Autor Wątek: Jak skutecznie łowić wagglerem?  (Przeczytany 7859 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #15 dnia: 20.02.2017, 20:14 »
3 posty pod rząd.
Staramy się tak nie robić.
Ale to jest to o czym wspomniałem. Ochłoń trochę i zwolnij tempo.

Dziwisz się, że ktoś Ci zwraca uwagę?
Zachowujesz się jak niegrzeczne dziecko które prosto z dworu wpadło do mieszkania sąsiada i biega w zabłoconych butach a na prośbę o zdjęcie obuwia reaguje fochem. ;)

Nikt Cie tu nie atakuje. Na spokojnie każdy stara się coś wyjaśnić i dać dobre rady. A Ty od razu chowasz się za gardą.
Wyluzj troszkę bo takie spinki nie mają sensu.
Nie precyzujesz swoich pytań, zadajesz bardzo laickie pytania by potem chwalić się jaki dobry z Ciebie wędkarz.
Nie traktuj tego jako atak. Przemyśl sobie wszystko i zwolnij tempo.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Karpik123

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Methoda wymiata!
  • Lokalizacja: Oleśnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #16 dnia: 20.02.2017, 20:16 »
Ja sie tylko pytam.
Pozdrawiam, Grzegorz.

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #17 dnia: 20.02.2017, 20:21 »
widziałem te filmy wszystkie są profesjonalne,ale mi chodzi o to , czy dobrze obrałem mój sprzęt.
Pamiętaj sprzęt nie łowi. Daje nam komfort i radość z zabawy ale też pozwala na więcej w danej metodzie połowu. Odpuść narazie pisanie na forum i poczytaj trochę bo jest tu dużo ciekawych informacji. Koledzy doradzają w każdej sprawie jeśli mają wiedzę na dany temat. Pytania krótkie zadawaj w wątku " Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź" wtedy nie powstaną nowe niepotrzebne dyskusje na forum.
Paweł

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #18 dnia: 20.02.2017, 20:22 »
Mario prawdziwy głoś rozsądku

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Karpik123

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Methoda wymiata!
  • Lokalizacja: Oleśnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #19 dnia: 20.02.2017, 20:23 »
Poczytam.
Pozdrawiam, Grzegorz.

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #20 dnia: 20.02.2017, 20:26 »
Kolego posłuchaj rad starszych - naprawdę dobrze Ci radzą :)
Poczytaj, pooglądaj a na pewno zaczniesz robić postępy...
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #21 dnia: 20.02.2017, 20:27 »
Sam jestem na forum ponad rok. Mało się udzielam.
Śledząc wypowiedzi kolegów podłapałem jak by "zasady" tu panujące.
Paweł

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #22 dnia: 20.02.2017, 21:01 »
3 posty pod rząd.
Staramy się tak nie robić.
Ale to jest to o czym wspomniałem. Ochłoń trochę i zwolnij tempo.

Dziwisz się, że ktoś Ci zwraca uwagę?
Zachowujesz się jak niegrzeczne dziecko które prosto z dworu wpadło do mieszkania sąsiada i biega w zabłoconych butach a na prośbę o zdjęcie obuwia reaguje fochem. ;)

Nikt Cie tu nie atakuje. Na spokojnie każdy stara się coś wyjaśnić i dać dobre rady. A Ty od razu chowasz się za gardą.
Wyluzj troszkę bo takie spinki nie mają sensu.


Nie precyzujesz swoich pytań, zadajesz bardzo laickie pytania by potem chwalić się jaki dobry z Ciebie wędkarz.
Nie traktuj tego jako atak. Przemyśl sobie wszystko i zwolnij tempo.


 :bravo:  :thumbup:
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #23 dnia: 20.02.2017, 21:03 »
Karpik jeśli chodzi o sprzęt to nie podoba mi się jedno do żyłki 0.2 chcesz używać przyponu 0.19 myślę, że to za grubo po drugie choć nie jestem specem od spławika to wydaje mi się że spławik 8+2 w niektórych przypadkach będzie za duży zwłaszcza przy delikatnie biorącym linie.
Jeśli chodzi o jakąś konkretną taktykę, to napisz coś o łowisku, jakieś dane typu głębokość wody, rodzaj dna itp. 

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Karpik123

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Methoda wymiata!
  • Lokalizacja: Oleśnica
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #24 dnia: 20.02.2017, 21:38 »
Łowisko 1 ha, głębokość max 2 m, lekko porośnięte grążelem i trzciną. Ryby: karp, lin, karaś, amur.
Pozdrawiam, Grzegorz.

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #25 dnia: 20.02.2017, 23:32 »
Karpik jeśli chodzi o sprzęt to nie podoba mi się jedno do żyłki 0.2 chcesz używać przyponu 0.19 myślę, że to za grubo po drugie choć nie jestem specem od spławika to wydaje mi się że spławik 8+2 w niektórych przypadkach będzie za duży zwłaszcza przy delikatnie biorącym linie.
Jeśli chodzi o jakąś konkretną taktykę, to napisz coś o łowisku, jakieś dane typu głębokość wody, rodzaj dna itp. 

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

Popieram zdanie kolegi.
Choć karpia w życiu nie złowiłem, to linów całkiem sporo, a i karasie też się trafiały.
Na tak płytkiej wodzie, przy tym niewielkiej, zdecydowanie lepiej zejść z wagą zestawu - spławika i to co najmniej o połowę.
Lin, karaś, a także często karp trzymają się blisko brzegu - trzciny, grążele.
Z reguły nie musisz zatem rzucać daleko, a lżejszy zestaw będzie i cichszy i o wiele delikatniejszy.
Przy tak ostrożnych rybach to bardzo ważne.
Oczywiście przy dużym wietrze może nastąpić zjawisko dryfu zestawu, gdy przesadzisz z jego lekkością .
To z kolei  zjawisko niekorzystne. Ale wybierając się na te ryby wybieraj raczej dni bezwietrzne, lub z niewielkim wiaterkiem.
Zresztą obydwa gatunki dobrze żerują w porze świtu i zmierzchu, a wtedy z mojego doświadczenia, często wiatr zamiera.
Jeśli chodzi o karpia i amura poczekaj na rady doświadczonych w tej materii kolegów. :)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #26 dnia: 21.02.2017, 07:56 »
A ta żyłka 0,20, to nie za gruba przypadkiem? Zatopienie takiej żyłki jest strasznie trudne (proszę tylko mi nie pisać o żyłkach tonących, bo to już przerabialiśmy w innym wątku :) ). Przy łowieniu karasi i linów nie ma potrzeby stosować tak grubej żyłki. 0,16 zatapia się o wiele łatwiej, a jej wytrzymałość jest w zupełności wystarczająca.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #27 dnia: 21.02.2017, 08:07 »
A ta żyłka 0,20, to nie za gruba przypadkiem? Zatopienie takiej żyłki jest strasznie trudne (proszę tylko mi nie pisać o żyłkach tonących, bo to już przerabialiśmy w innym wątku :) ). Przy łowieniu karasi i linów nie ma potrzeby stosować tak grubej żyłki. 0,16 zatapia się o wiele łatwiej, a jej wytrzymałość jest w zupełności wystarczająca.
Lin to waleczna ryba i najlepsze łowiska są przy grążelach i innych roślinkach więc zapas mocy jest przydatny. Jeśli łowimy z wody otwartej pozbawionej zaczepów to jak najbardziej można odchudzić zestaw
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #28 dnia: 21.02.2017, 08:28 »
Lin to waleczna ryba i najlepsze łowiska są przy grążelach i innych roślinkach więc zapas mocy jest przydatny. Jeśli łowimy z wody otwartej pozbawionej zaczepów to jak najbardziej można odchudzić zestaw

Łowię na żyłkę 0,16 i nigdy nie zerwałem żyłki na linie. Wygiąłem haczyk ze dwa razy, ale nie zerwałem żyłki na rybie (na zaczepach i owszem). Co to znaczy "zapas mocy"? Moc wg mnie powinna być w kołowrotku, który jest najbardziej odpowiedzialny za hol. Stosowanie 0,20, by mieć zapas mocy, jak i 0,10, by poczuć walkę na delikatnym zestawie jest dla mnie troszkę dziwne. Zestawy należy dobierać precyzyjnie do łowienia, a nie, by mieć zapas mocy :) Ja jak potrzebuje mocy, to robię sobie dobrą kawusię :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak skutecznie łowić wagglerem?
« Odpowiedź #29 dnia: 21.02.2017, 08:29 »
Ja dawniej łowiłem z żyłką grubszą (0.17 Reflo Power czyli 0.19 mm w rzeczywistości) - i miałem fajny zapas mocy. Wszystko jest bowiem dobrze jak ryby mają do kilograma. Ale jak taki lin ma 2-3 kg, to potrafi poszaleć, na dodatek często chce wpłynąć w zawadę, ma jakby zakodowaną drogę ucieczki na wypadek 'wu'. Karp jest jeszcze silniejszy...

Dlatego najlepiej zrobić jest tak, Mając taki kręcioł do spławika - typu match, powiedzmy Ninja 3000, Drennan Red Range float - nawińmy sobie dwie różne żyłki - na przykład 0.14 mm i 0.18 mm. Zaczynajmy od zestawu lżejszego, jeżeli mamy spinki - wymieńmy szpulę. Mając takie dwie opcje łatwiej jest dopasować się. Bo wg mnie jeżeli w wodzie jest karp 2-3 kilo, to opcja 0.14 mm jest po prostu zbyt słaba. Jak jest typowa ryba, z bonusami, wtedy można takiej średnicy użyć.

Wędkarze łowiący odległościówką czyli sliderem, wolą cieńsze żyłki, zarzuty to jeden z powodów. Ale warto mieć na uwadze, że łowiąc daleko od brzegu zazwyczaj podstawą jest ryba mniej waleczna lub mniejsza (z większych - leszcz). Łowiąc wagglerem na 6-15 metrach, nie musimy martwić się o zarzuty, bo kij 3.90 metra takie spokojnie umożliwi.

Lucjan