Autor Wątek: Zakladanie pelletu na włos  (Przeczytany 6882 razy)

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #16 dnia: 12.04.2017, 15:53 »
https://pl.aliexpress.com/item/1-Set-Baits-Clip-Portable-Lures-Bloodworm-Clip-Fishing-Gear-with-140-Bait-Bands-Copper-Plastic/32738453843.html?spm=2114.13010608.0.0.QLqSOn

W gratisie masz 140 gumek, koszt 3-4zł...

Zamówiłem to jakieś 3 tygodnie temu, dostawa pewnie w tym, najdalej w następnym tygodniu.

Jak paczka przyjdzie to wrzucę kilka fotek jak w rzeczywistości się prezentuje jak ktoś chce.
MM

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #17 dnia: 12.04.2017, 15:53 »
@n0cny - Przebiłeś wszystko. Łyknąłem bez zająknięcia :D Dzięki ! Leci :thumbup: Wszystkim pozostałym kolegom serdecznie dziękuję za pomoc. Skorzystam z rad zanim dojdzie przesyłka :D Można zamknąć wątek :)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #18 dnia: 12.04.2017, 16:03 »
czasami tylko się zastanawiam czy je wiercić w pionie czy w poziomie? Jak myślicie ma to jakieś znaczenie?

Myślę, że nie ma to znaczenia, ale ja wiercę w poprzek, żeby dumbells był w takiej samej pozycji, jak zamocowany na gumce.
Marcin

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #19 dnia: 12.04.2017, 16:54 »
Hej, czy zna ktoś inny sposób, niż specjalistyczne szczypce ? Chciałbym te 2-3 dychy przeznaczyć na zanętę, np. :)
Z góry Cię Jurku przepraszam za nietakt. Ale skoro żal Tobie kaski na przyrząd. Daruj sobie kasę na takie przynęty. Najtańszy to 8 zyla. Jak dla mnie. Robisz sobie jaja. :facepalm: Kiedyś zapodałem filmik na forum, gdzie jeden z testerów Shimano ze sprzętem za grube Pln-eny stosuje gwoździa. To Kpina.

Zgadzam się z Kolegą. Pieniądze śmieszne, za oryginał dałem jak dobrze pamiętam trzy dyszki, a przecież jest to zakup na wiele sezonów. Nie ma co kombinować moim skromnym zdaniem.
Pozdrawiam Darek

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #20 dnia: 12.04.2017, 17:36 »
Hej, czy zna ktoś inny sposób, niż specjalistyczne szczypce ? Chciałbym te 2-3 dychy przeznaczyć na zanętę, np. :)
Z góry Cię Jurku przepraszam za nietakt. Ale skoro żal Tobie kaski na przyrząd. Daruj sobie kasę na takie przynęty. Najtańszy to 8 zyla. Jak dla mnie. Robisz sobie jaja. :facepalm: Kiedyś zapodałem filmik na forum, gdzie jeden z testerów Shimano ze sprzętem za grube Pln-eny stosuje gwoździa. To Kpina.
Drogi Arku ! Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wyjaśnię Ci bliżej na priv. Nie robię sobie żadnych jaj. Mam po prostu do dyspozycji 30 zl a nie mam jeszcze uzupełnienia do mix-u 50/50. Więc wolę na to je przeznaczyć niż na taki przyrząd. Stąd moje pytanie. Nie robię żadnych jaj. Sądzę, że Twój osąd wynika z obawy, że kieruję się jajecznymi pobudkami, ale zapewniam Cię, że mi daleko do śmiechu.
A inne markowe rzeczy mam dzięki hojności kolegów z forum .

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #21 dnia: 12.04.2017, 17:59 »
Sory Jurku. Może ciut mnie poniosło. Ale poradził bym, jeśli posłuchasz, jednak pomyśleć o tym instrumencie. Zaoszczędzisz czas i nerwy. Na początek może ciut tańszy pellet i zanęta. Warto. Uwierz.
Arek

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 049
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #22 dnia: 12.04.2017, 18:14 »
W zeszłym roku kombinowałem wszystkim by tylko nie użyć przeznaczonego do nakładania gumki przyrządu. Nerwów było co nie miara, pękniętych gumek też nie mało. Kupiłem szczypce id guru, fakt nie tanie, ale one już się zwróciły poprzez mój spokój, jak i nie pękające gumki. Ale rozumiem i szanuję, że każdy ma na tyle na ile może sobie pozwolić. Ale warto kupić coś takiego.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #23 dnia: 12.04.2017, 18:26 »
Panowie a czy te gumki mają jakąś przewagę nad dziurami?
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 632
  • Reputacja: 1992
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #24 dnia: 12.04.2017, 18:28 »
Na ogół gumki używasz, jak jest jakaś niepewna dziura... :D

Zależy, co uznajesz za przewagę. Dziurki nie są w każdej przynęcie, ale i nie każdą założysz na gumkę (od razu). Wiele przynęt można przebić pushstopem bez problemu, innych się nie da. W wielu przynętach dziurki są trochę za małe i trzeba je rozwiercać.

Gumki założysz szybko na wszelkie pellety i dumble. Na kulki też, jeśli natniesz je w przynajmniej dwóch miejscach, np. obcinaczem do paznokci - żeby gumka wlazła w wycięty rowek. Ja tak robię.

Podsumowując - wolę gumki.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #25 dnia: 12.04.2017, 18:32 »
To fakt, choć ja lubię sobie powiercic, wiem troszkę to dziwne.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #26 dnia: 12.04.2017, 18:36 »
Na ogół gumki używasz, jak jest jakaś niepewna dziura... :D

Zależy, co uznajesz za przewagę. Dziurki nie są w każdej przynęcie, ale i nie każdą założysz na gumkę (od razu). Wiele przynęt można przebić pushstopem bez problemu, innych się nie da. W wielu przynętach dziurki są trochę za małe i trzeba je rozwiercać.

Gumki założysz szybko na wszelkie pellety i dumble. Na kulki też, jeśli natniesz je w przynajmniej dwóch miejscach, np. obcinaczem do paznokci - żeby gumka wlazła w wycięty rowek. Ja tak robię.

Podsumowując - wolę gumki.
No to się Michałek na wymądrzał. >:O Skądinąd do rzeczy ;) Brawo Ty. :thumbup:
Arek

Offline qman21

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #27 dnia: 13.04.2017, 09:33 »
W ostatni weekend po raz pierwszy łowiłem na metodę, jako przynęty używałem dumbelss 7 mm (lorpio w małych paczuszkach), bez problemu wierciłem je i zakładałem na włos jednego nawet założyłem na quick stop-a tu przynętą trochę pękała przy wciskaniu quicka. Wierciłem wzdłuż.

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #28 dnia: 13.04.2017, 10:20 »

Zamówiłem to jakieś 3 tygodnie temu, dostawa pewnie w tym, najdalej w następnym tygodniu.

Jak paczka przyjdzie to wrzucę kilka fotek jak w rzeczywistości się prezentuje jak ktoś chce.

Ja je mam od jakiś 3 tygodni. Nie wiem jak ma działać oryginał, ale tutaj są 4 bolce ściągnięte gumką [jedną z tych 140] i przy naciśnięciu z dołu, bolce się "rozszerzają". Nakładanie pelletu nie sprawia problemów.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 632
  • Reputacja: 1992
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakladanie pelletu na włos
« Odpowiedź #29 dnia: 13.04.2017, 10:26 »
Czy te bolce chodzą jednocześnie bez ściśnięcia gumką, czy każdy lata osobno?
Krwawy Michał

Purple Life Matters