Autor Wątek: Steve Ringer - obserwacje i spostrzeżenia w 2014 roku...  (Przeczytany 6172 razy)

umi

  • Gość
Odp: Steve Ringer - obserwacje i spostrzeżenia w 2014 roku...
« Odpowiedź #15 dnia: 01.01.2015, 15:26 »
Zaarzuć marker na głębokość 3m założ koszyk 35g i policz jak długo opada potem tak samo na 5m głebokości zapamietaj i na innych wodach jak policzysz czas opadania to orientacyjnie będziesz wiedział jak jest głęboko.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Steve Ringer - obserwacje i spostrzeżenia w 2014 roku...
« Odpowiedź #16 dnia: 01.01.2015, 15:30 »
Prawde powiedziawszy liczę raczej z powodu orientacyjnej oceny  zmiany głębokości Bo jak wspomniałem Nurt i tak raczej zfałszował by dokładny pomiar! Już dawno przymierzałem się do prób w jakiejś beczce z metrem wody ile dany koszyk będzie opadał na dno! Ale jakoś ciężko się zmobilizować
Arek

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Steve Ringer - obserwacje i spostrzeżenia w 2014 roku...
« Odpowiedź #17 dnia: 01.01.2015, 15:36 »
No to podobnie jak u mnie. Tez nie mogłem się zmobilizować aby bardzie to ogarnąć. Na wiosnę zrobię tak jak napisał Umi tylko myślałem, ze już ktoś coś takiego z grubsza policzył dlatego dopytywałem. ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Steve Ringer - obserwacje i spostrzeżenia w 2014 roku...
« Odpowiedź #18 dnia: 01.01.2015, 16:05 »
Co do Angoli na Mistrzostwach to należy pamietać, że łowi nie jeden zawodnik, nie dwóch - a pięciu w różnych sektorach. Treningi przed mistrzostwami to kilka dni, gdzie szuka się odpowiednich taktyk... Nie ma mowy o szczęściu podczas losowania - na pięciu zawodników czynnik pomyslności nie działa ;)  Tutaj podoba mi sie to, że tak ugryźli temat. Niektórym mogłoby sie wydawać, że łowienie jest takie proste. Jest i nie jest!  ;)


Lucjan

elvis77

  • Gość
Odp: Steve Ringer - obserwacje i spostrzeżenia w 2014 roku...
« Odpowiedź #19 dnia: 01.01.2015, 16:25 »
Ciężarek 30-40g(koszyczek) tonie około 1m/s,oczywiście jest to uzależnione od kształtu,grubości żyłki,jeżeli to jest rzeka to zależy też od siły nurtu itd.Chociaż nigdy tego nie sprawdzałem osobiście,także mogę być w błędzie,ale tak słyszałem i koledzy w ten sposób obliczają głębokość wstępnie. 0.8-1.0m/s przy napiętym zestawie(sygnalizacja na szczytówce)1.0-1.2m/s przy luźnym opadaniu zestawu(sygnalizacja na żyłce)

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Steve Ringer - obserwacje i spostrzeżenia w 2014 roku...
« Odpowiedź #20 dnia: 01.01.2015, 16:36 »
Dzięki elvis.
O to mi chodziło. Pewnie że taki pomiar jest obarczony dużym błędem ale myślę że czasem to wystarczy do ogólnej orientacji.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Steve Ringer - obserwacje i spostrzeżenia w 2014 roku...
« Odpowiedź #21 dnia: 01.01.2015, 18:04 »
+-1m na sekunde opada koszyk 70-80g, tak mi wyszlo jak kiedys nad odrą liczylem do momentu jak przestało wybierać zylke
Krzysztof

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Steve Ringer - obserwacje i spostrzeżenia w 2014 roku...
« Odpowiedź #22 dnia: 01.01.2015, 18:25 »
To spora różnica w porównaniu z tym co napisał elvis77. Trzeba to będzie sprawdzić. Tak czy siak dzięki za podpowiedzi. :)

elvis77

  • Gość
Odp: Steve Ringer - obserwacje i spostrzeżenia w 2014 roku...
« Odpowiedź #23 dnia: 01.01.2015, 19:35 »
Różnica być musi bo na Odrze jest uciąg i jak by nie było 30g pionowo  do dna nie dotrze tylko kilkanaście  metrów dalej i stąd ta różnica