Autor Wątek: Kołowrotek do wędki szczupakowej - prośba o podpowiedź  (Przeczytany 1662 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do wędki szczupakowej - prośba o podpowiedź
« Odpowiedź #15 dnia: 28.08.2018, 20:24 »
Każdy kupuje sobie kołowrotek pod siebie :) U mnie maszynki muszą być mocne i trwałe, inne szybko klękają - katowanie wody godzinami ;) To tylko moja opinia, nic więcej.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do wędki szczupakowej - prośba o podpowiedź
« Odpowiedź #16 dnia: 28.08.2018, 20:48 »
Ja tutaj widzę kilka ciekawych opcji.
Koledzy już dość dobrze podpowiedzieli, ja też coś dorzucę ;)
Ryobi Zaubery, to były mega dobre konstrukcje przez kilka pierwszych lat. Obecnie są już naprawdę długo w sprzedaży, a cena sukcesywnie spadała przez te lata. Odbiło się to na jakości i to znacznie. Nadal jest to ciekawa i fajna maszyna za stosunkowo nieduże pieniądze, ale trwałość i jakość spadła na odległą pozycję, niestety.

Jak już ktoś wspomniał wcześniej - Penn.
Penny są stworzone do spina i to do całkiem ciężkich warunków. W zakładanym budżecie możesz wyrwać już naprawdę fajny model. Penn zaprocentuje, jeśli łowisz dużo i długo, jeśli korzystasz z rzek, jeśli stosujesz częściej większe przynęty.

Shimano to chyba Ultegra i model wyższy, czyli Stradic.
Wersja węglowa Stradica jest słabsza, ale też dostępna z mniejszym przełożeniem. Jest naprawdę leciutka i to może być spory atut. Mimo wszystko wybrałbym go pod warunkiem, że łowię jednak lżej (sorki, cw kija 10-30 to jednak jest rozrzut ;)). "Srebrny" Stradic to mocniejsza konstrukcja (częściowo metalowy korpus), ale też i więcej masy własnej. Ultegra to taki Stradic w bardziej budżetowej odsłonie ;)

Okuma RAW także mieści się chyba w budżecie. Naprawdę udana i mocna konstrukcja. Żywotna i o ładnej pracy. Model taki trochę "zapomniany", ale wielu spinningistów nadal mocno ją docenia, więc nie sposób jej pominąć.
Czesiek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kołowrotek do wędki szczupakowej - prośba o podpowiedź
« Odpowiedź #17 dnia: 28.08.2018, 21:25 »
Czesiu na Ciebie zawsze można liczyć. Co sądzisz o Penn Battle II 4000? Obawiam się tylko czy nie za dużo waży? Spinning to jednak nie gruntówka, gdzie wędka sobie leży na podpórkach.

Adam

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kołowrotek do wędki szczupakowej - prośba o podpowiedź
« Odpowiedź #18 dnia: 29.08.2018, 14:57 »
Kołowrotek zakupiony. Wybór padł na Shimano Ultegra w rozmiarze 4000.
Adam