Autor Wątek: Dwuczęściowa lekka odległościówka  (Przeczytany 10829 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #45 dnia: 19.04.2020, 20:46 »
Może zobaczymy. ;D
A te Shimano Forcemaster, to masz na myśli serię BX Commercial Float? Są w takich długościach i do 15 gram wyrzutu, ale o ile się zorientowałem, są ta właśnie takie "komercyjne" wędki, z zapasem mocy, niekoniecznie potrzebnym na płotki. To samo dowiedziałem w Drapieżniku o analogicznej serii ze szkockiej oferty Daiwy Ninja Match/Pellet Waggler.

Ja mam micro wagglera z poprzedniej serii i spora płotka na cieniutkiej żyłce potrafi fajnie zaszaleć. Karp 5 kilogramowy na grubszej żyłce robi buźkę z tej wędki, szalejąc gdzie mu się chce, ale też da się go wyholować na komercji, oczywiście przy braku zaczepów i towarzystwa wędkarzy.

W tych długościach, w tej cenie bardzo trudno jest o to czego szukasz, bo większość kijów to kije do pellet wagglera. Ta nowa wersja jest reklamowana jako "płotkowa", więc może jest to coś czego szukasz.

https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/browning-wedki-ck-micro-waggler/s/24336

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #46 dnia: 19.04.2020, 20:54 »
Może zobaczymy. ;D
A te Shimano Forcemaster, to masz na myśli serię BX Commercial Float? Są w takich długościach i do 15 gram wyrzutu, ale o ile się zorientowałem, są ta właśnie takie "komercyjne" wędki, z zapasem mocy, niekoniecznie potrzebnym na płotki. To samo dowiedziałem w Drapieżniku o analogicznej serii ze szkockiej oferty Daiwy Ninja Match/Pellet Waggler.

Commercialki od Shimano są zawsze bardziej miękkie niż by się spodziewano. Zapas mocy to znaczy karp 1-2 kg.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #47 dnia: 19.04.2020, 20:59 »

Offline Grzesiek POZNAŃ

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #48 dnia: 19.04.2020, 21:06 »
Dzięki Panowie, no ten Micro jest w odwodzie cały czas.
Przyłowów 5 kg się nie spodziewam, bonusy to jak już leszcze, liny i karpiki ok. 1 kg. ;)
Presja duża, ale miejscówkę mam odosobnioną i ryba niespecjalnie też ma gdzie iść.
Zaraz obejrzę video, dzięki!

Ten Yank jest raczej "płotkowy" czy raczej "komercyjny"? Jaką długość wybrałeś?
Pierwszy link jaki mi wyskoczył. To ten model? Nie wiem czy to dobra cena.
https://www.szczupak.pl/daiwa-yank-n-bank-match-i3767.html
Nie mam siatki na ryby.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #49 dnia: 19.04.2020, 21:13 »
Ja mam nowszą wersję, dałem 300zl bo od znajomego. Wydaje mi się że ma trochę większy zapas mocy ale nie tyle żeby to był pellet Waggler.

Prezentacja:



Zawsze możesz iść grubo 8)



Offline Grzesiek POZNAŃ

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #50 dnia: 19.04.2020, 21:15 »
OK, zobaczę co tam ciekawego. Może i grubo. 8)
Nie mam siatki na ryby.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #51 dnia: 19.04.2020, 21:19 »
OK, zobaczę co tam ciekawego. Może i grubo. 8)

Ja kupiłem Yanka właśnie po filmie Guru, bardzo źle mi się używało 3,90 i poszedłem w 3,30 po obejrzeniu. Niestety testy tylko na sucho robiłem.

Offline Grzesiek POZNAŃ

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #52 dnia: 20.04.2020, 01:33 »
W tych długościach, w tej cenie bardzo trudno jest o to czego szukasz, bo większość kijów to kije do pellet wagglera.

Odkąd zacząłem szukać czegoś takiego, niezmiennie zdumiewa mnie, że spinning UL to potężna część rynku i witki do dłubania paprochami są we wszystkich markach, długościach czy poziomach cenowych. Do łowienia okoni najczęściej, ale i białorybu, a w wędkach dedykowanych spławikowi są to pojedyncze rodzynki albo już dość kosztowne patyki wysokiej klasy.

Stąd myśl, że może ktoś znalazł i ma jakiś tylko z nazwy "pellet" czy "komerszal", który wyszedł producentowi bardziej delikatny. Ten Micro taki miał być od początku i jawi mi się OK, ale teraz spod krzaków łowię spinem 8'6" i chciałbym więcej roboczej długości, niż mają 10 ft. No ale jak "nie ma i nie będzie", to gdzieś będę musiał zawrzeć kompromis.
Nie mam siatki na ryby.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #53 dnia: 20.04.2020, 08:44 »
Jeśli chcesz finezji to bierz Forcemastera/Aernosa niestety ten obszar rynku jest niewykorzystany większość woli wędki 3,90 i dłuższe i na takich się skupiają producenci. Do wyboru jeszcze masz, nie znam ich ale z tego co czytałem są lepsze do drobnicy niż pellet Waggler.
Maver Reality
Cadence cr10
Frenzee Precision
Daiwa D match pellet Waggler

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #54 dnia: 20.04.2020, 10:45 »
(...) poszukuję też specyficznej odległościówki (...)

Do łowienia w sposób jaki opisujesz używam kijka Freznzee.

Pozwolę sobie dokonać auto-cytatu, co ciekawe w podanym linku wędki są nadal dostępne.

Jeśli ktoś szuka krótkiej (3,3 m), przyjemnie miękkiej wędki pod lekkie (od powiedzmy 2 gramów, tak do 8) klasyczne wagglery, to polecam:
https://www.anglingdirect.co.uk/frenzee-fxt-match-waggler-rod

Mam ten kij od dobrze ponad roku w wersji 3,0 m, i świetnie się nim łowi na lekko, z cienkimi żyłkami (0,14 główna). Kijek miękki, ale nie do przesady jak na standard "silverfish". Idealna do łowienia płoci, wzdręg, krąpi oraz małych i średnich leszczy. Jak wpada bonus w postaci karpia 2-3 kg, czy lin ponad 1,5 kg, to jest już solidny kop adrenaliny :) Wersja 3,3 będzie pewnie odrobinę mocniejsza niż moja, ale to nadal będzie wędka do delikatniejszych połowów.

Z rabatem 10% wychodzi ok 100 złotych. W naszych polskich sklepach jak wół 300 ;)

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że obecnie marka ta przechodzi zdaje się zmiany właścicielskie. Były narzekania na dostępność serwisu w związku z tym, nie wiem czy problem został już rozwiązany. Ja ze swojej wędki korzystam dotąd bezawaryjnie.

Offline Grzesiek POZNAŃ

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #55 dnia: 20.04.2020, 15:31 »
O, tej nie brałem pod uwagę, dzięki.

No 11 ft jest out of stock, te krótsze są po 46£, przy kursie 5,20 wyjdzie 240+przesyłka. Jeśli nie jest to produkt miażdżący Browning Micro Waggler, to chyba jednak wybiorę polski sklep. Jeszcze nigdy nie oddawałem wędki na gwarancji, ale jeśli są "zawirowania", to może nie jest najlepszy pomysł, żeby ściągać je teraz. Ale poszukam coś o niej, kto wie, w końcu to nie majątek.
Nie mam siatki na ryby.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #56 dnia: 21.04.2020, 09:09 »
Panowie a co z drugiej strony ? Co krótkiego fajnego jest w cenie powiedzmy około 700zł, Speedmaster Float na pewno a co więcej ?

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #57 dnia: 22.04.2020, 14:26 »
Jeszcze jedna wędka mi się przypomniała Leeda Concept GT Waggler 11ft, warta sprawdzenia moim zdaniem.

Offline Grzesiek POZNAŃ

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #58 dnia: 23.04.2020, 23:31 »
Dzięki, dołączam do sprawdzenia na liście życzeń. :thumbup:
Nie mam siatki na ryby.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dwuczęściowa lekka odległościówka
« Odpowiedź #59 dnia: 24.04.2020, 21:55 »
Dzięki, dołączam do sprawdzenia na liście życzeń. :thumbup:

Przetestowałem Yanka, do płotek możesz spokojnie brać. Czuć na niej każdy zryw plotki wielkości dłoni. Zasięg rzutowy całkiem przyzwoity, rzucałem ponad 20 metrów zestawem
ze spławikiem 5+1 żyłka 0,16. Akcja wydaje mi się podobna do Aventusa z filmu którzy wrzucałem, design też bliźniaczy do Aventusa. Starsza wersja (ze srebrnym wykończeniem) powonna mieć te same parametry a przynajmniej tak było z feederami. W tym budżecie nic lepszego nie znajdziesz, kolejny krok to już Speedmaster Commercial Float ale moim zdaniem dopłata nie jest warta.