Autor Wątek: Łowisko w Jantarze  (Przeczytany 3581 razy)

Offline Maj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Łowisko w Jantarze
« dnia: 08.08.2016, 10:45 »
Witam Kolegów.
Czy ktoś z was łowił w stawie w Jantarze niedaleko Stegny?
Wybieram sie tam wiec będe wdzięczny za każdą cenną wskazówkę i opinię :D
MajRo

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko w Jantarze
« Odpowiedź #1 dnia: 08.08.2016, 11:00 »
Bywam w Jantarze przy wypadach z rodziną nad morze i kojarzę ten staw zaraz przy drodze, ale szczerze Ci powiem ile razy tam przejeżdżałem nie widziałem wędkarzy. Koniecznie napisz jak coś ustalisz.
Sebastian


Offline barto691

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kutno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko w Jantarze
« Odpowiedź #2 dnia: 10.08.2016, 08:30 »
Cześć, ja w Jantarze byłem w tym roku po raz trzeci. Za każdym razem jechałem z wędka. Tak jak kolega pisał wcześniej w poprzednich latach raczej nie widziałem tam wedkujacych ludzi. W tym roku jednak przy którejś wizycie z młodym na placu zabaw zdziwiłem się bo kilka osób tam wędkowało. Chwilę popatrzyłem,  pogadałem.  Komuś z miejscowych udało się wyciągnąć linka, tak w granicach 30 - 35 cm. No to stwierdziłem,  że może w tym roku spróbuję i ja coś połowić. Miejscowi mówią, że staw jest regularnie zarybiany i można coś większego nawet złapać. Mi udało się tylko wyciągnąć leszczyki ale byłem raczej słabo przygotowany. Miałem ze sobą tylko spławikówkę ze  spławikiem zamontowanym na stałe. Nie zabrałem dupereli żeby przewiązać spławik przelotowo. I drugi błąd, w tym roku nie zabrałem że sobą żadnej zanęty, więc moje necie ograniczyła się do kukurydzy konserwowej. Staw mimo swych małych rozmiarów musi być dość głęboki, jakieś 2-3 metry od brzegu grunt był już przeszło 2 metry, dlatego myślę, że spławik zamontowany przelotowo by się lepiej sprawdził,  bo można by rzucić dalej. Następnym razem wybrałbym jednak pickerka i koszyk.
Z tego co zauważyłem to miejscowi pojawiali się tylko od rana, w południe raczej nikt nie wędkował. Popołudniem i wieczorami jak ktoś siedział na rybkach to raczej wczasowicze.

Jeśli nastawiasz się na duże łowy to raczej sobie odpuść jeśli chcesz posiedzieć nad wodą z wędka i nie musi być ryb od groma to można popróbować.
Pozwolenie kosztuje 12 zł za dzień. Jak wykupujesz na 4 dni i więcej liczą sobie po 8 zł za dzień.

W Jantarze nie dostaniesz raczej ani robaków ani zanęty więc trzeba zabrać ze sobą. Ewentualnie można jakiegoś sklepu szukać w Stegnie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


Offline Maj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Łowisko w Jantarze
« Odpowiedź #3 dnia: 10.08.2016, 20:45 »
Dziękuję za porady i spostrzeżenia,  bardzo mi się przydały. W przyszłym tygodniu będę w Jantarze wiec na pewno powędkuje na tym malowniczym stawie. Teraz wiem ze jednak zabiorę ze sobą  więcej klamorkow i zanęty. 
Pozdrawiam.
 Robert
MajRo

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko w Jantarze
« Odpowiedź #4 dnia: 10.08.2016, 21:28 »
Mialem założyć temat o tym jeziorku ale mi sie nie chciało :PM .Byłem i wedkowałem nad tym jeiziorze w ubiegły czwartek.Na dzień dobry o 5 rano przywitał mnie deszcz i miejscowy,który od razu zapytał o pozwolenie.Póżniej zapytał .Co to za cukierki w moim torbie ???.Odpowiedzałem że kulki i pellety ,on na to że one takich cudów tutaj nie znaja :Ja do niego że poznaja.Zanęta była MMM-s Sonubaitsa którą testowałem,jak sie okazało strzałem w 10.Wchodziły głownie małe leszcze takie 20-35- cm,i miałem 5 karpi,niestety spory pas grąrzeli skutecznie uniemo.żliwiał ich wyjecie.Jezioro rybne,głebokie ,fajna linia brzegowa,jest gdzie powedkować nawet na 30 osób.Na przyszły rok już żonie zapowiedzialęł że chhce do Jantaru a nie do Stegny,jak w tym roku :D


Ps.niech kloedzy moderatorzy poprawia błędy bi mi sie coś poj....ło z kompem :D