Autor Wątek: SklepSumowy.pl  (Przeczytany 2029 razy)

Online Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
SklepSumowy.pl
« dnia: 12.05.2017, 13:39 »
Zgodnie z sugestią kolegów, zakładam nowy wątek, przeklejając tu wpis z innego. Może się to komuś przyda.

Ostatnio zamówiłem sprzęt w sklepsumowy.pl. Towar dostępny, wysyłka 24 godziny. Składam zamówienie, opcja zakupu na raty, załatwiam w 5 minut formalności z bankiem, zamówienie przyjęte. Bank wysyła mail, że kasę przelał na konto sklepu. Jest środa, 3 maja. Dostaję ze sklepu potwierdzenia zamówienia, wszystko jest dostępne w magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin, rzecz jasna w dni robocze.
W czwartek 4 maja kontaktuję się przed południem ze sklepem, żeby dopytać o jeden drobiazg. Ustalam z właścicielem co i jak, a przy okazji pytam o termin wysyłki, bo w piątek wieczorem wyjeżdżam i muszę poprosić znajomych o odebranie paczki. - Dziś jestem na rybach, ale jutro wyślę na pewno, na poniedziałek sprzęt będzie u pana - zapewnia mnie sprzedawca.
Po południu w czwartek, nauczony pozytywnymi doświadczeniami z Drapieżnikiem, sprawdzam  czy dostałem numer listu przewozowego.. Nic.
Piątek, 5 maja. Z rana piszę do sklepu raz jeszcze z prośbą numer listu. Bez odzewu. Po południu już dzwonię do gościa. Nie odbiera, ale po chwili oddzwania i twierdzi, że wysłał już towar, a numer listu powinienem dostać mailem. Kiedy mówię, że nie dostałem, obiecuje oddzwonić i faktycznie, dzwoni koło 15. - Pańska paczka nie wyszła, bo nie mam jeszcze pieniędzy na koncie.
Nożesz w mordę! Dzwonię szybko do banku, sprawdzamy wszystko, bank potwierdza, że kasa poszła jeszcze 3 maja na rachunek wskazany przez sklep. Dzwonię do sklepu. - No tak, ale ja mam dwa rachunki, przelali na ten drugi, a ja sprawdziłem tylko ten pierwszy - mówi zadowolony z siebie pan.
Stwierdziłem, że dziękuję za taką obsługę, anulowałem zamówienie i oprosiłem o jak najszybsze przelanie pieniędzy z banku na moje konto, żebym mógł je zwrócić jak najszybciej bankowi (taka jest, jak się okazuje, procedura). Gość obiecał, że zrobi to jeszcze w piątek. Nie zrobił. W poniedziałek wysłałem mu więc sms z informacją, że albo kasa na konto, albo składam zawiadomienie o wyłudzeniu. A ten mi na to, że zgodnie z regulaminem sklepu ma 14 dni na zwrot pieniędzy przy zwrocie towaru! Jaki zwrot, do jasnej ciasnej, jeśli obiecałeś wysyłkę w 24 godziny, mija już piąty dzień, a towar nadal masz w magazynie!
Okazało się, że ten ostatni sms to była taka uszczypliwość sprzedawcy, bo się poczuł dotknięty tym, że… zbyt stanowczo zażądałem zwrotu kasy. W efekcie nie mam sprzętu, a za uruchomienie kredytu muszę bankowi zapłacić kilkanaście złotych. Dla mnie facet jest skończony jako sprzedawca.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: SklepSumowy.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 12.05.2017, 14:07 »
Niech mu się wiedzie na miarę swojego prostactwa :)

Online Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: SklepSumowy.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 12.05.2017, 14:14 »
Z ciekawości przejrzałem komentarze na jego stronie. Same pozytywy! Albo miałem pecha, albo facet kasuje co mu nie leży.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: SklepSumowy.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 12.05.2017, 15:15 »
W czwartek 4 maja kontaktuję się przed południem ze sklepem, żeby dopytać o jeden drobiazg.

Rozwiń proszę. Czasem jeden "drobiazg" może mocno skomplikować wysyłkę. Ja zwykle trzymam się jednej zasady. Jeśli już robię zamówienie to mocno przemyślane, sprawdzam dostępność, niczego nie zmieniam. Każda zmiana, jakieś dodatkowe kombinowanie może nieźle namieszać i opóźnić wysyłkę. Oczywiście mamy do tego prawo jako klienci, zwracam jedynie uwagę, że różne zmiany i dodatkowe "mieszanie" po prostu nie wpływa na naszą korzyść i może generować problemy czy opóźnienia. Niestety tak to jest z ludźmi, musiał byś za wszystkich myśleć.
Grzegorz

Online Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: SklepSumowy.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 12.05.2017, 15:19 »
Chodziło o wędkę Black Cat Freestyle. Ten kij do niedawna miał wieczystą gwarancję na blank. Już po złożeniu zamówienia zorientowałem się jednak, że teraz ten model ma standardową gwarancję 24 miesiące, a wieczystą pozostawiono jedynie specjalnej Black Edition. Zapytałem czy to nie pomyłka, facet wyjaśnił, że kij jest teraz w nowej "ulepszonej" wersji, rzeczywiście ze skróconą gwarancją i wspólnie ustaliliśmy, że zamieniam go na "black edition", którą też ma w magazynie, a kosztuje 40 zł więcej. O żadnym opóźnieniu z mojej winy nie mogło być zatem mowy.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: SklepSumowy.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 12.05.2017, 15:21 »
Aaa czyli nie dotyczyło to jakiejś zmiany w zamówieniu, domówieniu towaru czy rezygnacji z jakiejś pozycji. Więc nie miało prawa wpłynąć na wysyłkę. :thumbup:
Grzegorz