Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 97041 razy)

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 60
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #870 dnia: 09.06.2022, 11:12 »
Po pierwszej połowie która była 'w miarę' nastąpiłą druga, masakryczna.
O jakim meczu piszesz? Bo ja oglądałem Belgia - Polska, gdzie po pierwszych 4 minutach Polska powinna przegrywać 3:0 :D
Plusem tego meczu było też to, że Lukaku nie grał :D
Jeżeli ktoś się dziwi czemu polskich drużyn nie ma w pucharach, albo czemu polscy kopacze nie grają w zagranicznych lichach i dla nich max to włoska czy rosyjska liga to wczorajsza konfrontacja pokazała jaka jest różnica :D

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 891
  • Reputacja: 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #871 dnia: 09.06.2022, 11:23 »
Obstawiałem 4-1 czyli lanie i tak dostalibyśmy. Można się oszukiwać ze nowy trener cos zmieni, ale materiał mamy jaki mamy. Ciągle ten sam slaby krychowiak, od brzeczka beres na lewej stronie i ten zielinski nieszczęsny. Jak my mamy coś nowego zbudować opierając grę na połamanym schorowanym kręgosłupie ? Na usprawiedliwienie to powiem tyle, ze gdyby holedrzy nie zlali wcześniej belgów może byśmy  widzieli inny mecz na remis. Lewy już drugi mecz z rzędu notuje stratę po której tracimy gola...  W tym meczu mało pokazywał sie na bokach do gry skrzydłowym operował bardziej w środkowej strefie. Zacząłem sie szczerze śmiać gdy strzeliliśmy bramkę z "autu" bo zazwyczaj nasza domena było tracenie takich bramek :D  Lepiej teraz 6-1 niz na mundialu z Argentyną :) Krychowiak był tak zagubiony ze ciągle mu za plecami biegał zawodnik az oczy bolały od tego jak on nie ogarnia co sie dzieje na boisku. Nowi w tym składzie jak gumny puchacz i zurek zagrali poprawnie. Bramkarz dla mnie TOP nie widzialem w kadrze dawno bramkarza ktory tak zytl w bramce ! Nie mam tu na myśli samych interwencji, bo to kosmos, ale o tym jak wychodził do rozegrania, jak poruszał sie na przedpolu, gdy piłka byla w grze z dala od niego. Cos niesamowitego !
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #872 dnia: 09.06.2022, 11:33 »
Bardzo ciekawy mecz, w którym Belgowie grali na takim luzie że gdyby nie szczeście juz w 1 połowie było by po meczu, zadziwiające dla mnie jest że taki Bednarek jest tak słabo przygotowany motorycznie , Glik ma 36 lat więc to już emeryt, dodatkowo tylko Lewandowski,Zieliński grali bez presji ,reszta wystraszona,nerwowa .
Belgowie pozwalali na wiele ale gdy tylko chcieli potrafili wykorzystać nasze złe ustawienie lub strate piłki w środku pola która kończyła się utratą gola.
Nie potrafimy grać jak najlepsze druzyny na świecie i granie z nimi w taki sposób to samobójstwo piłkarskie, niestety ale powinismy raczej grać bardzo zachowawczo, defensywnie i jak kiedyś wygrywać mecze szybkimi kontrami.

-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #873 dnia: 09.06.2022, 14:30 »
Bardzo ciekawy mecz, w którym Belgowie grali na takim luzie że gdyby nie szczeście juz w 1 połowie było by po meczu, zadziwiające dla mnie jest że taki Bednarek jest tak słabo przygotowany motorycznie , Glik ma 36 lat więc to już emeryt, dodatkowo tylko Lewandowski,Zieliński grali bez presji ,reszta wystraszona,nerwowa .
Belgowie pozwalali na wiele ale gdy tylko chcieli potrafili wykorzystać nasze złe ustawienie lub strate piłki w środku pola która kończyła się utratą gola.
Nie potrafimy grać jak najlepsze druzyny na świecie i granie z nimi w taki sposób to samobójstwo piłkarskie, niestety ale powinismy raczej grać bardzo zachowawczo, defensywnie i jak kiedyś wygrywać mecze szybkimi kontrami.

Dobrze mówisz :thumbup: :beer:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 811
  • Reputacja: 1992
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #874 dnia: 09.06.2022, 22:45 »
Bardzo ciekawy mecz, w którym Belgowie grali na takim luzie że gdyby nie szczeście juz w 1 połowie było by po meczu, zadziwiające dla mnie jest że taki Bednarek jest tak słabo przygotowany motorycznie , Glik ma 36 lat więc to już emeryt, dodatkowo tylko Lewandowski,Zieliński grali bez presji ,reszta wystraszona,nerwowa .
Belgowie pozwalali na wiele ale gdy tylko chcieli potrafili wykorzystać nasze złe ustawienie lub strate piłki w środku pola która kończyła się utratą gola.
Nie potrafimy grać jak najlepsze druzyny na świecie i granie z nimi w taki sposób to samobójstwo piłkarskie, niestety ale powinismy raczej grać bardzo zachowawczo, defensywnie i jak kiedyś wygrywać mecze szybkimi kontrami.

A nie uważasz, że nas zabiegali? Wg mnie naszym zabrakło sił, przy czym kilku ich ma mało, do biegania, jak Krychowiak czy powolny Bednarek :) Wg mnie Michniewicz spróbował ambitnej gdy, gdzie zakładaliśmy pressing, udało się kilka razy piłkę w ten sposób zabrać Belgom. Ale trzeba biegać 90 minut... I tu właśnie był problem, bo w pewnym momencie zaczął się mały chaos, gdy nie mieli już pary aby biegać i kryć. Gdyby ten mecz przegrać 1:3 lub 1:4, ale 1:6? A mogło być dużo więcej. Bolesna lekcja...

Dlatego moim zdaniem Michniewicz już nie będzie kombinował z silnymi drużynami i ryzykował równorzędnej gry, będzie tradycyjna mocna obrona i kontrataki. Być może będzie to pożyteczna lekcja? 8)

. Ciągle ten sam slaby krychowiak, od brzeczka beres na lewej stronie i ten zielinski nieszczęsny.

O ile zgodzę się, że Krychowiak po raz kolejny był słabiutki, to nie podzielam zdania o Zielińskim. Wg mnie przynajmniej w pierwszej połowie sporo wnosił i wyprowadzał piłkę, potrafił rozegrać. W drugiej zaś to cała drużyna zawodziła, nawet Lewy dawał się ogrywać. No i to pozwalanie na oddawanie strzałów z dystansu, masakra. Belgowie strzelili nam przepiękne bramki, a Trossard to w ogóle już zapodał 'mistrza'. No i ten de Bruyne, gość jest niesamowity...

Kolejny mecz w weekend, oby znowu nie było powtórki z wczoraj.
Lucjan

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 50
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #875 dnia: 10.06.2022, 07:13 »
"O ile zgodzę się, że Krychowiak po raz kolejny był słabiutki, to nie podzielam zdania o Zielińskim. Wg mnie przynajmniej w pierwszej połowie sporo wnosił i wyprowadzał piłkę, potrafił rozegrać"

To jest słuszna uwaga . Na Zielińskiego jest od dawna nagonka .
Tymczasem facet przerasta swoich kolegów z linii pomocy o klasę .
Pewnie że nie jest to gracz klasy światowej, ale obok Lewego ,może czasem Szczęsnego jedyny obecnie piłkarz który potrafi grać na poziomie imprezy rangi MŚ czy ME .
Nie mamy stoperów ( Glik wiek i ograniczenia ruchowe , Bednarek przewraca się o własne nogi ) , nie mamy boków obrony ( Gumny to zawodnik chyba nr.3 na tej pozycji w reprezentacji, Bereszynski w obronie jako tako w wyprowadzaniu piłki słabizna ze względu na brak lewej nogi )
Nie mamy defensywnych ( Krychowiak gra tylko dlatego że nie ma obecnie innej opcji - Moder i Dawidowicz kontuzje )
Nie ma skrzydeł ( Tymek Puchacz to nie jest poziom reprezentacji, Jóźwiak podobnie ) Tu jest szansa w Cashu i Zalewskim ale to są bardziej wahadła , tymczasem żeby grać wahadłem trzeba mieć trójkę dobrych stoperów - my zaś mamy pół stopera .
Środek pomocy , tu jest Zieliński i do niego powinien być Klich z rywalem takim jak Belgia ( gra kombinacyjna po ziemii ) , jest Szymański , ten chłopak ma talent , liczę że coś z niego będzie .
Atak wiadomo , dopóki w kadrze jest Lewy to będzie grał , natomiast uważam że zawsze powinien być przy nim Buksa lub Świderski. Na Euro 2016 bramki strzelał Milik bo lewy robił mu miejsce wychodząc z pola karnego .
Obecnie grając tylko Lewym , gdy on wychodzi po piłkę co leży w jego naturze w polu karnym nie ma nikogo . Nie tworzymy sytuacji .
Sumując . Gdybyśmy mieli pełny skład a z takim rywalem jak Belgia ( 2 reprezentacja świata w rankingu)nie polegli byśmy aż tak wyraźnie.
Powtarzam , obecnie z tym co mamy nie możemy grać otwartej piłki z takimi zespołami .

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 891
  • Reputacja: 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #876 dnia: 10.06.2022, 07:26 »
Panowie no bez jaj :P Z Walią środek pola w wykonaniu zielinskiego wyglądał tak, ze dostał pilke i co chwile robił kółka spowalniając akcje, w meczu z belgia to ona wespół z lewym stracili piłkę a nas zespól gola. To ze przy wybiciu z autu w ostatniej chwili oddal piłkę do szymanskiego a te no look passem zagrał do lewego to nie czyni z zielinskiego wirtuoza polskiej piłki. Więcej słyszę jaki to zielinski jest top niz on to pokazuje. Zestawmy sobie top zielinskiego z jakimś tam no namem de druyne... Ile zielinski zagrywa takich piłek w meczach kadry jak kevin z nami ?
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 811
  • Reputacja: 1992
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #877 dnia: 10.06.2022, 08:04 »
Zieliński to nie jest być może top, ale nie grał beznadziejnie jak się sugeruje. Facet potrafi rozgrywać i to pokazał. Michniewicz ustawił tak a nie inaczej zespół, więc wyglądało to jak wyglądało. Lewy też nie był super, a trudno stwierdzić, że to kiepski zawodnik.

Moim zdaniem klęska z Belgią pokazała jedno - nie możemy grać z takimi zespołami na zasadzie wysokiego pressingu i wymiany ciosów, bo nie wytrzymujemy tempa i nie potrafimy utrzymać się przy piłce. Mamy kilku bardzo wolnych zawodników, niestety zwłaszcza w obronie. I tutaj nie doda się im skrzydeł. Krychowiak to właśnie przykład takiego gościa, dlatego fauluje. To już kolejny jego taki mecz, tutaj Michniewicz postanowił go zmienić.

Mam wrażenie, że to ostatnie MŚ dla kilku zawodników, takich jak Glik czy Krycha właśnie, potem trzeba stawiać na młodych, bo mamy zdolnych i szybkich. Potrzeba jednak 'pomysłu' na grę. Jakby nie było Martinez w meczu z Polską wyglądał jak selekcjoner najlepszej drużyny świata, ale z Holandią się 'poślizgnął', i to zdrowo. Może więc i Michniewicz pokaże jutro, że ma 'kły i pazury' :) Nadzieja nie umiera... 8)

Lucjan

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 50
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #878 dnia: 10.06.2022, 08:44 »
Tak , zdecydowanie powinna nastąpić zmiana pokolenia w kadrze .
Taki Krychowiak to jest zawodnik który powinien być wpuszczany w 70 minucie gdy trzeba utrzymać wynik , Grzesiek zwalnia grę umie grać pod faul czyli na czas .
Niestety u nas do zmian jest potrzebny kolejny wstrząs czyli kolejny nieudany mundial . Niemcy potrafią pogonić Boatenga czy innych dziadków przed imprezą, u nas dziennikarzyny nie dałyby żyć takiemu selekcjonerowi .
Przecież widać gołym okiem że Glik nie nadąża ( Bednarek zresztą też ) Przy tej sytuacji gdzie Lewandowski stracił piłkę nasza linia obrony byla od niego że 20 m . Tak nie wygląda nowoczesny futbol .
Zauważcie jak obrońcy belgijscy podchodzą wysoko gdy pomocnicy i napastnicy są w ataku . To stąd wrażenie ciągłej presji
Przesuwanie linii u nas leży . Nie ma poprostu graczy którzy są w stanie wykonać to .
Musimy więc albo poszukać innych ( niewykonalne na pół roku przed MŚ) albo dostosować strategie a to niestety wiąże się z powrotem do murowania przedpola i grania długa piłka .
To też jest jakiś pomysł, ale tu znowu trzeba to poukładać , mieć szybkie skrzydła , napastnika przy Lewym i pogodzić się z tym że będziemy grali archaiczny futbol .

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 891
  • Reputacja: 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #879 dnia: 10.06.2022, 12:11 »
Zieliński to nie jest być może top, ale nie grał beznadziejnie jak się sugeruje. Facet potrafi rozgrywać i to pokazał. Michniewicz ustawił tak a nie inaczej zespół, więc wyglądało to jak wyglądało. Lewy też nie był super, a trudno stwierdzić, że to kiepski zawodnik.

Moim zdaniem klęska z Belgią pokazała jedno - nie możemy grać z takimi zespołami na zasadzie wysokiego pressingu i wymiany ciosów, bo nie wytrzymujemy tempa i nie potrafimy utrzymać się przy piłce. Mamy kilku bardzo wolnych zawodników, niestety zwłaszcza w obronie. I tutaj nie doda się im skrzydeł. Krychowiak to właśnie przykład takiego gościa, dlatego fauluje. To już kolejny jego taki mecz, tutaj Michniewicz postanowił go zmienić.

