Autor Wątek: Gdzie kupić feedery Zemex?  (Przeczytany 31770 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #45 dnia: 09.04.2021, 21:15 »
To teraz przejdzie przez forum fala Zamexa? Nie pierwsza i nie ostatnia, przeżyjemy.
Jacek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #46 dnia: 09.04.2021, 21:19 »
Naród "wędkarski" szuka nowości 🙂.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #47 dnia: 09.04.2021, 21:34 »
Na forum adekwatnie do sytuacji w kraju. Opcja wschodnia w natarciu, zachodnia w odwrocie :'( :P Trzeba to jakoś przetrwać. :'(

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #48 dnia: 09.04.2021, 22:06 »
Ta fala to będzie raczej nie za duża patrząc na ceny ...to nie Flagman, gdzie sprzęt był dla ludu :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #49 dnia: 09.04.2021, 22:11 »
Czasami warto kupic raz a dobrze :) a już napewno w przypadku sprzętu wyczynowego lub przeznaczonego do bardzo częstego używania. :) :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #50 dnia: 09.04.2021, 22:23 »
Albo raz a drogo :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #51 dnia: 09.04.2021, 22:25 »
Fajnie, że jest dostępna  kolejna firma na naszym rynku. Im większy wybór  i konkurencja tym lepiej dla nas klientów. Niestety widzę,  że w moim zasięgu jest tylko seria otwierająca ich ofertę tzn. Iron.
Bartek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #52 dnia: 09.04.2021, 23:51 »
Czasami warto kupic raz a dobrze :) a już napewno w przypadku sprzętu wyczynowego lub przeznaczonego do bardzo częstego używania. :) :)

Nie chcę negować drogiego sprzętu,ale np.moje jaxony genesis 3.3m i 3.6m ,wyciągneły setki,dosłownie setki kilogramów ryb ,a do tego były przeciążane ponad swoje cw. i pracowały w zaczepach.Wędeczki za 160zł. Jestem ciekaw ,czy wędki za 1000 zł,tyle zniosą. W takim przypadku liczy się niska waga i optymalna praca,a to kłóci się z wytrzymałością konstrukcji,ale mam nadzieję,że się mylę.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #53 dnia: 10.04.2021, 00:04 »
Jeśli ktoś ma kaprys to co mu bronić ...z drugiej strony nie wiem czy zdecydowałbym się na kij za ponad 1,5 tys i łyknął go jako super nowość. Nie skreślam w żaden sposób Zemexa ale na rynku jest dużo sprawdzonych marek z tradycjami w tej kasie.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #54 dnia: 10.04.2021, 08:01 »
Kaprysy kaprysami, troszkę cena Hi.pro troszkę Mnie przerosła, za to Ironfeeder zamówione
Marcin

Offline Miklas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Otwock
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #55 dnia: 10.04.2021, 09:22 »
Czasami warto kupic raz a dobrze :) a już napewno w przypadku sprzętu wyczynowego lub przeznaczonego do bardzo częstego używania. :) :)

Nie chcę negować drogiego sprzętu,ale np.moje jaxony genesis 3.3m i 3.6m ,wyciągneły setki,dosłownie setki kilogramów ryb ,a do tego były przeciążane ponad swoje cw. i pracowały w zaczepach.Wędeczki za 160zł. Jestem ciekaw ,czy wędki za 1000 zł,tyle zniosą. W takim przypadku liczy się niska waga i optymalna praca,a to kłóci się z wytrzymałością konstrukcji,ale mam nadzieję,że się mylę.

Kolego Michale... Aby wypowiadać się na temat drogich wędek, a tym bardziej porównywać je z np. Jaxonem Genesis trzeba by było posiadać obie te wędki a najlepiej kilka różnych modeli...
Piszesz o setkach kilogramów ryb....Odpowiem, że masa ludzi poławia grubo ponad 100kg ryb na jednej sesji....Lekkie wędki to nie jedyny atut wędęk droższych....To dużo lepszej jakości węgiel,przelotki jak i staranne wykonanie wędziska...Porównanie np Flagmana Legenda jako wędki dystansowej do np takiego Razera czy Rampage jest jak porównanie Fiata 126p do Mercedesa.
Oczywiście da się obiema tymi wędkami poławiać ryby, jednak liczy się także przynajmniej w moim przypadku przyjemność z holu- dla zawodników zaś szybkość wyciagania ryb jak i ograniczenie spinek do minimum...
Pozdrawiam.

Offline rosti

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 9
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #56 dnia: 10.04.2021, 10:05 »
Nie rozumiem .wieczna krytyka.Powiem krótko mam Zemexy i lepszych wędek nie miałem.Feederów mam ponad 20 nue chwalę sie tylko mam porównanie. Flagman uwažam źe super. Kto co lubi.)

Offline rosti

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 9
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #57 dnia: 10.04.2021, 10:16 »
No i są Zemexy w FS.mnie narazie nie stac )

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #58 dnia: 10.04.2021, 10:34 »
Czasami warto kupic raz a dobrze :) a już napewno w przypadku sprzętu wyczynowego lub przeznaczonego do bardzo częstego używania. :) :)

Nie chcę negować drogiego sprzętu,ale np.moje jaxony genesis 3.3m i 3.6m ,wyciągneły setki,dosłownie setki kilogramów ryb ,a do tego były przeciążane ponad swoje cw. i pracowały w zaczepach.Wędeczki za 160zł. Jestem ciekaw ,czy wędki za 1000 zł,tyle zniosą. W takim przypadku liczy się niska waga i optymalna praca,a to kłóci się z wytrzymałością konstrukcji,ale mam nadzieję,że się mylę.

Kolego Michale... Aby wypowiadać się na temat drogich wędek, a tym bardziej porównywać je z np. Jaxonem Genesis trzeba by było posiadać obie te wędki a najlepiej kilka różnych modeli...
Piszesz o setkach kilogramów ryb....Odpowiem, że masa ludzi poławia grubo ponad 100kg ryb na jednej sesji....Lekkie wędki to nie jedyny atut wędęk droższych....To dużo lepszej jakości węgiel,przelotki jak i staranne wykonanie wędziska...Porównanie np Flagmana Legenda jako wędki dystansowej do np takiego Razera czy Rampage jest jak porównanie Fiata 126p do Mercedesa.
Oczywiście da się obiema tymi wędkami poławiać ryby, jednak liczy się także przynajmniej w moim przypadku przyjemność z holu- dla zawodników zaś szybkość wyciagania ryb jak i ograniczenie spinek do minimum...
Pozdrawiam.

 100kg ryb złowionych na komercji wolnej od zaczepów,to nie to samo,co 100kg ryb złowionych
 w trudnych warunkach rzecznych,czy jeziornych zaczepach,gdzie rybę trzeba czasem dosłownie wyszarpywać. Druga sprawa,to ilość oddanych rzutów ,by złowić 100kg płoci /leszcza/lina,a 100kg karpia nie jest nawet w ułamku porównywalna.Do tego co innego łowienie podajnikiem do Metody 20-30-40g na stawie,a co innego w warunkach naturalnych,koszykami do klasyka 50-60-70g,które czepiają o każdą nierówność dna.
Zmierzam do tego,że na naturalej wodzie,wędka dostaje dużo mocniej. Dystans łowienia, też często jest dalszy.

Nie mogę porównać wędek za 1000zł,bo takich nie mam. Nie podważam też ich wytrzymałości,a jedynie jestem ciekaw,czy jest ona choćby porównywalna z tanimi,sprawdzonymi modelami.


Akuram mam dystansowego Legenda 3.9 100g,i daje on wielką satysfakcję z holu ryby juz od 0.5kg,a 1kg gnie całe wędkę. Zasięg również zacny. To wszystko za 300 zł. Nie sądzę,by 3×droższa wędka,dała 3×lepsze parametry i hol.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie kupić feedery Zemex?
« Odpowiedź #59 dnia: 10.04.2021, 10:36 »
Zajrzałem do oferty FS.  Wystawili tylko kilka modeli Zemexa.  Zaskoczyła mnie trochę wysoka cena wędek HiPro bo to w/g Popowa miały być  budżetowe odpowiedniki drogiej serii Razer.   Mówił, że projektując je oszczędzali na wszystkim za wyjątkiem blanku. 
Jak ktoś jest ciekaw, ma cierpliwość i w miarę zna rosyjski to można go posłuchać bo to on właśnie opracowywał feedery Zemexa.  Jest tego 3 części.
Wiesiek