pozdrawiam
Mirek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oszust sprzedający kołowrotki na OLX - przestroga!
« Odpowiedź #3 dnia: 12.11.2016, 13:08 »
Tylko pamiętajmy, że każda dodatkowa opcja w przesyłce, zwiększa jej koszt. I to nadawca musi ją zaznaczyć przy nadaniu.
Arek

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Oszust sprzedający kołowrotki na OLX - przestroga!
« Odpowiedź #4 dnia: 12.11.2016, 13:15 »
Arek - w przesyłkach pocztowych jest to dodatkowe 5 zł za sprawdzenie zawartości. I tak - to nadawca musi zaznaczyć opcje sprawdzenie zawartości przy nadaniu przesyłki.
Z praktyki wiem, że większość kupujących, którzy uzgodnili z nadawcą, iż paczka ma być nadana z opcją dodatkową "sprawdzenie zawartości", a mimo tego paczka została nadana bez tej opcji odmawiają odebrania takiej przesyłki, która zostaje zwracana do nadawcy.
Pozdrawiam
Mirek

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oszust sprzedający kołowrotki na OLX - przestroga!
« Odpowiedź #5 dnia: 12.11.2016, 13:16 »
Panowie, OLX to nie jest dobre miejsce do zakupów na odległość :) Sam miałem kilku klientów, którzy kupując moje sprzęty zapłacili najpierw kase na konto za daną rzecz, bez żadnej gwarancji że ona do niego dotrze...Tyle, że ja jestem uczciwą osobą jeśli chodzi o sprzedaż i nigdy z tego tytułu nie miałem problemów, niestety jako kupujący już tak :/ Wspomagajcie się allegro zadawajcie pytania mailowo o wady ukryte, żeby było jasne w razie "W"

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oszust sprzedający kołowrotki na OLX - przestroga!
« Odpowiedź #6 dnia: 12.11.2016, 13:57 »
Arek - w przesyłkach pocztowych jest to dodatkowe 5zł za sprawdzenie zawartości. I tak - to nadawca musi zaznaczyć opcje sprawdzenie zawartości przy nadaniu przesyłki.
Z praktyki wiem, że większość kupujących, którzy uzgodnili z nadawcą. iż paczka ma być nadana z opcją dodatkową "sprawdzenie zawartości", a mimo tego paczka została nadana bez tej opcji odmawiają odebrania takiej przesyłki, która zostaje zwracana do nadawcy.
Masz 100% racji Mirku. Ja to wiem, ten miesiąc wyjątkowo mi obrodził w wysyłanie. Sporo przemyśleń z sezonu, sporo zmian. A że odmawiają? Nie dziwię się. Zapłacili za możliwość, nadawca ich zlał i 5kę przytulił.
Arek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oszust sprzedający kołowrotki na OLX - przestroga!
« Odpowiedź #7 dnia: 12.11.2016, 13:58 »
Panowie, OLX to nie jest dobre miejsce do zakupów na odległość :) Sam miałem kilku klientów, którzy kupując moje sprzęty zapłacili najpierw kase na konto za daną rzecz, bez żadnej gwarancji że ona do niego dotrze...Tyle, że ja jestem uczciwą osobą jeśli chodzi o sprzedaż i nigdy z tego tytułu nie miałem problemów, niestety jako kupujący już tak :/ Wspomagajcie się allegro zadawajcie pytania mailowo o wady ukryte, żeby było jasne w razie "W"
Konkretne i sensowne rady Rafale. :thumbup: 
Arek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Oszust sprzedający kołowrotki na OLX - przestroga!
« Odpowiedź #8 dnia: 12.11.2016, 14:43 »
Panowie, OLX to nie jest dobre miejsce do zakupów na odległość :) Sam miałem kilku klientów, którzy kupując moje sprzęty zapłacili najpierw kase na konto za daną rzecz, bez żadnej gwarancji że ona do niego dotrze...Tyle, że ja jestem uczciwą osobą jeśli chodzi o sprzedaż i nigdy z tego tytułu nie miałem problemów, niestety jako kupujący już tak :/ Wspomagajcie się allegro zadawajcie pytania mailowo o wady ukryte, żeby było jasne w razie "W"
Kupiłem wiele rzeczy na olx. W większości odbieram osobiście. Robiłem też przelewy. Widocznie trafiłem na takich jak ja czy Ty. Uczciwych.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Oszust sprzedający kołowrotki na OLX - przestroga!
« Odpowiedź #9 dnia: 12.11.2016, 16:14 »
Kurcze. Koleś nic nie wystawia. A chętnie bym coś zamówił i zobaczył kto to jest. Taki dziad w moim mieście ...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Oszust sprzedający kołowrotki na OLX - przestroga!
« Odpowiedź #10 dnia: 12.11.2016, 22:49 »
Na OLX też trzeba uważać na kupujących, kiedyś wysłałem paczkę pisałem do odbiorcy że dojdzie w ten i ten dzień to on nie odebrał bo "nie miał pieniądzy" i musiałem zapłacić kasę za zwrot paczki do mnie :(

Zawsze to lepiej na alledrogo  zamawiać ;)