Autor Wątek: Jak działa OSA  (Przeczytany 31298 razy)

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #60 dnia: 07.03.2015, 11:07 »
Moje zdanie jest takie trzeba działać ,krytyka jakoś do mnie nie trafia .Uważam ,że chłopaki działają i to skutecznie nie będę się rozwodził,czy szanowny pan kłusownik czuje się jakoś w tej sytuacji zle potraktowany,co więcej powiem dobrze mu tak!!!Trzeba zmieniać ten chory kraj, a ja kłusownika nie mam zamiaru pouczać ,że zle robi bo on o tym wie. Nie ma co stękać każdy wie ,że sprawa słuszna i nie widzę niczego niestosownego w zatrzymywaniu w ten sposób ludzi łamiących prawo, ma koleś to na co zasługiwał. Nie sądzę też ,że chłopaki atakują wędkarzy siedzących z wędkami (tutaj mnie koledzy trochę rozbawiliście). Jako obywatel i wędkarz nie mam nic przeciwko co do formy zatrzymań :)
Krzychu

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #61 dnia: 07.03.2015, 12:26 »
Gdyby klusol mial prace a Panstwo nie zabieralo mu 48% podatku to mysle, ze wolaby siedziec przed TV i dlubac w nosie.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #62 dnia: 07.03.2015, 12:30 »
Gdyby klusol mial prace a Panstwo nie zabieralo mu 48% podatku to mysle, ze wolaby siedziec przed TV i dlubac w nosie.


 ??? :o ;D ;D ::)
arek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #63 dnia: 07.03.2015, 12:39 »
A poco do wiezienia? Sa sprawdzone metody...kara pieniezna...jesli nie placisz to sciagaja z twojego podatku i w tym momencie masz doczynienia ze skarbowka masz niedoplate! No ale to Niemczech ::) Skarbowka sobie poradzila nawet z Alcapone. Nic tak nie boli jak po kieszeni. :D

Al Capone za podatki poszedł do więzienia właśnie. Brak logiki, sorry.

Gdyby klusol mial prace a Panstwo nie zabieralo mu 48% podatku to mysle, ze wolaby siedziec przed TV i dlubac w nosie.

Dokładnie. Kłusowanie to ciężka i mało przyjemna robota. Nie wmówicie mi, że Ci Panowie robią to dla frajdy. Każdy musi żyć. Nie jestem fanem lamania prawa. Należy je przestrzegać. Czasami jednak warto się zastanowić dlaczego ludzie kłusują.

Pisanie, że każdy kłusownik jest zły i należy mu dowalać wielotysięczne kary jest glupie i pozbawione racjonalnego oraz społecznego myślenia. Ci ludzie nie maja na normalne życie, więc z czego im naliczycie kary? Skarbówka? Błagam. Jak nie zarabiasz, to nie placisz podatków.
Kłusowników nie należy terroryzować jakąś popapraną OSĄ, tylko dać im możliwość pracy.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 738
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #64 dnia: 07.03.2015, 13:22 »
Może jeszcze stwierdzicie, że jak ludzie mieli by pracę to by nie kradli? :D  Panowie, kraść będą bo mają to we krwi. Trzeba rozumieć mentalność takich ludzi. Oni żywemu nie przepuszczą. Nie ma co tu zwalać na rząd, ludzie już nie umierają z głodu. Przed sądem wielu z nich używa swojej sytuacji jako wymówki.

Samych kłusoli podzieliłbym na tych co uprawiają swój proceder na skalę większą lub mniejszą. Niektórzy odlawiają wielkie ilości ryb i handlują nimi hurtowo, inni robią to aby było na 'flaszkę'. I jedno i drugie jest złe. Nie powinno być przyzwolenia...

Brakuje egzekwowania prawa ogólnie. Gdyby pojawiło się sporo wyroków, byłoby inaczej. Z drugiej strony rozwoj turystyki wędkarskiej często pozwoliłby na zatrudnienie wielu osób, potencjalnych kłusoli właśnie. Nie winiłbym rządu za to, że ludzie na wsiach są bez pracy - z taką mentalnością trudno coś budować, nie ukrywajmy, że daleko nam do Szwedów. Lata socjalizmu realnego wypaczyły mentalność ludzi bardzo mocno - sami widzimy PZW i ich osiągnięcia. Kary powinny pomóc, z drugiej strony gdyby taka gmina korzystała z wody i żyła z turystyki wędkarskiej inne mieliby podejście do wody, bo nie zabija się kury co znosi zlote jajka. Ale i tak zawsze będą czarne owce, półmózgi i kretyni co będą postępować 'na opak'...
Lucjan

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #65 dnia: 07.03.2015, 13:27 »
Wielu kłusowników pracuje a i to nie przeszkadza im kraść ryby,każdemu z nas państwo zabiera podatki i staramy się żyć według prawa,nie jest to w żadnej mierze wytłumaczenie. Denerwuje mnie tylko jedna rzecz ,widzę ,że zaczynacie bronić kłusowników bo to takie skrzywdzone przez los osobniki ,są 2 wyjścia albo zmienia się coś ,albo jest jak jest i tylko narzekamy .Czasem trzeba działać bardzo zdecydowanie ,bo prośby od lat nic nie dają . Ewentualnie trzeba przeprosić kłusownika ,że ma tak prze...e w życiu że musi kłusować !!
Krzychu

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #66 dnia: 07.03.2015, 13:30 »
Ale ja tu nie narzekam na rząd.
Paweł dobrze napisał, że we krwi, to oni bardziej maja leżenie przed TV. Ludzie mają ciężką pracę we krwi? Nie sądzę.
Powinni dostawać kary w postaci prac społecznych. Resocjalizacji, które pozwolą im pracować.

Luk, nie ma głodu? Zapraszam na Warmię i Mazury na wieś. I nie mówię tu o pieknych agroturystykach ze SPA, ale na prawdziwą wieś.
Wsadzanie ojca kilkorga dzieci do pierdla, albo dowalanie mu takiego mandatu, by już nigdy nie zaczął legalnie pracować to wyjście najgorsze z możliwych.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #67 dnia: 07.03.2015, 13:35 »
bigdom  czyli jest wyjście jedynie słuszne , należy kłusować :)
Krzychu

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #68 dnia: 07.03.2015, 13:40 »
Klusownanie to praca w ciaglym stresie i praca typowo w godzinach nocnych, ja bym tak dlugo nie pociagnal 8)
Klusole powinni byc uzbrojeni i powinni robic to w liczniejszych grupach skoro maja to we krwi i lubia to robic.

Poslowie Hoffman i Kaminski tez swietnie bawili sie za nasze w Madrycie  :bravo: :thumbup: :bravo:
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #69 dnia: 07.03.2015, 13:41 »
bigdom  czyli jest wyjście jedynie słuszne , należy kłusować :)

Szkoda, że nie wysiliłeś się na mądrzejszy argument.

Nie należy klusować. Kłusownictwo to jest patologia, którą należy zwalczać. Ja uważam, że wasze pomysły nie rozwiązują klusownictwa. Wręcz przeciwnie.

Przykład. Na stronie OSY podali, że złapali klusownika po raz trzeci. I co? Ano jajco. Za jakis czas zlapią po raz czwarty. Pijacy jeżdzą po drogach, mimo wcześniejszych wyroków. I co? Ano jajco.

Kłusownictwo i pijaństwo siedzi od pokoleń. Należy je tępić w racjonalny sposób np. poprzez nakaz prac społecznych.

Jest taki wybitnie niewędkarski film. American history X. Tam jest to ciekawie pokazane, jak wychodzi sie z chorych patologi. Polecam.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #70 dnia: 07.03.2015, 13:46 »
A po co mam się wysilać widzę ,że walka z kłusownictwem zawsze znajdzie swoich przeciwników. Jeśli zdecydowana postawa obywatela cię nie przekonuje ,to co mam się wysilać . Nie będę krytykował słusznych postaw ,uważam że z patologią trzeba walczyć radykalnie !
Krzychu

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #71 dnia: 07.03.2015, 13:49 »
A po co mam się wysilać widzę ,że walka z kłusownictwem zawsze znajdzie swoich przeciwników. Jeśli zdecydowana postawa obywatela cię nie przekonuje ,to co mam się wysilać . Nie będę krytykował słusznych postaw ,uważam że z patologią trzeba walczyć radykalnie !

A po czym sądzisz, że jestem przeciwnikiem walki z kłusownictwem? Gdzie tak napisałem?

Walczyć radykalnie? Jest takie powiedzenie, że gdzie drwa rąbią tak wióry lecą. Życzę Ci, byś nigdy na te "wióry" się nie załapal.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #72 dnia: 07.03.2015, 13:53 »
Tylko czynem i odpowiednią postawą zmienia sie świat ,bojąc się żyć nic nie zmienisz :)
Krzychu

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #73 dnia: 07.03.2015, 13:55 »
Tylko czynem i odpowiednią postawą zmienia sie świat ,bojąc się żyć nic nie zmienisz :)
Powiedz to gornikom na Gornym Slasku ;)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #74 dnia: 07.03.2015, 13:57 »
bojąc się żyć nic nie zmienisz :)

Oj jak Ty mało mnie znasz :D :D :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik