Autor Wątek: Wrażenia i ciekawostki z targów w Zabrzu  (Przeczytany 3802 razy)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wrażenia i ciekawostki z targów w Zabrzu
« dnia: 07.03.2015, 19:47 »
Targi w Zabrzu to już impreza na stałe wpisana w śląskie wędkarstwo. Początkowe lata był to tzw festiwal karpiowy więc karpiarstwo dominowało targi. Od kilku lat przybywa jednak wystawców którzy nie skupiają się tylko na tej dziedzinie co osobiście mnie bardzo cieszy. W tym roku było podobnie - można było owszem dalej zauważyć duży trend karpiowy - ale na stoiskach firm karpiarskich pokazuje się coraz wiecej produktów używanych przez wędkarzy preferujących inne podejście do tematu
Bardzo dobrze wystawiła się znana nam firma Matchpro - ładnie wyeksponowane baty kusiły by je brać w rękę a pracownicy firmy udzielali fachowych rad i chetnie prezentowali sprzęt odpowiadając rzeczowo na pytania. Na zdjęciu poniżej wlaśnie ich  stanowisko z batami firmy Milo
Bardzo spodobał mi się bat karpiowy o niesamowitych własnościach - pracownik Matchpro trzymał za szczytowkę a ja wręcz wisiałem na tym bacie , praca calego blanku po dolnik ! Nie widzialem jeszcze tak sprężystej a przy tym cienkoblankowej wędki , coś niesamowitego. Kolorystyka bata powraca do wyglądu wędzisk bambusowych sprzed lat , piękna wędka !

http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11017_baty-uklejowki/Produkt/50201_la-bacchetta-magica-630m-bat-milo-304lb0630.aspx

Na wielu stoiskach było widać trend do używania pelletów na wielką skalę i ich przeogromny wybór. Przybywa drobnych pelletów 2, 3 mm o róznych aromatach , dostępnych w kilku gramaturach opakowań ( np 1kg, 5kg, 10kg) . Średnia cena drobnego pelletu to 10zł/kg wiec niższa niż 3 lata temu nawet o połowę. Wiele produktów do methody - zanęty z dodatkiem mikropelletów, miksy, dodatki methodowe róznego typu .
Bardzo duży wybór bosterów, dipów , materiałów rozpuszczalnych , małych kulek przynętowych stosowanych w metodzie. Na wielu stoiskach była możliwość oglądnięcia pracy pelletu czy kulek  w akwarium. Można też było wąchać i sprawdzać dotykiem wiele produktów celowo tak wyeksponowanych
Jeśli chodzi o wybor wędzisk to mozna było dostać zawrotu głowy. Coraz więcej kijów  specjalistycznych do połowu suma . Tradycyjnie kapitalne oferty dotyczące karpiówek. Jakość bardzo różna ale sprzedawcy lojalni i cierpliwie wyjaśniający róznice jakosci i ceny
Dość dobra oferta dla początkujących młodych wędkarzy - np węglowy bat 5m  o niezlej jakosci za 80zł, federek z 3ma szczytówkami - 64zł
Osobiście jeżdzę na targi nie po to by kupować - ale by dokładnie zapoznać sie z ofertą . W wiekszości przypadków potem już bez obaw dokonuję zakupów na stronach internetowych prezentujących sie na targach firm
Pozdrawiam - Gienek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 639
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wrażenia i ciekawostki z targów w Zabrzu
« Odpowiedź #1 dnia: 08.03.2015, 01:51 »
Czyli fajnie było... A w ile minut można było obejść wszystko? :D

Targi robia się modne w Polsce, to dobra rzecz - bo duzo nowości pojawia sie na rynku i można wiele rzeczy zobaczyć i dotknąć.  Jakie firmy zanętowe były???
Lucjan

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wrażenia i ciekawostki z targów w Zabrzu
« Odpowiedź #2 dnia: 08.03.2015, 07:50 »
Dzięki Druid za ciekawą relację i spostrzeżenia. W niedalekiej mi Ostródzie wybudowano ostatnio potężne centrum targowe. Niestety w tym roku wystawiać będą się m.in. myśliwi. Wędkarzy na razie nie ma.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 924
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wrażenia i ciekawostki z targów w Zabrzu
« Odpowiedź #3 dnia: 08.03.2015, 09:04 »
Mi się targi podobały. Byłem w piątek, mało ludzi (zawsze jeździłem w soboty to zawsze było dużo). Odpowiedź dla Luka: ile obeszłem stanowisk. Przyjechałem ok 15.40. Na pięciu stanowiskach rozmawiałem dłużej - 15-30 min i na trzech po ok. 5 min i za nim sie obejrzałem była już prawie 18. Stanowisk wędkarskich było co najmniej z 30. Dla mniej największe zaskoczenia: ogromna ilość przynęt i zanęt i to, że na niektórych stanowiskach dało się negocjować ceny (nam się udało zaoszczędzić 20-30 % z cen jakie widzieliśmy w internecie). Ja wydałem całą kasę jaką miałem... ;)
;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wrażenia i ciekawostki z targów w Zabrzu
« Odpowiedź #4 dnia: 08.03.2015, 11:14 »
Czyli fajnie było... A w ile minut można było obejść wszystko? :D

Targi robia się modne w Polsce, to dobra rzecz - bo duzo nowości pojawia sie na rynku i można wiele rzeczy zobaczyć i dotknąć.  Jakie firmy zanętowe były???
Ciężko powiedzieć w ile minut - miałem ze sobą dwóch chłopaków z mojej sekcji ( 15 lat) których trochę uczę wędkowania i dla nich takie targi to czad :) Najchętniej by tam byli do zamknięcia . Weszliśmy o 11 a wyszliśmy po 15 i cały czas coś oglądaliśmy
Jeśli chodzi o firmy zanętowe to nie było gigantów w postaci Sensasa czy MVDE ale było bardzo dużo polskich firm nastawiających się na karpiowanie, były też firmy czeskie
Pozdrawiam - Gienek