Autor Wątek: Łowisko idealne  (Przeczytany 30926 razy)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Łowisko idealne
« dnia: 14.02.2015, 17:22 »
Dziś z andrzejm zrobiliśmy krótki wypad na ryby. Pojechaliśmy nad rzekę Łynę. Łowisko trudne, na którym poławiają wyczynowcy, m.in. Górek. Spory uciąg, głęboko, wiry wody. Wracając zajechaliśmy jeszcze nad małe, malownicze jeziorka w lesie (oba około 10ha.). Piękne, przy leśniczówce, co gwarantuje brak kłusowników. Brak odłowów sieciowych (woda PZW), droga wokół jeziorka, co daje niezły dojazd. Jednakże w samym lesie, z dala od miasta, co eliminuje nam typowych "dziadków". Uznaliśmy, że warto to miejsce w sezonie odwiedzić.
Więc przechodząc do meritum. Jakie macie swoje idealne, wymarzone łowiska (niekoniecznie te, na których łowicie)? Czy lubicie szybkie, nieduże rzeki, na której byliśmy, czy może jeziorka o których wspominałem? A może coś innego (duże jeziora, rzeki, zaporówki)? Jakie warunki nad wodą są dla Was idealne?

P.S. Nie tylko wody PZW mam na myśli.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #1 dnia: 14.02.2015, 23:40 »
Witam
Dla mnie idealnym łowiskiem jest jezioro Powidzkie, oto dlaczego :
- ponad 1000h wody w pierwszej klasie czystosci
- w sezonie przezroczystosc wody 5m
- mala presja wedkarska, niewielki ruch turystyczny
- czysto i w wodzie i na brzegach
- mozliwość wynajęcia domku, domu, pokoju czy kto co chce za niewielkie pieniadze ( polowa tego co na Mazurach)
- wielkie ryby niełatwe do zlowienia
- swoisty mikroklimat ( najmniej dni deszczowych w Polsce)
- przyjaźnie nastawieni ludzie, zyczliwi i sympatyczni
Polecam wszystkim !
Pozdrawiam - Gienek

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #2 dnia: 15.02.2015, 10:11 »
Witam
Dla mnie idealnym łowiskiem jest jezioro Powidzkie, oto dlaczego :
- ponad 1000h wody w pierwszej klasie czystosci
- w sezonie przezroczystosc wody 5m
- mala presja wedkarska, niewielki ruch turystyczny
- czysto i w wodzie i na brzegach
- mozliwość wynajęcia domku, domu, pokoju czy kto co chce za niewielkie pieniadze ( polowa tego co na Mazurach)
- wielkie ryby niełatwe do zlowienia
- swoisty mikroklimat ( najmniej dni deszczowych w Polsce)
- przyjaźnie nastawieni ludzie, zyczliwi i sympatyczni
Polecam wszystkim !
  Czyli jest To komercja czy cos w tym  stylu ?  Mogl bys podeslac jakies namiary jak masz? Wlasnie szukam w pl takich lowiski z domkami gdzie mozna polowic a zarazem nie zabardzo tlocznych:D
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #3 dnia: 15.02.2015, 11:01 »
VIS - namiary podam ci na PW bo nie chcę by to ktoś odebrał jako reklamę
Pozdrawiam - Gienek

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #4 dnia: 15.02.2015, 11:50 »
Jedno łowisko a różne wrażenia.Generalnie wszystko się zgadza tylko.
Maiłem przyjemność gościć w miejscowości Powidz w agroturystyce nie pamiętam nr.ale na przeciwko rybaczówki . Jakiś wypad 1-3 maja i niedawno wypad rowerowy z jez.Budzisławskiego.
Szczupaki powyżej 10 kg to historia i łby zdobią tylko miejscowe smażalnie a do niedawna "gospodarujacy" rybak tak przeginał pałę że zabrano mu chyba ze 6 jezior(cały obwód) aż boję sobie wyobrazić jak musiał"czesać".
Przystań w Powidzu wygląda jak by nikt tam nie zainwestował złotówki od czasów Gierka.Pole namiotowe po lewej stronie krzory i trzciny odcinajace dostęp do wody .Bardzo czystej wody.
Typowy przykład niekompetencji władz lokalnych jak wykorzystać swój teren pod turystykę.Szereg działeczek wzdłuż brzegu,kilka pomostów "prywatnych" najlepiej to się nie kręć bo patrzą jak na złodzieja.
To moje odczucia z miejscowości Powidz, jezioro piękne ma potencjał w dodatku od Łodzi ok 170 km.Gmina powinna zrobić z tego maszynkę do robienia pieniędzy ale........

Woda nie PZW należała do gospodarstwa RYB MAR można było wykupić pozwolenie czasowe .

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #5 dnia: 15.02.2015, 11:59 »
Jedno łowisko a różne wrażenia.Generalnie wszystko się zgadza tylko.
Maiłem przyjemność gościć w miejscowości Powidz w agroturystyce nie pamiętam nr.ale na przeciwko rybaczówki . Jakiś wypad 1-3 maja i niedawno wypad rowerowy z jez.Budzisławskiego.
Szczupaki powyżej 10 kg to historia i łby zdobią tylko miejscowe smażalnie a do niedawna "gospodarujacy" rybak tak przeginał pałę że zabrano mu chyba ze 6 jezior(cały obwód) aż boję sobie wyobrazić jak musiał"czesać".
Przystań w Powidzu wygląda jak by nikt tam nie zainwestował złotówki od czasów Gierka.Pole namiotowe po lewej stronie krzory i trzciny odcinajace dostęp do wody .Bardzo czystej wody.
Typowy przykład niekompetencji władz lokalnych jak wykorzystać swój teren pod turystykę.Szereg działeczek wzdłuż brzegu,kilka pomostów "prywatnych" najlepiej to się nie kręć bo patrzą jak na złodzieja.
To moje odczucia z miejscowości Powidz, jezioro piękne ma potencjał w dodatku od Łodzi ok 170 km.Gmina powinna zrobić z tego maszynkę do robienia pieniędzy ale........

Woda nie PZW należała do gospodarstwa RYB MAR można było wykupić pozwolenie czasowe .

Masz rację - tyle że ja piszę o drugim końcu tego jeziora a to zupełnie inna bajka
Pozdrawiam - Gienek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #6 dnia: 15.02.2015, 15:17 »
Ja często myślę o mojej wymarzonej wodzie.
Jest to woda stojąca. Pewnie dlatego, bo nad takimi się wychowałem.

Niewielkie jeziorko o powierzchni do 20 ha.
Mocno zalesione, osłonięte przed wiatrem - może w jakimś zagłębieniu.
Woda b. czysta, aczkolwiek niekoniecznie przejrzysta. Zbyt duża klarowność może czasem stanowić przeszkodzę przy łowieniu blisko brzegu.
Do piaszczyste/żwirowe, urozmaicone.
Brak roślinności podwodnej. Może występować na pewnych obszarach grzybień biały, ale poza tym chciałbym, żeby dno było wolne od jakiegokolwiek zielska. No, chyba że w płytkiej części tarliskowej.
Brzegi twarde, piaszczyste, bez gliny, niezaśmiecone. Brak kąpieliska.
Dobry dojazd autem, znikoma presja wędkarska, dużo ryby, brak turystów :)

Utopia! Ale pomarzyć można :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #7 dnia: 15.02.2015, 15:23 »
Mam podobnie jak Mateo. 8)
Małe jeziorko gdzieś pośród drzew z dużą ilością ryb, śpiew ptaków,  rechotanie żab i te bajeczne wschody i zachody słońca... :thumbup:
Luk miał jeden film nagrany w PL w takim miejscu. :bravo:
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #8 dnia: 15.02.2015, 16:00 »
Utopia! Ale pomarzyć można :)

Myślę,  że to jeziorko, o którym pisałem spełni Twoje wymagania  w dużej mierze :)

Poza tym po to zadalem pytanie, by określić wymarzone łowisko polskiego wędkarza :) ustalić naszą utopie.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #9 dnia: 15.02.2015, 16:14 »
Idealna woda hmm,jest to niewielkie jeziorko,położone w lesie lub innym malowniczym miejscu,nie za głębokie o czystej wodzie lecz nie za czystej,z roślinnością wynurzoną,grążel trzcina itp,dno raczej czyste piaszczyste,wygodne kładki,woda rybna urozmaicona (leszcz,lin,karaś,płoć,okoń,karp,szczupak,sandacz,wzdręga,węgorz) Przy łowisku domki najlepiej drewniane,wędkarze szanujący innych wędkarzy przyrodę i porządek ;) Oraz gospodarz,który zarybia i dba o tą wodę
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #10 dnia: 15.02.2015, 16:27 »
Idealna woda hmm,jest to niewielkie jeziorko,położone w lesie lub innym malowniczym miejscu,nie za głębokie o czystej wodzie lecz nie za czystej,z roślinnością wynurzoną,grążel trzcina itp,dno raczej czyste piaszczyste,wygodne kładki,woda rybna urozmaicona (leszcz,lin,karaś,płoć,okoń,karp,szczupak,sandacz,wzdręga,węgorz) Przy łowisku domki najlepiej drewniane,wędkarze szanujący innych wędkarzy przyrodę i porządek ;) Oraz gospodarz,który zarybia i dba o tą wodę