Mam wrażenie, że to ostatnie MŚ dla kilku zawodników, takich jak Glik czy Krycha właśnie, potem trzeba stawiać na młodych, bo mamy zdolnych i szybkich. Potrzeba jednak 'pomysłu' na grę. Jakby nie było Martinez w meczu z Polską wyglądał jak selekcjoner najlepszej drużyny świata, ale z Holandią się 'poślizgnął', i to zdrowo. Może więc i Michniewicz pokaże jutro, że ma 'kły i pazury' :) Nadzieja nie umiera... 8)

Co Ty masz za tv w tym UK ? W ktorym momencie meczu gralismy wysokim presingiem w taktyce na jednego napastnika gdzie nasi skrzydlowi stali dupa w polu karnym XD Gdybysmy grali wysokim pressingiem to belgowie mieli by z 10 sytuacji sam na sam do przerwy a glik stal maks na 20 metrze od naszej bramki.
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 028
  • Reputacja: 221
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #880 dnia: 10.06.2022, 12:29 »
Nie oglądałem meczu, bo szkoda mi było czasu, ale obejrzałem skrót na youtubie z oficjalnego kanału tvp sport.
Generalnie przy każdej bramce, gdzie trzeba było kryć lub dobiegnąć po stracie to wszyscy Polacy stali dęba...
Aż byłem zdziwiony co Ci chłopacy odpieprzają... no ale nasza reprezentacja cały czas grała z ogórkami, więc tutaj już balonik pękł z klasowym zgranym zespołem.
Aha, wynik 6:1 to najmniejszy wynik kary, bo tam było duuużo więcej sytuacji, ale bramkarz wybronił kilka setek.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 511
  • Reputacja: 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #881 dnia: 10.06.2022, 16:01 »
Niezależnie od fikcyjnego pressingu, podstawą muszą być boczni obrońcy, którzy naprawdę rzadko przegrywają pojedynki 1:1. Jeśli jest inaczej, to takiego gościa trzeba cały mecz asekurować, ustawienie się sypie, wszyscy tracą siły. Dla takich Belgów, ale też Argentyny czy Meksyku wyjście spod naszego "pressingu" nie jest żadnym problemem. Potem puszczają przykładowego Messiego na Puchacza, no i po zabawie.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 811
  • Reputacja: 1992
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #882 dnia: 10.06.2022, 20:46 »
Co Ty masz za tv w tym UK ? W ktorym momencie meczu gralismy wysokim presingiem w taktyce na jednego napastnika gdzie nasi skrzydlowi stali dupa w polu karnym XD Gdybysmy grali wysokim pressingiem to belgowie mieli by z 10 sytuacji sam na sam do przerwy a glik stal maks na 20 metrze od naszej bramki.

Tę samą co w Polsce, TVP :) Ja nie twierdzę, że graliśmy wysokim pressingiem cały czas ale że próbowaliśmy go zakładać 8) I kilka razy piłkę przechwyciliśmy, chodzi mi o pierwszą połowę. Nie widziałeś tego? Kaman :) Przecież nie robili tego nasi sami z siebie. A Lewy wskazywał kogo kryć czy do kogo wychodzić, więc było to planowane. I wg mnie to spowodowało po części to, że opadliśmy z sił. Michniewicz  więc miał koncepcję 'cios za cios', bez mocnego cofnięcia się od początku, i wyglądało jakby próbował kilku ustawień. I jakby nie było pierwsza połowa nie była taka zła, w drugiej się wszystko posypało, jak nasi obrońcy dostali 'zadyszki'.

Z drugiej strony to Belgowie są po prostu niesamowici, zwłaszcza de Bruyne. To wg mnie najlepszy piłkarz świata obecnie, mający szósty zmysł, potrafiący doskonale podać, rozegrać, a i kopyto ma niezłe, do tego ma z kim grać, tam każdy praktycznie to as. Całe szczęście, że Hazard był kiepski. Teraz raczej postawimy na twardą obronę w rewanżu. Podobno jak Milik będzie dysponowany, to nie zagra Lewandowski, więc szału nie będzie. Ale może zaparkujemy autobus w polu karnym i wymiar kary będzie dużo niższy :) Tak jak Martinez musiał zmazać haniebną porażkę z Holandią, tak teraz Michniewicz musi pokazać, że nie jest kiepski. Presja jaka na nim ciąży jest olbrzymia...

Lucjan

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 891
  • Reputacja: 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #883 dnia: 11.06.2022, 14:10 »
Panowie to obstawiamy dziś jak będzie wyglądać mecz z holandia. Ja obstawiam 0-3 po meczu w którym wykreujemy sobie ze 2 okazje pod bramka rywala :P ogólnie będzie parkowanie dupa w polu karnym i mnóstwo strat
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #884 dnia: 11.06.2022, 15:16 »
Na pewno zagramy inaczej, bo druga wysoka przegrana mogła by bardzo popsuć wzajemne stosunki na lini Prezes-Trener :) stawiam na remis lub delikatną przegranną ,
bronimy i liczymy na szybkie kontry.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz