Ankieta

jaką kwotę przeznaczasz rocznie na zakup zanęt i przynęt (wszystko poza sprzętem)

do 200 PLN rocznie
2 (5.6%)
do 300 PLN rocznie
2 (5.6%)
do 500P LN rocznie
17 (47.2%)
do 1000 PLN rocznie
8 (22.2%)
powyżej 1000 PLN rocznie
7 (19.4%)

Głosów w sumie: 33

Autor Wątek: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku  (Przeczytany 13057 razy)

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #15 dnia: 31.01.2015, 18:12 »
Chodzi mi głownie o to by znaleźć jakiś ciekawy sklep i wynegocjować jakiś rabat na rzeczy które wszyscy używamy. Jako że jest to forum głównie gruntowe to można skłaniać się nad zanętami o których dużo piszemy np. Sonubaits. 
Error Team Poland

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #16 dnia: 31.01.2015, 18:18 »
Jestem za :thumbup:
Maciek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #17 dnia: 31.01.2015, 18:47 »
Oj pasowałoby jakieś rabaty na sonubaits, tyle tylko że mało który sklep to ma w asortymencie ale tak jak chłopaki piszecie, po targach może się to zmienić :) Oby się zmieniło :)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #18 dnia: 31.01.2015, 20:28 »
Chodzi mi głownie o to by znaleźć jakiś ciekawy sklep i wynegocjować jakiś rabat na rzeczy które wszyscy używamy. Jako że jest to forum głównie gruntowe to można skłaniać się nad zanętami o których dużo piszemy np. Sonubaits.

To dobry pomysł ale jest problem. Powiedzmy - zakupimy jako Forum tonę zanęty, dostaniemy rabat ( po nazbieraniu zamówień od uczestników ) - pamiętacie jaki był entuzjazm z koszulkami które wynegocjowałem z producentem i na które tutaj zbieralem zamówienia  ? Jak sie to skończyło ? Wszyscy chcieli - a gdy przyszło co do czego producentka dostala zamówień na 31 szt . To samo będzie z zanętami. Problemem będzie to  też ogarnąć od strony logistycznej - dostawa musiala by przyjść do kogos z nas a potem on musial by wysyłać to innym - jesteśmy z calej Polski i zza granicy też są koledzy - wtedy wysyłka paczek przekroczy rabat uzyskany jako zakup dużej ilości
Pozdrawiam - Gienek

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #19 dnia: 31.01.2015, 20:34 »
bardziej mi chodzi o to, że można zwrócić się do sklepu i napisać że nasi członkowie rocznie wydają ok. 20tys.PLN na zanęty i czy byliby zainteresowani takimi Klientami. Bez zbiorowych zamówień i wspólnych wysyłek. Na ustalone hasło lub kod rabatowy dla użytkowników forum specjalny rabat czy bezkosztowa wysyłka. W ankiecie chodzi mi o ustalenie jaki budżet posiadamy jako grupa.
Error Team Poland

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #20 dnia: 31.01.2015, 20:37 »
Boję się że żaden sklep nie będzie chętny do takiej współpracy . Ale - spróbować można
Pozdrawiam - Gienek

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #21 dnia: 31.01.2015, 20:44 »
Boję się że żaden sklep nie będzie chętny do takiej współpracy . Ale - spróbować można

Wysłanie paru maili nic nie kosztuje, a miałem w kilku sklepach taką sytuację że po zamówieniu dzwoniłem i pytałem o dostępność tego co zamówiłem. Zazwyczaj rozmowa się tak toczyła, że przy płatności wychodziło mniej niż w koszyku - znaczy potencjał do obniżania cen jest :)
Error Team Poland

Offline maslak_102

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #22 dnia: 31.01.2015, 20:51 »
Ciężko jest wynegocjować dobre ceny. Sklep detaliczny nie zawsze ma duże narzuty na towar a koszty prowadzenia działalności są w Polsce jakie są. Wszystko zależy od danego sklepu. Dobrze było by dogadać się z importerem lub przedstawicielem handlowym, ale wtedy są określone minima handlowe np zgrzewki zanęt.

elvis77

  • Gość
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #23 dnia: 31.01.2015, 20:56 »
Zawsze można zrobić większe zorganizowane zakupy w hurtowni.My tak kiedyś zrobiliśmy z kolegami i zakupiliśmy paletę zanęty,ziemi i glin.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #24 dnia: 31.01.2015, 21:06 »
Ciężko jest wynegocjować dobre ceny. Sklep detaliczny nie zawsze ma duże narzuty na towar a koszty prowadzenia działalności są w Polsce jakie są. Wszystko zależy od danego sklepu. Dobrze było by dogadać się z importerem lub przedstawicielem handlowym, ale wtedy są określone minima handlowe np zgrzewki zanęt.

Są sklepy, które dają automatycznie rabat, gdy sie zrobi zakupy powyżej jakiejś kwoty. Przecież można wynegocjować taki rabat od np. 1 PLN. Skoro sami dają rabaty na duże zakupy, to pewnie chcieliby też i takich klientów, jak my.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline maslak_102

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #25 dnia: 31.01.2015, 21:26 »
tylko jeszcze jest temat oferty danego sklepu. Niestety ja na początku sezonu muszę obskoczyć min 3 sklepy bo każdy ma określone produkty. Wiele kupuje na matchpro, ale muszę jeszcze zajżeć  na lowisko.net za paroma pierdołami, plus sklep trabucco bo mają dobre amortyzatory i żyłki. A teraz jeszcze mi dochodzą zanęty sonubaits. Każdy ma swoje ulubione produkty i trzeba dogodzić wszystkim. Ale fajnie by było żeby np w jednym sklepie chociaż same zanęty, gliny, jakieś koszyki zanętowe, haczyki etc. były dostepne po dobrych cenach.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #26 dnia: 31.01.2015, 21:28 »
To Kto sie pisze na jakieś Kontakty z Sklepami ? w celu jakiś negocjacji ... ?
Krzysztof

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #27 dnia: 31.01.2015, 21:33 »
maslak_102  niestety, każdy z nas biega po sklepach jak szalony :(

Myslę, że nawet jeden sklep, to już coś. Oczywiście na razie to jest pomysł i nie ma chyba sensu wyrywać sie od razu z konkretnymi działaniami, skoro wątek nie ma nawet doby.

Z pewnością osoby takie jak Ty, wyczynowcy, lub mocno zaangażowani amatorzy są wartością dodaną i sklepy z chęcią sprzedadzą towar z rabatem Tobie, niż dziadkowi, który chce sobie kupić paczkę paszowej zanęty i puszeczkę kukurydzy.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #28 dnia: 31.01.2015, 22:00 »
Ja w 2 sklepach jestem juz na tyle stalym klientem ze przy mniejszych zamowieniach dostaje gratisy a przy wiekszej sumie rabaty i to czasami calkiem fajne. Chodzi mi o to ze dac rabat dla nawet wiekszej ilosci klientow to dla sklepu wcale nie duza strata bo oczywiscie nawet czasm podswiadomie bedziemy reklamowac ten sklep. Niektore sklepy nawet wizely sie na sposob ze w zamian za duze rabaty/gratisowy sprzet itd. oni daja ci gadzety z ich nazwa lub cos w tym stylu, tylko to juz dla bardziej "zaawansowanych" klientow co do ktorych sa pewni ze takie dzialanie moze przyniesc  rezultat w postaci wzrostu klientow. Takie sposoby sa i zapewne stosowane w Polsce... moj pomysl jest taki ze w zamian za np. reklame jakiegos sklepu( za zgoda administratorow i wlascicieli strony oczywiscie) na forum, mozna by bylo dogadac sie z nimi o rabaty dla stalych urzytkownikow  forum( zeby nie bylo lawiny nowych urzytkownikow tylko rejstrujacych sie po rabat...) Troche moze zajezdzac to pod komercje (czy jak to tam prawidlowo okreslic) i nie wszystkim to moze pasowac ale zawarcie takiej "umowy" typowo partnerskiej czy cos na styl korzysci obustronych moze okazac sie tym czego oczekujecie( ja raczej nie bede mial mozliwosci skorzystania :) ) taka moje przemyslenia...  co do tematu tych rabatow. ;) Moze skorzystacie a moze olejecie  :P

Pozdrawiam
Kamil
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline maslak_102

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakupy związane z zanętami i przynętami w roku
« Odpowiedź #29 dnia: 31.01.2015, 22:05 »
Nie oszukujmy się na dziadku który lata z jedną wędką, wiadereczkiem,paczką robaków i siedzeniem nikt nie zarobi dużo. Sam po sobie wiem że z zaczęciem nowego sezonu u mnie pęka ok 800 złociszy, a tak naprawdę nie bardzo widać że się coś kupiło. A gdzie  zanęty, gliny, robactwo, modernizacja sprzętu. Myśle że trzeba by zrobić sondę po użytkownikach jakie sklepy preferują i wybrać kilka najczęściej wymienianych i złożyć zapytania. Oczywiście jeszcze trzeba mieć trochę użytkowników którzy faktycznie by robili te zakupy aby samemu póżniej nie zostać na lodzie. Vis masz rację co do nowych użytkowników, w sieci wieści się szybko roznoszą i zaraz byłby kocioł.