Autor Wątek: W. C. Bradley (Zebco) kupiło Prestona  (Przeczytany 3439 razy)

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
W. C. Bradley (Zebco) kupiło Prestona
« dnia: 20.10.2014, 09:45 »

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: W. C. Bradley (Zebco) kupiło Prestona
« Odpowiedź #1 dnia: 20.10.2014, 22:14 »
Ano kupili Amerykańcy Prestona... ;)

Właściciel powiedział, że nie wyrabia z wielkościa jaki osiągnął Preston - i postanowił sie odsunąć w cień. W przeciwieństwie do Drennana. Mimo tego odsunięcia się - Preston, Korum, Avid Carp i Sonubaits sa w natarciu. Masa nowości co chwilę,wysoka jakość, mocna reklama. Myślę, że przeskoczyli już Drennana i są numerem 1. Ciekawe co takiego teraz zrobią Amerykanie?
Lucjan

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: W. C. Bradley (Zebco) kupiło Prestona
« Odpowiedź #2 dnia: 20.10.2014, 23:05 »
Mam tylko nadzieję, że Amerykanie nie popsują  renomy do której doszedł Preston, stawiając na jakość i solidność produktów.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: W. C. Bradley (Zebco) kupiło Prestona
« Odpowiedź #3 dnia: 20.10.2014, 23:16 »
Jako tradycjonalista z natury, nie jestem z tego zadowolony.
Anglia, kolebka wędkarstwa. Zaś USA, no cóż... Może David Preston przerzuci się na bassy.
Ale co ja tam wiem o biznesie.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: W. C. Bradley (Zebco) kupiło Prestona
« Odpowiedź #4 dnia: 14.12.2015, 18:45 »
Po miesiącach spekulacji, prywatna amerykańska firma W C Bradley, będąca też właścicielem światowego giganta wędkarskiego Zebco, nabyła wiodącą brytyjską i europejską markę Preston Innovations.
Gdy David Preston, założyciel Preston Innovations, zdecydował się na ten krok, nie czekał na kupca oferującego najwyższą cenę, gdyż zależało mu na jak najszybszej sprzedaży. Świetnie współgrało to z planami W C Bradley, odnoszącymi się do poszerzenia działalności w Europie, szczególnie w segmentach wędkarstwa sportowego oraz karpiowego. Jeff Pontius, dyrektor generalny w W. C. Bradley, zapewnia, że nowy właściciel zapewni wsparcie brytyjskiej firmie w jej dążeniu do budowania i umacniania marki. Pontius dodaje:
„Preston Innovations to jedno z wiodących przedsiębiorstw w branży wędkarskiej w Wielkiej Brytanii, i widzimy w nim wielki potencjał do wzrostu na rynku krajowym i w całej Europie".

źródło:
http://www.fishing-test.pl/inne/38-inne/616-wc-bradley-wykupio-preston-innovations
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: W. C. Bradley (Zebco) kupiło Prestona
« Odpowiedź #5 dnia: 14.12.2015, 18:47 »
Może pojawią się na kontynencie jakieś ciekawe rozwiązania hamerykanckie u nas zupełnie nieznane. Ale jakoś mnie takie przejęcia nigdy nie cieszyły...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: W. C. Bradley (Zebco) kupiło Prestona
« Odpowiedź #6 dnia: 15.12.2015, 10:14 »
Nic się nie pojawi, bo to ta sama firma ale z innym właścicielem. Zresztą już rok mija od przejęcia, nic się nie zmieniło :D Amerykanie nie mają niczego oprócz spinningu, co mogliby zaproponować brytyjskiej i europejskiej marce, co najwyżej bardziej agresywny marketing. Ale ten i tak był niczym żyleta, bo oni zdobyli masę rynku w przeciągu ostatnich paru lat, punktując rynkowych słabeuszy i podnosząc poprzeczkę innym firmom. Zyskał oczywiście wędkarz, bo pojawiła się świetna jakość i świetne rozwiązania, w przystępnych cenach. Teraz mogą podbijać Europę, w której oprócz Holandii mają wiele do zrobienia... Czyli  i tam firmy zaczną kombinować :D
Lucjan