Autor Wątek: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?  (Przeczytany 35469 razy)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #15 dnia: 21.11.2015, 11:24 »
Witam!
Jeśli chodzi o polskie zanęty, polecałbym Trapera, serię Gold. Od razu mówię, że to nie jest żadna reklama, po prostu uważam, że to jest dobra firma.



Mają duży wybór, jeżeli ktoś lubi mieszać zanęty, sam je rozrabiać, dodawać różne komponenty - tak jak ja - to proponuję zanęty tej firmy jak i półprodukty tak jak na zdjęciach:

Weźmy np. Trapera zanętę + dodatki jak poniżej - jest ich bardzo dużo - każdy ma jakiś dobry przepis na swoją zanętę.
















Nawet można dodać klej w zależności od potrzeb.



Jokers


Trochę gliny lub ziemi bełchatowskiej - w zależności gdzie, jak i na co lub przy jakim uciągu wody


I wychodzą nam pięknie przygotowana zanęta na zawody lub łowienie indywidualno - rekreacyjne.

To jest moje zdanie, co do polskich zanęt. Tak jak widać w tytule - popularne polskie zanęty - wg mnie te są warte uwagi :)
Co do tych droższych zagranicznych firm, zostaje nam trochę kieszeni :)

Pozdrawiam

P.S.
Ja jadąc na zawody używam tych zanęt i dodatków. Przynajmniej wcześniej jak jeździłem to ich używałem. :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #16 dnia: 21.11.2015, 11:30 »
To ja odpowiem tak,bardzo skuteczna mieszanka

Stas1 nie zauważyłem, że wstawiłeś filmik, na którym facet używa tego co ja :D Trapera :D
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #17 dnia: 21.11.2015, 11:33 »
Używam od lat i nie narzekam :) ale ciekawe nigdy nie spotkałem się robakiem ciekawy dodatek
Staś
Klasyczny Feeder

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #18 dnia: 21.11.2015, 11:44 »
                         Traper                       
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #19 dnia: 21.11.2015, 13:13 »
Od Trapera z dodatków używałem miksu ziaren. Takie coś :



Mogę od siebie polecić gdy wybieramy się na spontana  i nie mamy czasu na namoczenie ziaren:)

Co do robaków od trapera, to u mnie w wędkarskim nie ma, ale od czego są internety :P

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #20 dnia: 21.11.2015, 13:57 »
Jako bazę do leszczowej zanęty polecam Bruda, na płocie Lorpio serii magnetic, a do koszyka Gutmix feeder. Jest coraz więcej dobrych polskich mieszanek - mimo, iż nie kosztują dużo. Przykładem jest secret black Anpio leszcz. Rewelacyjna na ryby średniej wielkości. Jak dodałem gliny sprawdzała się też na rzece.
Najczęściej do zanętu cośtam dodaję :-)
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #21 dnia: 21.11.2015, 17:30 »
 Do mixu na bazie Sonubaits Match Method Mix  jako wypełniacz używam zanęty leszczowej Brudy.
Używam też Lorpio ,przyzwoite zanęty,choć trafiłem na takie które nie chciały chłonąć wody ;)
Dragona nie polecam, moim zdaniem dziwne zanęty,  te wspaniałe zapachy :'(
Pozdrawiam
Jacek

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #22 dnia: 21.11.2015, 18:18 »
Traper z serii "Gold" to naprawdę niezła zanęta.  Kupuję ją  gdy jadę z marszu np po pracy na rybki, a nie zrobiłem swojej własnej zanęty.
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #23 dnia: 24.11.2015, 07:35 »
Coś wam powiem od siebie na temat zanęt jako takich i również zanęt polskich producentów.

Generalnie polscy producenci od jakiegoś czasu (chyba już nawet dłuższego) trzymają poziom. Są dobrze skomponowane, w miarę powtarzalne, sprawdzają się - choć tu też należy być świadomym, że zanęta na jednym łowisku będzie niezwykle skuteczna a na innym zupełnie się nie sprawdzi. To już zadanie wędkarza, by drogą prób i błędów dobrał sobie zanętę, która jest najskuteczniejsza właśnie tam, gdzie wędkuje. Zachęcam do eksperymentowania - ale nie z dodatkami, bo zanęty jakie są na rynku to już w miarę kompletne produkty - i pomimo tego, że jakaś zanęta sprawdza się dobrze, wypróbowania innej bo zawsze może być lepiej. Nie zawsze też drożej znaczy lepiej, z tym bywa różnie.

Teraz powiem Wam coś na temat zanęt w nieco innym świetle, mianowicie tego co producent reklamuje, czym łowią jego "przedstawiciele" a co trafia na półki sklepowe. Otóż swojego czasu, mój dobry znajomy, który łowi wyczynowo na zawodach i łowił w pewnym klubie dał mi kilka paczek firmowej zanęty rodzimego producenta. Zostało im tego trochę z zawodów więc musieli to jakoś upłynnić, żeby się nie zniszczyła. Zanęta była w standardowych opakowaniach, takich samych jak te, które na codzień można spotkać w sklepach wędkarskich. Zanętę dość szybko wykorzystałem a efekt połowu zaskoczył nawet mnie - mimo, że łowiłem wtedy rekreacyjnie a więc bez specjalnych przygotowań, jockersa, ochotki itp. Zanęta, trochę gliny i pinki - ot tyle. Jako, że miałem kilka paczek, to rzecz jasna szybko je wykorzystałem i za każdym razem z efektem, który przerastał moje oczekiwania. Coś mi nie pasowało. Kolejny raz, kupiłem więc tą samą zanętę, jednak w sklepie wędkarskim. Efekty były dobre, choć kilkukrotnie gorsze, ryby były dużo mniejsze. Coś mi nie pasowało. Chwyciłem więc za telefon i dzwonię z pytaniem o co chodzi? Co to była za zanęta? No i dowiedziałem się, że to była zanęta, na którą łowił klub X na zawodach, w opakowaniach takich jak te sklepowe ale zawartość była nieco inna. Była to zanęta specjalnie komponowana na tamte zawody i dlatego też zawodnicy chcieli ją upłynnić, bo na inne zbiorniki robili już coś innego (to wszystko tłumaczy dlaczego je oddali, gdyby to była standardowa mieszanka to przecież nie miało by to żadnego sensu). Dlatego w kwestii zanęt, różnego rodzaju filmików z delikatnie przemyconą kryptoreklamą - polecam odrobinę rozwagi. Zanęty, które kupujemy w sklepie są dobre, nawet bardzo dobre, ale nie zawsze to co stosuje znany wędkarz i jest w tym samym opakowaniu wsypywane do miski to ta zanęta, którą Wy kupujecie. Przecież oni zawsze muszą być "odrobinę" przed innymi, a żeby tak było to musi być to "coś" więcej. Znam przypadki, kiedy przedstawiciel na polskę znanej wyczynowej marki wycofał produkt (o ile nie był to sam producent) ze sprzedaży bo był "ZBYT SKTECZNY!". I nie jest to żart koledzy.
Grzegorz

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #24 dnia: 24.11.2015, 20:46 »
Ciekawe informacje. Też warto wziąć je pod uwagę.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #25 dnia: 24.11.2015, 21:15 »
@Matchless, żeby nie było tak ponuro, jak piszesz (niestety, prawdziwie), to ja napiszę, że pewien szef-producent sprawdził już zapakowaną płociową zanętę i kazał chłopakom z produkcji rozrywać wszystkie paczki, a do nęty dodać soli, bo któryś zapomniał. A potem obciążył ich kosztami opakowań  :D

Osobiście, z uporem muła, będę powtarzał, że najważniejsza jest powtarzalność zanęt danego producenta. Mogę wybaczyć taką, a nie inną skuteczność. Kupując, akceptuję to. Ale niespodzianie w znanej mi zanęcie znajdować kawałki sreberka po murzynkach, czy paluszki, to szczyt kociej mordy.

Tak samo, kiedy otwieram paczkę i po rozrobieniu czuję, że to nie ten zapach i konsystencja. Bywa. Ale boli  :(

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #26 dnia: 25.11.2015, 07:14 »
@Matchless ten przedstawiciel nie ma przypadkiem wąsów ?
@Kalesiak taki numer pasuje do Bruda :) ( nie zatrudnia np pracowników, którzy palą - no węch nie ten)

z polskich zanęt obecnie na moich wodach najlepiej sprawdzają sie :
-Lorpio Magnetic roach i roach fine (to drugie jest najdrobniejszą zanęta na rynku w tej cenie - 14 zł za 2 kg) - co ciekawe chętnie wchodzą w nie tez liny
-GP lake i bream (tu nie odbiega jakością od sensasa a w przypadku leszczówek imo nawet przewyższa)

pewnie dlatego że z wszystkich polskich te stosuję najczęściej i znam najlepiej

2 słowa odnośnie Trapera - kiedyś bardzo chwaliłem ale po jakimś czasie te same zanęty z różnych partii - były odmienne (praca). Takich numerów nie dostrzegłem u Lorenca i się przesiadłem

- nie zauważyłem by ktoś wspominał o zanętach dragona - co myślicie. Ta firma jest w posiadaniu schedy po Kremkusie - receptur na zanęty bardzo popularne w tamtych czasach a na których podobno i Sensas się wzorował (mi rzeczne smoczki pasują)
Pozdrawiam
Olo


Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #27 dnia: 25.11.2015, 22:35 »
Ja 2 sezony temu mialem calkiem niezle wyniki na Dragona XXL Leszcz zmieszanego z Lorpio Feeder Heavy/Medium w zaleznosci od tego czy lowilem na rzece czy na jeziorze. Duza frakcja tego Dragona mi odpowiadala.
Na zanety Lorpio Magnetic jakos nigdy rewelacji nie bylo.
Marcin

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #28 dnia: 29.11.2015, 20:14 »
W tamtym sezonie miałem fajne wyniki na zanęty Boland, w tym roku poszedłem właściwie całkowicie w Lorpio. Powiem, że z bardzo dobrym skutkiem. Chociaż musiałem troszkę pokombinować, tak jak pisał wiksa na samym Lorpio Magnetic nie było szaleństwa. Później w ramach kombinowania zacząłem mieszać Magnetic z Grand Prix. Szczególnie fajnie połączenie które mi się sprawdziło to 2 części Lorpio Magnetic Bream i 1 część Lorpio Grand Prix Big Bream do tego dodatek kolendry i mieszane wodą z melasą. Bardzo, bardzo fajnie mi się sprawdzało.
Na wiosnę przetestuję jeszcze mieszankę GP Roach Black i Magnetic Roach Fine. Zobaczę jak mi się to sprawdzi.

Taka mała dygresja. Odradzam konopie prażone Tarpera, kiedyś udało mi się we Wrocławiu kupić prażone i mielone ziarna konopi tak własnoręcznie. W porównaniu do nich produkt Trapera w ogóle nie wygląda ani nie pachnie jak prawdziwe zmielone konopie, nie wiem co jest tam w środku, ale ma to niewiele wspólnego z tym co napisane jest na opakowaniu. Uważam, że taki Boland albo Lorpio mają o wiele lepsze produkty, o wiele wyższej jakości.
To samo tyczy się melasy w płynie. 
Pozdrawiam
Marcin

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Popularne polskie zanęty. Które są warte uwagi?
« Odpowiedź #29 dnia: 29.11.2015, 21:31 »
Traper ma najfajniejsze pieczywko fluo wśród rodzimych producentów, ale np. Traperowskie prażone konopie czy odchody gołębie to mizeria (podobnie zresztą jak wyczynowe zanęty "Gold Series" w porównaniu z odpowiednikami Lorenca, Bruda lub Milewskiego).

Najlepsze prażone konopie oferuje chyba Sensas, a dobrej jakości wersję nieprażoną (crushed hemp), która jest lepsza od prażonej jako dodatek do ciężkich zanęt rzecznych, ma w ofercie MVDE i Bait-Tech.