Autor Wątek: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!  (Przeczytany 53863 razy)

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #210 dnia: 09.03.2017, 11:04 »
Wszystko fajnie i ślusznym torem idziesz.
Chodzi o to by unikać szczególowych porad majacych na celu poprawę wyników.
By unikać oblężeń na wodach gdzie trafi sie rekordowy okaz. Tylko kilka procent bedzie chciała z nim fotkę. Reszta niczym zombie bedzie polować by go zeżreć.
Fajnie jakby gazeta była takim przyciagaczem na forum. A nie materiałem dla dziadków o mentalności zombie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Dobrze prawi Kolega :thumbup:
Pozdrawiam Darek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #211 dnia: 09.03.2017, 11:56 »
Ja nie chcę walczyć z IRŚ i udowadniaćć, że to są gamonie i nieudacznicy, ja chciałbym aby oni zrozumieli nas i działali zarówno w naszym, jak i w swoim interesie. Tak powinno rzecież być!
Ja myślę, że nie chodzi o to, aby IRŚ działał w interesie kogokolwiek. Oni są jednostką naukową i ich podstawowym zadaniem są badania, które mają opisywać faktyczny stan rzeczy – czyli ekosystemy wodne. PRAWDA – to jest to, co ma im przyświecać. Nie może być tak, że nagina się badania, ponieważ zleceniodawca oczekuje takich a takich wyników. I nie ważne, czy to jest wędkarz, czy rybak, czy kosmonauta, badania mają być rzetelne, bo w oparciu o nie podejmuje się konkretne działania.


Na świecie są dwa typy ludzi: najmądrzejsi – ci wiedzą wszystko (a przynajmniej tak im się wydaje) i nie zmienią swoich przekonań oraz ci, co nie wiedzą wszystkiego (i o tym wiedzą, że nie wiedzą). Wśród tych, co nie wiedzą wszystkiego są tacy, co nie wiedzą nic i tacy, którzy wiedzą mniej lub więcej. Tych, którzy wiedzą mniej nazywam osoby nieprzykładające się do tego, aby pogłębiać swoją wiedzę, lecz raczej pozostają na poziomie niezbędnych informacji pozwalających im na praktyczne poruszanie się w temacie (w naszym przypadku: wędkowaniu). Są to już pewne utarte ścieżki myślenia, do zmiany których nie mają specjalnej motywacji. Tak naprawdę to w tej grupie właśnie będą ci, co wiedzą wszystko. Tych, którzy wiedzą więcej nazywam osobami starającymi się pogłębiać swoją wiedzę, którzy są otwarci na nowe informacje, ale też nie zamykają się na stare i potrafią patrzeć perspektywicznie. Ci najbardziej zdolni są do zmiany swoich stanowisk i postaw. Ja więc właśnie na tę grupę docelową bym postawił, co nie znaczy, że do innych SiG nie dotrze.
Z pewnością wśród wędkarzy jest wielu, którzy nie są pasjonatami Internetu, mimo iż z niego czasem korzystają. Sam znam takie osoby w wieku od 45 do 70 lat. Szczególnie ludzie, którzy chcą obcować z naturą i wędkują, którzy chcą się wyciszyć i wyluzować nad wodą,  wcale nie muszą mieć parcia na siedzenie w sieci i wyszukiwanie informacji. Wolą książki i czasopisma w tradycyjnej, papierowej formie. Niektórzy pisali, że być może forma papierowa jest zbędna, bo wszystko można poczytać w Internecie. Sądzę, że nie można projektować swoich zachowań na zachowania innych. Inni może wolą inaczej.

Dziś po jakimś okropnie długim czasie byłem w sklepie wędkarskim i wziąłem magazyn SIG. Uważam, że jest to gazeta bardzo dobrze zrobiona, przede wszskim pod względem techniczno-edytorskim. Jasne, są rzeczy, które mogą mi się nie podobać (jak choćby sposób umieszczania napisów na zdjęciach na żółtym podkładzie, czy analogiczne pisanie śródtytułów), ale jest to tylko kwestia estetycznych upodobań. Z punktu widzenia przyciągnięcia uwagi czytelnika może to być jak najbardziej celowe.. Zupełnie nie zgadzam się z kilkoma poprzednikami, co do – jak to nazwali – pikselozy (chociaż nie jestem pewien, czy w tym wątku akurat to czytałem, czy może gdzieś w innym miejscu). Ani bowiem tego na papierze nie widać (może trochę w PDF-ie), ani też papier nie jest taki, żeby miał uwydatniać walory techniczne zdjęć. Zresztą, uważam wybór papieru za bardzo dobry, bo gazety takiej nie kupuje się, żeby doznawać walorów estetycznych, ale zdobyć pewną porcję informacji. Proporcja zdjęć do tekstu też jest bardzo dobra – nie są naćkane gdzie popadnie i od razu widać, że najważniejsza jest zawartość tekstu, a nie grafika. Winieta jest w porządku, układ strony tytułowej trochę bym ożywił przez wykorzystanie pionów, nie tylko poziomów. Teksty są fajne – czytałem wcześniej w PDF-ie. Oczywiście nie wszystkie mnie interesują, ale przecież nigdy nikomu wszystkie artykuły nie podpasują. Po to jest gazeta, żeby sobie wybrać to, czym się człowiek interesuje.
Zupełnie inaczej wygląda forma gazetowa, niż elektroniczna. Moim zdaniem, o wiele lepiej!
Ja bym nadał gazecie numer ISSN – (http://www.bn.org.pl/programy-i-uslugi/issn/tryb-uzyskania-numeru-issn). Mam jeszcze szereg przemyśleń, ale teraz nie bardzo mam czas.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #212 dnia: 09.03.2017, 12:08 »
Gazetki  dostarczone:Zaczep Bora-Komorowskiego 22, 03-982 Warszawa,Fishclub Łukowska 30, 04-133 Warszawa. Obsługa sklepów przyjęła je z ochotą. Kto chce mieć swój egzemplarz a jest z okolicy zapraszam, bardzo fajni ludzie prowadzą obydwa sklepy, a dodatkowo na Łukowskiej kupiłem dziś fajny pellet konopny, super zapach.
Pozdrawiam

Marek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #213 dnia: 09.03.2017, 12:47 »
Mądrego dobrze posłuchać! Dzięki Darek za wskazówki i opinie :) :bravo:

Dodam tu tylko, że pismo będzie ewoluować. Bo co innego ekran komputera, a co innego gazeta. Firma robiąca skład dostanie pełne spektrum porad i opinii. Początki nie są łatwe :D

Dzięki za wstawienie gazet o sklepów Marek! Niezła nazwa na sklep - Zaczep :D  :thumbup:
Lucjan

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #214 dnia: 09.03.2017, 12:48 »
Też taki jest w Kaliszu :D Lepszy zaczep jak kasarek :D

Offline SzymonDG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #215 dnia: 10.03.2017, 14:06 »
Gazetki dostarczone do sklepu wędkarskiego Tanganika w Dąbrowie Górniczej ;D

Offline matepw

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #216 dnia: 11.03.2017, 10:32 »
Takie tam przemyślenia odnośnie dystrybucji magazynu SiG ...

Myślę, że wielu wędkarzy z chęcią wzięłoby w ręce wydanie papierowe SiG i nieraz wracałoby do zawartych tam tekstów. Przy takiej dystrybucji, jak z tym numerem, w wielu przypadkach nie będzie to możliwe (wiem - początki). Taki drukowany egzemplarz pewnie będzie gdzieś leżał na półce, ławie przy kanapie, czy fotelu - w domu, a może w pracy. Co papier, to papier. Chyba większość z nas woli tak czytać, np. przy :beer:, niż gapić się w ekran komputera czy tabletu.

Moja sugestia, zapytanie ... Czy byłaby możliwość otrzymywania wydania drukowanego SiG w ilości np. kilku egzemplarzy, dla siebie i znajomych wędkarzy? Można byłoby ustalić, zasugerować, np. jakąś kwotę za przesyłkę, obsługę (czas poświęcony), itp., a odbiorca wpłacałby tą kwotę w formie darowizny (tzw. wspomaganie SiG), czy tym podobne.

Z pewnością zajmie to więcej czasu, niż dystrybucja do kilku, kilkunastu osób, które zostawiają magazyn w sklepach. Ale z drugiej strony przy takim podejściu, magazyn dokładnie trafia w ręce zainteresowanych. Poza tym, potencjalni reklamodawcy chyba bardziej byliby zadowoleni z tak dopasowanego targetu.

Najlepiej byłoby oczywiście kupić w sklepie, zapronumerować lub zamówić przez Internet :D. Może niedługo ... ?
 ;) ;) ;)
Mateusz

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #217 dnia: 11.03.2017, 12:48 »
Proponuję robić zakupy w Drapieżniku.
Oni wysyłają gazetę razem z zamówieniem.



A wysylki do pojedyńczych osob? Ktoś musialby mieć płacone jak na etacie by to ogarnąć.
Trzeba pomyśleć globalnie a nie tylko o sobie. Zapewne z samego forum pewnie z setka osob by chciała gazetkę dla siebie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #218 dnia: 12.03.2017, 06:28 »
Takie tam przemyślenia odnośnie dystrybucji magazynu SiG ...

Myślę, że wielu wędkarzy z chęcią wzięłoby w ręce wydanie papierowe SiG i nieraz wracałoby do zawartych tam tekstów. Przy takiej dystrybucji, jak z tym numerem, w wielu przypadkach nie będzie to możliwe (wiem - początki). Taki drukowany egzemplarz pewnie będzie gdzieś leżał na półce, ławie przy kanapie, czy fotelu - w domu, a może w pracy. Co papier, to papier. Chyba większość z nas woli tak czytać, np. przy :beer:, niż gapić się w ekran komputera czy tabletu.

Moja sugestia, zapytanie ... Czy byłaby możliwość otrzymywania wydania drukowanego SiG w ilości np. kilku egzemplarzy, dla siebie i znajomych wędkarzy? Można byłoby ustalić, zasugerować, np. jakąś kwotę za przesyłkę, obsługę (czas poświęcony), itp., a odbiorca wpłacałby tą kwotę w formie darowizny (tzw. wspomaganie SiG), czy tym podobne.

Z pewnością zajmie to więcej czasu, niż dystrybucja do kilku, kilkunastu osób, które zostawiają magazyn w sklepach. Ale z drugiej strony przy takim podejściu, magazyn dokładnie trafia w ręce zainteresowanych. Poza tym, potencjalni reklamodawcy chyba bardziej byliby zadowoleni z tak dopasowanego targetu.

Najlepiej byłoby oczywiście kupić w sklepie, zapronumerować lub zamówić przez Internet :D. Może niedługo ... ?
 ;) ;) ;)

Ciekawe sugestie! :thumbup:

Myślę, że jest to do zrobienia, aczkolwiek musiałbym to jakoś zorganizować. Być może najprostszą formą byłby formularz zgłoszeniowy na stronie głównej, gorzej jednak z opłatą za przesyłkę.

Muszę to przemyśleć, myślę, że już następny numer będzie miał taką opcję wysyłki bezpośredniej pojedynczego egzemplarza!
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 579
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #219 dnia: 12.03.2017, 09:21 »
Ja myślę, że trzeba by przysłać wielką pakę do kogoś w Polsce, kto by to dopiero rozsyłał. Ale musiałby mieć za to jakoś zapłacone, przecież to roboty w cholerę + stanie w kolejce na poczcie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #220 dnia: 12.03.2017, 09:58 »
Paczki nadal nie ma. Została w ogóle wysłana ?
Feeder & spinning

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #221 dnia: 12.03.2017, 10:10 »
Panowie, w zeszłym tygodniu poszły paczki (12 sztuk) w Polsce,  w czwartek do Holandii i Belgii, teraz kolejna partia pójdzie z UK do Polski. Sorki, że to tyle trwa, ale nie jest to łatwe, zwłaszcza, że musze wszystko pakować w odpowiednie pakunki, a w UK nie ma takich kartonów jak w Polsce (w tym rozmiarze).

Proszę o cierpliwość :D
Lucjan

Offline toms2m

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 760
  • Reputacja: 132
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #222 dnia: 12.03.2017, 11:01 »
Jeżeli liczba chętnych nie przekroczy 1000 osób to mogę spróbować powysyłać pojedyncze egzemplarze, w końcu na poczcie mnie już znają ;D Jeżeli to będą zwykłe listy (a takie zakładam bo to najtańsza opcja) to nie ma wcale tak dużo roboty, jak przy poleconych. Tylko koszta wysłania kilku egzemplarzy to około 5-10 zł z tego co kojarzę(priorytet).

Kadłubek

  • Gość
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #223 dnia: 12.03.2017, 12:47 »
Jeżeli liczba chętnych nie przekroczy 1000 osób to mogę spróbować powysyłać pojedyncze egzemplarze, w końcu na poczcie mnie już znają ;D Jeżeli to będą zwykłe listy (a takie zakładam bo to najtańsza opcja) to nie ma wcale tak dużo roboty, jak przy poleconych. Tylko koszta wysłania kilku egzemplarzy to około 5-10 zł z tego co kojarzę(priorytet).

Drukarka i wydrukować adresy, popakować egzemplarze w koperty, raz pójść na pocztę ze wszystkim i tyle roboty. Ja tak wysyłam "papiery" z pracy.
Można wydrukować wypełnione dowody nadań na polecone. Znaczki kupić i skrzynka pocztowa. :)

MrProper

  • Gość
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #224 dnia: 13.03.2017, 17:50 »
No i dziś otrzymałem paczkę ;)
Zapakowana już w samochód, jutro po pracy kolportaż :)

Ddit:
A tak na marginesie, pierwszy artykuł jaki dorwała moja żona to - opowiadanie Gienka.

Gienek, gratki od żony :bravo: :bravo: :bravo:.