Autor Wątek: Drennan Glow Tips  (Przeczytany 7227 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Drennan Glow Tips
« dnia: 21.02.2015, 19:19 »
Nie tak dawno Drennan wprowadził do niektórych swoich spławików inny lakier do malowania antenek.
Lakierem tym malowane są plastikowe antenki i inserty z plastikowych rurek. Fluorescencyjna farba przepuszcza światło, które rozświetla wnętrze antenki, co sprawia, że spławik jest bardzo dobrze widoczny, również podczas łowienia pod słońce.

Na pierwszy rzut oka (przy normalnym pokojowym świetle) nie widać większej różnicy pomiędzy nową a starą techniką malowania.

Dla porównania, po stronie lewej klasyczny Crystal Waggler z pomarańczową farbą, zaś po prawej Glow Tip Peacock z plastikowym insertem pomalowanym nowym lakierem. W tym świetle można nawet odnieść wrażenie, że to spławik Crystal jest nieco lepiej widoczny. Pomarańczowy kolor na spławiku Crystal jest jakby jaśniejszy i bardziej połyskujący, podczas gdy Glow Tip Peacock wydaje się ciemniejszy i bardziej matowy.



Podobne porównanie na kolejnym zdjęciu (spławiki zamienione miejscami) - po lewej Glow Tip Peacock, po prawej Crystal.




Sytuacja zmienia się diametralnie po wyjściu na dwór i/lub po umieszczeniu spławików w silniejszym źródle światła.

Antenka Crystala robi się ciemna, zaś insert Pecocka pięknie się rozświetla.







Nową technikę malowania antenek zastosowano póki co w następujących modelach: Glow Tip Carp Wagglers/Inserts, Glow Tip Peacocks oraz Glow Tip Antennas.

Ponadto, oprócz odpowiedniej farby, zastosowano jeszcze dodatkowe żółto-zielone paski w antenkach ww. spławików. Jest to również farba fluo przepuszczająca światło i dająca taki sam efekt.

Antenki te są na tyle dobre, że próbowałem rozmontować spławiki Glow Tip Peacock i przełożyć inserty do spławików Crystal. Niestety, wychodzi to bardzo różnie i łatwo o uszkodzenia przy przeróbkach.

Uważam, że tego typu malowanie powinno zostać użyte we wszystkich spławikach, w których jest to możliwe.
Dziwi mnie, że nie zostało ono wprowadzone w spławikach serii Crystal, które są chyba sztandarowym produktem Drennana. Tu nie potrzeba zbyt wielu testów, żeby przekonać się, że spławiki w ten sposób malowane są po prostu o wiele lepsze od malowanych tradycyjnie. Stąd moje zdziwienie.
Drennan to jednak ogólnie bardzo powolny 'organizm'. Wszystko dzieje się jakby w zwolnionym tempie.

Podejrzewam też, że po wprowadzeniu nazewnictwa "Glow Tip" może zaistnieć pewien problem. Chcąc być konsekwentnym w nazewnictwie i wprowadzić nowe farby do serii Crystal, należałoby utworzyć nową serię Glow Tip Crystal. Co wtedy ze "starą" serią. Produkować obie?
Moim zdaniem bez sensu. Nie widzę żadnych powodów, dla których ktoś miałby używać spławików malowanych wcześniejszą techniką.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Drennan Glow Tips
« Odpowiedź #1 dnia: 21.02.2015, 19:38 »
Bardzo fajna sprawa ;D myśle że bedą malowali tą farbą wszystkie spławiki wkrótce.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Drennan Glow Tips
« Odpowiedź #2 dnia: 21.02.2015, 19:42 »
Wygląda obiecująco.
Według mnie mogliby stosować też inny jaśniejszy kolor do łowienia o świcie i zmierzchu. Biały, bądź żółty.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drennan Glow Tips
« Odpowiedź #3 dnia: 21.02.2015, 21:42 »
Ciekawe rozwiązanie widocznościowe zastosowano w wagglerach Sensitip oferowanych przez Dave Harrell Angling:



Idea jest oczywiście taka, że dostajemy świetną widoczność na modłę tradycyjnej grubaśnej antenki, a czułość jest (bardzo) wysoka. Spławika nie używałem, ale projektant jest wysoce kompetentny, zaś stosowne komentarze na angielskich forach zachęcające.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drennan Glow Tips
« Odpowiedź #4 dnia: 21.02.2015, 22:24 »
Też bardzo sprytne rozwiązanie.
Szkoda, że nie nie oferują tego spławika z wbudowanym dociążeniem, bo skusiłbym się i sprawdził jak się na niego łowi.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drennan Glow Tips
« Odpowiedź #5 dnia: 21.02.2015, 23:49 »
W obiegu jest takie (bezpieczne dla żyłki) rozwiązanie: waggler bez dociążenia umieszczamy w Drennanowskim łączniku krętlikowym, który łączymy za pomocą króciutkiego odcinka plecionki (ok. 1 - 1.5 cm) z krętlikiem blokowanym stoperkami (np. dwa u dołu + jeden u góry) - na plecionce zaciskamy śrucinę/śruciny SSG - AAA jako odpowiednik obciążnika w wagglerze typu "loaded". 

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drennan Glow Tips
« Odpowiedź #6 dnia: 22.02.2015, 21:45 »
:thumbup:
Nie zaszkodzi zamówić jednej sztuki do testów ;)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drennan Glow Tips
« Odpowiedź #7 dnia: 06.11.2016, 18:35 »
Czy spławiki Drennan Glow Tip Carp trzeba dociążać ?
Chodzi mi o stosowanie zamiennie ze spławikami Drennan Loaded Pellet Waggler bez stosowania śrucin.

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drennan Glow Tips
« Odpowiedź #8 dnia: 24.11.2016, 16:18 »
Kupiłem Glow Tip Carp i nie trzeba ich dociążać.
Są to lżejsze odpowiedniki Pellet Waggler.

Offline kamilcz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa PL
  • Ulubione metody: mucha
Odp: Drennan Glow Tips
« Odpowiedź #9 dnia: 30.11.2016, 08:45 »
Ważna rzecz...

Kiedyś położyłem spławik z antenką glow Drennana na przynęcie gumowej do spinningu w jednym ze schowków w aucie. Lakier glow wchodzi w reakcję z silikonem i się łuszczy. Uważajcie.