Autor Wątek: Maggot Fishmeal - Sonubaits  (Przeczytany 5809 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 584
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Maggot Fishmeal - Sonubaits
« Odpowiedź #15 dnia: 08.05.2016, 21:18 »
Ja raz z nią byłem, ale wtedy jeszcze rybki bardzo marnie współpracowały. Złowiłem na nią dwa karpiki, więc ryb nie straszy. Może teraz z nią też wyskoczę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fabikks

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Maggot Fishmeal - Sonubaits
« Odpowiedź #16 dnia: 08.05.2016, 21:20 »
Ja raz z nią byłem, ale wtedy jeszcze rybki bardzo marnie współpracowały. Złowiłem na nią dwa karpiki, więc ryb nie straszy. Może teraz z nią też wyskoczę.
Koniecznie zdaj raport z wyprawy, czy się spisała ;D
Fabian

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Maggot Fishmeal - Sonubaits
« Odpowiedź #17 dnia: 08.05.2016, 22:01 »
Ja ją miałem okazję protestować :) Sesja krótka - kilka godzin o świcie. Zanęta nie była czysta - z dodatkiem jakiejś taniej bazy, konopi oraz z pelletem 2mm kukurydza.  Efekt 2 karasie, 1 karp, 1 przyzwoity leszcz. W sumie 4 brania - 4 rybki. Po wrzuceniu do wody zamieszanie zawsze było duże wiec chyba smakuje :)
Za tydzień planuję kolejne testy na tym samym miksie zobaczymy czy działa dalej :)
Grzesiek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Maggot Fishmeal - Sonubaits
« Odpowiedź #18 dnia: 23.06.2016, 00:01 »
Ostatnio miałem okazję przetestować tę zanętę.

W katalogu Sonubaits podają, że spoistość zanęty wynosi 3 w skali 1-5.
Taka sama wartość podana jest przy zanęcie MMM.
Również ilość wody potrzebna do rozrobienia zanęty jest w katalogu taka sama dla obu tych zanęt.

Pomyślałem więc, że dodam tyle samo wody, ile zwykle dodaję do MMM, czyli 2 części zanęty i 1 część wody.
Okazało się, że Maggot Fishmeal jest nieco bardziej spoista.
Tak więc mieszanka MMM + MF w proporcjach 50:50 z dodatkiem wody w proporcjach wspomnianych wyżej może być dobrym rozwiązaniem na głębsze łowiska i/lub gdy chcemy, żeby zanęta pozostawała dłużej na podajniku.
Finalnie, na wodę do 2 metrów głębokości opracowałem sobie proporcje 30% MFM + 70% MMM.

Dodatkowa informacja. W zanęcie znajdują się kawałki suchych białych robaków. Oczywiście te kawałki (lub nawet całe wysuszone białe) wypływają na powierzchnię. Mogłoby to sugerować, że zanęta będzie bardziej pracować i trochę się tego obawiałem, bo w moich łowiskach drobnicy nie brakuje. Jednak po namoczeniu zanęty okazuje się, że część z tych robaków zaczyna tonąć. Tak więc praca zanęty jest praktycznie znikoma.

Może komuś się przydadzą te informacje. Póki co niespecjalnie, poza funkcją poprawiającą spoistość, widzę jakąś przewagę tej zanęty.
Mam jeszcze sporo w opakowaniu, więc może wypróbuję ją w kulach zanętowych następnym razem.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Maggot Fishmeal - Sonubaits
« Odpowiedź #19 dnia: 23.06.2016, 07:48 »
Testowałem tą zanętę, całe 2 kg poszły na 4 sesje. Nie zanęcam za dużo, można powiedzieć, że z reguły przygotowuję około 0,5 kg na sesję. Łowiłem tyczką, po 2 razy na 2 łowiskach. Przyznam, że nie specjalnie się sprawdzała. W zasadzie tam, gdzie z reguły miałem niezłe wyniki były one bardzo przeciętne. Zanęta dodatkowo wyjątkowo śmierdząca, powiem, że aż nieprzyjemnie mi się łowiło mając ją pod nosem a później jej zapach na rękach. Tak jak pisał Mateo, w zanęcie możemy spotkać jakieś suszki białych robaków. Jakoś ta pozycja Sonubaits wyjątkowo nie przypadła mi do gustu.
Grzegorz

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Maggot Fishmeal - Sonubaits
« Odpowiedź #20 dnia: 23.06.2016, 09:52 »
A byłeś w Rudzińcu może? Bo ja się wybieram i chcę ją porównać z Harisonem
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Maggot Fishmeal - Sonubaits
« Odpowiedź #21 dnia: 23.06.2016, 10:07 »
Byłem, łowiłem nią na wiosnę. Trudno porównać wyniki bo wiadomo, dzień do dnia nie jest równy a też ryby tam w tym roku jakieś inne są. Karasia dużo, utrudnia łowienie. Generalnie efekty takie sobie jak na Rudziniec. Ale ciężko powiedzieć czy to wina zanęty. Trzeba by w kilka osób siąść i porównać, wtedy był by jakiś wymierny wynik. Nie pamiętam już ile i czego połowiłem bo tak jak mówię, próbowałem z wiosny ze dwa razy ale dupy nie urwało.
Grzegorz

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Maggot Fishmeal - Sonubaits
« Odpowiedź #22 dnia: 23.06.2016, 10:22 »
Taki mocny śmierdziel może być za mocny :P ale na Kanale to kto wie, chyba wybiorę się na kanał i sprawdzimy i porównamy
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 745
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Maggot Fishmeal - Sonubaits
« Odpowiedź #23 dnia: 23.06.2016, 10:59 »
Ja tam nie wierzę bardzo w te nowości powiem szczerze. MMM z pelletami daje mi bardzo dobre wyniki, pod dany gatunek można coś zakombinować, odpowiednio się dopasowując, czy to dipami i atraktorami, kolorem... Po tym jak działała zanęta ochotkowa odpuściłem sobie  zachwyty. Warto mieć wgląd co oferuje Sonu, ale nie spodziewałbym się jakiś super wyników po poszczególnych zanętach. W ogóle nie wierzę, że pojawi się coś, co nagle zrewolucjonizuje rynek zanęt. Osiągnięto już praktycznie maksimum.
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Maggot Fishmeal - Sonubaits
« Odpowiedź #24 dnia: 23.06.2016, 13:22 »
Mnie ten zapach przypomina trochę skisły chleb (drożdże?), ale mój nos do idealnych nie należy, więc może się mylić :)
Pozdrawiam
Mateusz