Autor Wątek: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"  (Przeczytany 12113 razy)

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« dnia: 02.06.2015, 23:39 »
Woda i otoczenie bardzo fajne. Jest to połączony staw i doły potorfowe. Woda obfitująca w duże karpie i amury, ale też w mniejsze i średnie ryby (głównie karpie, karasie i liny, ale można też złowić całkiem spore wzdręgi). Łowcy drapieżników również znajdą coś dla siebie - w wodzie pływają szczupaki, sandacze i okonie w pełnym przekroju rozmiarów.

Jest to komercja dająca wrażenie dzikości. Jest kilka stanowisk pozwalających odizolować się od innych wędkarzy. Można przesiedzieć cały dzień, nie mając żadnego kibica za plecami.

Połowić można każdą metodą - tyczka, bat, odległościówka, feeder, karpiowanie, spinning, żywiec / martwa rybka.

Właściciel to złoty człowiek! Prowadzi łowisko z pasji i chętnie dzieli się wieloletnim doświadczeniem. Wystarczy pogadać z nim kilka minut i już się go lubi.

Link do strony: http://lowiskomakolno.pl/
Połamania!
-Mateusz-

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 652
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #1 dnia: 03.06.2015, 07:16 »
Bardzo fajnie wygląda to łowisko, ceny są 'promocyjne' nie da się ukryć...  ;D
Lucjan

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #2 dnia: 03.06.2015, 07:54 »
Mateusz, rzeczywiście miejscówka imponująca i tylko za 10 PLN??? Aż nie chce się wierzyć. Nadam temat w pracy i jak znajdą się chętni, to pojedziemy
Robert

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #3 dnia: 03.06.2015, 10:07 »
Mi się podoba, jakbym kiedyś tam przejeżdżał to chętnie na 1 dzień bym zajrzał.
;)

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #4 dnia: 04.06.2015, 10:00 »
Niech Was nie zmyli ilość stanowisk. Powiedzmy, że one są wyznaczone dla karpiarzy, celem ułatwienia rezerwacji. Jednak woda jest na tyle duża, że pomieści sporo osób. Mimo to, nie ma tam wielkiego tłoku.
Łowiłem tam w okolicach 4 i 5, ale jeszcze zamierzam usiąść gdzieś przy 8 i 9. Karpiarzy tym nie widziałem nigdy, za to na metodę chłopak pięknie przy mnie połowił na prawdę pięknie. Za plecami mamy tam trzcinowisko i naturalne jezioro (swoją drogą też ciekawa woda, ale nie miałem okazji na niej łowić). DO tego zero kontaktu wzrokowego z innymi wędkującymi. Cisza, spokój i ładne ryby.
Połamania!
-Mateusz-

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #5 dnia: 04.06.2015, 10:26 »
A mi się podoba Regulamin łowiska, czyli praktycznie jego brak.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Konrad

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 2
  • Lokalizacja: Babiak/Poznań
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #6 dnia: 04.06.2015, 10:30 »
@ alphaomega byłeś może na łowisku 2 maja w tym roku ? :)

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #7 dnia: 04.06.2015, 10:33 »
Tak naprawdę, jeśli ktoś umie się zachować, nie potrzebuje żadnych regulaminów. Wszelkie przepisy i regulaminy są dla tych (albo raczej "na" tych), którzy nie zawsze potrafią zachować umiar i zdrowy rozsądek w wielu kwestiach.

Konrad, tak byłem i to Ty jesteś tym chłopakiem, który tak połowił na metodę. Świetnie Cię tutaj widzieć :)
Połamania!
-Mateusz-

Offline Konrad

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 2
  • Lokalizacja: Babiak/Poznań
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #8 dnia: 04.06.2015, 10:49 »
Świat jest naprawde mały, fajnie że będzie można wymienić się doświadczeniami, choćby co do tej wody :) Co do połowu, to dopisało troche szczęścia i tyle, ale bylo naprawde przyjemnie :D

Co do łowiska to moge tylko potwierdzić i pisać w samych super superlatywach. Piękna woda, duża różnorodność ryb i co ważne takich, które nie pchają się same na haczyk i nie raz trzeba się naprawde napocić, żeby coś złowić.

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #9 dnia: 12.06.2015, 01:25 »
Panowie a jak tam jest z karasiem i linem ? Karpie i amury to słyszałem że tam są ładne;) mam zamiar się tam wybrać bo aż tak daleko tam nie mam ;)

Offline Konrad

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 2
  • Lokalizacja: Babiak/Poznań
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #10 dnia: 16.06.2015, 00:39 »
Jest sporo lina i karasia, zarówno srebrzystego jak i tego naszego, ale raczej większość chyba traktuje je jako przyłów. Dobrze łowić na mniejsze podajniki, nawet przy cieplejszej wodzie. Przynajmniej mi się wtedy częściej trafiały :D Ale generalnie karpiki są szybsze najczęściej.
Z karasiem jest tam ciekawa sprawa, że żeruje bardzo okresowo - przez miesiąc na całym łowisku pojedyncze sztuki tak jakby ich tam nie było, a potem można trafić na wspaniały dzień. Dotyczy to również teoretycznie niewybrednego i głodnego japończyka :P

Uwielbiam te nasze złote rybki :)

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #11 dnia: 16.06.2015, 00:48 »
Ładny karach ;) na początku lipca tam się wybiorę ;) a jakie przynęty Ci się tam najlepiej  sprawdzały kolego;) ?

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #12 dnia: 16.06.2015, 00:49 »
Gratuluje Konrad piekna :fish: :thumbup:
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #13 dnia: 16.06.2015, 18:46 »
Konrad po tle widzę, że chyba na stałej miejscówce "pod drzewami" połowiłeś. Za jakieś 3 tygodnie pewnie się pojawię u Bogdana, więc mam nadzieję, że uda nam się jakoś spotkać.

Ładny karach ;) na początku lipca tam się wybiorę ;) a jakie przynęty Ci się tam najlepiej  sprawdzały kolego;) ?

Jeśli chodzi o mnie, to zrobiłem na tym łowisku tylko sesje zapoznawczo-eksperymentalne. Z przynęt, które mi się sprawdziły, najskuteczniejszy okazał się prasowany chleb tostowy na włosie, Kukurydza CUKK Wanilia i 8mm kulki Browninga "Monster Crab". Skuteczny był również "hot dog" w moim wykonaniu, czyli kawałek parówki i chleb tostowy.
***********

Jednak przyznam szczerze, że jestem wyznawcą zasady "Nie ma uniwersalnej przynęty na daną wodę". Decyduje dzień i mnóstwo innych warunków. Dlatego skupiam się na eksperymentowaniu co do rodzaju przynęty i sposobu jej serwowania. Po godzinie lub dwóch zawsze znajdzie się coś, co daje lepsze wyniki.

Poza tym właściciel wody na pewno podpowie, co w danym okresie działa. Wystarczy zapytać. Dba o to, aby wędkarz zszedł ze stanowiska zadowolony.
Połamania!
-Mateusz-

Offline Konrad

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 2
  • Lokalizacja: Babiak/Poznań
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wielkopolska - Łowisko Mąkolno "U Bogdana"
« Odpowiedź #14 dnia: 16.06.2015, 23:25 »
Mateusz 30 czerwca kończe sesje i będe już na miejscu, więc myśle, że nie nie będzie problemu. Daj tylko znać wcześniej :)

Co do przynęt to też uważam, że nie ma jakiejś cudownej i trzeba kombinować. Bardziej bym stawiał na dość punktowe nęcenie, a wtedy nawet zwykła kuku da radę. Nie mam tam jakiegoś killera, warto czasem też dać szansę jakiemuś robaczkowi ;D