Autor Wątek: Targi wędkarskie Big One - Farnborough 21-22 marca 2015  (Przeczytany 12528 razy)

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 601
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Targi wędkarskie Big One - Farnborough 21-22 marca 2015
« Odpowiedź #15 dnia: 23.03.2015, 23:23 »
Ciekawe czy Drennan planuje w najbliższej przyszłości wypuścić feedery z serii Acolyte.

Alan Scotthorne testował prototypy ponad rok temu: http://drennantackle.com/thelatest/2014/02/time-spent-at-worsbrough-reservoir-by-alan-scotthorne/. Ogólnie był zadowolony, ale to pedantyczny szczególarz, więc jeszcze jakieś dwa lata zejdą na uwzględnianiu jego poprawkowych życzeń ;)

Feedery combo z serii MatchPro też są godne uwagi: dwie długości w pakiecie + w razie potrzeby bogaty wybór dodatkowych szczytówek węglowych/szklanych o rozmaitej charakterystyce (slow taper i fast taper). 

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Targi wędkarskie Big One - Farnborough 21-22 marca 2015
« Odpowiedź #16 dnia: 23.03.2015, 23:38 »
No właśnie, czytałem kiedyś tę informację i stąd zacząłem się zastanawiać czy aby czegoś nie szykują na ten sezon.
Ja obecnie użytkuję Avona. Pasuje mi, bo ma dwa topy. W razie potrzeby zakładam top zwykły avonowy i już mam wędkę gruntową do łowienia z sygnalizatorem. Tak robię zawsze, kiedy jednocześnie łowię na spławik.
Przydałby mi się jednak drugi feeder. Wtedy avon mógłby leżeć na sygnalizatorze, a drgająca byłaby w aktywnym użyciu.
Zastanawiam się jednak czy wziąć klasycznego feedera czy też może kolejnego avona.

Co ciekawe, zauważyłem, że w topie avonowym przelotka szczytowa jest ustawiona pod kątem 90 st. do osi kija. Sprawiało to, że podczas silniejszych rzutów zestawem feederowym żyłka przyhaczała o szczytówkę, co było słychać. Odgięcie przelotki rozwiązało problem.
Ciekawe czy takie ustawienie przelotki jest celowe. Może pomyślane pod kątem łowienia w rzece na wypuszczankę.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Targi wędkarskie Big One - Farnborough 21-22 marca 2015
« Odpowiedź #17 dnia: 24.03.2015, 00:18 »
Miałem okazję na targach pomacać to i owo, wiele kijów można było trzymać używając kciuka i palca wskazującego... Mavery, Garbolino, Prestony... Niektóre wędki to po prostu szok.
Brak Drennana na pewno powoduje, że w pewną lukę wchodzą inne firmy. Ciekawe co zrobi Colmic, bo wynajął wielką powierzchnię i chyba zechce 'uderzyć'.

A jednak jakoś poczułem, że sprzęt to jedna strona medalu. Nie startując w zawodach nie trzeba mieć aż tak wiele. Obejrzałem na przyklad wiele koszy i powiem szczerze, że mój wybór był dobry :D Może trzeba mi było czegoś takiego? Widziałem cudeńka z Octboxa, Rive i Mavera, jednak w wielu przypadkach nie są one wcale poręczniejsze lub bardziej użyteczne. A 750 funtów za taki kosz UFO to gruba przesada. Octbox za 1000 jeszcze gorszy, niewygodny i nie do końca przemyślany...

Wielu wędkarzy pracujących dla firm okazuje się nie wiedzą wcale dużo o 'swoich' produktach. Korum lub Sonubaits trochę rozczarował. W większości wypadków oni wiedzą jak łowić, o sprzęcie już lepiej pogadać z kimś innym :)

Chyba najciekawsze jest to, że można zobaczyć na takich targach, że wielu wędkarzy celebrytów to zwykl i szarzy ludzie. Bob Nudd lub Tommy Pickering, trzeba by ich posłuchać i pooglądać...



Lucjan

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Targi wędkarskie Big One - Farnborough 21-22 marca 2015
« Odpowiedź #18 dnia: 24.03.2015, 08:19 »

Miałem okazję na targach pomacać to i owo, wiele kijów można było trzymać używając kciuka i palca wskazującego... Mavery, Garbolino, Prestony... Niektóre wędki to po prostu szok.
Brak Drennana na pewno powoduje, że w pewną lukę wchodzą inne firmy. Ciekawe co zrobi Colmic, bo wynajął wielką powierzchnię i chyba zechce 'uderzyć'.

A jednak jakoś poczułem, że sprzęt to jedna strona medalu. Nie startując w zawodach nie trzeba mieć aż tak wiele. Obejrzałem na przyklad wiele koszy i powiem szczerze, że mój wybór był dobry :D Może trzeba mi było czegoś takiego? Widziałem cudeńka z Octboxa, Rive i Mavera, jednak w wielu przypadkach nie są one wcale poręczniejsze lub bardziej użyteczne. A 750 funtów za taki kosz UFO to gruba przesada. Octbox za 1000 jeszcze gorszy, niewygodny i nie do końca przemyślany...

Wielu wędkarzy pracujących dla firm okazuje się nie wiedzą wcale dużo o 'swoich' produktach. Korum lub Sonubaits trochę rozczarował. W większości wypadków oni wiedzą jak łowić, o sprzęcie już lepiej pogadać z kimś innym :)

Chyba najciekawsze jest to, że można zobaczyć na takich targach, że wielu wędkarzy celebrytów to zwykl i szarzy ludzie. Bob Nudd lub Tommy Pickering, trzeba by ich posłuchać i pooglądać...

Luk nawiązując do mojego wcześniejszego pytania kilka postów wyżej, te targi są co roku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Targi wędkarskie Big One - Farnborough 21-22 marca 2015
« Odpowiedź #19 dnia: 24.03.2015, 13:08 »
Tak, zawsze w marcu, 60 km od Londynu. Warto zobaczyć co i jak. Ogólnie nie lubię tłumów, ale można się poświęcić :)

Co roku jest coraz więcej firm, i coraz więcej przestrzeni wystawowej. Jedynym mankamentem jest brak czasu. Jeżeli bilet kupi sie online wcześniej, to jest duzo tańszy, a przy zakupie opcji VIP, dostaje sie wiadro z zanętami, akcesoriami... Naprawdę warto. Dla lubioących sie targować mozna poczekac na sam koniec, wszystko robi się wtedy tańsze! ;)
Lucjan

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Targi wędkarskie Big One - Farnborough 21-22 marca 2015
« Odpowiedź #20 dnia: 24.03.2015, 13:11 »
Tak, zawsze w marcu, 60 km od Londynu. Warto zobaczyć co i jak. Ogólnie nie lubię tłumów, ale można się poświęcić :)

Co roku jest coraz więcej firm, i coraz więcej przestrzeni wystawowej. Jedynym mankamentem jest brak czasu. Jeżeli bilet kupi sie online wcześniej, to jest duzo tańszy, a przy zakupie opcji VIP, dostaje sie wiadro z zanętami, akcesoriami... Naprawdę warto. Dla lubioących sie targować mozna poczekac na sam koniec, wszystko robi się wtedy tańsze! ;)

Dzięki Luk za odpowiedz. Może uda się zebrać kilka osób i w przyszłym roku pojechać :)
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław