Autor Wątek: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian  (Przeczytany 28336 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #60 dnia: 16.02.2016, 05:43 »
Widełki wymiarów ochronnych- popieram całym moim sercem :bravo: :thumbup: tylko przypominam że nikt nie przestrzega tych dolnych granic, więc jak egzekwować te górne?.. Tutaj wraca temat kontroli. W mojej okolicy jest łowisko licencjonowane PZW, gdzie zawsze siedzi jakiś Pan i wszystkiego pilnuje. Może przydało by się żeby na każdym zbiorniku siedzial taki jeden jegomość...

PZW nie posiada w swoich szeregach na Twardej  kogoś (czyli w zarządzie), kto miałby łeb na karku - bo już dawno powinny być łowiska specjalne związku, działające jak komercja, gdzie członkowie płaciliby małą składkę za dzień łowienia (powiedzmy 3-5 PLN a dwa razy tyle spoza danego okręgu). Z tych pieniędzy opłacano by osobę pilnująca wody, oczywiście można iść dalej i brać większe opłaty, ale mieć np. ogrodzone łowisko czy zrobiony wygodny parking, pomosty. Geniusze z ZG mają w nosie zbliżającą się wielkimi krokami bombę demograficzną, nie chcą widzieć, że ilość członków PZW zacznie wkrótce spadać drastycznie. Nie walczy się o wędkarza - a powinno!
PZW powinno dysponować budżetem, np. 1% składek powinien iść na tworzenie łowisk specjalnych. Tam właśnie tworzonoby takie 'pół komercje' i oddawano by je okręgom. Można kupować łowiska, można je kopać - wtedy można robić wszystko.
W ten sposób wędkarze chętnie opłacaliby składki - wiedzieliby bowiem za co płacą, mieliby normalną 'ofertę'. Z takiego 1% składek można tworzyć kilka łowisk rocznie, pomyślcie co by było za 10-15 lat!
Lucjan

Splot

  • Gość
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #61 dnia: 16.02.2016, 08:48 »
Widełki wymiarów ochronnych- popieram całym moim sercem :bravo: tylko przypominam że nikt nie przestrzega tych dolnych granic, więc jak egzekwować te górne?.. Tutaj wraca temat kontroli. W mojej okolicy jest łowisko licencjonowane PZW, gdzie zawsze siedzi jakiś Pan i wszystkiego pilnuje. Może przydało by się żeby na każdym zbiorniku siedzial taki jeden jegomość...

PZW nie posiada w swoich szeregach na Twardej  kogoś (czyli w zarządzie), kto miałby łeb na karku - bo już dawno powinny być łowiska specjalne związku, działające jak komercja, gdzie członkowie płaciliby małą składkę za dzień łowienia (powiedzmy 3-5 PLN a dwa razy tyle spoza danego okręgu). Z tych pieniędzy opłacano by osobę pilnująca wody, oczywiście można iść dalej i brać większe opłaty, ale mieć np. ogrodzone łowisko czy zrobiony wygodny parking, pomosty. Geniusze z ZG mają w nosie zbliżającą się wielkimi krokami bombę demograficzną, nie chcą widzieć, że ilość członków PZW zacznie wkrótce spadać drastycznie. Nie walczy się o wędkarza - a powinno!
PZW powinno dysponować budżetem, np. 1% składek powinien iść na tworzenie łowisk specjalnych. Tam właśnie tworzonoby takie 'pół komercje' i oddawano by je okręgom. Można kupować łowiska, można je kopać - wtedy można robić wszystko.
W ten sposób wędkarze chętnie opłacaliby składki - wiedzieliby bowiem za co płacą, mieliby normalną 'ofertę'. Z takiego 1% składek można tworzyć kilka łowisk rocznie, pomyślcie co by było za 10-15 lat!
Mądre słowa. Dodał bym jeszcze składki okresowe np. kwartalne, półroczne. Ja opłacę dopiero w czerwcu płacę za rok czyli powinno być od daty opłaty liczony okres. A tak pewnie stwierdzę że się interes nie opłaca. Za 240zł mam dwanaście wejść na fajną komercje.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #62 dnia: 16.02.2016, 09:07 »
Problem PZW polega na tym, że ludzie z wierchuszki nie działają w interesie wędkarzy, tylko w interesie swoim, lub bardziej - w interesie 'związku' czyli działaczy. Jako, że żaden z nich nie jest młody, prezentują staroświeckie podejście do wędkarstwa, sam jestem ciekaw, czy jeżeli zapytac ich o jakies rzeczy - to potrafiliby zawiązać dobrze haczyk lub zrobić skuteczny zestaw. Dla mnie są oderwani od rzeczywistości, nie rozumieją problemów. Ludzie w okręgach to już całkiem inna bajka, niestety nie we wszystkich!

Mam nadzieję, że taka Złota Rybka pomoże w wysiłkach sprowadzenia niektórych na ziemię :D
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #63 dnia: 16.02.2016, 10:43 »
Widełki wymiarów ochronnych- popieram całym moim sercem :bravo: tylko przypominam że nikt nie przestrzega tych dolnych granic, więc jak egzekwować te górne?.. Tutaj wraca temat kontroli. W mojej okolicy jest łowisko licencjonowane PZW, gdzie zawsze siedzi jakiś Pan i wszystkiego pilnuje. Może przydało by się żeby na każdym zbiorniku siedzial taki jeden jegomość...

PZW nie posiada w swoich szeregach na Twardej  kogoś (czyli w zarządzie), kto miałby łeb na karku - bo już dawno powinny być łowiska specjalne związku, działające jak komercja, gdzie członkowie płaciliby małą składkę za dzień łowienia (powiedzmy 3-5 PLN a dwa razy tyle spoza danego okręgu). Z tych pieniędzy opłacano by osobę pilnująca wody, oczywiście można iść dalej i brać większe opłaty, ale mieć np. ogrodzone łowisko czy zrobiony wygodny parking, pomosty. Geniusze z ZG mają w nosie zbliżającą się wielkimi krokami bombę demograficzną, nie chcą widzieć, że ilość członków PZW zacznie wkrótce spadać drastycznie. Nie walczy się o wędkarza - a powinno!
PZW powinno dysponować budżetem, np. 1% składek powinien iść na tworzenie łowisk specjalnych. Tam właśnie tworzonoby takie 'pół komercje' i oddawano by je okręgom. Można kupować łowiska, można je kopać - wtedy można robić wszystko.
W ten sposób wędkarze chętnie opłacaliby składki - wiedzieliby bowiem za co płacą, mieliby normalną 'ofertę'. Z takiego 1% składek można tworzyć kilka łowisk rocznie, pomyślcie co by było za 10-15 lat!
Mądre słowa. Dodał bym jeszcze składki okresowe np. kwartalne, półroczne. Ja opłacę dopiero w czerwcu płacę za rok czyli powinno być od daty opłaty liczony okres. A tak pewnie stwierdzę że się interes nie opłaca. Za 240zł mam dwanaście wejść na fajną komercje.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Trudno się nie zgodzić.
Robert

Offline Nedia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder

Offline Nedia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #65 dnia: 20.02.2016, 13:01 »
Właśnie jestem po Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Mojego Koła. Jak widać Klub Złotej Rybki nieaktywny od roku tym samym ilość wędkarzy przekonanych do zasady No Kill jest mierna. Ktoś z Zarządu wymyślił i tym samym przegłosowano zakaz wywożenia przynęt, czy to łodzią czy łódką zanętową. Dozwolone jest łowienie w odległości do 50 metrów. Na nic zdały się argumenty tych kilku karpiarzy. Dobrze, że choć udało się przekonać do ponownego wprowadzenia górnego wymiaru ochronnego. Nie jednak jak było dotychczas 5 kg, co to to nie, ta granica ma być do 40 i powyżej 80. Nawet nie zdają sobie sprawy ile może ważyć karp 80 cm.
Dodam tylko, że i tak spośród trzech dostępnych w moim rejonie Kół Wędkarskich to jest najbardziej etyczne. Chcemy przekonywać ZGPZW do zmian jak sami ludzie nie chcą się zmienić. Po prostu te pokolenie musi odejść do krainy wiecznych łowów, może i nawet moje pokolenie a wtedy dopiero może będzie czas na zmiany. Mimo wszystko należy jednak wierzyć, że stanie się jakiś cud, że spłynie na tych ludzi rozsądek wędkarski, że moja wizja będzie nietrafna i nie będzie trzeba tak długo czekać.

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #66 dnia: 20.02.2016, 13:23 »
Właśnie jestem po Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Mojego Koła. Jak widać Klub Złotej Rybki nieaktywny od roku tym samym ilość wędkarzy przekonanych do zasady No Kill jest mierna. Ktoś z Zarządu wymyślił i tym samym przegłosowano zakaz wywożenia przynęt, czy to łodzią czy łódką zanętową. Dozwolone jest łowienie w odległości do 50 metrów. Na nic zdały się argumenty tych kilku karpiarzy. Dobrze, że choć udało się przekonać do ponownego wprowadzenia górnego wymiaru ochronnego. Nie jednak jak było dotychczas 5 kg, co to to nie, ta granica ma być do 40 i powyżej 80. Nawet nie zdają sobie sprawy ile może ważyć karp 80 cm.
Dodam tylko, że i tak spośród trzech dostępnych w moim rejonie Kół Wędkarskich to jest najbardziej etyczne. Chcemy przekonywać ZGPZW do zmian jak sami ludzie nie chcą się zmienić. Po prostu te pokolenie musi odejść do krainy wiecznych łowów, może i nawet moje pokolenie a wtedy dopiero może będzie czas na zmiany. Mimo wszystko należy jednak wierzyć, że stanie się jakiś cud, że spłynie na tych ludzi rozsądek wędkarski, że moja wizja będzie nietrafna i nie będzie trzeba tak długo czekać.

Jak sam wiesz Polakom łatwiej i skuteczniej jest coś narzucić przepisem czy zakazem niż przekonywać i poddawać pod dyskusję. Tam gdzie dwóch naszych tam trzy zdania.

Uważam dlatego (m. in. po tym co piszesz i po obserwacji reakcji na zebraniu mojego koła) , że lepiej jest przekonać ZGPZW do wprowadzenia obostrzeń niż przekonywać poszczególne koła przy takiej postawie ich członków.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Online Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #67 dnia: 20.02.2016, 13:26 »
Właśnie jestem po Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Mojego Koła. Jak widać Klub Złotej Rybki nieaktywny od roku tym samym ilość wędkarzy przekonanych do zasady No Kill jest mierna. Ktoś z Zarządu wymyślił i tym samym przegłosowano zakaz wywożenia przynęt, czy to łodzią czy łódką zanętową. Dozwolone jest łowienie w odległości do 50 metrów. Na nic zdały się argumenty tych kilku karpiarzy. Dobrze, że choć udało się przekonać do ponownego wprowadzenia górnego wymiaru ochronnego. Nie jednak jak było dotychczas 5 kg, co to to nie, ta granica ma być do 40 i powyżej 80. Nawet nie zdają sobie sprawy ile może ważyć karp 80 cm.
Dodam tylko, że i tak spośród trzech dostępnych w moim rejonie Kół Wędkarskich to jest najbardziej etyczne. Chcemy przekonywać ZGPZW do zmian jak sami ludzie nie chcą się zmienić. Po prostu te pokolenie musi odejść do krainy wiecznych łowów, może i nawet moje pokolenie a wtedy dopiero może będzie czas na zmiany. Mimo wszystko należy jednak wierzyć, że stanie się jakiś cud, że spłynie na tych ludzi rozsądek wędkarski, że moja wizja będzie nietrafna i nie będzie trzeba tak długo czekać.

Jak sam wiesz Polakom łatwiej i skuteczniej jest coś narzucić przepisem czy zakazem niż przekonywać i poddawać pod dyskusję. Tam gdzie dwóch naszych tam trzy zdania.

Uważam dlatego (m. in. po tym co piszesz i po obserwacji reakcji na zebraniu mojego koła) , że lepiej jest przekonać ZGPZW do wprowadzenia obostrzeń niż przekonywać poszczególne koła przy takiej postawie ich członków.





To cholernie smutne co piszesz Kolego , niestety prawdziwe aż do bólu  :(

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #68 dnia: 20.02.2016, 16:12 »
Chcemy przekonywać ZGPZW do zmian jak sami ludzie nie chcą się zmienić.

[...] lepiej jest przekonać ZGPZW do wprowadzenia obostrzeń niż przekonywać poszczególne koła przy takiej postawie ich członków.

Ja myślę, że marne szanse z tym ZG PZW. Marniejsze, niż zmiana zwykłych wędkarzy.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #69 dnia: 21.02.2016, 12:07 »
Kolejny artykuł na stronie Złotej Rybki, zapraszam do zapoznania się z nim!  ;)
https://www.facebook.com/Z%C5%82ota-Rybka-1659598370958741/?ref=tn_tnmn
Lucjan

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #70 dnia: 21.02.2016, 12:28 »
Bardzo fajnie napisany artykuł :)
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline carrek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #71 dnia: 21.02.2016, 12:46 »
Niestety niektórych nie da się przekonać,bo mają wieloletni bagaż złych nawyków,czasem pozostaje tylko czekać przekonując innych.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Lucjan

Offline tomek.pod

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lębork
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #73 dnia: 03.04.2016, 21:40 »
http://kartuzy.info/wiadomosc,25879,Wedkarze-i-strazacy-po-raz-kolejny-sprzatali-Radunie.html

Super inicjatywa, oby jak najwięcej takich :)

Zawsze worek ze sobą nad wodę brać Panowie i Panie :)
Feederowcy!!

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Złota Rybka - inicjatywa dla wędkarzy chcących zmian
« Odpowiedź #74 dnia: 03.04.2016, 22:02 »
Fotka co prawda z zawodów ale na tej stronie myślę, że byłaby dość wymowna.

Mario
Mazovia Fishing Team