Takie wody są w Borach Tucholskich . Wszystko się zgadza - jedynie ryb w nich nie ma. Kiedys tydzień łowiłem w jeziorze Głuchym Dużym - woda jak z bajki. Przez caly ten tydzień nad brzeg przychodził pewien kaszeba z dwoma krowami i smiał się do mnie, po prostu rżał na moj widok. Po tygodniu gdy przyszedł nie wytrzymałem i  zlazlem ze starego pomostu w trzcinach i spytalem z czego się smieje. Najpierw jak na kaszebe przystało poprosił o poczestowanie papierosem a gdy juz się porzadnie zaciagnał wtedy powiedział że sie śmieje bo w tym jeziorze nie ma ani jednej ryby dluższej niż 5 cm. Trzy miesiace kwaterowala tam wiosną brygada rybacka .....
Pozdrawiam - Gienek

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #11 dnia: 15.02.2015, 16:32 »
Idealna woda hmm,jest to niewielkie jeziorko,położone w lesie lub innym malowniczym miejscu,nie za głębokie o czystej wodzie lecz nie za czystej,z roślinnością wynurzoną,grążel trzcina itp,dno raczej czyste piaszczyste,wygodne kładki,woda rybna urozmaicona (leszcz,lin,karaś,płoć,okoń,karp,szczupak,sandacz,wzdręga,węgorz) Przy łowisku domki najlepiej drewniane,wędkarze szanujący innych wędkarzy przyrodę i porządek ;) Oraz gospodarz,który zarybia i dba o tą wodę

Takie wody są w Borach Tucholskich . Wszystko się zgadza - jedynie ryb w nich nie ma. Kiedys tydzień łowiłem w jeziorze Głuchym Dużym - woda jak z bajki. Przez caly ten tydzień nad brzeg przychodził pewien kaszeba z dwoma krowami i smiał się do mnie, po prostu rżał na moj widok. Po tygodniu gdy przyszedł nie wytrzymałem i  zlazlem ze starego pomostu w trzcinach i spytalem z czego się smieje. Najpierw jak na kaszebe przystało poprosił o poczestowanie papierosem a gdy juz się porzadnie zaciagnał wtedy powiedział że sie śmieje bo w tym jeziorze nie ma ani jednej ryby dluższej niż 5 cm. Trzy miesiace kwaterowala tam wiosną brygada rybacka .....
Ahh chciałbym doczekać czasów,aż powstaną łowiska komercyjne z prawdziwego zdarzenia,zadbane,pilnowane,rybne,czyste.
Bo na PZW nie ma co liczyć chyba,Odra trochę się broni,ale i w niej ryby coraz mniej :-\
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #12 dnia: 15.02.2015, 16:45 »
Weź jeszcze pod uwagę jeden istotny fakt. W rejonach pojezierzy - Mazury, Bory tuch, Kaszuby itp od zawsze się łowiło ryby do zjedzenia, dzięki rybiemu białku w czasach totalnej bidy czy wojny niejedna rodzina przeżyła. Stąd nawet gdyby usunięto z nich sieci PZW dale ryby będą zabierane, dalej będzie kłusownictwo na większą lub mniejszą skalę -,, bo tak robił pradziad, dziad i ojciec to i ja robię". Szanse mają tylko małe i bardzo dobrze pilnowane akweny - grodzone , z kamerami i ochroniarzami
Pozdrawiam - Gienek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 233
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #13 dnia: 15.02.2015, 16:45 »
Co do komercji u mnie wlasnie powstaje sam jeste ciekawy jak bedzie to wygladalo jak skacza
natomiast 10 km od demnie jest w  tamtym roku ja otworzyli ostanio kolesie mowili mi ze jest spoko w marcu musze to sprawdzic
Maciek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łowisko idealne
« Odpowiedź #14 dnia: 15.02.2015, 16:46 »
Takie wody są w Borach Tucholskich . Wszystko się zgadza - jedynie ryb w nich nie ma. Kiedys tydzień łowiłem w jeziorze Głuchym Dużym - woda jak z bajki. Przez caly ten tydzień nad brzeg przychodził pewien kaszeba z dwoma krowami i smiał się do mnie, po prostu rżał na moj widok. Po tygodniu gdy przyszedł nie wytrzymałem i  zlazlem ze starego pomostu w trzcinach i spytalem z czego się smieje. Najpierw jak na kaszebe przystało poprosił o poczestowanie papierosem a gdy juz się porzadnie zaciagnał wtedy powiedział że sie śmieje bo w tym jeziorze nie ma ani jednej ryby dluższej niż 5 cm. Trzy miesiace kwaterowala tam wiosną brygada rybacka .....
Miałem dokładnie to samo w okolicach Puszczy Noteckiej. Tylko zamiast pana z krowami, był jakiś leśniczy. Śmiał się ze mnie, że opłaciłem za łowienie w tym okręgu.
Pozdrawiam
Mateusz