Autor Wątek: Rybomania Sosnowiec 2017  (Przeczytany 56670 razy)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #45 dnia: 24.03.2017, 15:50 »
Ja również chciałem podziękować Tomkowi, Jędruli, Maćkowi i Mariuszowi za miłe spotkanie. Fajnie było móc się spotkać, poznać i chwilę porozmawiać. Chciałem też podziękować Enzo za wejściówkę oraz przedstawienie produktów firmy Harison. Miło się gaworzyło, również na temat PZW ;)

Odnośnie samych targów, to mam mieszane uczucia. Wystawców niewielu, sprzętu również. Dominowały magiczne specyfiki, kulki, pellety na karpie. Nie za bardzo było co oglądać, szczególnie z nowości :( Zrobiłem drobne zakupy na stoisku Harisona oraz FeederBait. Widać, że Bartek to prawdziwy pasjonat wędkarstwa.

Podsumowując, pozwolę sobie zacytować Tomka: "gdyby nie spotkanie powyższych Panów to nie wiem, czy byłby to dobry dzień" ;)



Ekipa z Wodzisławia zajęła się dystrybucją magazynu SiG:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #46 dnia: 24.03.2017, 15:53 »
Veni, vidi no i właśnie nie wiem, czy vici po targach. Chciałbym jeszcze raz podziękować kolegom Kucus22, Jędrula i Mariuszowi za pomoc w ogarnięciu wejściówki, niestety później was zgubiłem i już nie widziałem, mam nadzieje, że na zlocie się odwdzięczę.

Ja Cie proszę, nie wygłupiaj się :P Wejściówki nie kosztowały nas złamanego grosza, tak więc nie było tematu ;)

Dzisiaj nasza ekipa również mogła gościć w Sosnowcu, dzięki uprzejmości kolegi Piotrka, właściciela sklepu Rybka w Wodzisławiu Śl.
Wrażenia delikatnie mówiąc mieszane, liczba wystawców zadziwiająco niska. Natomiast ilość wszelkiego rodzaju przynęt karpiowych,
powodowała u mnie mały zawrót głowy :-[ Widać, że metoda gruntowa zyskuje na popularności w naszym regionie.
Dużym plusem była niska frekwencja zwiedzających, jak to bywa w dniu branżowym na takiej imprezie. Można było swobodnie pomacać
i powąchać asortyment :) Dla mnie osobiście ten wyjazd uznaję za bardzo udany, gdyż mogłem poznać portalowych Ziomków.
Udało się przywitać i chwilkę porozmawiać m.in. z Kolegami Mackiem-krk i Enzo oraz toms2m :)
Nie mogliśmy sobie odmówić pamiątkowego zdjęcia.

U Janusza dodatkowo zostawiliśmy trochę magazynów SiG, tak więc chętnych zapraszam.

Gazetki wylądowały także na stanowisku sklepu wędkarskiego Rybka :)


Offline kmc23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Łodzi
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #47 dnia: 24.03.2017, 16:05 »
A "Łowca" ma stanowisko na targach? (bo nie widzę na planie wystawców, albo żem ślepy) :D . I nie chodzi mi o jego pellet ;), żeby nie było :)
Rano nie brały, potem przestały.

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #48 dnia: 24.03.2017, 16:09 »
A "Łowca" ma stanowisko na targach? (bo nie widzę na planie wystawców, albo żem ślepy) :D . I nie chodzi mi o jego pellet ;), żeby nie było :)

Tak są obecni. Mijałem chłopaków ale nie podchodziłem ;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #49 dnia: 24.03.2017, 20:53 »
Targi mi się spodobały, dużo firm i wystawców, aczkolwiek wiem, że w ubiegłych latach było dużo lepiej w tej kwestii.  Najbardziej jednak, zdziwiły mnie firmy produkujące kulasy i pellety, ogólnie przynęty gruntowe. Było ich sporo i mieli naprawdę ogromny asortyment.
Najdziwniejsze było jednak to, że o większości tych firm nigdy nie słyszałem! Mam takie przemyślenie, że aby przebić się na rynku przez tych wszystkich producentów, trzeba mieć naprawdę dobry towar, konkretny event i najlepiej znaną gębę.
Ogólnie, to dobrze dla wędkarzy, konkurencja wymusza niższe ceny i lepszy towar.

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #50 dnia: 24.03.2017, 21:15 »
Taka zacna ekipa się dziś spotkała :thumbup: Szkoda że nie będzie Was jutro
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #51 dnia: 24.03.2017, 21:45 »
Super chlopaki ze udalo wam sie spotkac.
Moi koledzy oceniaja w tym roku targi jako slabe malo wystawcow.... kulasow sporo ....
Podobno w porownaniu do innych lat mowia tak jak wy ze jest lipnie z wystawcami...
Maciek

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #52 dnia: 25.03.2017, 16:40 »
Jestem rozczarowany tymi targami bylem pierwszy i ostatni raz chyba na czymś takim ceny z kosmosu człowiek jedzie kupić sobie coś z myślą pomaca i dotykanie łatwiej kupić będzie , ale np cena internet 229 zł cena targi 320zl hmm cena internet 199 zł cena targi 265zl . I jak tu kupić.

Pozytywnie jak zawsze dla Bartka Feeder Baits i czekam aż w sklepach będę wedki feeder które dziś debiutowaly na jego stanowisku, szkoda że jeszcze nie ma sprzedaż

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #53 dnia: 25.03.2017, 17:28 »
Jestem rozczarowany tymi targami bylem pierwszy i ostatni raz chyba na czymś takim ceny z kosmosu człowiek jedzie kupić sobie coś z myślą pomaca i dotykanie łatwiej kupić będzie , ale np cena internet 229 zł cena targi 320zl hmm cena internet 199 zł cena targi 265zl . I jak tu kupić.

To bardziej wystawa sklepów, a nie targi, bo na targu idzie kupić taniej niż w sklepie.
Fakt, że nie byłem, ale jak koledzy mi opowiadali jakie ceny tam są to się zastanawiam po co to wszystko.
Zamiast promować nowości, sprzedawać je za grosze, by ludzie zrobili jak największą reklamę w sieci, wśród znajomych, nad wodą to wolą mieć marżę +40% na wszystko i zarobić.
Nigdy nie rozumiałem takiej polityki.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #54 dnia: 25.03.2017, 18:51 »
W tym roku marnie, praktycznie sam karp, choć było kilka plusów.

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #55 dnia: 25.03.2017, 20:37 »
Ja, Wonski81 i dwóch kolegów wybieramy sie jutro. Z pewnością odwiedzimy Enzo jak i FeederBait. Jednak po tym co tutaj przeczytałem, to poza tymi spotkaniami, niewiele sie spodziewam ...
Dominik

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #56 dnia: 25.03.2017, 23:02 »
Ja będę też jutro koło 15, wykupię resztki :P
Pozdrawiam - Gienek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #57 dnia: 26.03.2017, 14:06 »
Już po targach ;)
Byłem wraz z Omanem, czyli Dominikiem, jak i 2 jego kolegami.
Czy było źle czy wspaniale, ciężko jednoznacznie stwierdzić.

Na plus należy zaliczyć niektóre hostessy :P
Niestety zbyt skrępowane i wstydliwe, po krótkiej rozmowie uciekały i nie chciały się ze mną fotografować :-[ :'(

Największe plusy to spotkanie z Januszem (Enzo) z Harisona i niekończące się pogawędki.
Drugi plus to Bartek i jego Feeder Bait.
Wziąłem paczkę zanęty Epidemii i "zalewajkę" CSL. Trzeba przetestować i wyrobić sobie zdanie. Bartek dorzucił troszkę próbek, poza tym dał naprawdę fajne ceny.
Pomacałem też feederki z Feeder Baita i nieco nimi pouginałem.
Wykonanie przyzwoite, przelotki również, szczytowa przelotka nieco innej niż zazwyczaj budowy, co ma być plusem. Ładny nawet kolor, zieleń nieczęsto się pojawia ostatnio na blankach. Celują w ceny 250-350zł, premiera w ciągu m-ca, może w ciągu dwóch m-cy. 
Najciekawszy był picker, niestety na stoisku był tylko 3m, bardziej interesowałby mnie 2,7. Czuć było sporą moc i rezerwę, ładne ugięcie, nadal dość szybka akcją. Przy bardzo mocnym ugięciu rączka już drżała, a rezerwę nadal było czuć ;)
Moje wyczyny z tym kijaszkiem Bartek uwiecznił na filmiku, więc może gdzieś będzie krążyło nagranie ze mną :)

Trzeci plus to hostessy :P
Acha, to już pisałem :facepalm: ;D
Jakaś foteczkę wrzuci może Oman, bo klikał swoim telefonem.
Czesiek

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rybomania Sosnowiec 2017
« Odpowiedź #58 dnia: 26.03.2017, 14:10 »
Te Kije co mial Bartek znalazłem na węgierskiej stronie i tylko na jednej są dostępne w dość przyzwoitej cenie , tylko jak to sprowadzić do nas hehe

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder