Autor Wątek: Zakaz łowienia w nocy  (Przeczytany 12172 razy)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #15 dnia: 18.02.2015, 08:08 »
Paweł, tylko, że ten wędkarz obok, to raczej niechętnie weźmie udział w takiej akcji z powodów, które wymieniłeś powyżej.
Ja bym brał przykład z takich przypadków, o których pisze Druid i Ścigacz. Stosunkowo małe wody, do 20ha, które łatwo kontrolować. Wody te byłyby pod opieką kół. Byłyby to oczka w ich głowie. Ja pochodzę z Warmii i Mazur i duże jeziora już odpuściłem zupełnie. Niech rybacy tam szaleją, nic mi do tego. Natomiast jest mnóstwo pięknych miejsc, o których ostatnio pisał nawet Tinca Fan, czy mówił mi andrzejm. Małe jeziorka, kontrolowane przez koła. Wtedy i o porządek łatwiej i kłusowników mniej.
Dodatkowo można też wprowadzić zgłoszenia zamiaru wędkowania na wodzie. Wysyłasz np. sms-a do osoby ze straży koła, że będziesz tego dnia lub nocy wędkował. I straż wie, że jeśli jest nad wodą więcej osób, niż zgłoszonych, to coś nie halo i należy interweniować.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #16 dnia: 18.02.2015, 10:31 »
Ktos jest klusolem bo lowi po ciemku? :)
Ciekawe z jakiego paragrafu ten ktos odpowiada?

Przepis chory jak cale nasze PZW!!!
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #17 dnia: 18.02.2015, 10:36 »
Zakazy w nocy to moim zdaniem glupota. Znam kilka osob ktore nie moga lowic w dzien z powodow pracy rodziny wprowadzajac takie zakazy ograniczamy takie osoby. Ktos woli np lowic w nocy bo jest cisza i spokoj lubi latem zachod i wschod slonca. Nie kazdy chla na lowisku inni chodza odpoczac. Ktos woli po prostu noc od dnia. Sa tacy. Znam takich. Cale szczescie u mnie nie ma takich rozkazow i mam nadzieje nie bedzie. Co do takich stawow to dla mnie to srednia przyjemnosc skoro wiesz co i ile plywa tego w wodzie. Kwestia czasu i pory a i na kawalek chleba cos zlowisz. Mi to nie sprawia przyjemnosci. Wiem cos o tym bo mam swoj staw i wole jechac nad rzeke bo tam nigdy nie wiadomo jak to w pzw bywa. Wole nic nie zlowic niz w swoim stawie targac co 3min karpie.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #18 dnia: 18.02.2015, 10:38 »
U mnie koło opiekujące się zbiornikiem na którym łowie które należy do PZW  Wprowadziło nie tylko zakaz połowu w nocy ale zakaz połowu od stycznia do kwietnia innymi metodami jak tylko metodą podlodową a ja taka nie łowię :'(
Krzysztof

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #19 dnia: 18.02.2015, 10:50 »
U mnie koło opiekujące się zbiornikiem na którym łowie które należy do PZW  Wprowadziło nie tylko zakaz połowu w nocy ale zakaz połowu od stycznia do kwietnia innymi metodami jak tylko metodą podlodową a ja taka nie łowię :'(

A o całkowitym zakazie wędkowania nie pomyśleli??
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #20 dnia: 18.02.2015, 10:51 »
Jeszcze dodam że dodatkowa opłata na ten zbiornik roczna to 180 zł
Krzysztof

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #21 dnia: 18.02.2015, 12:47 »
My składamy się po 200 zł a jako wiceprezes kola mogę te wszystkie posty skomentować w jeden sposób,  nie wszystkim da się dogodzić. Piszecie o SSR i PSR i policji aby pilnowali no ok ale jak dorwiecie porabanego sąsiada na klusowniu w nocy to ciekawy jestem co zrobicie. Ja miałem taką sytuację i omalo po gebie nie dostałem a był z kolegą. No i ktoregos pieknego poranka zastalem porysowane auto. No panowie co w takiej sytuacji zrobili byście?  Za rękę go nie złapałem ale wiem ze to on. Jedynym wyjściem jest zrobić pewne ograniczenia a takich osób znam sporo co nie odpuszcza. A w dzień się nie odwaza pojawić na stawach.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #22 dnia: 18.02.2015, 13:06 »
A jak byśmy zezwolili na połów nocny to nie upilnowli byśmy wszystkiego. A nad stawem nie chcialbym zamieszkać. Natomiast w okolicy stawów mieszkają zaprzyjaźnione osoby które w nocy mają problemy ze spaniem i dogladaja nam zbiorników, jak coś się dzieje to dzwonią i interweniujemy. Łatwiej jest wszystko ogarnąć. Natomiast w dzień z lowienie inaczej bo każdy każdego zna i wiadomo kto może łowić a kto nie.


Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #23 dnia: 18.02.2015, 13:07 »
My składamy się po 200 zł a jako wiceprezes kola mogę te wszystkie posty skomentować w jeden sposób,  nie wszystkim da się dogodzić. Piszecie o SSR i PSR i policji aby pilnowali no ok ale jak dorwiecie porabanego sąsiada na klusowniu w nocy to ciekawy jestem co zrobicie. Ja miałem taką sytuację i omalo po gebie nie dostałem a był z kolegą. No i ktoregos pieknego poranka zastalem porysowane auto. No panowie co w takiej sytuacji zrobili byście?  Za rękę go nie złapałem ale wiem ze to on. Jedynym wyjściem jest zrobić pewne ograniczenia a takich osób znam sporo co nie odpuszcza. A w dzień się nie odwaza pojawić na stawach.

Wszystko ok, ale niestety jest różnica między 120ha jeziorem a niespełna 1ha stawem. U mnie ten przepis w najmniejszy sposób nie zaboli kłusowników bo oni jak byli to tak będą, to zaboli najbardziej normalnych wędkarzy którzy lubią posiedzieć sobie na nocce, np. mnie. Ja ryb nie zabieram, łowię tylko i wyłącznie dla przyjemności, i w tym momencie PZW tudzież moje koło zabrało mi tej przyjemności bardzo dużo tym bzdurnym przepisem...
Pozdrawiam
Marcin

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #24 dnia: 18.02.2015, 13:19 »
Ale takim przepisem dotyczącym zakazu łowienia w nocy własnie stwarza się idealne warunki dla kłusoli,  cisza spokój zero wędkarzy nad wodą to i zero kontroli no bo przecież niema kogo kontrolować :P   i na papieże wszystko gra
Krzysztof

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #25 dnia: 18.02.2015, 13:23 »
Nie wszystkie decyzje zarządów są słuszne ale najlepiej można dowiedzieć się od nich samych co kierowało nimi przy uchwalaniu takich zakazów. U nas to była jedyna możliwość na ukrucenie klusowniczych procederow.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #26 dnia: 18.02.2015, 13:25 »
Kolego Dyzma możesz przeczytać mój wcześniejszy post.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #27 dnia: 18.02.2015, 13:26 »
Z godziny 13:06

Offline pawel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #28 dnia: 18.02.2015, 15:08 »
Kolego Dyzma możesz przeczytać mój wcześniejszy post.




Wszystko ok, ale niestety jest różnica między 120ha jeziorem a niespełna 1ha stawem.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Zakaz łowienia w nocy
« Odpowiedź #29 dnia: 18.02.2015, 15:26 »
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem zakazu łowienia w nocy.
Przecież wiosenna czy letnia nocka, to często istna magia. Uważam także, że zwłaszcza przy karpiowaniu czy sumowaniu, taki zakaz skutecznie ograniczyłby przyjemność i też skuteczność wędkowania...