Autor Wątek: Transport sprzętu na łowisko  (Przeczytany 9681 razy)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Transport sprzętu na łowisko
« dnia: 29.01.2015, 09:04 »
Jak transportujecie Wasze tobołki na łowisko? Staracie się iść maksymalnie lekko i wszystko mieć w plecaku/torbie, czy odwrotnie? Potrzebujecie sporo sprzętu i macie jakieś patenty/sprzęt transportowy.

U mnie rzadko da się podjechać autem nad samą wodę, więc muszę kombinować. Planuje zrobić dwa warianty.
Jeden na lekko, głównie feederowy. Z lekkim siedzonkiem, bez wiader i innych wielkogabarytowych pierdół, by móc przejść swobodnie kilkaset metrów.
Drugi zestaw pełen. Taki do bata z opcja gruntową. Wtedy idą w ruch wiadra na zanęte, więcej wędek, podest (ciężki jak cholera), itp. Myślę o wózku transportowym. Nawet u rodziców w garażu widziałem taką samoróbkę ojca, co może zdać egzamin.

Jakie Wy macie z tym doświadczenie?
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #1 dnia: 29.01.2015, 13:05 »
ja staram sie zminimalizowac, jak najwiecej cieżaru z rąk,dlatego zakupilem plecak na ktory montuje krzeslo,podbierak,mate,tripoda,no icaly sprzet,a w ręku wiadro z paszą i pokrowiec z wędkami.czasami zasuwam ze 2 kilometry na łowisko wąskom scieżka.co do wózka to mysle,że fajna opcja,ale zalerzy jak dróżka wąska to może byc lipa ;)

Offline Fluffy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #2 dnia: 29.01.2015, 13:39 »
Wędka w tubie na ramię, muchowy podbierak, mały plecak/torba na ramie/koszyk z potrzebnymi drobiazgami i piankowym siedziskiem, woreczek z zanętą/przynętą przypięty do paska, wodery i kabura z wading staffem jeżeli zamierzam brodzić i w zasadzie to wszystko  8)

Jak na leniwca to jeszcze krzesełko i jakiś browarek.
Michał

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #3 dnia: 29.01.2015, 14:02 »
Rzeczywiście, dobrze jest mieć kilka wariantów dopasowanych do najczęściej odwiedzanych wód.
Ludzie, którzy wędkują tylko i wyłącznie na jednej wodzie, mają często do perfekcji opanowany transport i żaden przyjezdny im nie dorówna. Jeśli zaś łowi się na wielu wodach i chce się mieć sprzęt uniewersalny, to ciężka sprawa.

Ja też jestem przygotowany na kilka ewentualności.
Na dwóch łowiskach mam od samochodu do stanowiska od 20 do 50 metrów, więc tutaj problem żaden nie istnieje.
Ale już na trzeciej wodzie muszę iść ok. 500 metrów. I do tego celu zakupiłem wózeczek Browninga.
http://www.wedkarnia.pl/wozek-match-deluxe-2-kola,id87138.html

Wózek jest naprawdę mały i kompaktowy. Naprawdę miło się go używa i fantastycznie składa.
Niestety, jak się połaszczyłem na niższą cenę (nie pamiętam już gdzie kupowałem) i dostałem sprzęt mocno zużyty i porysowany z popękanymi kapturkami i rdzą. Ech, szkoda gadać. Niektórych transakcji nie chcę sobie przypominać i się denerwować.

Edit:
Znalazłem właśnie w starych mailach.
Tutaj kupowałem swój wózek -> http://www.domwedkarza.pl/
Nie chcę wystawiać negatywnej opinii całemu sklepowi, ale za ten konkretny towar muszę wystawić bardzo negatywną :(
Pozdrawiam
Mateusz

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #4 dnia: 29.01.2015, 14:13 »
Ale już na trzeciej wodzie muszę iść ok. 500 metrów. I do tego celu zakupiłem wózeczek Browninga.
http://www.wedkarnia.pl/wozek-match-deluxe-2-kola,id87138.html

Wózek jest naprawdę mały i kompaktowy. Naprawdę miło się go używa i fantastycznie składa.


