Autor Wątek: Jak działa OSA  (Przeczytany 31310 razy)

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #75 dnia: 07.03.2015, 13:59 »
Dobra chłopaki fajnie się gada do kina z córcią lecę pozdrawiam ! :)
Krzychu

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #76 dnia: 07.03.2015, 14:00 »
Dobra chłopaki fajnie się gada do kina z córcią lecę pozdrawiam ! :)

Rozsądne wyjście :D Pozdrawiam :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline FiveO

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #77 dnia: 07.03.2015, 14:20 »
Działania OSY są i skuteczne, ale kłusownik i tak będzie kłusować bo w końcu w tym jest efektywny.
Przypomina mi się rozmowa ze złapanym złodziejem na sklepie :
Gościu czy nie miałbyś lepiej jakbyś się uczciwej pracy złapał, tak co chwile dołki, szarpaniny z ochroną itd.
No wiesz, raz mnie złapią zapłacę te max 500 zł , a 5 razy mi się uda to i tak jestem do przodu. Z nimi jest to samo wolałbym ich zagnać do roboty, w lasach jest tyle śmieci worek odblaskowa kamizelka i do dzieła , a oprócz tego i mandat na rzecz poszkodowanych, niestety u nas złodziej ma większe prawa jak my. :thumbdown:
Pozdrawiam :)
Roman.

elvis77

  • Gość
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #78 dnia: 07.03.2015, 14:20 »
Może jeszcze stwierdzicie, że jak ludzie mieli by pracę to by nie kradli? :D  Panowie, kraść będą bo mają to we krwi. Trzeba rozumieć mentalność takich ludzi. Oni żywemu nie przepuszczą. Nie ma co tu zwalać na rząd, ludzie już nie umierają z głodu. Przed sądem wielu z nich używa swojej sytuacji jako wymówki.

Samych kłusoli podzieliłbym na tych co uprawiają swój proceder na skalę większą lub mniejszą. Niektórzy odlawiają wielkie ilości ryb i handlują nimi hurtowo, inni robią to aby było na 'flaszkę'. I jedno i drugie jest złe. Nie powinno być przyzwolenia...

Brakuje egzekwowania prawa ogólnie. Gdyby pojawiło się sporo wyroków, byłoby inaczej. Z drugiej strony rozwoj turystyki wędkarskiej często pozwoliłby na zatrudnienie wielu osób, potencjalnych kłusoli właśnie. Nie winiłbym rządu za to, że ludzie na wsiach są bez pracy - z taką mentalnością trudno coś budować, nie ukrywajmy, że daleko nam do Szwedów. Lata socjalizmu realnego wypaczyły mentalność ludzi bardzo mocno - sami widzimy PZW i ich osiągnięcia. Kary powinny pomóc, z drugiej strony gdyby taka gmina korzystała z wody i żyła z turystyki wędkarskiej inne mieliby podejście do wody, bo nie zabija się kury co znosi zlote jajka. Ale i tak zawsze będą czarne owce, półmózgi i kretyni co będą postępować 'na opak'...
Dziękuję,własnie miałem to samo na myśli.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 667
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #79 dnia: 07.03.2015, 14:37 »
Oczywiście, że kłusownictwo za pomocą sieci, prądu czy ościeni to stresujące i często męczące zajęcie - podobnie jak kradzież leśnego drewna, podkładów kolejowych, kabli, towarów sklepowych, pojazdów lub portfeli. Są wprawdzie gangi kłusownicze wyposażone w szybkie łodzie i pojemne samochody, co sprawę nieco ułatwia, ale ogólnie zazdrościć nie ma czego.

Dodajmy od razu, że skrajna nędza powoduje również nieodmiennie przybyszami z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy kradną ryby w UK, a także wędkarzami nieprzestrzegającymi wymiarów, limitów i okresów ochronnych. Wszystko to z głodu ;)

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #80 dnia: 07.03.2015, 16:02 »
Oczywiście, że kłusownictwo za pomocą sieci, prądu czy ościeni to stresujące i często męczące zajęcie - podobnie jak kradzież leśnego drewna, podkładów kolejowych, kabli, towarów sklepowych, pojazdów lub portfeli. Są wprawdzie gangi kłusownicze wyposażone w szybkie łodzie i pojemne samochody, co sprawę nieco ułatwia, ale ogólnie zazdrościć nie ma czego.

Dodajmy od razu, że skrajna nędza powoduje również nieodmiennie przybyszami z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy kradną ryby w UK, a także wędkarzami nieprzestrzegającymi wymiarów, limitów i okresów ochronnych. Wszystko to z głodu ;)

 :bravo: :bravo: bede na Ciebie glosowal.
A tak poza tym to sami widzicie ze gadanie po proznicy to nasz narodowa...specjalnosc. W sejmie, sejmiku, i przy piwie. I co z tego wynika? Duze NIC niestety i jestesmy tam gdzie jestesmy...w d...pie swiata.
arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 289
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #81 dnia: 07.03.2015, 19:53 »
Prześledziłem dzisiejsze wpisy na forum w tym temacie oraz wybory
Powiem tak wyobraście sobie sytuacje kiedy faktycznie dojdzie do zlotu naszej ekipy i impreska sie rozwinie no wiadomo coś twardszego sie poleje i bije sie taki temat jak ten czy polityka
w polsce to fakt jest taki ilu polaków tylu fachowców i tyle aż mnie ciary swedza jak by ze slówa w słowo akcja sie rozwineła ........ koniec tej dyskusji podczas takich debat jest różny i wole od tego typu tematow byc daleko
jak dla mnie to przyklad bigdoma podany z gosciem co naklepal sobie dzieci i aby przezyc musi klosowac to ja pytam czy ktos z nas mu te dzieci robil to jego wybor
Pawel narzeka na system czy to nasza wina ze zyjemy w gownianym kraju gdzie wszyscy zyja dla siebie a jak ktos cos robi dla innych lub za darmo to jest dziwny
nasze zycie sklada sie z wyborow naszczecie w tym naszym kraju mozna kierowac sie wyborami
to jak i gdzie i co robimy czy nie zalezy od nas?
tak wiec dal jednego bedzie frajda biegac w kominarcie po lesie za kusolami inny woli moknac z kijem nad woda inny lesec pod palma a jeszcse inny nic nie nie robic bo sie mu wszystko nalezy i brac zasilek swiat sklada sie z wyborow........
a ja robie swoje lowie ryby i ciesze sie zyciem piszac ten wpis popijajac martini z wodka po ciezkim tygodniu ciezkiej pracy
ryby gora a polityka to bagno........
Maciek

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #82 dnia: 07.03.2015, 20:01 »
Ja nie widzę problemu w rozmawianiu o czymkolwiek,lubie się sprzeczać ,lubię słuchać i wyrażać swoje opinie,lubię też w dyskusji prowokować niejednokrotnie ,ale też myślę ,że tak trzeba ,trzeba rozmawiać rozważać ,słuchać co ktoś ma do powiedzenia a może cię przekona. Jak można nie interesować się polityką nie wiem ,ja uważam to za mój obowiązek, uważam też , że nie mogę myśleć robota ,dupa ,ryby bo to jakbym umarł za życia :)
Krzychu

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #83 dnia: 07.03.2015, 20:03 »
Macku a jaki masz tu wybor jak na kazdym kroku jest pod gore?
Spakowac sie i wyjechac? -A kto te ziemie bedzie kochal?

Oczywiscie,ze to co mamy to tylko i wylacznie nasza zasluga, przeciez nie kosmitow. To my wybieramy a pozniej zbieramy tego owoce.

O polityce trzeba umiec rozmawiac, a nie kazdy potrafi niestety. Ludzie ciesza sie z tego co maja i najwazniejsze zeby tylko im bylo dobrze.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 289
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #84 dnia: 07.03.2015, 20:05 »
Heim Cos mi wyglada na to że masz prawicowe poglady ?
Maciek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #85 dnia: 07.03.2015, 20:09 »
oczywiscie,
mam juz dosc obietnic a wymiana swin przy korycie nie sprawdza sie.

W wyniku nieustannej walki z biurokracja mamy 5 x wiecej urzednikow niz za komuny a przeciez mamy teraz mega szybkie komputery i swiatlowody...
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #86 dnia: 07.03.2015, 20:10 »
jak dla mnie to przyklad bigdoma podany z gosciem co naklepal sobie dzieci i aby przezyc musi klosowac to ja pytam czy ktos z nas mu te dzieci robil to jego wybor

A jakby ktoś tak o Twoim ojcu napisał, że naklepał dzieci (nie istotne ile)? Jak byś się czuł?
Nie obrażaj.
Ja daję często skrajne przykłady po to, by się nad nimi spokojnie zastanowić, a nie z nich szydzić.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #87 dnia: 07.03.2015, 20:11 »
Haha mam właśnie prawicowe :thumbup: trafiłeś !! Tylko ja nie jestem zamknięty na dyskusję , ja bardzo się cieszę kiedy ktoś ma w ogóle jakieś poglądy, a większość ludzi nawet o polityce nie chce gadać ani się nią interesować .A potem jeden z drugim się dziwi ,że jest jak jest!
Krzychu

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #88 dnia: 07.03.2015, 20:12 »
p^k dlatego potrzebna jest Radykalna Zmiana :)
Krzychu

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Jak działa OSA
« Odpowiedź #89 dnia: 07.03.2015, 20:17 »
p^k dlatego potrzebna jest Radykalna Zmiana :)
i ten gosciu moze to zrobic, bardzo madre przemowienie i dla prostych ludzi, jednak obawiam sie,ze i oni tego nie zrozumieja ;/

PI, PIS, SLD to jedno wielkie lewactwo i nawet program maja podobny. Nic nie pomoze wymiana swin przy korycie. Wspomnicie jeszcze moje slowa.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish: