PRZYNĘTY i ZANĘTY > Przynęty

Własne dżdżownice, czyli hodowla czerwonych robaków

<< < (2/73) > >>

bigdom:

--- Cytat: Kafarszczak w 12.02.2015, 09:23 ---Z jakiej strony brales robale ? Bo wczoraj właśnie ogladalem za 50 pare pln 500 szt właśnie tych kalifornijskich i sie zastanawiałem nad nimi

--- Koniec cytatu ---

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=17127171

Ja kupowałem po 15 PLN. Cena poszła mocno w górę. Dostałem paczkę niby 500 dżdżownic. Na oko nie wyglądało na tyle, chociaż oko może być złudne. Dżdżownice są małe, wielkością różnią się od tych "sklepowych". No, ale cena też inna.

maniek:
wiecej obornika na zime,bedzie trzymał ciepło,jak brałem od kumpla nawet zima to obornik z pod spodu nie był zamarzniety nawet lekko parowło

bigdom:

--- Cytat: maniek w 12.02.2015, 09:30 ---wiecej obornika na zime,bedzie trzymał ciepło,jak brałem od kumpla nawet zima to obornik z pod spodu nie był zamarzniety nawet lekko parowło

--- Koniec cytatu ---

Też właśnie słyszałem, że dżdżownice wytwarzają ciepło i mróz im nie groźny. Rookie mistake. Przełożę je więc jutro do otwartego kompostownika.

Arunio:
Myślę że tu bardziej chodzi o obornik zwierzęcy w którym cały czas właściwie trwają procesy gnilne czy jak to tam fachowo nazwać i z tąd to ciepło!!

gregorio:
Cześć

No ja właśnie założyłem hodowle 2 tygodnie temu a robaki zostały wpuszczone tydzien temu). Zrobiłem to w plastikowym pojemniku 90ltr i wstawiłem do garażu. Jednak nie było to dobrym pomysłem bo temp.powietrza za niska i przeniosłem hodowle do piwnicy).Tam robaczki mają 21C i wystarczy to do rozmnażania.Wyczytałem w necie od fachowców co hodują,  że robaki muszą być w temp. pomiędzy 16-30 C. Wtedy się dobrze rozmnażają).Robaki wpuściłem kupne z wędkarskiego 140szt. Wiec teraz tylko dokarmiać , nawilżać i czekać na potomstwo)))

Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej