Autor Wątek: Nagroda miesiąca 9/2015 WW - amur 18,05 kg! na sztuczną kukurydzę??????  (Przeczytany 3572 razy)

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Nagroda miesiąca 9/2015 WW - amur 18,05 kg!
Czy używanie imitacji przynęt naturalnych ma sens? W sklepach wędkarskich można znaleźć silikonowe atrapy białych robaków, ochotki, a nawet kukurydzy. To właśnie na sztuczną kukurydzę Andrzej Ochryniuk złowił amura na złoty medal. Jak widać, gusta ryb będą nas jeszcze wielokrotnie zaskakiwały.
Andrzej Ochryniuk:
Nad zalewem Siemiatycze zjawiłem się około godziny 14.00. Nastawiony byłem na amury. Ta woda obdarzała mnie już wcześniej amurami, średnio ważącymi między 10 a 17 kg. Trafiały się również karpie. Zazwyczaj ważyły między 5 a 7 kg. Na łowisko wybrałem miejsce trudno dostępne. Dzięki temu ryby były mniej płochliwe i szansa przechytrzenia ich była dużo większa niż w innych częściach zbiornika. Dzień był bardzo gorący, mimo to założyłem spodniobuty (ułatwiały dojście do wody i zarzucenie zestawu) i podałem rybom sztuczną kukurydzę na włosie. Sztuczną, pływającą kukurydzę mogłem zaprezentować nad gęsto porośniętym dnem. Branie nastąpiło bardzo szybko. Z wyholowaniem ryby nie było już tak łatwo. Hol trwał prawie pół godziny. Ryba odjeżdżała wielokrotnie i długo nie okazywała oznak zmęczenia. Pod koniec walki miałem wrażenie, że nic z tego nie będzie. Na szczęście udało się i ogromny amur w końcu trafił do podbieraka. Po zmierzeniu, zważeniu i krótkiej sesji okaz wrócił do wody. Używam kołowrotka z nawiniętą żyłką 0,35 mm oraz wędziska karpiowego 3,90 o c.w. 3 lbs. http://www.pzw.org.pl/wiadomosciwedkarskie
Krzysztof

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
A od kiedy to można łowić na sztuczne przynęty na łowiskach PZW ??? No chyba że ten zalew nie jest PZW?

PS. W Dzięczynie (Staw Duży) został ostatnio złapany ciut większy Amur - 19kg. :)

Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Piękny kaban!
Oni tam w PZW już sami nie widzą, czego zabronili.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
U mnie można łowić na stuczne przynęty

Wysyłane z mojego SGH-T989 za pomocą Tapatalk 2

~Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Trzeba rozumieć, że karpiowate mają zęby gardłowe. Normalnie by tej kukurydzy nie zjadł, ale połyka aby sprawdzić co to za towar. Ale wtedy właśnie następuje samozacięcie! Największe osobniki właśnie najlpeij skusić na sztuczne przynęty. Pływająca kukurydza to już klasyk, rekord leszcza w UK to też imitacje...

A z tymi przepisami PZW to jakaś paranoja, myślę, że nikt o zdrowych zmysłach nie doczepi się do sztucznej kukurydzy... :D
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Gorzej, że u niektórych obywateli ciężko ze zdrowym zmysłem...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Siemiatycze to 30km od mojej rodzinnej miejscowości. Tam jest całkowity zakaz necenia nawet w koszyczku. A jak zapada zmrok to tylko słychać kilogramy rzucanej karmy. Tyle razy się tam wybierałem lecz nigdy nie dotarłem. Oczywiście to pzw nawet mam tam zezwolenie.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Widocznie celowo wprowadzili zakaz nęcenia po to by tylko "swoi" mogli nęcić i zabierać ryby
Pozdrawiam - Gienek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Będąc dzieckiem przejeżdżałem przez Siemiatycze na wakacje do rodziny. Pamiętam jak jeszcze nie było zalewu. Nigdy bym się nie spodziewał że są tam takie ryby
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Będąc dzieckiem przejeżdżałem przez Siemiatycze na wakacje do rodziny. Pamiętam jak jeszcze nie było zalewu. Nigdy bym się nie spodziewał że są tam takie ryby
Ja też




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team