Autor Wątek: Kanał Śląski - będzie nowe łowisko?  (Przeczytany 2009 razy)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Kanał Śląski - będzie nowe łowisko?
« dnia: 24.03.2016, 06:49 »
Znalazłem temat więc wrzucam. Odnośnie samego znaczenia gospodarczego nie chcę się wypowiadać bo na tym się znają specjaliści i... pewnie czas pokaże, jeśli taki kanał zostanie wybudowany czy będzie to miało wymierny efekt. No ale, jak tak patrzę z perspektywy wędkarstwa to szykuje się na Śląsku kolejne ciekawe łowisko. Pewnie upłynie trochę lat zanim kanał zostanie wybudowany, zanim ktoś go zarybi (jeśli tak się w ogóle stanie) i zanim te rybki podrosną. No ale jakaś perspektywa jest. Z tego co widzę, planowany jest również drugi, mniejszy kanał i zbiornik. Mam nadzieję, że dożyję ;) Co myślicie?

Poniżej mapka



źródło:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kanal-slaski-rzad-polaczy-wisle-z-odra,38,0,2044454.html
Grzegorz

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kanał Śląski - będzie nowe łowisko?
« Odpowiedź #1 dnia: 24.03.2016, 09:00 »
-" Za górami za lasami ................" Oczywiście chciałbym ale 60 mld mimo dofinansowania Unii raczej pozostaje w sferze marzeń ;)
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 699
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kanał Śląski - będzie nowe łowisko?
« Odpowiedź #2 dnia: 24.03.2016, 09:35 »
Myślę, że ta inwestycja będzie realizowana, bo rzeczywiście zmniejszenie emisji gazów jest dość istotnym założeniem i wszystkie kraje musza ciąć takie 'spalanie'. Na pewno inwestycja przyda się na Słąsku, bo wiele osób będzie zatrudnionych tam, aczkolwiek nie wiem jak wygląda poprowadzenie kanałyu przez tereny górnicze, czy jest to możliwe i jaki jest tego koszt.

Zabawne w artykule jest twierdzenie: Górnicy najlepiej sprawdziliby się w robotach przy budowie kanału. Tym bardziej, że przebiegałby on przez tereny górnicze. Wiele budowanych odcinków wymagałoby konsultacjami z fachowcami od górnictwa - wskazuje Andrzej Podgórski. No nie wiem czy chcieli by pracować za takie pieniądze jak normalni ludzie, budując kanał, domyślam się, że raczej nie...

Taka woda na Śłąsku to byłoby fajne łowisko :)

A na zdjęciu w artykule Odra w Opolu :)  Ech....
Lucjan

Offline piszczu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Kanał Śląski - będzie nowe łowisko?
« Odpowiedź #3 dnia: 24.03.2016, 09:58 »
Myślę, że ta inwestycja będzie realizowana, bo rzeczywiście zmniejszenie emisji gazów jest dość istotnym założeniem i wszystkie kraje musza ciąć takie 'spalanie'. Na pewno inwestycja przyda się na Słąsku, bo wiele osób będzie zatrudnionych tam, aczkolwiek nie wiem jak wygląda poprowadzenie kanałyu przez tereny górnicze, czy jest to możliwe i jaki jest tego koszt.

Zabawne w artykule jest twierdzenie: Górnicy najlepiej sprawdziliby się w robotach przy budowie kanału. Tym bardziej, że przebiegałby on przez tereny górnicze. Wiele budowanych odcinków wymagałoby konsultacjami z fachowcami od górnictwa - wskazuje Andrzej Podgórski. No nie wiem czy chcieli by pracować za takie pieniądze jak normalni ludzie, budując kanał, domyślam się, że raczej nie...

Taka woda na Śląsku to byłoby fajne łowisko :)

A na zdjęciu w artykule Odra w Opolu :)  Ech....

Przepraszam za offtopa ale Luk jak będziesz w Polsce i będziesz chciał odwiedzić Odrę w Opolu czy kanał Gliwicki/Ulgi odezwij się na PW z chęcią oprowadzę Cię po tych wodach!

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 699
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kanał Śląski - będzie nowe łowisko?
« Odpowiedź #4 dnia: 24.03.2016, 10:15 »
Byłoby super. :D Będę miał zezwolenie na okręg katowicki raczej. Chciałem łowić w Opolu na Odrze - ale brzana ma okres ochronny i nie chcę ściągać na siebie gromów. Więc chyba pozostaje mi Kanał Gliwicki lub jakaś komercja.
Lucjan

Offline piszczu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Kanał Śląski - będzie nowe łowisko?
« Odpowiedź #5 dnia: 24.03.2016, 10:50 »
Byłoby super. :D Będę miał zezwolenie na okręg katowicki raczej. Chciałem łowić w Opolu na Odrze - ale brzana ma okres ochronny i nie chcę ściągać na siebie gromów. Więc chyba pozostaje mi Kanał Gliwicki lub jakaś komercja.

Luk, proszę sprawdź skrzynkę wiadomości prywatnych! A administratorów proszę o usunięcie niepotrzebnego offtopa! :-*

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Kanał Śląski - będzie nowe łowisko?
« Odpowiedź #6 dnia: 01.09.2016, 07:33 »
Odgrzebuję. Udało mi się znaleźć starą już w sumie, bo chyba sprzed 5-6 lat prezentację na temat Kanału Śląskiego - w zasadzie to jego koncepcji.
Prezentacja ciekawa, dużo zdjęć, opisów. Przedstawiona jest cała trasa kanału wg. poszczególnych odcinków (są zarówno mapy jak i zdjęcia).

http://www.zegluga.wroclaw.pl/doc/KANAL_SLASKI.pdf
Grzegorz