Autor Wątek: Shimano Aero X7 Feeder  (Przeczytany 782 razy)

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Shimano Aero X7 Feeder
« dnia: 27.08.2022, 21:16 »
Koledzy mam prośbę szukam feedera na większy dystans i cięższe łowienie. Miałem w rękach takie cudo Shimano Aero X7 Distance Power 3,96m 120g. Z tego co widzę ma on 3 sekcje szczytowe, nie zaś szczytówki. I tu mam pytanie czy jest ktoś na forum kto miał "szczęście" złamać taka sekcję. Czy da się to w razie czegoś ogarnąć samemu czy tylko zakup nowej sekcji. Z góry dziękuję za informację na ten temat i pozdrawiam.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Shimano Aero X7 Feeder
« Odpowiedź #1 dnia: 27.08.2022, 21:34 »
Możliwość naprawy jest zasadniczo zbliżona do możliwości naprawy dowolnego innego segmentu typowego blanku grafitowego - chyba że złamanie dotyczyłoby samej końcówki segmentu szczytowego, która (jak rozumiem) jest pełna i zintegrowana z pustym fragmentem poniżej.

Osobiście nastawiałbym się na zamawianie nowej sekcji :)

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Shimano Aero X7 Feeder
« Odpowiedź #2 dnia: 27.08.2022, 21:35 »
Niestety pozostaje raczej wymiana całej sekcji. Tu znajdziesz orientacyjne ceny:

https://bialaryba.pl/szczytowki-do-feederow-shimano-c-1938.html

Można jeszcze kupić szczytówkę i rzeźbić. Tylko, że te oryginalne, topowe szczytówki Shimano do tanich nie należą. Różnica w cenie nie będzie aż tak drastyczna, a efekt prawdopodobnie nieporównywalnie gorszy.
Kuba

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Shimano Aero X7 Feeder
« Odpowiedź #3 dnia: 27.08.2022, 21:51 »
Tak właśnie myślałem. Teoretycznie można się pokusić samodzielnie ogarnąć. Jednak może to nie podziałać i kosztowo się nie opłacać. Czyli raczej lepiej sekcję kupić. Dziękuję bardzo za odpowiedź.