Cena naprawdę deluxe :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #5 dnia: 29.01.2015, 15:03 »
Ja chodzę na ryby pieszo. Z dwóch powodów - raz żeby się trochę pomęczyć a dwa że nie cierpię sprzątać auta po wyprawie  na ryby, zawsze strasznego syfu w nim narobie
Okrągła torba do siatek na plecach, w niej też trochę innych rzeczy bo ma kieszeń boczną, druga mniejsza torba taż na plecach, wędka i sztyca spięte rzepami w jednym ręku, krzesło w drugim ręku
Gdy muszę wziąć też wiadra wtedy przepraszam się z wózkiem ( mam taki : http://allegro.pl/4816303270.html )
Bardzo rzadko łowię dwoma wędkami , zauważyłem że wtedy robię o wiele więcej błędów i łowię mniej ryb. Dzięki temu spada też ilość niezbędnych rzeczy które muszę brać ze sobą
Pozdrawiam - Gienek

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #6 dnia: 29.01.2015, 16:22 »
Jak już gdzieś wcześniej pisałem na ryby w 99% poruszam się rowerem.. Więc zabieram tylko tyle rzeczy co mi potrzeba na daną sesje.. Przeważnie są to 2 Feedery i 1 "spławikówka" które transportuje w pokrowcu. Na plecach plecak i krzesełko. A na kierownice wiadra z pierdołami. W miarę lekkimi ;) Cięższe rzeczy są w plecaku heh.

Zaś jak jadę z kimś samochodem to sobie nie żałuję ^^ Wręcz przeciwnie. Biorę wszystko co mogło by się przydać. Ale przeważnie tylko 30% mi się przydaje ;( 

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #7 dnia: 29.01.2015, 17:15 »
Zawsze staram się nad wodę zabierać konieczne minimum jednak z roku na rok to minimum strasznie się zwiększa. W ostatnim sezonie, żeby nie dźwigać wszystkich przynęt nad wodę zakupiłem małe pojemniki w aptece i w ten sposób transportowałem nad wodę różne gatunki przynęt w małych ilościach.

W tym roku też tak będę robił bo jak nie to trzeba będzie kupić coś takiego :)
Jožin z bažin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #8 dnia: 29.01.2015, 17:21 »
Kubatar co to za pojemniki w ktorych masz kuku
Maciek

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #9 dnia: 29.01.2015, 17:31 »
Głupio się przyznawać publicznie  ;) to są pojemniki na kał z apteki. Do wieczka była przymocowana mała szpatułka która wchodziła do środka pojemnika ale bez problemu można się jej pozbyć przy użyciu noża. Takie małe pojemniku sprawdzają się świetnie. Bierzesz nad wodę tylko minimum przynęt reszta leży sobie w lodówce nie tracąc świeżości. Dodatkowy plus jest taki że mięsiarze nawet jak przyjdą zobaczyć na co tak dobrze biorą ryby to nie zobaczą nazwy producenta. Kulki i pellety też tak pakuję   :D
Jožin z bažin

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #10 dnia: 29.01.2015, 17:33 »
Głupio się przyznawać publicznie  ;) to są pojemniki na kał z apteki.

Ja myślę, że Ty z Druidem powinieneś iść na ryby   ;D :narybki: Gienek pisał, że najlepsza wanilia do tego :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #11 dnia: 29.01.2015, 17:39 »
Głupio się przyznawać publicznie  ;) to są pojemniki na kał z apteki. Do wieczka była przymocowana mała szpatułka która wchodziła do środka pojemnika ale bez problemu można się jej pozbyć przy użyciu noża. Takie małe pojemniku sprawdzają się świetnie. Bierzesz nad wodę tylko minimum przynęt reszta leży sobie w lodówce nie tracąc świeżości. Dodatkowy plus jest taki że mięsiarze nawet jak przyjdą zobaczyć na co tak dobrze biorą ryby to nie zobaczą nazwy producenta. Kulki i pellety też tak pakuję   :D
Domyśliłem się! Ale nic w tym złego ! To nówki i na pewno szczelne i oboętne chemicznie! więc jak najbardziej ok!!
Arek

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #12 dnia: 29.01.2015, 17:43 »
Kupiłem w promocji może z odzysku  :P
Jožin z bažin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #13 dnia: 29.01.2015, 17:47 »
Dobry patent z tymi pudełkami! Musze poszukać u siebie czegos takiego. Co jak co ale zamknięcie muszą mieć szczelne... ;)

Co do wózków - to ja przeszedłem całą drogę - od noszenia, po mały wózek rozkładany jak pokazał Mateo, później już lepszy, a teraz wożę sie Prestonem ;) Niestety ja mam dużo rzeczy i nie dałbym rady z małym wózkiem. ten wózek z Prestona to i tak troche taka ordynarna chińszczyzna, ale póki co jeździ. Chyba coś o nim napisze więcej kiedyś.
Co ważne - jak możecie to unikajcie wózków z dmuchanymi oponami. Upał, przeoczenie,coś nie tak  i jedzie się 'na flaku'. Skośnoocy daja tak krótki wentyl, że mało która pompka pasuje - i mozna się wściec czasami - bo jak jest mało powietrza to ciągnie się podwójny ciężar...
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Transport sprzętu na łowisko
« Odpowiedź #14 dnia: 29.01.2015, 18:04 »
Kupiłem w promocji może z odzysku  :P
A jaka cena tych pojemniczków Krzyżaku?? :D :D ;) ;)
Arek